Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

ДНЗ №3 "Зірочка"

Головне меню
26.11.2016

Навчання є завжди актуальним

25 листопада на базі ДНЗ №3 «Зірочка» відбулося засідання епізодичного семінару медичних сестер ДНЗ на тему «Оздоровлення дітей дошкільного віку», на якому детально опрацьовано новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів (наказ МОЗ України від 24 березня 2016 №234). Методистом РМК В.В.Захарчук було підготовлено опитувальники відповідно до змісту Регламенту. Більшість медичних сестер володіли новинками нового нормативного документу, а також дізналися про застереження та рекомендації обласного управління освіти і науки щодо запобігання гострих респіраторних вірусів у дітей дошкільного віку, персоналу та дотримання температурних режимів у різних функціональних приміщеннях ДНЗ. Ващенко Н.М., медична сестра ДНЗ №5 «Калинка», доповіла про вплив загартувальних процедур на здоров’я дошкільника. Котуненко Т.І., медична сестра та керівник семінару, підготувала методичну консультацію «Використання сучасних оздоровчих технологій».

                        Захарчук, В.В., методист РМК


18.03.2016

Малята подорожують до незвичайної Країни Природи

Природа — це невичерпне джерело всебічного розвитку дитини, ефективний засіб формування її світогляду, виховання почуттів.Ось чому вихователь у своїй роботі має використовувати такі прийоми, за допомогою яких спілкування дітей з природою залишило б у їхній пам'яті глибокий слід, позитивно впливало на свідомість. Природа ж повинна відкритись перед дитиною не лише як нероздільне ціле, жива лабораторія, де можна спостерігати і вивчати життя її мешканців, а й як школа, в якій варто успішно оволодіти елементарними правилами поведінки, навичками розумного використання, примноження йохорони її багатств.18 березня на базі Шполянського ДНЗ №1 «Ялинка» відбулося районне методичне об’єднання вихователів старших груп з теми «Людина – творіння природи» (керівник Шершень Н.В., вихователь ДНЗ №3 «Зірочка»). Вихователь ДНЗ №1 «Ялинка» Роєнко А.Є. підготувала та провела екологічний брейн-ринг «Юні знавці природи». Діти були активними учасниками інтелектуальної гри із 5 раундів. І раунд «Бліц турнір», де діти швидко відповідали на запитання; ІІ раунд «Завдання від Пізнайлика» (з використанням мультимедійного комплексу), де команди дізнавались за відкритою частиною, що зображено на всій картині; ІІІ раунд «Склади з частин ціле» - по завершенню складання зображення діти закріплювали забороняючі знаки поводження в природному довкіллі; ІVраунд «Знайди зв’язок», команди працювали з картинами «Море» та «Ліс» та знаходили об’єкти, які асоціюються з морем та лісом; Vраунд «Конкурс капітанів», де лідери команд продемонстрували свої знання про рослини і тварини, занесені до Червоної книги України. Зустріч продовжилась у формі круглого столу – було зачитано доповідь «Екологічна культура та народні природознавчі традиції», яку підготувала вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» Т.П.Лютова. Всі учасники районного методичного об’єднання підготували та презентували розгорнуті конспекти занять: «Збережемо природу рідного краю», вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» Олійник Т.М.; «Природа нам як рідний дім», вихователь ДНЗ №5 «Калинка» Бойко С.А.; «Збережемо природу рідного краю», вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» Лютова Т.П.; «Дерева не лише прикраса Землі», вихователь ДНЗ №3 «Зірочка» Кішук О.М.

Захарчук В.В., методист РМК


14.12.2015

Вивчено питання здорового харчування в ДНЗ

11 грудня на базі ДНЗ №3 «Зірочка» м. Шпола відбувся семінар-практикум для старших медичних сестер та кухарів ДНЗ міста на тему «Знайомтесь:пані Бараболя». Зустріч проводилась у формі «круглого столу». Семінар-практикум мав такі частини: інтерактивна (учасники описували свої очікування від зустрічі); теоретична, практична, рефлексивна. Під час теоретичної частини методист РМК В.В.Захарчук  проаналізувала виконання норм харчування за ІІІ квартал 2015 року в дошкільних навчальних закладах міста, зазначивши, що харчування дітей здійснюється наближено до норм, є раціональним, збалансованим, різноманітним. Практична частина семінару-практикуму – це обмін досвідом та інтерактивне навчання. Медичні сестри виступили з репрезентацією досвіду складання примірного двотижневого меню, для цього використали інтерактивну вправу «Знайди відмінності». Керівник семінару-практикуму Т.І.Котуненко (старша м/с ДНЗ №3 «Зірочка») підготувала інформаційне повідомлення «Знайомтесь - пані Бараболя», де описала корисні властивості картоплі. Після цього кухарі ДНЗ презентували страви з картоплі, ознайомили з рецептами приготування. Засідання закінчилось дегустуванням страв та обміном вражень.


26.09.2015

«Зірочка» сяє вже 50 років

Дошкільний навчальний заклад №3 «Зірочка» Шполянської міської ради – один з найстарших у місті. 25 вересня заклад відсвяткував своє 50-річчя. А його історія почалася 1  вересня 1965 року. Першою завідуючою була Круть Марія Федосіївна, яка очолювала заклад з 1965 року по 1969 рік. З лютого 1970 року по листопад 1981 - Пасічна Ольга Онуфріївна; з листопада 1981 року по вересень 1997 року - Палій Надія Іванівна; з 1997 року і по цей час - Пресліцька Наталія Валентинівна. Батьки спокійно віддавали своїх дітей у турботливі, лагідні руки людей, яким доля подарувала талант від Бога,  відповідальність. За час існування «Зірочка» виховала у своїх стінах понад 3500 дітей. Дошкільний заклад розрахований на 99 місць, його територія займає 0,7б га. Має шість групових приміщень: 1-для   дітей   віком   до   3  років   (ранній дошкільний вік); 5 - дошкільних груп для дітей віком від  3 до 6 років, які  розміщені у двоповерховому приміщенні. На  території  дошкільного  закладу  розміщено шість  ігрових,   туристичний   та  спортивний майданчики.  Сьогодні садочок відвідують 158 дітей. Педагогічний колектив – творчі, віддані своїй професії вихователі-складається з 19 педагогів, серед яких: 11 - мають повну вищу освіту, 8 осіб - неповну вищу освіту. У дошкільному закладі працюють 3 спеціалісти вищої категорії; 1 спеціаліст  І  категорії; 1 спеціаліст ІІ категорії; 2 вихователі –методисти; 4 – старші вихователі, а також логопед, практичний психолог, інструктор з фізичного виховання та музичний керівник. Контроль за навчально-виховною роботою в ДНЗ здійснює вихователь - методист В.В.Чорновольська. Навчання й виховання дошкільнят здійснюється за одновіковим принципом. ДНЗ працює над проблемою «Впровадження в навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій». До послуг малечі-шість сучасно оформлених групових кімнат, музичний і спортивний зали, психолого-логопедичний кабінет, 2 комп’ютери, мультимедійний центр, упорядкована територія. Для реалізації талантів  дітей працюють хореографічний гурток та гурток аеробіки.На свято в «Зірочку» завітали голова Шполянської райдержадмінстрації В.М.Потапенко, його 

заступник О.І.Шпиця, начальник відділу освіти П.Є.Вербівський, методист районного методичного кабінету відділу освіти В.В.Чорновольська, представники батківського комітету: В.В.Савчук - голова районної спілки ветеранів воїнів АТО, Таїсія Гудима, вихователі, які перебувають на заслуженому відпочинку, колишні вихованці-учасники творчих колетивів позашкільних закладів, які побажали  присутнім міцного здоров’я, нових успіхів, цікавих справ та подякували за невтомну працю усім працівникам. Приватний підприємець В.В.Скряга, теж вихованець "Зірочки", подякував за навчання і виховання своїх синів. Напередодні  свята  в садочку з радістю отримали подарунок від  народного депутата України Геннадія Борисовича Бобова - нові технічні засоби для навчання і виховання. Учасники заходу залюбки переглянули святковий концерт, а наступного дня працівники «Зірочки» відвідали з екскурсійною поїздкою туристичну Вінницю, співорганізатором якої став відділ освіти. Від імені освітян Шполянщини вітаємо садочок з ювілейним днем народження, зичимо йому галасливого дитячого щебету, здійснення всіх мрій, планів, уваги щедрих благодійників,  батьків. Випромінюй, «Зірочко», своє світло ще багато років під мирним небом України!


08.05.2015

Технології навчання, що зберігають здоров'я

Збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей є одним із найважливіших завдань дошкільної освіти. Фізичне здоров’я дітей залежить від багатьох чинників, і саме цьому питанню велику увагу приділяють педагогічні працівники дошкільних навчальних закладівШполянщини, адже цей розділ програми є одним із пріоритетних  в обласній Програмі розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року (рішення Черкаської облради від 04.12.2011 № 10-1/VI) та районної Програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року (рішення Шполянської районної ради від 21.02.2012 № 14-6/VI).

Нещодавно на базі дошкільного навчального закладу №3 «Зірочка» було проведено семінар-практикум інструкторів з фізичного виховання н тему «Здоров’язбережувальні інноваційні технології» (керівник Меркотан Л.В., інструктор з фізичного виховання ДНЗ №5 «Калинка» м.Шпола). Під час семінару учасники переглянули комплексне заняття для ІІ молодшої групи «Мандрівка з Колобком», яке підготувала та провела Баранова Ю.В., спеціаліст І категорії, інструктор з фізичного виховання ДНЗ №3 «Зірочка» м.Шпола. Педагог зуміла зацікавити малят нетрадиційною роботою на фітболах, приділила увагу статичній координації, збереженню заданої пози. Юлія Володимирівна навчала правильно використовувати амортизаційну функцію м'яча, забезпечувати вібрацію при виконанні вправ, сприяти розвантаженню хребетного стовпа. Впродовж заняття корегувала психомоторний, мовленнєвий, емоційний, а також загальний психічний розвиток дітей. Вправляла у прокочуванні фітбола, підлізанні з ним під дугою, перенесенні його над головою, активізувала слухову увагу, викликала в уяві малят багато асоціацій і образів, тим самим дала змогу, за допомогою образів, запам'ятати весь сюжет художнього твору.Малеча із задоволенням виконувала вправи під час казки, що  розповідала інструктор із фізкультури, яка розвивала у дітей відчуття ритму, координацію, рівновагу, зв’язне мовлення, формувала правильну поставу, а також викликала емоційний підйом, відчуття радості та задоволення. Інструктор використала методику психоемоційного розвантаження – піскотерапію, що  дало змогу розвивати дрібну моторику рук (малювання пальчиками, прикладання долоньок, кулачка, притискання). Педагогу вдалося створити в дитячому колективі веселу, насичену яскравими позитивними емоціями атмосферу.Зустріч продовжилась у формі бесіди за круглим столом, де учасники прослухали та обговорили наступні питання: «Пісок як матеріал для розвитку творчості та навчання дітей», «Міні-сюжетні заняття на кожний випадок», «Пісочна терапія як засіб оздоровлення дошкільників».


20.11.2014

Медичні працівники ДНЗ обговорили освітні технології

Система дошкільної освіти переживає період переходу від використання єдиної освітньої програми до роботи з дітьми за варіативними програмами і технологіями в контексті методології розвивального навчання. У цих умовах передбачається створення в кожному дошкільному закладі своєї моделі організації освітнього процесу, виходячи з реального потенціалу колективу, дітей, батьків, виробляється свій алґоритм діяльності щодо створення здоров’язбережувальної системи. Такий підхід підводить кожного дорослого учасника цього процесу до осмисленої і грамотної реалізації здоров’язбережувальних освітніх технологій. З цієюметою 20 листопада на базі ДНЗ №3 «Зірочка» проведено епізодичний семінар медичних сестер, який очолила медична сестра цієї дошкільної установи Т.І.Котуненко. Зустріч проводилась у формі бесіди за круглим столом, де учасники послухали та обговорили такі питання: «Створення здоров’язбережувальних технологій. Комплексна робота з оздоровлення в ДНЗ»; «Харчування дітей в ДНЗ міста».


06.11.2014

Як у "Зірочці" обжинки святкували

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї та обряди, що формувалися протягом багатьох століть і освячені віками. «Якщо хочеш пізнати націю – вивчай її свята», - говорить народне прислів’я. Багата  звичаями і обрядами спадщина українського народу,  на якій ми повинні виховувати любов до рідної землі, праці на ній, формувати ціннісне ставлення до народних традицій у підростаючого покоління. Одне із таких завдань  ставить перед собою педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №3 «Зірочка» Шполянської міської ради. Педагоги закладу змалечку плекають у своїх вихованців любов до рідної землі, української мови, збагачують і засівають зерном добра дитячі душі, запалюють у них вогонь віри в існування кращого майбутнього, перемоги добра над злом. Сьогодні  в закладі  проведено фольклорно - етнографічне свято “Обжинки”, яке підготували   діти старшої групи №1 (вихователі Хвиль Марія Андріївна, Замотайло Людмила Іванівна,  музичний керівник Різник Оксана Степанівна.). Народний обряд обжинок, здається, відійшов в історію. Але через століття дійшла до нас чиста джерелиця жниварського обряду. На святі діти познайомили присутніх з невід’ємними елементами обряду: пшеничний сніп – «Золотий дід» та обжинковий вінок. Через обрядові пісні, таночки глядачі мали змогу відчути всю значимість цього свята, яке звеличує працю хліборобів: жниварів та в’язальниць снопів. А на завершення  цього дійства  діти подарували всім присутнім та гостям український коровай  як велич  хліборобської праці і гостинності українського народу.


30.10.2014

Дослідницько – пошукова діяльність наймолодших

23 жовтня на базі дошкільного навчального закладу №3 «Зірочка» проведено методичне об’єднання вихователів середніх груп на тему «Людина – творіння природи», яке очолює вихователь середньої групи д/с №3 «Зірочка» Н.В.Шершень. Зустріч проводилась у формі бесіди за круглим столом, де учасники послухали та обговорили такі питання: «Людина - творіння природи, її унікальна та розумна частина», «Дитяча художня література, як засіб ознайомлення дошкільників з природою (за спадщиною В.Сухомлинського)». Учасниками методичного об’єднання було організовано виставку - презентацію поробок з овочів і фруктів «Дивовижні цікавинки з овочів».


13.02.2014

Програма «Впевнений старт» - крок в дошкільне життя

12 лютого на базі дошкільного навчального закладу №3 «Зірочка» відбулось методичне об’єднання вихователів старших груп на тему «Розвиток зображувальної діяльності старших дошкільників, згідно вимог програми «Впевнений старт»» (керівник методичного об’єднання, вихователь-методист ДНЗ №1 «Ялинка» Л.А.Дериш). Відкритий показ інтегрованого заняття в старшій групі на тему «Малюємо зимову казку» організувала та провела вихователь ДНЗ №3 «Зірочка» Л.О.Прокопенко. Учасники заходу прослухали доповідь на тему «Методика навчання сюжетного малювання», яку підготувала вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» К.В. Гаврилова. Практичний психолог ДНЗ №4,№1 О.С. Кунець організувала дискусію на тему «Інтерпретація дитячого малюнка», в якій взяли активну участь всі учасники методичного об’єднання. До уваги педагогів була представлена виставка дитячої творчості «Світ очима дітей», яку організувала вихователь-методист ДНЗ №3 «Зірочка» В.В.Чорновольська. Закінчилась зустріч бесідою за  «круглим столом»,  під час якої педагоги  поділились своїми враженнями від проведеного заходу.


27.12.2013

Новий рік крокує Шполянщиною

Вже відбулися новорічні святкові ранки в загальноосвітніх та дошкільних навальних закладах міста та району. Колективи ДНЗ працювали над тим, щоб кожне свято стало для дітей унікальним, веселим  та неповторним, насиченим художніми композиціями, піснями, іграми та конкурсами. В  ДНЗ №3 «Зірочка » весело та гамірно, маленькі «зірочки» святкують новорічне свято,  найулюбленіше  для всіх дітей. Малята з радістю та ентузіазмом виступали перед великою аудиторією батьків, дідусів та бабусь, рідних, працівників садочка. Музичний зал дошкільного закладу святково прикрашений, ніби в очікуванні казки та дива. Заслуга в цьому всіх працівників дошкільного закладу,   які власноруч і прикраси виготовляли, і креативні ідеї для декору  в колектив приносили.Хочеться подякувати  всім батькам  за те,  що подбали про карнавальні костюми для своїх  дітей. Надзвичайне різноманіття  образів подарувало  незабутні враження, чудовий настрій  та казкову атмосферу  всім гостям. Особливу подяку висловлюємо міському голові Заскалеті В. М. за те, що торбинка Дідуся Мороза,  як завжди, була щедра на солодкі подарунки  для дітвори.


04.11.2013

На варті збереження життя і здоров'я дітей

У дошкільному навчальному закладі №3 "Зірочка" активізувалася робота з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.  Адміністрація розробила план щодо профілактики порушень правил дорожнього руху, адже ця робота – запорука збереження життя і здоров'я дітей. З метою інтегрування суспільного та родинного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини, поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, вдосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя нещодавно в закладі  відбувся навчально-виховний захід «Дорога не для забав»  Особливо запам’яталася дошкільнятам зустріч з оперуповноваженим КМСД, лейтенантом міліції Гетьманом Станіславом Олександровичем, який розповів дітям про правила безпечної поведінки на дорогах, перевірив їх знання про базові правила дорожнього руху та знання основних дорожніх знаків. Маленькі дітлахи розповіли інспектору ДАІ про правила переходу вулиці, обіграли небезпечні  ситуації з допомогою іграшок.


23.11.2012

Музкерівники ділилися досвідом роботи

Нещодавно в міському ДНЗ №3 «Зірочка» відбулося перше засідання семінару- практикуму музичних керівників з проблеми «Формування креативної особистості дошкільника засобами музичного виховання», в роботі якого взяли участь музкерівники міських ДНЗ №1 «Ялинка» О.Ю.Саломатіна, №4 «Сонечко» М.М.Кравченко, №5 «Калинка» Ж.В.Тарнавська. У ході методичного заходу ключовою для обговорення стала тема доповіді Формування креативної особистості дошкільника засобами музичної виразності», яку підготувала музичний керівник ДНЗ №3 «Зірочка» О.С.Різник. Музичний керівник М.М.Кравченко надала практичні консультації з теми «Музикотерапія як один із засобів оптимізації здоров'я дітей та формування творчої особистості». Ж.В.Тарнавська провела мастер – клас «Поетичне музикування як засіб розвитку креативних здібностей дітей». Методист районного методичного кабінету Л.А.Колісник, підсумовуючи роботу семінару, акцентувала увагу на важливості рішення цієї проблеми в навчально – виховному процесі.