Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Новий Державний стандарт початкової освіти

Головне меню

12.10.2013

Початкова загальна освіта- новий зміст навчання

11 жовтня на базі Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  проведено районний семінар-практикум для вчителів 2-их класів (кер.Килимиста О.В.) з питань впровадження нового змісту навчання в контексті Державного стандарту початкової загальної освіти. Відкриття семінару розпочалося з презентації діяльності школи та початкової ланки. На відкритому уроці-тренінзі вчителем Жувакою Н.А. особлива увага  приділялась  формуванню здоров'язбережувальної компетентності учнів. Доповіді Плаксі А.І. (Капустинський НВК) і Мартинюк В.В. (Сигнаївський НВК) висвітлили питання утвердження ціннісного ставлення школярів до життя і здоров'я. Для успішного  впровадження і роботи над новим Держстандартом проведені навчання з методики розвитку життєвих навичок за участю Різник О.А., методиста райметодкабінету та Темненко О.В., вчителя початкових класів Лебединського НВК №2, які в майбутньому дадуть позитивні результати в роботі початківців з молодшими школярами. Класоводи отримали консультації Назаренко С.Г., методиста райметодкабінету, з питань контролю та оцінювання навчальних досягнень другокласників у ІІ семестрі.


12.12.2012

Впроваджуємо  новий Державний стандарт загальної початкової освіти

На виконання плану заходів відділу освіти щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти сплановано роботу майстер-класу вчителя початкових класів Висотенко Олександри Анатоліївни. 19 грудня відбулося його засідання на базі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей». Обговорення проблем щодо впровадження курсу «Сходинки до інформатики» (методичний супровід, особливості оцінювання знань), вплив предмета на розвиток особистості учня початкової школи, методичні аспекти викладання лінії курсу "Алгоритми та виконавці": ці та інші питання присвячені колегам, які в 2013 році будуть викладати предмет освітньої галузі «Технології»- «Сходинки до інформатики».Велику увагу приділено керівником майстер-класу практичній роботі з  учнями 4-А класу та учасниками заходу по навчанню комп'ютерним програмам«Сходинки до інформатики».

12 грудня на базі ДНЗ №5 «Калинка» відбувся семінар –практикум за темою: «Робота за новим Державним стандартом загальної початкової освіти: перший досвід і перші проблеми». У засіданні взяли участь вчителі  1-их класів. Саме вони стали першими, хто впроваджує новий Державний стандарт загальної початкової освіти. Першопрохідцям завжди важче, а тому дуже корисним став обмін досвідом. Під час «круглого столу» кожен учитель поділився своїми проблемами, досягненнями і найбільш позитивними результатами своєї роботи. Інформацією про впровадження нового Державного стандарту, а саме  методикою проведення дослідницьких практикумів,виконання міні-проектів відповідно до програми та підручника поділилися: вчителі Лебединського НВК №2 Темненко О.В., Матусівського НВК №1 Ляшко Н.К., Мар'янівського НВК Плаксенко О.В., Лозуватської ЗОШ Жувака Н.А., Капустинського НВК Плакся А.І.Авторське портфоліо першокласника презентувала Мартинюк В.В. (Сигнаївський НВК). Змістовною і цікавою була доповідь Малініної Л.П. (Іскренська ЗОШ) на тему «Адаптація першокласників до навчання у школі».Вчителями Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» Килимистою О.В. та Білоус С.В. проведено відкриті уроки з природознавства та математики. Переважна більшість завдань на уроках передбачала фіксовані відповіді і сформульована таким чином, щоб спонукати учня 1 класу до міркування, висловлювання власної думки. Методистом РМК Назаренко С.Г. зазначено, що 100 % першокласників району  забезпечені новими підручниками,  охоплені гарячим харчуванням, в кожній школі обладнано ігрову кімнату чи куточок. Підсумовуючи сказане, наголосила на необхідності послідовного впровадження нового Державного стандарту загальної початкової освіти та надала методичні рекомендації вчителям 1 класівщодо оцінювання рівня їх знань.  Методистом РМК Різник О.А. основна увага приділялася питанню викладання фізичної культури у 1 класі: оформлення і ведення шкільної документації (сітка розподілу навчальних годин за темами та елементами програмового матеріалу, календарне, поурочне планування, ведення журналу інструктажів, порядок їх проведення, схеми візуального визначення втоми учнів під час фізичного навантаження, поділ дітей на групи за медичними показниками, оформлення листка здоров'я). Від спілкування з колегами педагоги району отримали натхнення для подальших починань та творчих проектів у роботі.