Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Охорона праці в навчальному закладі

Головне меню

12.05.2016

Про себе треба дбати

У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, що проходив у навчальних закладах району з 25 по 29 квітня 2016 року, в Шполянському НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей" 26 квітня 2016 року спільно з представниками Шполянського РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго», Шполянського РВ УДСНС  та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві проведено відкритий урок з учнями 6-Б класу. В ході уроку інженер з охорони праці Шполянського РЕМ Кротов О.С. розповів учням правила безпечного користування електроенергією, а також ознайомив їх із заходами надання першої медичної допомоги постраждалим при ураженні електричним струмом.  Інженер з надзвичайних ситуацій Шполянського РВ УДСНС у Черкаській області  лейтенант служби цивільного захисту Суботіна О.С. розповіла учням про різноманітні надзвичайні ситуації, причини їх виникнення, шляхи запобігання, провела роз’яснювальну роботу щодо правил користування первинними засобами пожежогасіння, а також нагадала правила дій у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів. Страховий експерт з охорони праці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві Колотило Л.О. провела бесіду щодо безпечної поведінки учнів під час навчально-виховного процесу та під час  літніх канікул.  Під час уроку діти відповідали на запитання, знаходили вихід із змодельованих надзвичайних ситуацій, а також мали нагоду дізнатись про все, що їх цікавить. У кінці уроку школярі отримали цікавий навчально-пізнавальний журнал «Енергетика очима дітей» та пам’ятки з безпеки життєдіяльності.

 

27 квітня 2016 року в Шполянському НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія " проведено відкритий урок з основ  здоров’я для учнів 1-А класу за участю головного державного інспектора з питань праці управління держпраці у Черкаській області Варламова І.О. та страхового експерта з охорони праці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві Колотило Л.О. Учням продемонстровано повчальні відеомультфільми про необхідність дотримання правил пожежної безпеки, електробезпеки та поведінки на дорозі.  В цікавій та зрозумілій формі дітям розповіли про головні чинники небезпеки у весняно-літній період та як слід поводитися в тій чи іншій ситуації, щоб врятувати себе і допомогти іншим. По завершенню занять для  закріплення отриманих знань усі школярі отримали  цікаві пам'ятки про основні правила безпеки життєдіяльності.


06.11.2015

Шполянські рятувальники навчають малечу

6 листопада працівники державної пожежно-рятувальної частини  м.Шполи  відвідали вихованців дошкільного  навчального закладу №5 «Калинка». Діти  з великим подивом оглянули червону пожежну машину, а також  обладнання, яким користуються пожежники під час гасіння пожеж, послухали розповіді про те, якою потрібною є професія рятувальника. Рятівники розповіли малюкам, що до пожеж дуже часто призводять недбалість дорослих та пустощі дітей, тож закликали дошкільнят та першокласників не гратися сірниками та запальничками. Крім того, працівники служби порятунку застерегли дітей ніколи не ховатися від пожежі під ліжком чи у шафі, адже саме там -  найнебезпечніші місця, тому фахівці ДСНС наголосили: необхідно вибігти на вулицю та кликати на допомогу дорослих або телефонувати за номером «101». Під час виховної бесіди малеча активно відповідала на питання рятувальників про основні правила пожежної безпеки, які потрібно знати дітям. У ході практичної частини продемонстровано можливості пожежно-рятувальної техніки. Зокрема, розповіли дітям про оснащення пожежного авто, а також дозволили хлопчикам та дівчаткам одягнути каски та приміряти бойовий одяг, а ще посидіти за кермом і навіть подати воду з пожежного рукава. Наприкінці зустрічі діти подякували гостям та пообіцяли завжди дотримуватися правил безпечної поведінки, а рятувальники побажали малечі безпечного та безтурботного дитинства. Зустріч  минула як одна мить, а цей візит збережеться в пам’яті малечі, як і  усвідомлення  важливості  безпечної поведінки.


04.05.2015

   Заходи з охорони праці повинні бути превентивними, тобто попереджувальними

На  виконання  Указу   Президента  України    від  18  серпня  2006 року  № 685/2006 «Про День охорони праці», що відзначається щорічно 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці,  з метою покращення стану охорони праці, профілактики дитячого, виробничого та побутового травматизму, пропаганди здорового способу життя та на виконання наказу відділу освіти від 17.04.2015  №81  «Про проведення Тижня охорони праці у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району» з 27 квітня по 1 травня у Шполянському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» проведено Тиждень охорони праці  під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці». Плануючи спільні заходи, заступник директора з навчальної роботи Л.О. Любімова  організувала оперативно-методичну нараду з вчителями предмету «Основи здоров’я», класними керівниками щодо організації проведення Тижня охорони праці. За участю адміністрації школи і профспілкового комітету здійснено внутрішню перевірку стану охорони праці, посилено адміністративний контроль за дотриманням правил експлуатації обладнання в кабінеті фізики, інформатики, майстернях, спортивних залах, поновлено куточки з охорони праці, пожежної безпеки, правил дорожнього руху та цивільного захисту. Вчителі  з «Основ здоров’я» Вербівська Н.М. та  трудового навчання Дубина В.О.(відповідальний за протипожежну безпеку), класні керівники,  класоводи підготувати та провели конкурси «Краще робоче місце», «Кращий знавець правил з охорони праці» з відзначенням та заохоченням кращих учнів. Голова профкому Осадчий А.П. обговорив стан охорони праці на спільному засіданні адміністрації і профкому.


15.12.2014

Проведено навчання з охорони праці

12 грудня проведено черговий семінар для директорів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Організація охорони праці в загальноосвітньому навчальному закладі». У виступі  начальника відділу освіти П.Є.Вербівського акцентовано увагу  на важливості  безпеки праці. Інженер з охорони праці відділу освіти Богурська Л.Д. детально проаналізувала нормативно-правову базу з питань охорони праці, ознайомила з чинним законодавством у сфері цивільного захисту. В ході практикуму учасниками семінару опрацьовано інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності, основні вимоги до пожежної та електробезпеки в навчальному закладі. Приділялася увага на семінарі і порядку проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності для учнів, працівників навчального закладу, проведенні навчань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності для працівників освіти, розслідування нещасних випадків, що стались із учнями  під час навчально-виховного процесу, а також порядку розслідування нещасних випадків невиробничого характеру. За підсумками семінару вироблені рекомендації керівникам  загальноосвітніх навчальних закладів.Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства, а збереження здоров’я та життя людини залежить від кожного, хто бере участь у трудовій  та навчальній діяльності. Тому важливо пам’ятати, що дотримання законодавства у сфері охорони праці стане запорукою збереження здоров’я та найціннішого – людського життя.


26.10.2014

Фінішував місячник "Увага! діти- на дорозі"

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 29.07.2014 року № 167 та з метою активізації роботи щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в закладах освіти проводилися профілактичні заходи  «Увага! Діти – на дорозі». Всі навчально-виховні заклади взяли активну участь, провівши  конкурси з безпеки дорожнього руху, виступи агітбригад загонів ЮІР, виставки дитячих малюнків, тематичні театралізовані вистави та уроки для молодших школярів. Було оновлено та обладнано майданчики, куточки  безпеки руху, організовано засідання батьківських зборів, де батькам  рекомендовано розробити та взяти під щоденний контроль безпечний маршрут дітей від дому до навчального закладу і у зворотному напрямку. Цікавими для учнів та вихованців стали єдині уроки з Правил дорожнього руху та правил користування громадським транспортом.


11.06.2014

Відпочиваючи- навчаємося

Відповідно до плану роботи пришкільного табору Шполянського НВК І-ІІІ ступенів № 2-ліцей 10 червня  педагогами школи організовано зустріч зі спеціалістами  Шполянського РЕМу. На базі НВК інженер з охорони праці підприємства Кротов Олександр Сергійович  та начальник оперативно-диспетчерської служби Висотенко Володимир Іванович ознайомили вихованців табору з основними правилами електробезпеки, історією становлення та розвитку енергетики у Шполянському районі, продемонстрували цікавий онлайн-урок. Щоб зустріч з енергетиками була корисною і надовго запам’яталася, діти отримали буклети-пам’ятки, які ще неодноразово можуть стати їм у нагоді, а також стали учасниками екскурсії на підстанцію «Шпола» 35/10 кВ. Перед її початком з вихованцями табору був проведений вступний  інструктаж. Електромонтерами ОВБ продемонстровано особливості відкритих та закритих розподільчих пристроїв напругою 35 та 10 кВ. Діти побачили застережні знаки і плакати, які встановлюються на дверях приміщень електроустановок, автомобіль ОВБ із засобами захисту та електроустаткуванням. Дякуючи працівникам РЕМу за цікаво проведений час та корисні  знання з  електробезпеки, діти з непідробним захопленням запрошували: "Приходьте ще до нас!"


06.06.2014

Учні і дошкільнята взяли участь у Тижні знань з основ безпеки

На виконання спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 462/204 від 16.04.2014 року «Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України», з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з населенням щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях відділом освіти спільно зі службою з надзвичайних ситуацій Шполянського РВ УДСНС України у Черкаській  області розроблені заходи щодо проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності (наказ № 108 від 05.05.2014 року). Протягом Тижня керівниками навчально-виховних закладів організовано екскурсії до підрозділу Шполянського РВ УДСНС України у Черкаській  області; батьківські збори щодо запобігання невиробничого травматизму серед дітей; конкурси, вікторини на знання правил безпечної поведінки та з питань профілактики невиробничого травматизму; відкриті уроки з питань безпечної життєдіяльності та профілактики травматизму невиробничого характеру із залученням фахівців районного відділу УДСНС України у Черкаській області.


04.05.2014

Електробезпека: радимо, попереджаємо, застерігаємо!

У рамках проведення Тижня охорони праці  на базі Шполянської спеціалізованої школи-інтернату відбувся семінар з електробезпеки для вчителів з предмета «Основи здоров’я» та осіб, відповідальних за електробезпеку у навчально-виховних закладах  міста Шполи. Даний захід провели спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго». Присутніх ознайомили з історією становлення та розвитку черкаської енергетики, розповіли про роботу товариства, навчили основ електробезпеки, продемонстрували   он-лайн урок. Всім  присутнім були вручені журнали «Енергетика очима дітей» та цікаві відеоматеріали. Вихованці школи –інтернату провели цікаву екскурсію, ознайомивши присутніх з історією рідного краю, а також повторили разом з дорослими  важливі для кожного правила, які забороняють:

Наближатись до обірваних проводів ближче ніж на 8 метрів.
• Залазити на опори повітряних ліній електропередач, намагатись зняти проводи.
• Відчиняти двері трансформаторних підстанцій та проникати всередину.
• Залазити на дерева, що ростуть неподалік повітряних ліній електропередач.
• Накидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач.
• Ловити рибу поблизу повітряних ліній електропередач.
• Встановлювати металеві стояки для телевізійних антен в охоронних зонах ПЛ.
• Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу ПЛ та гратися біля електричних установок.


12.04.2014

Проведено навчання з охорони праці

У період з 31 березня по 4 квітня на базі Шполянського НВК № 2 Черкаським навчально-курсовим комбінатом проведено навчання та перевірку знань з питань охорони праці, в якому взяли участь директори навчально-виховних закладів та працівники відділу освіти. Згідно навчально-тематичного плану проведені лекції за наступними темами: «Законодавство України про охорону праці», «Організація роботи з охорони праці. Система управління охороною праці на підприємстві», «Електробезпека», «Пожежна безпека»,«Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», «Атестація робочих місць за умовами праці та порядок її проведення», «Гігієна праці. Медичні огляди. Профілактика професійних захворювань і отруєнь», «Надання першої (домедичної) допомоги потерпілим у разі нещасного випадку на виробництві».Кожен слухач склав екзамен  та одержав право на виконання повноважень, передбачених законодавством, у тому числі право бути членом комісії з перевірки знань працівників з питань охорони праці. На серпень-вересень поточного року сформовано групу по навчанню з питань охорони праці  для заступників директорів ЗНЗ, керівників позашкільних навчальних закладів.


05.11.2013

Відбувся місячник безпечного використання газу в побуті

З метою формування в учнівської молоді знань та навичок безпечного користування газом у побуті протягом жовтня 2013 року у навчальних закладах Шполянщини проведено місячник безпеки використання газу у побуті, в рамках якого організовані різноманітні заходи, а саме: тематичні уроки, виховні години, інформаційно - просвітницькі заходи, конкурси на кращий малюнок, виставки стіннівок на теми: «Будь обережним з газом!», «Побутовий газ – помічник людини», «Блакитне паливо не для біди», «Газ в побуті та на виробництві», «Обережно:газ!». Підведено підсумки конкурсів на кращий навчально-інформаційний проект «Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій», «З газом тільки за його правилами».


20.02.2012

Керівникам  навчально- виховних закладів району

З метою зосередження уваги учнів, батьків на правилах безпечної поведінки в зимово - весняний період  просимо  взяти під персональний контроль проведення цільових бесід, позапланових інструктажів  з техніки безпеки життєдіяльності,  що стосуються забав на ковзанах, лижах, санчатах, ігор у сніжки, хокей та довести до відома педагогічних працівників, батьків  зміст тексту- звернення Шполянського районного відділу УМНС України в Черкаській області.

  

Пам’ятка безпечної поведінки

 1. Не катайся на санчатах та лижах поблизу автомагістралей,  доріг та залізничних колій — транспорт може травмувати тебе.

2.Узимку треба йти не поспішаючи, аби не впасти і не травмуватися.

3.Якщо травму одержав товариш, ніколи не тікай з місця пригоди, а постарайся допомогти йому, поклич дорослих.

4.Не перегрівайся і не переохолоджуйся, не їж сніг та кригу, бо це шкідливо для здоров'я.

5.Не торкайся язиком та мокрими руками до металу — отримаєш опік.

6.Під час зимової негоди не вирушай наодинці в далеку подорож — заблукаєш.

7.Якщо при відлизі лід вкривається водою, замітається снігом, а потім замерзає, стає білим чи жовтуватим, він не міцний. Ходити, ковзатись на ньому небезпечно.

8.З наближенням весни крига стає крихкою (хоча товщина ще й зберігається), дороги - слизькими і мокрими. Все! Зимові розваги закінчились!

Правила поведінки на вулицях у зимовий період

    •Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

•Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.

•Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування

•При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.

•Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.

•Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі – це небезпечно.

•Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.

•Ніколи не спускайтеся на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

•Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.

•Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.

•Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт,ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.

•Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.

•Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатнявидимість. Як каже народна мудрість «Сім раз відмір, а раз відріж».

•Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.