Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Газети

Головне меню

08.07.2016

Наші в Польщі

Останнім часом українці, зокрема і багато шполян, масово від’їздять до сусідньої Польщі, щоб отримати освіту або заробити на життя. Поляки відкрили для них великий ринок праці, де мінімальний розмір заробітної плати становить вдесятеро більше, аніж в Україні. За деякими статистичними повідомленнями, у Польщі нині працює близько одного мільйона українських заробітчан. Як передає Polskie radio, українці щороку передають з Польщі в Україну близько 5 млрд. євро банківськими переказами або привозять готівкою. Те, що українців у Польщі аж дуже багато, підтверджує і популярність польського серіалу про українських заробітчанок зі Львова. Окрім цього, Польща приваблива для українських абітурієнтів освітою європейського зразка. Більшість із них навчається в Польщі на платній основі. Для польських навчальних закладів це вигідно через те, що в останні роки польська молодь їде навчатися за кордон. Тому там зацікавлені у наших студентах і пропагують в Україні свої заклади. Середня вартість навчання для українських студентів  становить близько 1000 євро на рік. Шполянам цікаво знати, як живеться у цій європейській країні нашим співгромадянам. Можу з упевненістю сказати, що кожен випускник задумувався, де йому буде краще далі навчатись, бо освіта зараз займає вагоме місце в досягненні своєї мрії. Хтось робить вибір на користь вітчизняних навчальних закладів, та сьогодні стало особливо популярним навчання за кордоном. Це й не дивно, оскільки закордонна освіта дає хорошу путівку в життя, роботодавці в усьому світі особливо цінують випускників престижних європейських і американських університетів. Найбільше випускників обирають навчання саме у Польщі — близькій нам сусідній державі. Безумовно, поїхати за кордон, де все чуже і незнайоме, дуже складно. Не легше і батькам студентів. Вони звикли часто бачити своє чадо, яке зараз у великому місті намагається всіма своїми силами закласти фундамент для майбутньої кар’єри. Мій знайомий, колишній випускник Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія» і майбутній лікар Яків Зверховський здобуває нині освіту в Польщі. Він розповів про програму навчання свого вишу — Ягеллонського університету у Кракові, найбільшого і найстарішого у Європі.

— Сама програма дуже цікава, адже створена нашими викладачами, професорами, і підручники надруковані також спеціально для неї, — розповідає Яків. — Предмети дуже тісно переплітаються, це дозволяє вивчити більше матеріалу, розуміючи його з усіх боків. Наприклад, фізіологію можна вчити з використанням засвоєної інформації на лекціях з біохімії. Дуже багато семінарів, практичних занять, заходів із запрошеними викладачами інших вузів — навіть з-поза меж Польщі. Яків закінчив перший курс, до нового міста звик. Знайшов багато друзів, знайомих, відкрив для себе багато нового, але на це потрібен був час. Взагалі, далеко не відразу розумієш те, що ти дорослий і на тобі груда відповідальності, — зазначає Яків. — Усе через те, що знаходишся за тисячу кілометрів від батьків, живеш самостійним життям.

Але попри всі початкові складності закордонна освіта має свої переваги. По-перше, це чудова можливість спілкуватися з носіями іноземної мови. Доведено, що при цьому людина швидше навчається мовним навичкам. Друга, не менш важлива, перевага — фахівець отримує диплом міжнародного стандарту. З ним можна претендувати на працевлаштування у будь-якій розвиненій країні світу, відкриває широкий спектр можливостей. Навчання побудоване за принципом самонавчання, а тому й вважається максимально наближеним до практики. До того ж, у значній мірі людина збагачує свій внутрішній світ, кругозір, що допомагає вільно почуватися у будь-якому суспільстві.

 

Зарудніцька Юлія, випускниця 11-Г класу Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія»


21.09.2012

Шкільна преса: тільки "за!"

Шкільна газета – це своєрідний центр шкільного життя. За допомогою цього органу самоврядування здійснюється збагаченням інтелектуально-духовного середовища закладу.  У навчальних закладах району  активно діють шкільні прес - центри, а в окремих з них випускаються власні друковані засоби інформації. Зокрема, упродовж десяти років у Шполянському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» два рази на місяць виходить інформаційно - публіцистична газета «Погляд»; в міському НВК №3- гімназії – видання шкільної республіки «Гімназист»; в Лебединському НВК І-ІІІ ступенів №2- газета «Світовид», у Матусівському НВК №2- газета для учнів 1- 4 класів «Малятко- здоров’ятко», у Сигнаївському НВК - газета "Сім'я і школа". Наймолодшою ж з- поміж них є газета Топильнянського НВК І-ІІІ ступенів  «Острів знань», що вперше побачила світ  1 жовтня  2011 року. Ідея про її створення належить директору НВК Коваленко Вірі Петрівні, яка сьогодні відповідає за її випуск. Обов’язки редактора виконує  заступник директора НВК з виховної роботи Яременко Вікторія Михайлівна, верстку номерів забезпечує учитель інформатики Миронова Ірина Михайлівна.З початку заснування газету, яка нині виходить щомісяця, підтримали батьківська громада, інші жителі села, які також її отримують. До складу редакції входять учні 7-11 класів, постійні кореспонденти, учні, які мають бажання займатися журналістикою. Надрукувати свої матеріали в номері може кожен бажаючий, який має цікаву думку або інформацію.Вагому допомогу членам редакції газети з питань мовного оформлення матеріалів здійснюють учителі української мови і літератури. Напередодні нового навчального року  у Топильнянський НВК надійшла радісна звістка: друкована газета «Острів знань»  стала лауреатом  ХV Національного конкурсу шкільних газет (м.Миколаїв). «Без сумніву, друкований орган школи – це  дієвий засіб соціалізації дитини. Адже, обираючи статус журналіста, поета, прозаїка, друкуючи свої статті, діти поринають у сучасні проблеми життя  школи, рідного села, отримують можливість реалізувати власні творчі нахили», - переконана директор Топильнянського НВК В.П.Коваленко - натхненник газети. Вітаємо юне видання з успіхом, який вдалося здобути всього лише за рік свого існування.  Так тримати!