Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Нормативна база

Головне меню

НАЦІОНАЛЬНА програма виховання

ОСНОВНІ орієнтири виховання учнів 1- 11 класів


Навчально-виховна робота з проблеми «Формування демократичних цінностей та впровадження демократичної культури у сфері реформування загальної середньої освіти», методичні рекомендації:

Ресурси для викладання ОДГ на сторінці Ради Європи:

http://www.coe.int/en/web/edc/resources

Мультфільми на тему«Демократія»:

https://www.youtube.com/watch…

Шеститомний посібник для учителів щодовпровадженнядемократіїв молодшій, середній і старшій школі:

http://www.coe.int/en/web/edc/living-democracy-manuals

Вправи для роботи вцільових групах:

http://www.living-democracy.com

Заняття з теми «відповідальність» – http://www.living-democracy.com/suggestions/…)

Матеріали Ради Європи про права дітей для дітейhttp://www.coe.int/en/web/children/child-friendly-justice

Ресурси Ради Європи по правах людини для роботи з молоддю (зокрема, «Компас», «Компасіто»(для молодшої школи), «Всі різні, всі рівні»та ін. )

http://www.eycb.coe.int/compass/

Матеріали Ради Європи на 3 мовах на сайті Європейського центру ім. Вергеланда:

http://ukr.theewc.org/…/Demokratichna-…/Navchal-ni-materiali

Український варіант посібника «Компас»(права людини):У

http://www.coe.int/…/using-compass-for-human-rights-educati…

Український варіант посібника «Закладинки»з протидії «мові ненависті» онлайн:

http://www.dsmsu.gov.ua/…/02/08/20/BookmarksEN2016_Book_ua.…

 

 


11.11.2016

      Виконуємо, аналізуємо, плануємо виховну роботу

11 листопада на базі райметодкабінету відбувся семінар-нарада заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів на тему «Реалізація Плану заходів загальнодержавної Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді на 2016-2020 роки» (далі-Стратегії). Керівник семінару методист з виховної роботи Кружіліна Л.Ю. ознайомила з нормативно-правовою базою з питань національно-патріотичного виховання, винесла на обговорення рішення Черкаської обласної ради від 07.10.2016 року №9-3/VІІІ «Про затвердження Плану дій щодо реалізації Стратегії». Учасниками семінару внесено ряд пропозицій щодо означеної теми. Районним методичним кабінетом підготовлено рекомендації щодо виконання відповідного Плану в ЗНЗ та активізації позакласної роботи з військово-патріотичного виховання учнів, волонтерських загонів, органів учнівського самоврядування у співпраці з батьківською громадськістю та громадою міста чи села. Наголошено на використанні у роботі вчителів методів музейної педагогіки, козацької історичної спадщини. Запропоновано в усіх навчальних закладах найближчим часом підготувати та провести виховні заходи щодо вшанування пам'яті Героїв Революції Гідності, учасників АТО та жертв Голодомору 1933-1934 років. Заступників директорів з виховної роботи поінформовано щодо участі у Всеукраїнській акції «Мрій і дій», яка має на меті виховання дбайливого ставлення до навколишнього середовища та проблем забруднення. Водночас було поставлено завдання організувати інформаційно-просвітницькі заходи щодо правильної утилізації відходів, зокрема, обладнати в кожній школі контейнери для пластикових пляшок, непотрібних паперових виробів, використаних батарейок. Окреслено напрямки щодо культури користування засобами мобільного зв’язку в межах навчальних закладів, гуманного поводження з бездомними тваринами, недопущення жорстокості та агресії в поведінці школярів та педагогів. Напередодні Міжнародного Дня інваліда та Дня волонтерів голова Шполянської районної організації Товариства Червоного Хреста  Тимошенко Т.В. дала ряд настанов з питань благодійництва та толерантного ставлення до дітей з особливими потребами та людей з обмеженими можливостями.

                                                     Кружіліна Л.Ю., методист РМК


05.09.2014

Організатори виховної роботи та соціальні педагоги обговорили план спільних справ на новий навчальний рік

5 вересня 2014 року на базі районного методичного кабінету проведено семінар для заступників директорів шкіл із виховної роботи, педагогів – організаторів та соціальних педагогів  на тему «Організація виховної діяльності навчального закладу у світлі концептуальних засад програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів». З вітальним словом до учасників зібрання звернулася завідувач райметодкабінету Курінна О.М. та ознайомила із планом роботи семінару. Методистом із охорони дитинства РМК Досич Н.В.  підсумовано проведення літньої оздоровчої кампанії, названо кращі навчальні заклади щодо організації табірної зміни, а також звернуто увагу на певні недоліки та недопрацювання. Досвідом роботи з організації змістовного дозвілля учнів у таборі поділилася педагог-організатор Сигнаївського НВК Довгаль В.М. З методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014 – 2015 навчальному році ознайомила присутніх методист із виховної роботи РМК Попович С.В., наголосивши, що особливої ваги набуває сьогодні питання патріотичного та національно – культурного виховання підростаючого покоління. Тому виховну роботу необхідно спрямувати, насамперед, на формування поваги та любові до своєї Батьківщини,  шани до державної символіки, ритуалів суверенної України. Не менш важливими залишаються питання превентивного виховання та оптимізації взаємодії школи та сім′ї у вихованні підростаючого покоління. Було звернуто також увагу на особливості соціально – педагогічної роботи з підлітками, схильними до правопорушень та ведення відповідної документації у навчальному закладі.Методистом було презентовано план – календар виховних заходів на новий навчальний рік.Під час семінару колеги активно ділилися досвідом роботи з різних напрямків виховання: про організацію  та результативність роботи учнівського самоврядування (педагог – організатор Шполянського НВК № 2 Зеленюк І.М.), про пошукову роботу у навчальному закладі (заступник із виховної роботи Васильківського НВК Торба Л.В.), про національно – культурне виховання підростаючого покоління (заступник із виховної роботи Нечаївського НВК  Стужук Л.В.). З  метою активізації роботи у навчальних закладах щодо вивчення історії масових репресій, зокрема проти освітян (оформлення стендів з історії репресій проти вчителів на Черкащині) методистом із бібліотечних фондів РМК  Горбенко Л.Г. було презентовано книгу «Освітяни Черкащини – жертви радянського тоталітарного режиму».


25.03.2014

Знання без виховання – меч у руках божевільного

Саме ці слова Дмитра Менделеєва стали епіграфом семінару заступників директорів шкіл із виховної роботи та педагогів – організаторів  на тему «Забезпечення якості виховного процесу шляхом формування в учнів ціннісних орієнтирів», що відбувся днями на базі районного методичного кабінету. Ще Платон зауважив: «Освічена, але погано вихована людина страшніша за будь – якого звіра». Нині подібні висновки повторюють усе частіше, оскільки проблема виховання підростаючого поколінні є досить актуальною. Виховання в наш час цілком зосереджене в школі. Тому саме на школу, на вчителя лягає головний тягар відповідальності за подальшу долю людства. Але без тісної  співпраці школи та сім'ї не можна досягти бажаного результату у вихованні та  розвитку творчого потенціалу учнів. Досвідом роботи з  даного питання поділилася заступник директора школи з виховної роботи Матусівського НВК № 2 Волинець В.В., презентувавши систему роботи  «Трикутника партнерства: педагоги – батьки – діти», який успішно функціонує у закладі.Говорячи про шляхи формування в учнів ціннісних орієнтирів, не можна було оминути увагою народного вчителя, академіка О.А. Захаренка, ідеї та творча спадщина якого активно впроваджуються в практику роботи Мар'янівського НВК. Даний навчальний заклад  є експериментальним майданчиком регіонального рівня в Шполянському районі з проблеми «Виховання гуманістичних цінностей особистості в контексті авторської школи О.А.Захаренка" . Саме в контексті  актуальності ідей О.А. Захаренка для функціонування сучасної школи заступник з виховної роботи Мар'янвського НВК Мельниченко А.В. презентувала систему виховної роботи закладу.Сьогодні досить актуальним є також  питання  національно - патріотичного виховання молоді. З цікавою і ефективною системою організації учнівського самоврядування, представлену козацькою республікою, познайомив присутніх директор Лебединського НВК № 3 Осаула С.О. Системі роботи з учнями девіантної поведінки та організації змістовного дозвілля школярів у позаурочний час було присвячено виступи заступників директора з виховної роботи Кендзюк С.А. (Журавський НВК) та Каракоці О.І. (Лебединський НВК № 1).  Методист із виховної роботи райметодкабінету Попович С.В. ознайомила присутніх із основними вимогами до проведення та аналізу  виховного заходу, наказами та інструктивно – методичними листами Міністерства освіти з питань виховної роботи. Питанням забезпечення реалізації законодавства з питань охорони дитинства та соціально правового захисту учнів було присвячено виступ методиста з охорони дитинства райметодкабінету Досич Н.В.