Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Новини позашкільної освіти

Головне меню

26.05.2017

Нагороджено талановитих учнів та їх наставників

Талант родом із дитинства. Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де воно найкраще проросте. На Шполянщині підростає обдарована молодь, яка вплітає у національний вінок цвіт свого таланту.Вже понад 15 років традиційно наприкінці навчального року керівники району врочисто вшановують переможців обласних, Всеукраїнських та міжнародних заходів, а також їх наставників, нагороджуючи їх грамотами та грошовими преміями. 19 та 24 травня 2017 року такі зустрічі проведено в залі засідань райдержадміністрації. Голови районної державної адміністрації В.М.Потапенко та районної ради О.М. Кузуб нагородили грамотами та грошовими преміями 13 учнів - переможців та призерів обласного етапу предметних олімпіад, 5 учнів-призерів обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, 20 вихованців та 3 колективи дитячих шкіл мистецтв, 41 – призера обласних виставок, конкурсів, фестивалів та 2 танцювальних колективи закладів культ


24.10.2016

 

Педагоги позашкільних закладів України проаналізували стан справ  в умовах реформування освіти

20-21 жовтня у м.Київ на базі центру дитячої та юнацької творчості «Шевченківець» проходила практико-орієнтовна конференція «Концептуальні основи модернізації змісту позашкільної освіти»  з метою виконання програми дослідно-експериментальної роботи за темою «Концептуальні основи модернізації змісту позашкільної освіти», затвердженої наказом МОН від 30.06.2016 № 72, у якій взяла участь директор Шполянської районної станції юних натуралістів Шполянської районної ради Струк Людмила Михайлівна. Конференція проводилася спільно з відділом дослідження підготовки вчителів Інституту модернізації змісту освіти МОН України, за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київради (КМДА), Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Київським відділенням Міжнародної асоціації позашкільної освіти, Київським міським будинком учителя.На заході були обговорені питання програмного забезпечення позашкільної освіти, результати аналізу його стану, представлені кращі практики побудови  змістової моделі позашкільного навчального закладу , досвід взаємодії різних типів позашкільних навчальних закладів в умовах реформування системи освіти. В обговоренні взяли участь працівники Міністерства освіти і науки України,науковці та практики Державних позашкільних навчальних закладів України,обласних позашкільних навчальних закладів,позашкільних навчальних закладів Києва і Київської області.


19.03.2016

Керівники гуртків поділилися досвідом роботи

17 березня на базі районного методичного кабінету відбулося  чергове засідання   методичного об'єднання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів  на тему  «Мотивація як система спонукальних чинників успішного проходження освітнього маршруту у позашкільному закладі». Керівник методичного  об’єднання, методист районної станції юних  натуралістів Перемот Світлана Миколаївна, розповіла колегам про курси підвищення кваліфікації та атестацію. Виступ – презентацію на тему «Ігрові методи як основа здійснення навчального процесу» продемонструвала культорганізатор  та керівник гуртка «Студія «Ми» Шполянського Будинку школярів Бондаренко Людмила Володимирівна, яка провела ігри – тренінги «Знайомство», «Місток дружби», «Сонце успіху» та запропонувала багато інших цікавих  ігрових методів гурткової роботи. Виступ на тему «Проектна технологія в діяльності керівника творчого обєднання» підготувала керівник гуртків районної станції юних натуралістів Дудич Інна Вікторівна. Підсумувала роботу засідання методичного об′єднання керівників гуртків методист районного методичного кабінет Ложкова Зоя Олександрівна.


17.04.2015

Керівники гуртків поділилися досвідом роботи з упровадження нових технологій навчання і виховання

17 квітня на базі районного методичного кабінету відбулося чергове засідання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів.

Цікавим і змістовним був виступ керівника гуртка станції юних натуралістів «Природа і фантазія» Дудич І.В., яка поділилася з колегами  досвідом роботи з впровадження навчально-виховних  інноваційних технологій. У рамках стандартного заняття керівник гуртка використовує фрагменти нетрадиційних занять (естафета, вікторина, аукціон, театралізоване заняття), інтерактивні форми навчання. При плануванні роботи основний акцент робить на усвідомлення гуртківцями системи пріоритетів життєвих цінностей, культивує толерантність та любов до прекрасного. Жваве обговорення викликав виступ – презентація керівника гуртка «Живопис» Будинку школярів Борутенко С.М. Світлана Миколаївна розповіла про різні техніки малювання, види натюрморту.  Не оминула увагою і проблеми, пов’язані з діяльністю гуртка (не всі гуртківці мають змогу купувати матеріали для навчання за власні кошти).Керівник методичного об’єднання, методист станції юних натуралістів Перемот С.М. познайомила присутніх колег з вимогами до оформлення програми гуртка, особливостями створення портфоліо.  Звернула увагу, що на сайті Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників досить пізнавальною є рубрика «Позашкілля». Запросила колег активніше брати участь в інтернет-заходах, надсилати власні матеріали.По закінченню засідання колеги висловили свої побажання стосовно планування роботи методичного об’єднання у новому навчальному році.


17.01.2015

Педагоги позашкільних закладів  ділилися досвідом роботи

16 січня  на базі районного методичного кабінету відбулося методичне об’єднання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів  на тему  «Якісна позашкільна освіта та відповідність її сучасним життєвим потребам розвитку країни». Культорганізатор Будинку школярів Л.В.Бондаренко  наголосила, що  в умовах модернізації освіти, яка веде до зростання конкуренції серед позашкільних навчальних закладів, постає проблема забезпечення вихованців якісною освітою. Позашкільний заклад має формувати систему універсальних знань, умінь і навичок, досвід самостійної діяльності, особистої відповідальності, творчої праці вихованців. Людмила Володимирівна презентувала роботу зразкової дитячо-юнацької телестудії «Ми».Методист станції юних натуралістів С.М.Перемот розповіла колегам про портфоліо педагога як засіб розвитку його професійної компетентності та портфоліо гуртківця, звернула увагу на види, структуру та особливості оформлення даного документа. Про інтерактивні методи навчання гуртківців йшлося у виступі методиста РМК С.В.Попович. Цікавими і пізнавальними були виступи –презентації про роботи гуртків «Світ навколо нас» (керівник -Дубик Н.А.) та «Орігамі» (керівник-Черевко Л.О).Було проведено тестування на визначення рівня творчого потенціалу керівників гуртків та підведено підсумки засідання.


12.09.2014

Позашкільники об'єдналися

12 вересня на базі районного методичного кабінету відбулося перше засідання  новоутвореного методичного об′єднання керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, керівником якого обрано методиста районної станції юних натуралістів Світлану Миколаївну Перемот. Відкрила засідання завідувач райметодкабінету Оксана Миколаївна Курінна, яка наголосила на важливості функціонування даного методичного об′єднання, розповіла про особливості навчально – виховного процесу в позашкільному закладі.Під час засідання було проведено вхідне анкетування, обговорено ряд важливих питань: із нормативно-правовою базою позашкілля ознайомила присутніх директор Будинку школярів Катерина Іванівна Дудник,  з вимогами до змісту та оформлення програм позашкільної освіти – директор станції юних натуралістів Людмила Михайлівна Струк, про планування роботи гуртків та структуру гурткового заняття йшлося у виступі керівника методичного об′єднання  Світлани Миколаївни Перемот.


26.04.2013

Перемоги хореографічних колективів в обласному огляді-конкурсі

З метою збереження  і розвитку народних традицій хореографічного мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерської роботи і виконавської майстерності колективів та вшанування пам’яті видатного українського хореографа Василя Авраменка  20 квітня 2013 року в Звенигородському районному Будинку культури відбулося традиційне обласне свято танцю - регіональний огляд–конкурс колективів хореографічного жанру, присвячений 118-й річниці від дня його народження. Серед учасників - танцювальні колективи як дитячі, так і дорослі, Звенигородського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Шполянського та інших районів Черкащини. Шполянський район на конкурсі представляли два колективи: зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського Будинку школярів та народний аматорський танцювальний колектив «Гренада» районного Будинку культури (керівник обох колективів Пресліцький Е.Е.).  У великій залі зібралося багато шанувальників хореографічного мистецтва. Відкрила обласне свято танцю та побажала перемоги творчим колективам завідувач відділу обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради Наталія Янакова, яка повідомила присутнім про те, що переможці поїдуть до Черкас на заключний концерт, де відбудеться урочиста церемонія нагородження.  Глядачі насолоджувалися різними хореографічними постановками, серед яких були українські та російські, молдавські, бальні, сучасні та дитячі танці.  Танець за танцем присутні поринали у прекрасний світ хореографічного мистецтва.Саме 42-ом  учасникам обох танцювальних колективів зі Шполи випала щаслива нагода відкривати свято танцю красивою та величною хореографічною композицією «Горнусь до тебе серцем, Україно!». Майстерно  виконані  колективом «Барвінок» хореографічна композиція «У гостях у нахімовців» та колективом  «Гренади» український танець «Стерненка з Поточеськ» отримали високі оцінки у журі та глядачів. За високу виконавську майстерністю, художню довершеністю хореографічних композицій, чудову палітру сценічних костюмів зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського Будинку школярів та народний аматорський танцювальний колектив «Гренада» районного Будинку культури зайняли перші місця в різних вікових категоріях! Вітаємо учасників колективів та їх керівника Едуарда Едуардовича Пресліцького з перемогою і бажаємо їм гідно представити район на обласній сцені!


24.02.2014

Перевірено стан окремих напрямків роботи галузі

19 лютого згідно наказу Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 14.02.2014 року №37 «Про тематичну перевірку» на базі відділу освіти, Шполянського Будинку школярів, Шполянських РСЮН та СЮТ, ДЮСШ, Журавського, Лебединського №1, Нечаєвського, Кримківського, Матусівського №2, Мар’янівського, Водянського, Шполянських НВК №2, №3 комісією проведено тематичну перевірку стану позашкільної освіти. Провідний спеціаліст відділу освіти Гукало О.П., директори навчальних закладів Дудник К.І.,  Струк Л.М., Буковецький  М.Й., Браславський С.І., Каландирець Т.В., Собецька Н.В., Поліщук В.О., Приємська О.П., Зачепа Н.О., П’яних Ю.В., Боримський В.С., Черяков О.О., Каракаш І.Г., Рукавець В.К. створили належні умови для роботи комісії з числа працівників Департаменту освіти і науки, Черкаського обласного Центру роботи з обдарованими дітьми, обласного управління з фізичного виховання та спорту, обласного Центру науково- технічної творчості учнівської молоді, організували перевірку документації відділу освіти з питань позашкільної освіти, роботи шкільних гуртків,філії МАН на базі Шполянського НВК №2-ліцей.20 лютого  відповідно до Плану спільних заходів Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Навчально- методичного центру цивільного захисту  та безпеки життєдіяльності Черкаської області на базі Шполянського НВК №2 комісією за участю керівників загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів району проведено перевірку стану організації та ведення цивільного захисту у відділі освіти та його структурних підрозділах. Інженером з охорони праці відділу освіти Богурською Л.Д., директором Шполянського НВК №2 Каракашем І.Г, його заступниками Бджолою Н.І., Боїн Л.М., Висотенко О.А., Присяжненко В.М.  створено належні умови для  роботи  комісії та проведення  перевірки.


07.02.2013

Депутати районної ради заслухали звіт про виконання цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року

Сьомого лютого 2013 року відбулася чергова сесія Шполянської районної ради, в ході якої депутати заслухали звіти про виконання районного бюджету за 2012 рік, виконання районної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту в Шполянському районі на 2007-2012 роки та продовжили термін її дії на 2013 рік. Затверджено також районну цільову соціальну Програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки, програму розвитку книговидавничої справи в районі на 2013-2015 роки. Значну увагу депутатів було зосереджено на детальному аналізі виконання районної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти в районі. З доповіддю по даному питанню виступив начальник відділу освіти райдержадміністрації Юрій Олександрович Дядченко, який продемонстрував депутатам звіт про виконання рішення районної ради «Про районну цільову соціальну програму розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року» у 2012 році у формі відео-презентації.


16.09.2012

Ярмаркувало позашкілля

14 вересня 2012 року в м.Черкаси на Соборній площі педколективи Шполянського Будинку школярів, районної станції юних натуралістів та станції юних техніків вперше в історії розвитку позашкільної освіти області презентували виставку-ярмарок в рамках обласного звіту «Таланти позашкілля Черкащини», започатковану Головним управлінням освіти і науки Черкаської облдержадміністрації. На розсуд відвідувачів - жителів та гостей обласного центру - вихованці гуртків «Прикрась свій дім», «Умілі руки», «Орігамі», «Юні квітникарі», «Юні друзі природи», «Юні екологи», «Юні овочівники», «Юний художник», «Автомоделювання», «Сувеніри» представили майже 100 виробів з різних технік декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості: бісероплетіння, тістоліплення, рукоділля, вишивки хрестиком, ошибани, квілінгу, паперопластики, художнього плетіння, аплікації з природних матеріалів, в’язання гачком. Свою персональну виставку вишитого одягу підготувала керівник гуртків Шполянського Будинку школярів Борутенко Світлана, а з числа вихованців – гуртківець СЮН Буз Андрій, який вирощує кактуси. Виставку, на якій найдосвідченіші керівники гуртків влаштували майстер- класи, залюбки переглянули учні дошкільних, загальноосвітніх шкіл Черкас. Відділ освіти висловлює щиросердну подяку директорам Шполянського Будинку школярів, СЮН, СЮТ Дудник Катерині Іванівні, Струк Людмилі Михайлівні, Буковецькому Миколі Йосиповичу, а також художнику відділу культури й туризму Шполянської райдержадміністрації Задворській Ользі Іванівні за змістовну організацію виставки творчих робіт «Позашкілля Шполянщини», а також усім вихованцям позашкільних закладів, їхнім батькам та зичить невичерпного натхнення, гарного настрою, твочрих успіхів у новому навчальному році.


30.03.2012

 Обговорено проблеми позашкільної освіти

29 березня на базі відділу освіти Уманської міської ради з ініціативи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, за підтримки Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації проведено круглий стіл з проблеми «Збереження та розвиток позашкільної освіти області» за участю представників Міністерства, Головного управління, директорів державних позашкільних центрів та позашкільних навчальних закладів Черкаської області. Шполянщину на заході представили  провідний спеціаліст відділу освіти І.І.Каландирець, директор Шполянського Будинку школярів К.І.Дудник та керівник гуртків Шполянської СЮН Н.А.Дубик. З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся заступник  міського голови Умані  П.Б.Паєвський, який розповів про історію міста, здобутки освітян, ознайомив з роботою 5- ти позашкільних навчальних закладів, мережа яких, як і у Шполянському районі, зберігається в місті упродовж багатьох років. Начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОНМС Алла Дмитрівна Середницька у своєму виступі окреслила основні напрями роботи Міністерства щодо збереження та розвитку позашкільної освіти в Україні. Перший заступник начальника Головного управління Ю.П.Король розкрив шляхи реалізації Державної та обласної  програм розвитку позашкільної освіти до 2014 року на Черкащині. Цікавими та насиченими по змісту були виступи учасників круглого столу: Вербицького В.В., директора Національного еколого- натуралістичного центру учнівської молоді; Савченко Н.В., директора Українського державного центра туризму і краєзнавства учнівської молоді; Ткачука В.В., директора Українського державного центру позашкільної освіти; Фурси Т.П.,  заступника директора Корсунь - Шевченківського районного будинку дітей та юнацтва; Петренко Л.А., директора Жашківського районного Будинку дитячої та юнацької творчості; Чмиги Т.І., директора Тальнівського районного Будинку дітей та юнацтва та Кулика М.П., керівника кіностудії «Мальва» Легедзинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Про пріоритети туристичного напряму позашкільної освіти розповів завідувач відділу туристсько-краєзнавчої роботи Черкаської районної станції юних техніків А.М.Журила.Після засідання круглого столу учасники відвідали міську станцію юних техніків, де оглянули виставку досягнень педагогів та вихованців закладу. У Будинку дитячої та юнацької творчості гості взяли участь в майстер-класах гуртків «Ліплення із солоного тіста», «Сувенірний», «Соломоплетіння», переглянули виступи гуртківців хореографічного та вокального гуртків. На згадку про захід учасники круглого столу отримали презентаційні методичні посібники кожного позашкільного закладу, а також диск з відеоекскурсією по знаменитому дендропарку «Софіївка».


06.04.2011

Нарада з керівниками позашкільних закладів у районній державній адміністрації

5 квітня 2011 року  заступник голови райдержадміністарції Віктор Миколайович Чайка провів робочу зустріч з керівниками позашкільних закладів, зумовлену нагальною і невідкладною потребою пошуку шляхів подальшого розвитку та удосконалення позашкільної освіти в районі. Повністю збережена в районі мережа позашкільних навчальних закладів - Шполянські СЮТ, СЮН, Будинок школярів, міський дитячий парк, Шполянська та Матусівська ДЮСШ, які створюють сьогодні виховне середовище, займаються організацією змістов­ного дозвілля дітей. Як результат, в районі кількість дітей, охоплених позашкільною освітою, позашкільними навчальними закладами є стабільно зростаючою. У 2010-2011 навчальному році відсоток охоплення дітей позашкільною освітою становить 34 %; інтереси 1478 дітей ефективно розвиваються у 47 гуртках, 43 групах, 2 відділеннях, з них 672 вихованці протягом 2009/2010 навчального року та в ІІ півріччі 2010 року взяли участь у 50 заходах міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів, здобувши 127 призових місць. Орієнтиром у розвитку позашкільних закладів України на сучасному етапі є Державна цільова програма розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, якою передбачено заходи щодо створення умов для доступності учнівської молоді до якісної позашкільної освіти, підвищення рівня навчального, навчально - методичного забезпечення, упорядкування та розвиток матеріально - технічної бази, організації підготовки та перепідготовки педагогічних працівників позашкільних закладів. Більшість із визначених орієнтирів цільової програми не виконуються у повній мірі у тих позашкільних закладах, які є комунальною власністю міської ради. Через відсутність коштів у міському бюджеті упродовж останніх десяти років не покращується належним чином матеріальна база закладів, не поповнюються навчально - методичний фонд творчих об’єднань, не здійснюється перепідготовка керівників гуртків. На цих проблемах загострили увагу керівництва району директор Шполянського будинку школярів К.І. Дудник, директор районної станції юних натуралістів Л.М. Струк, директор станції юних техніків М.Й. Буковецький та директор міського дитячого парку М.П.Зротовська.Обсяг фінансування позашкільних навчальних закладів як складових позашкільної освіти здійснюється за рахунок коштів їх засновників (власників). Так, позашкільні навчальні заклади державної форми власності фінансуються із дер­жав­ного бюджету, комунальні – за рахунок коштів відповідних бюджетів.В ході зустрічі прийнято рішення про порушення клопотання перед міською радою про передачу кількох навчальних закладів у власність районної ради, що значно пришвидшить вирішення накопичених проблемних питань.