Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Освітянські фестивалі

Головне меню

 06.05.2015

Вічну пам’ять про війну в серці залишаємо

У 2015 році заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення та Дню Перемоги, проходять під гаслом «1939–1945. Пам’ятаємо!Перемагаємо!» З метою захисту духовних інтересів членів освітянської профспілки області 5 травня Черкаським обкомом профспілки працівників освіти проведено фестиваль патріотичної пісні та поезії «Клич людини над світом лине: Хай буде мир!»,  присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни. На запрошення голови ради голів профкомів закладів освіти району О.М.Тішкова Шполянщину на фестивалі представили талановиті педагоги - методист районного методичного кабінету В.В.Чорновольська та керівник вокальної студії «Сузір’я» Шполянського Будинку школярів О.С.Скляр, які є солістками гурту «Шанс» міського Будинку культури. Фестиваль за участю вчителів Черкащини та студентів педагогічних вузів проходив на сцені Будинку вчителя у піднесеній, теплій та дружній атмосфері. Вікторія Віталіївна та Оксана Сергіївна виконали пісню «Балада про мальви» (муз. В.Івасюка, сл. Б.Гури). З метою емоційного забарвлення цілісного сприйняття текстової інформації, створення відповідної атмосфери, щемкі рядки пісні доповнював відеоряд (фото та відео боїв Другої світової війни, мирного сьогодення, меморіалів Вічної Слави), який підготував Олег Миколайович. На його думку, фрагменти фотомистецтва разом з високопрофесійним вокалом уводять глядачів в історичну обстановку, відтворюють колорит епохи, переконливо передають атмосферу війни. Емоційне виконання яскраво забарвленої пісенної розповіді про події минулого викликало непідробні сльози глядачів, серед яких були ветерани Великої Вітчизняної війни. Дует освітянок зі Шполи заслужено отримав  щирі оплески, цінні подарунки та Почесні грамоти. Промовляючи мовою пісні та поезії слова «життя», «перемога», «Україна», педагоги Черкащини висловили мрію мільйонів українців: «Нам не треба війни, не треба - ми за спокій і мир на Землі!».

Чорновольська В.В., методист РМК


03.03.2011

Освітянський фестиваль об'єднав таланти

3 березня в районному Будинку культури відбувся районний етап обласного фестивалю- конкурсу "Таланти твої, освітянська родино!". З приходом весни, напередодні 8 Березня, коли учительська душа рветься в обійми чарівних мелодій і вражаючих слів, свято пісні й танцю об'єднало освітянські родини з Ярославського, Буртівського, Кримківського, Мар'янівського, Антонівського, Станіславчицького, Шполянського №2 навчально- виховних комплексів та народний аматорський танцювальний колектив "Гренада" районного Будинку культури.Учасників фестивалю вітали голова Шполянської районної державної адміністрації С.М. Струк, голова Шполянської районної ради М.О. Тимошенко, які у своїх виступах відзначили, що такі заходи гуртують навколо українських традицій, поширюють на теренах Шполянщини кращі мистецькі надбання. Поважне журі, в складі якого були директор обласного Будинку вчителя С.Ф.Панченко, художній керівник обласного Будинку вчителя Г.П.Шнур, начальник відділу культури й туризму райдержадміністрації Д.В.Вовк, начальник відділу освіти Ю.О.Дядченко, голова ради голів профкомів закладів освіти району О.М.Тішков, методист районного методичного кабінету Л.Ю.Кружіліна відзначили високу майстерність, артистизм усіх виконавців - вчителів, шкільних бібліотекарів, учнів. Маємо надію, що відтепер фестиваль щороку єднатиме на районній сцені все більше й більше учительських талантів, якими щедра освітянська сім'я Шполянщини.

Такого сплеску в музиці і слові
Вогню такого не передаси,
Нічим, крім пісні, посестри любові,
Криниці невичерпної краси.
Вона – любов, вона – печаль і втіха
Жива вода на виразки душі.
Поки живе – убереже від лиха
Понад стежками тихі спориші.
То вже здавен:
Лиш пісню розпочни –
Її підхоплять, аж у полі тісно...

Вкраїнський хліб тому такий смачний,
Що він завжди замішаний на пісні.