Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

ДНЗ №4 "Сонечко"

Головне меню

 15.05.2017

Дерево тримається корінням, а людина сім’єю

 

 

Родинне свято є невід’ємною частиною музичної діяльності в дошкільному закладі. Воно об’єднує сім’ї вихованців в одну велику родину. Саме таке свято «Моя родина» провели в групі «Калинка» вихователі Джус О.В. та Янчій І.А., музичний керівник Меркотан Д.О. з дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко». Цей захід покликаний зблизити всіх членів родини, показати, яку важливу роль відіграють вони одне для одного. Лунали українські пісні про родину у виконанні дітей та батьків вихованців. Зворушливо виконували танці тата зі своїми донечками та старші братики із сестричками. Цікаво та весело пройшли конкурси «Одягнемо бабусю», «Що любить ваша дитина», «Врятуй свою родину», «Дожени свою онуку». Заключну пісню «Моя сім’я» виконували хором діти, батьки, педагоги. В кінці свята малеча частувала запашним короваєм. «Хай цей хліб, що нагадує вам рідний дім, стане символом родинного свята, буде оберегом від усіляких негараздів», - побажали батьки своїм дітям. 


20.10.2016

Вихователі розглянули  напрямки розвитку пізнавальної активності дітей

19 жовтня на базі ДНЗ №4 «Сонечко» Шполянської міської ради відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів середніх груп на тему «Логіко-математичний розвиток дітей 5-го року життя за допомогою інноваційних технологій». Керівником методичного об’єднання Мілько Т.О., вихователем ДНЗ №4 «Сонечко», проаналізовано діяльність РМО за 2015-2016 н.р. та проведено цікаві вправи з курсу «Логіка світу» (Ірини Стеценко, наукового співробітника Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України), які виконували всі члени методичного об’єднання, вихователі. Також було узагальнено ряд доповідей з обраної теми; всі члени РМО підготували виставку-презентацію дидактичних ігор за розділом програми «Дитина» (2015) - «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі».


10.05.2016

Новини з ДНЗ «Сонечко»

Нещодавно на базі дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко» відбулося методичне об’єднання вихователів молодших груп з проблеми «Використання та вплив інтерактивних форм та методів навчання молодших дошкільників під час формування мовленнєвої компетентності». Під час засідання учасники переглянули інтегроване заняття на тему «У пошуках рудохвостої», яке підготувала та провела вихователь молодшої групи ДНЗ №4 «Сонечко» Тетяна Мілько. В обговоренні заняття взяли активну участь всі учасники семінару. Також присутні ознайомились з доповіддю «Інтегровані заняття як засіб розвитку особистості в ДНЗ», яку підготувала вихователь ДНЗ №5 «Калинка» Алла  Курінна. Ірина Янчій, вихователь молодшої групи ДНЗ №4 «Сонечко», розповіла про алгоритм проведення інтегрованого заняття. Також на базі «Сонечка» відбулося методичне об’єднання музичних керівників дошкільних закладів міста з проблеми «Організація дитячих свят в ДНЗ». Під час засідання учасники переглянули свято «І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь» , яке підготувала та провела музичний керівник ДНЗ №4 «Сонечко» Тетяна  Немна. Учасники семінару ознайомились з доповіддю «Організація дитячого свята в ДНЗ», яку підготувала музичний керівник  ДНЗ №4. Керівник МО Оксана Різник підвела підсумок  роботи методичних об’єднань за 2015-2016 навчальний рік та запропонувала присутнім обговорити теми для плану на наступний навчальний рік.


15.04.2015

Навчаємо дітей слухати своє серце

15  квітня  на базі дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко»  проведено  методичне об’єднання вихователів  молодших груп ДНЗ міста на тему «Формування  креативної особистості молодших дошкільників  засобами нетрадиційного малювання» , керівником  якого є  вихователь-методист ДНЗ №1 «Ялинка»  Л.А.Дериш. Під  час  зустрічі панувала позитивна  атмосфера затишку, довіри та розуміння. Учасники обговорили  питання «Розвиток креативного мислення засобами зображувальної діяльності» (доповідач  Прокопенко Л.О., вихователь ДНЗ №3 «Зірочка»), міні-доповідь «Роль родини у вихованні креативної особистості дошкільника» (Іщенко А.О., вихователь ДНЗ №5 «Калинка»). У  ході  зустрічі  керівник   методичного об'єднання Дериш Л.А.  провела з учасниками  ділову гру «Мозковий штурм», а Кунець О.С., практичний психолог, підготувала поради для вихователів щодо особливостей роботи з обдарованими дітьми. Родзинкою методичного об’єднання стало заняття з нетрадиційного малювання  «Малюємо сонечко», яке організувала та провела Гаврилова К.В., вихователь ДНЗ №4 «Сонечко». Заняття, під час якого панувала атмосфера доброти, тепла, радості, було насичене ігровими моментами. Особливо вразила дітей та гостей  зустріч з пані Добротою та весняним Сонечком.


25.02.2015

З турботою про головний скарб життя

Нещодавно на базі дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко» відбулося методичне об’єднання вихователів старших груп та вчителів початкових класів на тему «Здоров’язбережувальні технології в роботі з дітьми». В МО взяли участь 15 педагогів. Спочатку учасники заходу переглянули комплексне заняття з фізичного виховання на тему «У пошуках скарбів», яке провели вихователь Мілько Т.О. та інструктор з фізичного виховання Шевченко Л.О. Діти із задоволенням виконували комплекси вправ з віялами, мандрували смугою перешкод, сольовою доріжкою. Незабутні враження у дітей залишились від зустрічі з добрим Піратом, який допоміг малятам відшукати цілющі скарби – лікарські трави (м’ята,  меліса ромашка), ароматний мед та запашні фрукти. З допомогою мультимедійної дошки було організовано перегляд відеоуроку з фізичної культури, який провела вчитель 1 класу Шполянського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 - ліцей» Бугайова Л.М.  Після обговорення переглянутих заняття та уроку учасники МО прослухали міні -  лекцію вчителя Шполянської ЗОШ  №1 Кугот З.М. на тему «Наше здоров’я – в наших руках». Вона розпочала свій виступ словами великого вченого, філософа і лікаря Авіценни: «Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатства, що в тебе в скринях… Головним скарбом життя є здоров’я, і щоб його зберегти, потрібно багато знати». У своїй доповіді Зоя Михайлівна акцентувала увагу на тому, що здоров’я – це не відсутність хвороб, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини, доброзичливі, спокійні стосунки з людьми, з природою, з собою. Важливо навчати дітей з досить раннього віку берегти та цінувати власне здоров’я. Тільки здорова, всебічно розвинена людина здатна бути справжнім творцем своєї долі і долі своєї країни. Виступ Зої Михайлівни доповнила керівник методичного об’єднання, вихователь ДНЗ №4 «Сонечко Мілько Т.О. запропонувала усім присутнім пам’ятки «Бережи здоров’я змалку» та ознайомила з тематикою проведення наступного засідання, що відбудеться в квітні 2015 року.


16.10.2014

Про здоров'я дбаємо змалечку

Днями на базі дошкільного  навчального закладу №4 «Сонечко» відбулося  методичне об’єднання  вихователів старших груп та вчителів початкових класів з проблеми «Використання здоров’язбережувальних технологій в роботі з дітьми».Під час засідання учасники МО прослухали доповідь на тему «Основи формування  здорового способу життя», яку підготувала  вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» Мілько Т.О. Усі присутні взяли активну участь у  педагогічних посиденьках «Про здоров’я щодня» та обмінялися досвідом щодо особливостей використання здоров’язбережувальних технологій в ДНЗ та початковій школі.Цікавими та інформативними були  методичні рекомендації з формування в дошкільників та молодших школярів знань про основи здоров’я, які підготувала вихователь старшої групи Лютова Т.П. Закінчилась зустріч бесідою за круглим столом, під час якої учасники МО обговорили вимоги щодо оснащення осередків з валеології.


08.07.2013

Ой на Івана, та на Купала

Одним із най видовищніших українських традиційних свят літнього циклу є свято Івана Купала. Сповнене особливої чарівності та магії, воно прищеплює турботливе ставлення до природи, любов до українських пісень, ігор, танців, а ще – дає змогу поринути у прадавній світ народних вірувань та відчути силу природних оберегів.5 липня в дошкільному навчальному закладі №4 «Сонечко» відбулося свято – дозвілля «Ой на Івана, ой на Купала». Це веселе народне дійство  зібрало на подвір’ї закладу 127 дошкільнят. Організаторами заходу стали  музичний керівник Шанторович Ілона Михайлівна та вихователі Несвячена Олена Сергіївна, Пампуха Тетяна Андріївна. Старанно готувались до свята дівчатка старшого дошкільного віку – вони прийшли вбрані у віночки із запашних польових квітів .Дійство відбувалося на майданчику, посередині розміщена купальська верба – Марена, уквітчана вінками, квітами, стрічками. Найактивнішими учасниками стали діти старшої групи, одягнені в українські костюми. Під час свята звучали українські народні пісні: «Купала на Йвана», «Ой лопнув обруч», «Ой джигуне, джигуне», ігри «Горобейко і сестричка», «Кривий танець», діти читали вірші. Та найбільше дошкільнят вразили  Купайлик, Вітерець, Водяник, Троїсті музики. А закінчилось свято пусканням вінків біля водойми.Участь дітей у традиційних святах – дійствах виконує не лише розвивальну функцію, а й виховну. Крім того, діти отримали позитивний заряд енергії на цілий день, про що активно розповідали батькам при поверненні додому.


29.03.2013

Розвиваємо старшого дошкільника

29 березня в міському ДНЗ № 4 «Сонечко» відбувся семінар з проблеми  «Соціально – моральний розвиток старшого дошкільника», в ході якого розглянуто питання проблем морального становлення у спадщині В.Сухомлинського, вивчено роботу театральної студії «В гостях у казки», театру на фланелеграфі «Умій почекати», виставку  різноманітних театрів театральної студії  «В гостях у казки». В семінарі взяли участь: методист РМК Л.А. Колісник; завідуюча ДНЗ №4  Н.Ф.Остроух; методист ДНЗ №4 «Сонечко» Л.О.Голос; вихователі старших груп ДНЗ №4 «Сонечко» Т.М.Олійник, Т.В.Галка, Л.М.Матвійчук, вихователь ДНЗ №3 «Зірочка» О. Г. Галета, вихователь ДНЗ №1 «Ялинка» А.В.Сердюк; вихователь ДНЗ №5 «Калинка» С.А.Бойко.По закінченню практичного заняття вихователі підвели підсумки, висловили свої пропозиції та взяли до уваги організаційні моменти проведення практичної частини семінару для застосування в подальшій своїй роботі.  За результатами роботи розроблено рекомендації для  педагогічних колективів   дошкільних навчальних  закладів.


26.11.2012

Розвиток старшого дошкільника

Сьогодні в міському ДНЗ №4 «Сонечко» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів старших груп з проблеми «Соціально – моральний розвиток старшого дошкільника». Керівник  методоб’єднання, вихователь санаторної групи ДНЗ №4 «Сонечко» Т.О.Мілько ознайомила з планом роботи семінару на 2012-2013 навчальний рік. Учасниці семінару прослухали доповідь  вихователя М.Б.Афоніної на тему «Становлення і розвиток соціального досвіду дитини». Вихователь Н.В.Шершень розкрила  тему «Розвиваємо соціально – моральний потенціал дошкільника». «Поради на щодень» для вихователів підготувала вихователь Т.М.Олійник. Методист ДНЗ №4 «Сонечко» Л.О.Голос провела анкетування  за допомогою тесту «Чи вмієте ви спілкуватись?"


27.01.2012

Креативність в розвитку дошкільнят

Сьогодні на базі Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (директор Костюкович Ф.Ф.) та дошкільного навчального закладу № 4 «Сонечко» (зав. Остроух Н.Ф.) для вчителів початкових класів, вихователів, вихователів – методистів дошкільних навчальних закладів міста проведено методичне об'єднання «Креативність в розвитку дошкільнят та молодших школярів” (керівник Завгородня Н.Д.). На семінарі розглянуті проблемні питання розвитку творчих здібностей дітей, наступності між дошкільною та початковою ланками. Учасники семінару переглянули урок трудового навчання у 1 проведеного Павленко Антоніною Анатоліївною та інтегроване заняття у старшій групі, яке провела Олійник Таїса Миколаївна. Практичну частину семінару продовжила Кунець Оксана Сергіївна, психолог дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко» діагностуванням з педагогічними працівниками. Про новації, які очікують майбутніх першокласників в 2012-2013 навчальному році, розповіла методист райметодкабінету С.Г.Назаренко.