Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Новини дошкільної освіти

Головне меню

03.10.2017

Використання інноватики та ІКТ в освітньому процесі закладів дошкільної освіти

03.10.2017 року на базі Шполянського районного методичного кабінету відбулося перше засідання районної Школи педагогічної майстерності (кер. Захарчук В.В. методист РМК) та майстер клас Шаповал Л.В., вихователя Матусівського НВК №2 з проблеми: «Формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в реалізації БКДО, державних вимог до рівня сформованості життєвої компетентності особистості, освіченості, розвиненості й вихованості дошкільників». Захарчук В.В., ознайомила  педагогів з різновидом інноваційних  технологій, які використовуються у  дошкільній педагогіці, продемонструвала відеофрагменти вищезазначених технік та методик. Шаповал Л.В., поділилась власним досвідом з використання інноваційної технології фізичного виховання дітей дошкільного віку «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей» М. Єфіменка. Задля утримання уваги малечі під час освітньої діяльності, вихователі мають використовувати ІКТ-технології у власній практичній діяльності.  За умови комбінованого поєднання зорового  та слухового каналів інформації людина спроможна швидко засвоїти до 60% отриманої інформації. Таким чином, використання мультимедіа сприяє: зростанню якості навчально-виховного процесу;  полегшенню розуміння і сприйняття поданого матеріалу; запам’ятовуванню навчального матеріалу на значний період;  скороченню часу на розкриття теми. Тому, зустріч продовжилась практичною роботою, а саме, педагоги – дошкільники навчались розробляти презентації в програмі  Microsoft Offise Power Point.

 

Захарчук В.В., методист Шполянського райметодкабінету08.11.2016


У «Калинці» відкрито нову групу

У Шполянському районі здійснюється ціла низка заходів для підтримки та розвитку дошкільної освіти. Рішенням сесії Шполянської районної ради від 21.02.2012 №14-6/VІ затверджено програму розвитку дошкільної освіти Шполянського району на період до 2017 року, яка сприятиме збереженню мережі дошкільних навчальних закладів, проведенню у них капітальних ремонтів, модернізації матеріально-технічної бази, розширенню роботи з батьками. Обсяг фінансування Програми визначається щорічно під час складання проектів місцевого бюджету у межах видатків та передбачають у відповідних кошторисах цільові кошти на фінансування Програми. Одним із пріоритетних завдань дошкільної освіти району є створення в дошкільних навчальних закладах належних умов для навчання та виховання дітей, створення предметно – розвивального середовища в групах, на території, забезпечення  умов для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей в дошкільних  закладах, впровадження  кращого досвіду  роботи  педагогічних колективів.

У районі сформована мережа дошкільних навчальних закладів, яка складається із 7 ДНЗ та 24 НВК, в яких нараховується 56 груп, виховуються 1248 дітей відповідного віку. З 2008 по 2015 функціонувало 54 груп у ДНЗ та дошкільних підрозділів НВК. Протягом 2015-2016 навчального року було відкрито дві додаткові групи: в ДНЗ №5 «Калинка» Шполянської міської ради та групу дошкільного підрозділу Матусівського НВК №1.

8 листопада в ДНЗ №5 «Калинка» Шполянської міської ради відбулося урочисте відкриття нової групи «Ялинка» для дітей  молодшого віку, яка наповнилася щасливими, веселими голосами маленької дітвори. Відкриття групи дало змогу вперше прийти до дитячого садка 25 малюкам. Це радісна подія і для дітей, і для дорослих. Дітлахів зустрічали добрі посмішки вихователів, святково прикрашене приміщення. З подарунками та привітаннями завітали гості: голова Шполянської районної ради О.М.Кузуб, заступник голови Шполянської районної ради Л.М.Татарина, заступник  голови Шполянської райдержадміністрації  О.І.Шпиця, голова Шполянської міської ради С.В.Кравченко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади М.В.Кулішова, керуюча справами виконавчого комітету міської ради Т.Б.Герус. Вихованці дошкільного закладу подарували маленький урочистий концерт.На облаштування та утримання групи з міського бюджету  виділено близько 227 000 грн. 


21.12.2015

Ой, хто, хто Миколая любить…

А найбільше Святого Миколая люблять найменші жителі нашого міста… Саме дошкільнята протягом тижня відвідували резиденцію Святого Миколая, облаштовану у міському парку дитячого дозвілля.  Малеча щиро вірить в чудеса, у здійснення своїх найпотаємніших мрій. Спілкуючись з цими крихітками, дізнаєшся про їхні мрії. Хтось бажає нову іграшку, хтось красивий одяг, а хтось, щоб тато повернувся з війни…і на нашій землі нарешті запанував мир. Вихованці старших груп ДНЗ №5 «Калинка» завітали до резиденції Святого Миколая 14 грудня. Яскравими іграшками,  виготовленими вихователями та дітьми  груп «Горобинка» та «Полуничка», були прикрашені  новорічні ялинки. Дошкільнята разом з педагогами водили святкові хороводи навколо казкового Сніговика та ялинки, грали у веселі естафети та спортивні ігри, організовані інструктором з фізкультури дошкільного закладу. Діти з чудовими враженнями та гарним настроєм повернулись до садочка. Вихованці, педагоги та батьки щиро дякують організаторам за чудове дозвілля для малюків!

Захарчук В.В. методист РМК, адміністрація ДНЗ №5 «Калинка»


18.11.2015

Новітні ідеї у дошкільному навчанні

Сучасний етап розвитку нашої держави вимагає від підростаючого покоління гнучкості, комунікабельності, швидкої адаптації до різноманітних життєвих ситуацій, критичного мислення та вміння співпрацювати. Тому саме з молодшого дошкільного віку актуальним завданням сьогодення є мовленнєвий розвиток дошкільників за допомогою новітніх прийомів, які б змогли зацікавити сучасного дошкільника. Інтерактивні форми і методи навчання можуть допомогти педагогам у вирішенні цього питання. З ініціативи керівника районного методичного об’єднання Мілько Т.О. (вихователь молодшої групи ДНЗ №4 «Сонечко») вихователі молодших груп зібралися 18 листопада на базі ДНЗ №4 «Сонечко» Шполянської міської ради, щоб обговорити цю тему,  адже з кожним роком збільшується кількість дітей, які мають ті чи інші вади мовлення. З метою об’єднання колективу педагогів Тетяна Олександрівна використала метод інтервізії (від французької – навчання, що відбувається в групі за відсутності викладача, або навчання одне від одного і за допомогою одне одного в процесі обміну думками, емоціями, досвідом тощо). Зустріч проходила у формі бесіди за круглим столом. Керівник РМО підготувала презентацію-пояснення з описом інтерактивних методів роботи з дітьми молодшого дошкільного віку. Педагоги міста поділились власним досвідом у використанні інтерактивного виховання дітей. Вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» О.В. Джус підготувала доповідь на тему «Розвивальне середовище – необхідна умова розвитку особистості через різні види діяльності», а методист ДНЗ №4 «Сонечко» Л.О. Голос розробила індивідуальні рекомендації щодо створення освітнього процесу з мовленнєвого розвитку. На закінчення зустрічі педагоги переглянули виставку дидактичних ігор для мовленнєвого розвитку молодших дошкільнят, обмінялись думками стосовно інноватики та враженнями від проведеного заходу.

                                   Чорновольська В.В., методист районного методичного кабінету


04.11.2015

 У сфері дошкільної освіти впроваджується консалтинг

4 листопада на базі районного методичного кабінету відділу освіти відбувся семінар завідувачів на тему «Щоб колектив став командою». Захід проводився у формі консалтингу. Ця сучасна форма взаємодії управлінців дає змогу поділитися досвідом розв’язання конкретних проблем, зокрема й у сфері управління педагогічним колективом. Як перетворити групу різних особистостей на дружну, творчу команду, підказали різні форми та методи роботи на семінарі. Перед завідувачами ДНЗ стояли завдання: згрупувати вислови з ознаками працездатного і непрацездатного колективу, добирати гасла для трудової спільноти, розробити пам’ятку «Умови становлення команди» тощо. У завідувачів була можливість розширити свої знання щодо видів трудових спільнот, пригадати, як працювати з підлеглими, враховуючи їх тип темпераменту та налагодження спілкування в колективі відповідно до типу мислення. Підготували консалтинг керівник – Т.І. Сердюк та педагогічний колектив Лип’янського ДНЗ «Сонечко». Протягом засідання були обговорені новинки законодавчої бази для ДНЗ (методист РМК – В.В.Чорновольська). На завершення засідання кожен учасник консалтингу заповнив листівку-відгу, у якій поділився своїми враженнями від зустрічі та висловив свої побажання колективу Лип’янського ДНЗ «Сонечко».

Конса́лтинг (англ.consulting — консультування)  — діяльність з консультування керівників, управлінців з широкого кола питань у сфері фінансової, комерційної, юридичної, технологічної, технічної, експертної діяльності. Мета консалтингу — допомогти системі управління (менеджменту) в досягненні заявлених цілей. Основне завдання консалтингу полягає в аналізі, обгрунтуванні перспектив розвитку та використання науково-технічних та організаційно-економічних рішень з урахуванням предметної області та проблем клієнта.


27.10.2015

Відбулося засідання Школи росту педагогічної майстерності вихователів 

Нещодавно відбулося засідання Школи педагогічної майстерності вихователів різновікових груп на тему «Система роботи ДНЗ щодо створення умов для розвитку мовлення дошкільників». Важливим завданням розвитку і формування педагогічної майстерності є тісна співпраця молодих учителів з досвідченими наставниками. Саме таку роботу продемонструвала Шаповал Л.В., спеціаліст вищої категорії, вихователь різновікової групи дошкільного підрозділу Матусівського НВК №2. У заході взяли участь молоді спеціалісти Скотарівського, Мар’янівського, Сердегівського, Антонівського, Васильківського НВК. Вони мали нагоду переглянути майстер-клас вихователя Шаповал Л.В., яка підготувала відео режимних моментів І половини дня: інтегроване відеозаняття з розвитку мовлення з використанням причинно-наслідкових конструкцій побудови речення «Чому?Тому що…», відеоспостереження та мовні ігри над збагаченням словникового запасу дітей дошкільного віку. Малодосвідчені педагоги мали можливість ознайомитись з передовим досвідом педагогів району, які працювали над темою «Мовленнєвий розвиток дошкільника». Чорновольська В.В., методист РМК, продемонструвала цикл презентацій «Ейдетика», «Друдли», «Піктограми», «Коректурні таблиці за Н.Гавриш», що дозволило розширити знання педагогів про інноваційні методики навчання дітей дошкільного віку зв’язному мовленню. Зустріч продовжилась у формі круглого столу «Перлинки педмайстерності», де учасники опрацювали наступний перелік питань: культура мовлення вихователя ДНЗ, завдання розвитку мовлення дошкільників та їх зміст, десять мовних заповідей свідомого громадянина – Іван Огієнко, структурні компоненти мовлення дошкільнят, інтеграція як новий метод розвитку мовлення дітей дошкільного віку, методи і прийоми розвитку зв’язного мовлення. На закінчення зустрічі учасники ШРП обмінялись думками та враженнями від проведеного заходу. 


21.10.2015

Зміцненню здоров’я дошкільників сприяють різні форми рухової активності

Оскільки здоров’я є найважливішою цінністю, установка на його збереження  має бути основою світогляду. Завдання дошкільного закладу – формувати у дітей світоглядно-оздоровчу поведінку, виховувати дітей здоровими, з перших місяців життя забезпечувати належні умови для їхнього особистісного становлення. Нещодавно на базі ДНЗ №5 «Калинка» пройшло засідання семінару-практикуму інструкторів з фізичного виховання ДНЗ міста. Керівник Меркотан Л.В. проаналізувала роботу семінару-практикуму в 2014-2015 навчальному році. Баранова Ю.В., інструктор з фізичного виховання ДНЗ №3 «Зірочка», розкрила основні завдання роботи інструктора з фізичного виховання. ЇЇ колега з ДНЗ №1 «Ялинка» Галета О.Г. розповіла про переваги гімнастики пробудження, поділилася своїм досвідом щодо її проведення. Цікавим було практичне заняття з профілактики плоскостопості, яке провела з колегами інструктор ДНЗ №4 «Сонечко» Шевченко Л.О. Наприкінці семінару-практикуму присутні обмінялися досвідом та враженнями від виконаних вправ.      


  18.04.2015

На контролі медиків- здоров'я найменших шполян 

Медичне обслуговування дітей у ДНЗ здійснюється згідно Закону України "Про дошкільну освіту" (ст.34), Положення про дошкільний навчальний заклад, Постанови Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 № 826 «Про затвердження Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі», наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ». У м. Шпола медичний супровід у 4 дошкільних навчальних закладах здійснюється медичними сестрами, що знаходяться в штаті закладів. У їхні обов’язки входить здійснення контролю за організацією фізичного виховання, харчування, режимом навчання дітей дошкільного віку, проведенням просвітницької роботи серед педагогічного персоналу, батьків, дітей щодо формування здорового способу життя, профілактики травматизму та захворюваності. Складові медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі обговорено під час  епізодичного семінару медичних сестер ДНЗ, що відбувся за сприяння  методиста РМК В.В.Чорновольської 17 квітня на базі Шполянського ДНЗ №3 «Зірочка». Засідання проводилось у формі «круглого столу». Медична сестра ДНЗ №1 «Ялинка» В.Т.Нероденко розповіла про особливості фізичного розвитку дошкільника. Захід продовжила О.М. Чепур, медична сестра ДНЗ №4 «Сонечко», висвітливши питання «Медична робота. Основні питання контролю». Підсумовуючи роботу, Т.І.Котуненко, керівник семінару, медична сестра ДНЗ №3 «Зірочка», визначила мету та завдання епізодичних семінарів медичних сестер на 2015-2016 н.р.


31.03.2015

Мудрість народу в царині виховання

Чи поступово сформувалася в поняття "народна педагогіка". У чому ж її сутність? Як впливає вона на виховання дітей дошкільного віку? Над цими питаннями упродовж навчального року працював районний семінар вихователів різновікових  груп району. Підсумовуючи рік підвищення професійної майстерності вихователів, 27 березня на базі районного методичного кабінету проведено семінар-практикум «Етнопедагогіка в житті сучасного дошкільника». Вихователь Прикуп Л.П. з дошкільного навчального закладу Лебединського НВК №1 презентувала комплексне відео-заняття на тему «Тепло долонь і розуму, і серця я Батьківщині милій віддаю», на якому формувала уявлення дітей про Батьківщину, усвідомлення своєї приналежності до українського народу; закріплювала уявлення дошкільників про Україну як Батьківщину, її символи – державні і народні. Ще одне комплексне відеозаняття «Віночок вити-життя любити» продемонструвала Нарадько І.Г., вихователь Станіславчицького НВК, де чудово поєднала досвід поколінь (від бабусі до онуки, від матусі до доньки, від сестрички до сестрички) щодо  українського віночка; розкрила значення квітів та кольорів стрічок у ньому. Продовжила семінар-практикум Довгань Л.І., вихователь Топильнянського НВК, яка нещодавно відвідала обласний навчальний семінар-тренінг для вихователів навчальних закладів щодо впровадження програми «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку» в освітній процес дошкільних навчальних закладів та НВК  області на базі ЧОІПОПП. Леся Іванівна поділилась досвідом, теоретичними та практичними матеріалами щодо запровадження цієї програми в дошкільних підрозділах району. Чорновольська В.В., методист РМК, ознайомила вихователів з педагогічною інноватикою та фаховою періодикою. Керівником РМО Шаповал Л.В., вихователем Матусівського НВК №2, проведено анкетування педагогів для визначення питань, які потребують глибокого вивчення у наступному році. Засідання відбулося в рамках районної виставки педагогічних технологій, де вихователі ознайомилися з досвідом роботи вихователів міських ДНЗ.


18.03.2015

Директор НВК - два керівники в одному

Ефективно спланована й організована робота в ДНЗ допомагає кожному керівникові дошкільного навчального закладу реалізувати основні функції організації управлінської праці, яка розпочинається зі збору й обробки інформації і закінчується прийняттям управлінських рішень. Контроль є основним елементом керівництва. Жодну діяльність у межах навчального закладу не можна розглядати окремо від контролю. Функція контролю дає можливість вчасно виявити проблеми і запобігати розвитку негативних тенденцій. Тож з метою розгляду проблеми контролю та аналізу освітньо-виховного процесу як важливої функції управління дошкільним підрозділом НВК  було проведено 18 березня на базі РМК науково-практичний семінар з питань дошкільної освіти для директорів НВК, який організувала методист В.В.Чорновольська. Відкрила зібрання завідувач райметодкабінету Курінна О.М., яка спрямувала увагу присутніх директорів у русло  проблеми здійснення контрольно-аналітичної діяльності в дошкільному підрозділі. Вікторія Віталіївна провела освітній консалтинг,  висвітлила як методичні аспекти підвищення ефективності роботи дошкільного підрозділу,  так і види, форми, методи, алгоритм та періодичність здійснення контролю дошкільним підрозділом НВК. На захід було запрошено районного педіатра КЗ «Шполянський районний ЦПМСД» Бульду Надію Василівну, яка підготувала інформацію про медичне обслуговування дітей дошкільного віку в Шполянському районі. Досвідом роботи щодо досягнення відповідних показників розвитку дітей різновікової групи (молодшого, середнього, старшого дошкільного віку) з різних розділів програми виховання та навчання дітей віком від 2 до 7 років «Дитина» поділилась вихователь-методист Шполянського ДНЗ №4 «Сонечко» Голос Л.О. Практичним психологом Шполянського ДНЗ №4 «Сонечко» Кунець О.С. зосереджено увагу директорів на психологічній готовності старшого дошкільника до навчання в школі. Підсумовуючи роботу  семінару, було наголошено на доцільності проведення різних видів контролю, адже згідно з наказом МОН від 30.01.2015 №67 «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», під час проведення атестаційної експертизи буде вивчатися питання внутрішнього моніторингу розвитку вихованців дошкільного підрозділу НВК.


10.03.2015

Визначено кращі народознавчі куточки

Відповідно до плану роботи відділу освіти на 2014-2015 навчальний рік, з метою підвищення рівня професійної компетентності педагогів та вихованню оптимістично і патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини, з 27 лютого по 10 березня 2015 року проведено огляд-конкурс на кращий національний та народознавчий куточок в групах дошкільних навчальних закладів району. У ньому взяли участь чотири дошкільні навчальні заклади міста: №1 «Ялинка» (завідувач Кравченко Ю.О.), №3 «Зірочка» (завідувач Пресліцька Н.В.), №4 «Сонечко» (завідувач Остроух Н.Ф.), №5 «Калинка» (завідувач Колісник Л.А.). Враховуючи висновки журі ІІ етапу огляду-конкурсу, а також відповідність вимогам щодо учасників конкурсу та критеріям їх оцінювання згідно  Положення про проведення обласного огляду-конкурсу на кращий національний та народознавчий куточок в групах дошкільних навчальних закладів району, переможцями стали: ДНЗ №1 «Ялинка» в номінації «Кращий національний куточок ДНЗ» (вихователі старшої групи Слюсар Г.П., Бараненко К.В.) та ДНЗ №3 «Зірочка» в номінації «Кращий народознавчий куточок ДНЗ» (вихователі старшої групи Качаєва Т.В., Тулуман Н.В.). Згідно наказу відділу освіти від 11.03.2015 №54 навчальні заклади, які посіли І місце в номінаціях, що зазначені вище, будуть відзначені грамотами відділу освіти Шполянської райдержадміністрації, а вихователі груп, яких визнано переможцями, - подяками відділу освіти.


06.02.2015

Забезпечуємо всебічний загальний розвиток дітей з урахуванням специфіки шкільного життя

''Школа не повинна вносити різкого перелому в життя дітей. Нехай, ставши учнем, дитина продовжує робити те, що робила вчора. Нехай нове з'являється в її житті поступово і не приголомшує лавиною вражень", - сказав Василь Сухомлинський. Проблема наступності між дошкільною, початковою – одна зі складних проблем загальної освіти, зорієнтована передусім на інтеграцію двох ланок освіти, на усунення суперечок між запитами школи і програмними можливостями ДНЗ, амбіційними завищеними вимогами окремих батьків щодо підготовки їх дітей; необхідністю враховувати специфіку дошкільної та початкової освіти. Тому вищезазначена проблема стала темою третього засідання Школи росту педагогічної майстерності, яке відбулося 6 лютого на базі районного методичного кабінету відділу освіти Шполянської райдержадміністрації (керівник Чорновольська В.В., методист РМК). У ході доповіді-презентації «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти» проведено порівняльний аналіз вимог Базового компоненту дошкільної освіти та Державного стандарту початкової освіти 1-4 кл; спільні риси заняття та уроку; компоненти психологічної готовності дитини до навчання в школі; наукові аспекти наступності та перспективності, які повинні використовуватися між педагогами ДНЗ та початкової школи. Методист Вікторія Віталіївна Чорновольська розробила пам’ятку з практичними вказівками щодо написання спільного річного плану навчально-виховного комплексу. Практичний психолог ДНЗ №4 «Сонечко» та №1 «Ялинка» Оксана Сергіївна Кунець виступила з доповіддю «Психологічна готовність старшого дошкільника до навчання в школі», яка  викликала дискусію, адже у молодих педагогів виникають проблемні питання щодо психологічного комфорту дітей в ДНЗ та адаптації до умов початкової школи. Федорич Олена Валентинівна, вихователь дошкільного підрозділу Мар’янівського НВК, та вихователь дошкільного підрозділу Антонівського НВК Цешковська Наталія Володимирівна підготували презентації на тему «Форми роботи з питань наступності ДНЗ та початкової ланки в НВК». Зустріч закінчилась релаксаційною хвилинкою психологічного характеру.

Чорновольська В.В., методист РМК


05.02.2015

Педагоги-дошкільники вивчали художньо- мовленнєву діяльність 

Наприкінці січня на  базі дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка» відбулось методичне об’єднання вихователів  молодших  груп  з проблеми «Формування  креативної  особистості  молодших  дошкільників  засобами  нетрадиційного  малювання» (керівник - вихователь-методист Дериш Л.А.) Учасники заходу переглянули відкрите комплексне заняття  в ІІ молодшій  групі на  тему «Подорож  казковим  лісом», яке  провела   вихователь   ДНЗ №1 «Ялинка»  Васильченко Л.Л.  Вона  створила  справжню  казку  для  малечі , використавши  ІКТ  для  формування  емоційного   благополуччя  дітей.   Зустріч   проходила  у формі «круглого   столу»,  під час якої  проведені  різні форми роботи: доповідь «Формування  креативної  особистості дошкільників засобами  образотворчого мистецтва»,  яку підготувала  Коваленко А.О., вихователь ДНЗ №5 «Калинка».  А  вихователь  ДНЗ №3  «Зірочка»  Фартушна Л.С. зацікавила  педагогів  своїм  виступом  на  тему «Інноваційні  технології в образотворчому  мистецтві».  Практичний   психолог  ДНЗ  Кунець О.С.  організувала  дискусію «Прояви  обдарованості  у  дітей молодшого віку», в якій  взяли  активну  участь  досвідчені педагоги Гаврилова К.В., Прокопенко Л.О. Педагоги  переглянули  виставку «Ми у світі  творчості», де  кожен  учасник  презентував  власні  роботи з  нетрадиційного малювання  та  обмінялися  досвідом.

Дериш Л.А., вихователь-методист ДНЗ №1 «Ялинка»

Темі «Мова дитини – основа інтелектуального і духовного розвитку особистості засобами театрального мистецтва» було присвячено методичне об’єднання вихователів  молодших  груп, яким керує Завгородня Н.Д., вихователь ДНЗ №5 «Калинка». Учасники побували на театралізованому дійстві «Снігова королева» на яке запросила вихователь Слюсар Г.П. та музичний керівник ДНЗ №1 «Ялинка» Саломатіна О.Ю. Зустріч продовжилась переглядом виставки посібників та дидактичних матеріалів для театралізованої  діяльності дітей дошкільного віку (пальчиковий театр, театр ложок тощо). За круглим столом педагоги прослухали доповіді «Збагачення мовлення дитини дошкільного віку емоційними відтінками невербального мовлення засобами драматизації», яку підготувала Пампуха Т.І. та «Вплив театрального мистецтва на формування розвитку мови дитини» , вихователь І.О. Карбівнича.


22.11.2014

Дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я і навчальний заклад

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти України одним із головних завдань, що стоїть перед закладом, є взаємодія з сім’єю. З цією метою, плануючи роботу чергового методичного заходу з вихователями, В.В.Чорновольська, методист РМК  та Л.В.Шаповал, керівник РМО, вихователь дошкільного навчального закладу Матусівського НВК №2, було обрали  для семінару-практикуму тему «Робота з родинами та розвиток партнерських відносин між ДНЗ та батьками». Досвідом з власної практики поділилася Білоус Олена Антонівна, вихователь ДНЗ Водянського НВК, продемонструвавши співпрацю з родинами вихованців  на відеозанятті з теми «Свято ввічливої Осені». Лаконічним доповненням до обговорення відеозаходу стали доповіді  «Роль дорослих  в психокорекції дитячих страхів» (Н.І. Полтавець, вихователь Надточаївського НВК); «Активізація родини заради дитини» (Т.П.Зеленюк, вихователь Скотарівського НВК); «Дорослий і дитина: оптимізація особистісно-розвивального впливу» (Л.І. Довгань, вихователь Топильнянського НВК).


26.09.2014

Дошкільників об'єднав всеукраїнський захід

26 вересня в Київському міському будинку учителя до Всеукраїнського дня дошкілля відбулося зібрання голів асоціації працівників дошкільної освіти, в якому взяла участь вихователь – методист ДНЗ №4 «Сонечко» Л.О. Голос. Наталія Гавриш – завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти Луганського національного педагогічного університету ім.. Т.Г. Шевченка, доктор педагогічних наук, професор, шеф – редактор журналу «Методична скарбничка» та Наталія Савінова - головний редактор журналу «Вихователь - методист» презентували присутнім навчально – методичний посібник для роботи з дітьми старшого дошкільного віку та молодшого шкільного віку «Вчимося розповідати». Ідея методики навчання дошкільників зв’язного мовлення за серією сюжетних картин дуже активно використовується в школах та впроваджується в садочках з старшими дошкільниками.


11.04.2014

Впроваджуємо інновації дошкільної освіти

Нещодавно на базі районного методичного кабінету відбулося районне методичне об’єднання вихователів різновікових груп на тему  «Інноваційні технології в навчально - виховному процесі», в якому взяли участь 26 вихователів району. Цікавим та змістовним став колективний перегляд інтегрованого відеозаняття «Велетень лісів», яке підготувала вихователь Буртівського НВК С.В.Дорошенко. Використання методу ТРВЗ сприяло розвитку творчих задатків дітей, їх креативності, інтелектуального потенціалу, логічного мислення, діти демонстрували вміння знаходити вихід в нестандартній ситуації. Методист РМК Чорновольська В.В. провела майстер - клас по навчанню дітей творчому розповіданню за допомогою «друдлів» та використанню методу ейдетики, створенню міні-книги для читання казок за зоровими підказками.Зустріч продовжилась у формі бесіди за круглим столом, під час якої учасники обговорили питання про доцільність використання музичного супроводу під час навчально-виховного процесу.


16.12.2013

Дбаємо про розвиток дошкільнят

12 грудня на базі районного методи