Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Національне виховання

Головне меню

30.11.2015

Національно-патріотичне виховання: обмін досвідом

 

27 листопада на базі Шполянського НВК №2 відбувся семінар для заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів з проблеми «Створення інформаційно-педагогічних умов для реалізації Концепції національно-патріотичного виховання». Із системою роботи школи з національно-патріотичного виховання  учасників семінару ознайомила  заступник директора з виховної роботи Висотенко О.А. Досвід навчального закладу щодо створення інформаційно-педагогічних умов в реалізації Концепції національно-патріотичного виховання школа представила у презентації. Її блок про використання методичних рекомендацій МОН України з національно-патріотичного виховання коментував директор навчального закладу Каракаш І.Г., про створення інформаційно-педагогічного середовища в навчальному закладі – заступник директора з навчально-методичної роботи Боїн Л.М. Педагог-організатор Зеленюк І.М. презентувала  шляхи реалізації діяльнісно-практичного компоненту, а соціальний педагог Зінкевич І.В.- потенціал мультимедійних  проектів та шкільних акцій в національно-патріотичному вихованні учнів.    В умовах сьогодення особливе значення у становленні молоді має військово-патріотичне виховання. Як воно здійснюється у Шполянській школі-ліцеї на уроках «Захисту Вітчизни»  та в позаурочний час, учасники семінару дізналися з виступу вчителя цієї дисципліни Фуркала В.В. На майстер-клас по виготовленню національної символіки засобами оригамі запросила  учасників семінару учитель образотворчого мистецтва Джавага А.Д. 


17.10.2013

До Дня Українського козацтва в Лебедині відбулася посвята в козачата

12 жовтня в сільському Будинку культури, напередодні свята Покрови Божої Матері, учні та вчителі Лебединських НВК №2 та №3 пройшли посвяту в козачата. У церемонії взяли участь козаки на чолі з головним отаманом Черкаського крайового козацького товариства імені полковника Івана Золотаренка, генералом-полковником  Василем Івановичем Малокостом та його перший заступник, начальник департаменту Міжнародної асоціації «Козацтво» з питань культури та духовності, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівником культури України Михайло Костянтинович Волков, генерал козацтва,  член ради козацтва при Президентові України, Герой козацтва Михайло Кузьмович Шитий, настоятель Спасо-Преображенської церкви села Лебедин, протоієрей Іван Келеман, учнівсько-педагогічні колективи, батьки, громадськість села. Перед посвятою юні козачата продемонстрували свої знання історії козацького руху, вміння, силу і спритність, ознайомились із життям козаків, їх побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі, прийняли присягу та отримали благословення від настоятеля. Під час посвяти класи перетворились на курені із власною назвою і гаслом, а діти - на козачат. На завершення створено Лебединський козацький курінь ім. Петра Дорошенка Черкаського крайового козацького товариства ім.полковника І.Золотаренка Міжнародної асоціації «Козацтво», отаманом якого призначено Осаулу Сергія Олександровича, директора Лебединського НВК №3  та призначено отаманів 1-ї,2-ї та 3-ї сотні, присвоєні перші козацькі звання. Організували і підготували захід директори загальноосвітніх навчальних закладів - вчителі історії  Сергій Олександрович та Лідія Іванівна Осаули за підтримки козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у молоді почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.


14.11.2011

Любімо красу рідної мови!

  Під таким гаслом з 7 по 11 листопада у Шполянському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – гімназія» пройшов тиждень української писемності та мови, в ході якого для школярів організовувались цікаві конкурси на кращу стінгазету, ребус, кросворд, які носили ліричну назву «Диво калинове». Гуртківці літературно-мистецької студії «Первоцвіт» залюбки взяли участь у конкурсі авторських віршів «Ми юні поети гімназії», а  гра «Щасливий випадок» стала  захоплюючим змаганням ерудитів – мовників  серед учнів 9-х класів. Особливо святково пройшов шкільний день 9 листопада, коли  в державі відзначався День української писемності і мови. Всі гімназисти  долучилися до шкільного етапу конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика.  У 5-х класах  цікаво пройшов урок-свято «Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть». На загальношкільній святковій лінійці «Яка багата рідна мова!» десятикласники закликали присутніх шанувати і любити рідну мову. Фіналом тижня став підсумковий захід «Любіть красу своєї мови», проведений в рамках районного семінару резерву кадрів. Перед дітьми виступила методист районного методичного кабінету В.М.Кавун, привітала всіх зі святом, наголосила на актуальній потребі поглиблювати знання з мови, цінувати її безцінні скарби.  


31.08.2011

У Шполянській ЗОШ №1 розпочався місячник національного виховання «Україно! Ти моя молитва!»

У рамках проведення місячника національного виховання «Україно! Ти моя молитва!», присвяченого 20-ій річниці незалежності України, учні 11-М та 11-І класів Шполянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 за день до початку нового навчального року відвідали Свято – Миколаївський Лебединський жіночий монастир. Метою поїздки було ознайомити учнів з історією виникнення Божого храму, його архітектурою, а також відкрити для дітей ще один неповторний і прекрасний куточок Шполянщини. Слухаючи розповіді - спогади монахинь, учні мали можливість проаналізувати, як історія країни знайшла своє відображення в історії існування монастиря, який відродився після довгого запустіння лише у 1991 році, саме тоді, коли наша держава стала незалежною. Мальовнича природа, затишок, а також доброзичливість жительок обителі, залишили незабутні враження.