Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Мар'янівський НВК І-ІІІ ступенів

Головне меню

22.05.2015

За порадою до спадку народного вчителя

Уже стало доброю традицією щорічно, навесні, збиратися педагогічною спільнотою не лише Черкащини, але і всієї України, у селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району з метою вшанування пам'яті видатного педагога, громадського діяча, розбудовника вітчизняної освіти, народного вчителя О.А.Захаренка.Цьогоріч до Авторської Олександра Антоновича Захаренка середньої загальноосвітньої школи с. Сахнівка на ХІІ Захаренківські педагогічні читання та науково-педагогічну конференцію «Патріотизм – нагальна потреба України й українців» завітали представники Академії педагогічних наук України, Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, Черкаського ОІПОПП, завідуючі методичними кабінетами районних та міських відділів освіти, педпрацівники закладів освіти. Делегатами від нашого району стали завідувач Шполянського районного методичного кабінету Курінна О. М. та директор Мар'янівського НВК Боримський В.С. Для Володимира Сергійовича, який є членом творчої групи директорів, що впроваджують ідеї творчої спадщини Олександра Захаренка, цей захід є особливим, адже педагог розпочинав свій трудовий шлях саме у Сахнівській школі під керівництвом О.А.Захаренка.У цей день проходив 10-й районний зліт добротворців. Школярі Корсунщини звітувалися про доброчинні справи, виконані  протягом навчального року. Вони взяли участь у грі-квесті «Україна – це наша країна»,  спортивних змаганнях, конкурсах. Патріотичний стартінейджер відвідали  гості - учасники педагогічних читань.Крім того, в рамках Всеукраїнських педагогічних читань проведено секційні засідання, на яких обговорено найбільш актуальні питання реалізації ідей педагогічної спадщини Олександра Захаренка.На пленарному засіданні конференції розглядалися питання патріотичного виховання у вимірі творчої спадщини видатного педагога. Мудрі слова народного вчителя «Протягом усього свого життя будь патріотом своєї Вітчизни, працюй на неї, турбуйся про неї, розділяй з нею горе і радість» цитували сьогоднішні учні авторської школи.Олександр Антонович навчав: «… патріотами не народжуються. Ними стають у процесі становлення особистості, в процесі виховання … Патріотизм – це святе почуття, яке кличе на подвиг і навіть приводить до самопожертви в ім’я Батьківщини, в ім’я дітей, яким належить майбуття». Актуальна і понині, а надто сьогодні, настанова змушує не тільки освітян, але і пересічних громадян звертатися за порадою до нетлінного багатогранного спадку  народного вчителя.

28.11.2013

Мова - великий дар природи

Нещодавно у Мар’янівському навчально-виховному комплексі присвятили захід Дню української писемності й мови, кращому вивченню та розкриттю численних культурних і духовних граней рідної мови. Приміщення школи прикрасили вишитими рушниками, кетягами калини, портретами українських письменників. «Мова — основа культури нації, найбільший її скарб і відбирати її в людини чи народу — означає відібрати минуле й сучасне, позбавляти людину й народ найприроднішого в їх творчому існуванні», — такі слова ведучого спонукали привернути увагу учнівської молоді до збереження значимої людської цінності — рідної мови, як джерела родоводу.Мар’янівські учні 5-7 класів поринули в історію виникнення та розвитку української мови, ознайомившись з пам’ятками найдавніших літописів часів Київської Русі, Запорізької Січі, часів Шевченка та Котляревського. Згадали, скільки разів українська мова підпадала під офіційні заборони (укази царя Петра І, Російської церкви, російського міністра Валуєва, царів Олександра ІІ та Миколи ІІ, РКП (б), сталінського уряду). У рамках проведення конкурсу на кращі знання української мови учні Мар’янівського НВК розділилися на дві команди: «Червона калина» (дівчата) та «Соняшник» (хлопці). Вони змагалися у таких етапах: «Візитка», «Дай відповідь», «Літературна вікторина», «Склади слово»,  «Гонка за лідером», «Знаєш сам — поясни іншому», конкурс юних художників, акторський конкурс «На захист української мови». «Мова — це великий дар природи. І в кожного народу вона своя. Наш народ створював свою мову віками», — на такій підсумовуючій ноті завершувалося жваве і цікаве свято в Мар’янівському НВК, як символу любові і шани до свого рідного, духовного збереженого з глибин українського роду.

Шипінська І.П., заступник директора Мар’янівського НВК,

Люта І.Г., вчитель української мови та літератури


19.02.2013

Захаренківські діалоги

14 лютого 2013 року з ініціативи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Навчально- наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, Черкаського обкому профспілки працівників освіти і науки України, Черкаського ОІПОПП  проведено науково- практичну конференцію "Захаренківські діалоги", яка згуртувала учнів, колег, послідовників золотої скарбниці педагогіки Олександра Антоновича Захаренка. У пленарному засіданні заходу взяв участь директор Мар'янівського НВК І-ІІІ ступенів В.С.Боримський, який отримав персональне запрошення від Сергія Олександровича Захаренка, доцента кафедри загальної педагогіки і психології ННІ педосвіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського НУ імені Б.Хмельницького, кандидата педагогічних наук. Презентуючи на конференції тему "Роль виховного потенціалу сільської школи на творчих ідеях О.А. Захаренка", Володимир Сергійович разом зі своїм заступником з навчально- виховної роботи Шипінською Інною Петрівною розповіли про напрямки роботи  НВК щодо прищеплення учням навичок ведення здорового способу життя, з непідробним захопленням продемонстрували фотознімки, відеосюжети з незабутніх моментів велопробігів до Канева, Сміли, туристичних походів, днів здоров'я, загартовуючих купань на свято Водохрещі, які давно стали традиційними у навчальному закладі завдяки втіленню безцінних продуктивних ідей Педагога з Сахнівської школи О.А.Захаренка. Разом з учасниками конференції освітяни з Мар'янівки відвідали Музей- лабораторію педагогічної спадщини О.А.Захаренка та Науково- методичний центр педагогічної майстерності.


14.01.2012

Заповіти О.А.Захаренка – педагогіка майбутнього

13 січня у приміщенні Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулися Четверті Різдвяні зустрічі «Заповіти О.А.Захаренка – педагогіка майбутнього», присвячені пам’яті академіка АПН України Олександра Антоновича Захаренка. 2012-й рік знаменний для освітян Черкащини тим, що 2 лютого виповнюється 75-та річниця з дня народження О.А.Захаренка, а 30 квітня педагогічна громада області з сумом відзначатиме десятирічну дату з дня смерті видатного науковця і педагога.

Мета цього заходу, в якому взяв участь директор Мар’янівського НВК І-ІІІ ступенів Володимир Сергійович Боримський, полягала в тому, щоб ще раз пригадати сторінки життя і творчості народного учителя, який створив авторську педагогічну систему і втілив її у Сахнівській школі Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.Володимир Сергійович разом зі своїми колегами є щирими прихильниками феноменів авторської школи О.Захаренка, які успішно й самовіддано втілюють у практику своєї роботи. З великою повагою до пам’яті творця Школи Життя вчителі Мар’янівського НВК, розташованого в географічному центрі України, разом з учнями і батьками підтримали довготривалий і широкомасштабний проект під назвою «Рушник пам’яті О.Захаренка», що мав на меті збереження ідей видатного педагога. Щиросердна мар’янівська громада створила самобутній витвір мистецтва, який презентував від її імені на обласному заході директор місцевого НВК.

Олександр Антонович Захаренко в унікальній книзі «Енциклопедія шкільного роду» писав: “Колись одна газета назвала нас “Мрійники із Сахнівки”. То істинна правда. Вчились і мріяли, завжди щось будували: то інтернат, то теплицю, то музей з обсерваторією і планетарієм, то спортивний комплекс, то літній, то зимовий басейн. Проводили лінійки, телепередачі. І мрійниками ми були, і реалістами – доводили задуману справу до завершення. Задумана мрія несла всіх на крилах впродовж усього навчального процесу, нанизуючи курси і предмети на єдиний стовбур, який називається знаннями. Непомітно проходили роки, не хотілось залишати школу, що стала для багатьох другою рідною домівкою… Школа – це постійне об’єднання маленьких душ навколо єдиної мрії, щоразу нової, щоразу захоплюючої і здійсненної. Так і велика держава України має об’єднатись навколо однієї, загальнолюдської ідеї!”.

Тож поспішаймо, освітяни Шполянщини, творити добро на нашій рідній землі, щоб не спізнитися…

Використані джерела

http://oipopp.ed-sp.net/

Захаренко О.А. Енциклопедія шкільного роду (автобіографічні дані, спогади, роздуми). – С.Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, 2000. – Т. 2.