Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

ДНЗ №5 "Калинка"

Головне меню

21.01.2017

Гендерний аспект у вихованні дошкільників

На базі Шполянського ДНЗ №5 «Калинка» 18 січня відбулося методичне об’єднання вихователів старших груп, на якому обговорювалося питання гендерного аналізу Базового комонентну дошкільної освіти в Україні. З повідомленням на тему «Виховання дітей з урахуванням гендерних особливостей» виступила вихователь ДНЗ №3 «Зірочка» Тетяна Віталіївна Качаєва. Вихователь ДНЗ №4 «Сонечко» Тетяна Андріївна Пампуха провела лекцію про використання сучасних освітніх технологій у гендерному вихованні дітей дошкільного віку. Доповнила виступ вихователь ДНЗ №5 «Калинка» Антоніна Олександрівна Іщенко консультацією на тему «Роль сюжетно-рольової гри у процесі виховання старших дошкільників». Цікавою формою роботи стало проведення керівником методичного об'єднання Юлією Петрівною Чернухою тренінгу на тему  «Сімейне право. Гендерна рівність», на якому необхідно було розкрити негативне значення існування будь-яких стереотипів, зокрема гендерних та прояви гендерної нерівності у різних сферах життя. Під час роботи РМО було переглянуто та обговорено відеоролик та презентацію «Ми за гендерну рівність».


02.12.2016

Передноворічний вернісаж-виставка творчих робіт дітей і батьків

У дошкільному навчальному закладі №5 «Калинка» стало доброю традицією організовувати спільні творчі заходи дітей і батьків. Нещодавно на виставці «У світі фантазії», яка проводилася з  метою налагодження співпраці батьківського і педагогічного колективів, були представлені вироби із ватних дисків та косметичних паличок. Перше враження – це захоплення від втіленої фантазії дітей і батьків, а потім висновок: щоб розвивати творчу уяву у малюка і долучити його до творчості, не обов'язково купувати дорогі витратні матеріали. Вироби з косметичних паличок та ватних дисків м'які, приємні на дотик, а завдяки білому кольору і пухнастій  фактурі з них можна змайструвати оригінальні вироби на зимову тему, що є особливо актуальним перед Новим роком. Такі вироби відмінно прикрасять куточки самостійної художньої діяльності.Під час перегляду виставки було чути лише схвальні вигуки: «Як гарно!», «Скільки фантазії!»


26.10.2016

Цікавинки із "Калинки" 

Усвідомлення дошкільником своєї статевої належності, знання статево-рольових стандартів поведінки – важливі показники нормального зростання особистості. Гендерне виховання дошкільників знаходиться у процесі  вивчення науковцями та практиками. Керівником РМО Карбівничою О.М., вихователем ДНЗ №5 «Калинка» Шполянської міської ради, темою чергового засідання районного методичного об’єднання було обрано гендерну  соціалізацію як складову формування особистості в період дошкільного дитинства. Захід за участю вихователів старших груп відбувся 26 жовтня на базі ДНЗ №5 «Калинка» у формі «круглого столу». На першому засіданні розглядалися питання теоретичного аспекту гендерного виховання. Педагоги були ознайомлені із законодавчим забезпеченням гендерної рівності в Україні тощо. Під час роботи РМО було переглянуто та обговорено відеоролик «Традиційне гендерне виховання» та проведено вправу для слухачів «Чи справді ми такі різні?». Малодосліджена тема викликала великий інтерес та бажання емоційного обговорення. Керівником були визначені питання для наступного засідання.

Наступного дня в «Калинці» відбулося свято осені та виставка «Пан Гарбуз», в яких взяли участь вихователі, діти та їх батьки. Спільні справи дітей з дорослими - це величезне поле для творчості і фантазії. Дійсно, часом вироби стають справжніми зразками фантастичної архітектури. Навіть досвідчені вихователі дивуються неочікуваним ідеям, втіленим у красиві й трудомісткі роботи. Коридор дитячого садка перетворився в цей день у казкове королівство, де обов'язково повинна бути господинею королева Осінь. Створити свій шедевр можна було як в домашніх умовах, так і під час заняття в дитячому садку. Головними фантазерами і дизайнерами стали діти. Роботи  оцінювали теж діти разом із працівниками ДНЗ та батьками. Композицій були настільки оригінальні, що після проведення конкурсу залишилися в групі. Ними були прикрашені куточок природи і приймальна кімната.


18.12.2015

Вечорниці на Варвари

За православним календарем 17 грудня Варварин день. Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у сьогодення, в ДНЗ №5 «Калинка» пройшло свято «Варварині вечорниці», де відроджувалось найцінніше, що є в нашого народу: його пісня, мова, історія. Діти разом із вихователем Солонар Т.В. та вчителем музичного мистецтва  Шполянського НВК №2 Красносельською В.А. познайомилися  з циклом зимових свят - ліричних, дівочих, сповнених родинного тепла і затишку. Співали пісні, відгадували загадки, танцювали веселі таночки, згадували народні прикмети, грали в народні ігри, дівчатка ліпили вареники і всіх пригощали. Свято відтворило атмосферу, в якій весело й корисно проводили довгі зимові вечори наші предки. Сподіваємося, що і дітей, і гостей не залишили байдужими добрі українські традиції.


16.11.2015

Дошкільнята з «Калинки» побували у музеї

Вихованці старшої групи ДНЗ №5 «Калинка» відвідали Шполянський історико-краєзнавчий музей.  У ньому зберігається найцінніше – пам'ять про наші витоки і коріння; зустрічаються минуле і сьогодення…Працівники музею провели цікаву для дітей дошкільного віку екскурсію залами, ознайомили дошкільнят з експонатами, які знаходяться у музеї. Малята із цікавістю розглядали дивні речі з найдавніших часів, знайомилися із побутом наших предків, природою рідної місцевості та милувалися сучасними шедеврами народних майстрів. У малюків після екскурсії виникло багато запитань, на які їм допомагали отримувати відповіді вихователь Бойко С.А. та керівник гуртка «Ми – туристи» Меркотан Л.В. Відвідування музею збагатило дітей новими враженнями, які будуть сприяти формуванню їхнього світогляду, розвивати творче мислення, фантазію та мовлення, а також  знаннями про окремі предмети та явища.


28.10.2015

Найменші жителі Шполянщини привітали татусів

Від повсякденної праці чоловіків, від їхньої відваги і мужності, сили і розуму наша Вітчизна набирається сили, стає квітучою. Батько – це друге крило любові до дитини. Його роль у вихованні донечок і синочків надзвичайно важлива. Тому саме для мужніх, добрих татусів вихованці середньо-старшої групи «Полуничка» ДНЗ №5 «Калинка» підготували веселе свято. В ошатно вбраній залі діти розповідали вірші про тата, дідуся та загалом про чоловіків. Лунали чарівні пісні «Ми – мужчини, тато й я», «Тато може», «Маленька дівчинка», «Мій татусь рідненький», розвеселяв глядачів таночок «Сонячні промінчики», зворушливо пройшли конкурси татусів з дітьми «Хто швидше одягне дитину до садочка», «Зав’яжіть дівчинці стрічку, хлопчику – бандану», «Впізнай на смак», «Обчисти швидко і якісно». Підготували та провели свято вихователь Ясинова Віра Володимирівна та музичний керівник Тарнавська Жанна Володимирівна.


22.07.2015

У "Калинці" відкриється нова група

Протягом 2014-2015 навчального року проводились ремонтні роботи  групового приміщення та вхідної частини лівого крила приміщення дошкільного навчального закладу №5 "Калинка", що дає можливість доступу до відремонтованої групи. Станом на 20 липня групове приміщення повністю відремонтовано, вхідна частина – на 40%. Міською радою перераховано кошти на капітальний ремонт в розмірі – 546,849 тис. грн. На облаштування групи (меблі, твердий та м’який інвентар, іграшки, модулі тощо) виділено 150,600 тис. грн. Повне функціонування групи та вхідної частини приміщення дитячого садка планується з 1 вересня 2015 року.


21.04.2015

Людина починається в дитинстві: із ляльки, з колискової рядка…

Одним із завдань дошкільного закладу №5 «Калинка» в 2014-2015 навчальному році є виховання у дітей дошкільного віку патріотичних почуттів до рідного краю, його традицій та обрядів. У кожній віковій групі наявні куточки з народознавства, які відповідно до пір року та обрядових свят постійно змінюються і поповнюються різноманітними експозиціями, що виготовлені власноруч - це  іграшки, різноманітні обереги, ляльки-мотанки. 21 квітня в ДНЗ №5 «Калинка» відбувся майстер-клас «Лялька-мотанка з ниток змотана», де використано різні техніки декоративно-ужиткового мистецтва. У творчому заході взяли участь всі педагогічні працівники закладу, які разом виготовили сувенірні  ляльки: Щасливиця, Подорожниця, Панянка, Веснянка, Масляна, Вербниця, Паска, Берегиня, Наречений. Зроблені з любов’ю  ошатні ляльки радують усіх своєю простою естетикою, надихають на нові творчі ідеї, додають польоту фантазії та пробуджують зацікавлення і прагнення до  рідного нам народного мистецтва.Це ніби маленька казкова країна, що відкриває перед нами свої таємниці! Ляльки ніби живі: кожна має свій образ та свою історію, а ще - вражають красою, елегантністю та колоритом.


17.02.2015

Про здоров'я треба дбати, про здоров'я треба знати

У дошкільному навчальному закладі №5 «Калинка» днями проведено семінар-практикум з фізичного виховання для  інструкторів з фізкультури  міських ДНЗ на тему «Фітбол-друг, партнер та тренажер». Інструктор з фізичного виховання ДНЗ №4 «Сонечко» Шевченко Л.О. показала цікаві вправи  на фітболі – великому пружному м'ячі, який може бути від 55 до 75 см в діаметрі, використовується для занять аеробікою. Вправи з фітболом дають навантаження на більшість груп м'язів, сприяють виправленню постави, поліпшують координацію і підвищують гнучкість. Кругла форма м'яча допомагає виконувати рухи з більшою амплітудою, а його нестійкість змушує тримати м'язи в постійній напрузі для утримання рівноваги. Виконуючи вправи, учасниці семінару говорили про «корисність» диво-м'яча, адже заняття з дітьми тренують вестибулярний апарат і роблять сильними та витривалими м'язи опорно-рухової системи. Дітей старшого віку фітбол «навчає»рухової координації та витривалості. Крім того, це чудова профілактика порушень постави. З допомогою м'яча тренуються основні групи м'язів дитини, створюються оптимальні умови для правильного положення тулуба.Заняття з фітболом покращують функцію серцево-судинної системи, зовнішнього дихання, підвищують обмін речовин, інтенсивність процесів травлення, захисні властивості і опірність організму в цілому. Продовженням методичного заходу став День здоров’я, який провели з нагоди  одного з найбільших християнських свят Стрітення. Діти пригадали народні прикмети, звичаї, ознаки зими та весни, позмагалися у спритності.


02.12.2014

Вихователі ДНЗ №5 здійснюють пошуково- дослідницьку діяльність

Одним із пріоритетних завдань  в ДНЗ №5 «Калинка» є експериментально-пошукова робота як частина інтелектуального розвитку дитини-дошкільника. В кожній віковій групі обладнані міні-лабораторії, які наповнені необхідним матеріалом  для проведення дослідницької діяльності. Наявний природний матеріал, який зібраний дітьми під час прогулянок, екскурсій до лісу та парку. Вихователі використовують різні форми роботи з елементами пошуково-дослідницької діяльності: заняття, бесіди, спостереження, дидактичні ігри, хвилинки-споглядання, розгляд ілюстрацій, перегляд відеофільмів, слайдів. Адже використання різноманітних форм організації роботи з ознайомлення дітей з природою дає змогу розвивати дитячий творчий інтерес до пошуково-дослідницької діяльності. Значну увагу приділяють технічним засобам навчання, що сприяють розвитку пізнавального інтересу. У листопаді в ДНЗ проведено тематичний тиждень «Відкриваємо світ таємниці». Під час перегляду занять діти дошкільного віку та класи -шестирічки проявили активність, допитливість під час експериментально-дослідницької діяльності. Вихователь І молодшої групи «Сонечко» Музика Н.М. під час заняття на тему «В гості до Маші» широко використовувала ігрові методи і прийоми. Заохочувала дітей до дослідницької діяльності.  Малята мають елементарні уявлення  проводу та її властивості. При перегляді заняття «Подорож до хмаринки» з дітьми молодшого дошкільного віку вихователь Коваленко А.О. використовувала технічні засоби навчання. Вдало поєднала сюрпризний та ігровий моменти. Діти мають уявлення про воду як об’єкт неживої природи та  розрізняють ознаки й стани води. З дітьми старшого дошкільного віку вихователь Солонар Т.В. провела заняття «Наша планета Земля», на якому формувала знання дітей про Землю як планету Сонячної системи, про Сонце як небесне світило та Місяць як супутник Землі. За допомогою дослідів показала утворення Землі, гір, вулканів та кратерів на Місяці. Позитивним було поєднання пошуково-дослідницької діяльності з екологічним вихованням, що сприяло виховуванню у дітей любові до природи та планети Земля.Слід відзначити позитивний досвід роботи вихователя старшої групи «Веселка» Чернухи Ю.П. Перегляд заняття «Досліди з вітром» показав високий рівень знань дітей про вітер, як явище неживої природи. Старші дошкільники використовують свої знання в практичній діяльності, вміють самостійно робити висновки й узагальнення, активно використовують слова, що характеризують вітер.Вихователі організували діяльність дітей таким чином, що вони повсякчас пізнавали ознаки та властивості води, ґрунту, повітря, вітру, предметів, порівнювали їх між собою. Під час дослідницької активності дітей розвивається мислення, пізнавальні інтереси, творча та продуктивна діяльність, спостерігається також і розширення взаємодії старших дошкільників із навколишнім світом.


12.11.2014

Новини з "Калинки"

Нещодавно у дитячому садку «Калинка» відбулося свято врожаю, яке було по-осінньому яскравим, різнокольоровим, щедрим на подарунки. Вихователь Тертична Євдокія Федорівна разом з музичним керівником Тарнавською Жанною Володимирівною підібрали гарні пісні, таночки, ігри, що відповідали віку дітей, індивідуальним особливостям кожної дитини.

5 листопада в ДНЗ №5 «Калинка» відбулося методичне об’єднання вихователів старших груп та музичних керівників дошкільних закладів м.Шполи. Педагоги переглянули театралізоване дійство казки «Коза-дереза» у виконанні дітей старшого дошкільного віку, ознайомилися з виставкою дидактичного матеріалу на тему  «Розвиток мови дитини засобами музики».  Завдяки вдало підбіраному музичному супроводу діти  поринули у чарівну казкову атмосферу. Вихователь Завгородня Н.Д. навчала вихованців старанно виконувати ролі, показуючи свої здібності і таланти.


01.11.2014

Діти малюють МИР

У дошкільному навчльному закладі №5 «Калинка» днями  відбулася виставка дитячих малюнків на тему «Захиснику Вітчизни - від маленьких українців», у якій взяли участь діти дошкільних груп та класів-шестирічок. Хоча діти ще маленькі, але по-своєму прагнуть допомогти захисникам Вітчизни – старанно та наполегливо малюють для них мир. Незабаром їх малюнки передадуть у зону АТО, аби захисникам Вітчизни до їх важких і напружених буднів додати бодай краплю затишку та нагадати про дім. Бажаємо, щоб дитячі малюнки стали оберегами, підняли нашим воїнам настрій, надихнули їх на мужні вчинки та врятували життя. Принаймні, щоб солдати в це повірили.


24.10.2014

Осінній дивограй

З метою створення умов для розкриття творчого потенціалу дітей за допомогою художньої творчості, онайомлення з новими способами використання природного матеріалу, розвитку дрібної моторики рук, уваги, інтелектуальної і творчої активності, виховання почуття любові до природи у дошкільному закладі №5 «Калинка» проведено виставку виробів з природного матеріалу вихованців, вихователів та батьків.   Всі групи мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали, даровані матінкою - Землею. Кожна ікебана - це витвір мистецтва. Неначе господарка – осінь завітала у гості з казковими героями.    Око гостей звеселяла вся палітра осені. Це і оранжеві чорнобривці, червоні, мов крапельки калини, гвоздики, голубі вереснівки, ніжні і білі ромашки, різнокольорові троянди. Тут були представлені вишивки, вироби з дерева, бісеру, цікаві паперові композиції, картини та малюнки, оригінально представлені композиції з овочів та фруктів, прикраси зі стрічок та квітів. Особливістю виставки було те, що вироби відображали національний колорит. У кожну роботу дитина вклала частинку своєї душі, вміння, власне бачення прекрасного. Цікавими були вироби вихованців ІІ молодшої групи «Дзвіночок» (вихователі Карбівнича О.М., Коваленко А.О.) «Як була в лужку, то зламала ніжку. А ви полинули, мене покинули»; дітей старшого дошкільного віку (вихователі Чернуха Ю.П., Завгородня Н.Д.) «Вперед до Європи»; учнів 1-Б класу (вихователь Ліпко С.М.) «Осіння фантазія»; дошкільнят молодшої групи «Сонечко» (вихователі Музика Н.М., Чорногор О.О.) «Ластівки у гнізді».


23.10.2014

В гостях у Мельпомени

Щоб дитина відчула, що таке «справжня сцена», вона має хоч раз побачити дійсно вдалий спектакль.Ось чому вихованці дошкільного навчального закладу №5 «Калинка» на запрошення Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відвідали виставу «Муха-Цокотуха», що відбулася в кінотеатрі «Космос». Діти  та вихователі отримали позитивні емоції, веселий настрій від перегляду. Актори осучаснили  дійство на слова дитячої казки Корнія Чуковського, доступна мова і популярна музика наблизили  дітей до сцени. А їхня реакція на емоційному рівні – найкраща оцінка для артистів. П’ятирічний глядач Богдан хоче бачити на сцені «такі казки, наприклад, щоб кінець був гарний, щоб у героя була важка доля, але в кінці було все добре». Разом з дітьми вихователі «Калинки» переконалися, що для сприйняття театру не потрібна особлива освіта – це давнє і достатньо просте мистецтво. Для цього потрібно лише бажання.


17.09.2014

Хай квітне щаслива моя Україна!

Усі свята, загальнонародні і особисті, не обходяться без квітів. Квіти своєю красою, пахощами не тільки прикрашають свято, а й створюють гарний настрій. У різні часи й у різних народів квіти не тільки були учасниками багатьох урочистих подій. На честь квітучих рослин влаштовувалися свята. У цю таємничу і прекрасну пору осені в ДНЗ №5 «Калинка»  проведено свято барвистих квітів. Приємні пахощі, принадність фарб, радісна атмосфера – у всьому відчувався позитивний настрій свята. В гості завітала фея квітів зі своїми улюбленцями – трояндою, жоржиною, айстрою, хризантемою, чорнобривцями. Кожна квітка презентувала присутнім свою вдачу і вроду. Здавалося, ніби всі потрапили у казку – прекрасне царство флори. Цікаві та чарівні композиції з квітів, овочів, фруктів милували очі всіх  учасників дійства.Свято квітів пройшло під назвою «Єдина Україна». Неймовірні по своїй красі і оригінальності квіткові композиції присвятиди  українській тематиці, а саме: «Моя рідна Україна» (група «Сонечко», вихователі Музика Н.М., Чорногор О.О.), «Гомін українського села» (група «Дзвіночок», вихователі Карбівнича О.М., Коваленко А.О.), «Світанкова моя Україна» (група «Горобинка», вихователі Бойко С.А., Тертична Є.Ф.), «За синє небо, за жовте колосся, боротися треба, щоб краще жилося» (1-А клас, вихователь Сіобко А.О.), «У серці всі ми козачата, чудові хлопці та дівчата» (група «Полуничка», вихователі Ясинова В.В., Солонар Т.В.), «Наша Батьківщина – єдина Україна» (1-Б клас, вихователь Ліпко С.М.), «Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна, любима земля! (група «Веселка», вихователі Завгородня Н.Д., Чернуха Ю.П.).Виставка квітів  «Єдина Україна» засвідчила любов до рідного краю, гордість за героїчний народ.


15.04.2014

Розвиток творчих здібностей дошкільників на заняттях з малювання

10 квітня на базі дошкільного навчального закладу №5 «Калинка» відбулося методичне об’єднання  вихователів старших груп  ДНЗ  міста  на тему «Розвиток  зображувальної  діяльності старших дошкільників згідно вимог програми   «Впевнений старт», яке очолює вихователь-методист ДНЗ №1 «Ялинка» Л.А.Дериш. Зустріч проводилась у формі бесіди за круглим столом. У ході  методичного заходу ключовою для обговорення стала  тема доповіді «Інтерактивні методи і прийоми  навчання декоративного малювання», яку підготувала  вихователь ДНЗ №3  «Зірочка» Т.В.Качаєва. Учасники  методичного об’єднання  обговорили   питання доцільності використання інтерактивних методів та прийомів  навчання  на  заняттях  з декоративного малювання, в  гуртковій  роботі , індивідуальних заняттях  та СХД. Керівник методичного об’єднання  Людмила Анатоліївна Дериш    провела  тест «Декоративне мистецтво та основи дизайну», де  педагоги були активними  та показали свої  знання. Учасники заходу переглянули заняття з декоративного малювання в старшій групі  на тему «Український рушничок», яке організувала та провела вихователь-методист  ДНЗ №5 «Калинка» Є.Ф.Тертична. Увазі педагогів представлено виставку дитячих робіт з декоративного малювання, яку  підготувала вихователь- методист ДНЗ №5« Калинка»  В.В.Сень. За результатами роботи  розроблено рекомендації «Малювати навчаємо, граємось, відпочиваємо» для педагогів ДНЗ міста.


01.12.2013

Цікавинки з міського ДНЗ №5 "Калинка"

28 листопада в ДНЗ №5 «Калинка» проведено фестиваль «Гармонія руху», в якому взяли участь вихованці дошкільних  груп та класів-шестирічок. Інструктор з фізкультури Меркотан Л.В. створила умови для активного відпочинку дітей. Під час спортивної  розваги педагог  розвивала інтерес до фізичної культури та спорту. Поєднання театру, музики є однією з форм роботи, що сприяє атмосфері творчості та розвитку естетичних здібностей дітей. Інсценізація музичної казки «Вовк і семеро козенят», яку розіграли учні 1-А класу та педагогічні працівники дошкільного закладу Кошова Н.М., Коваленко А.О., Яценко А.С., Тарнавська Ж.В., залишила в серцях дітей багато позитивних емоцій.З 18 по 22 листопада в дошкільному навчальному закладі №5 «Калинка» організовано тиждень з правового виховання «Права людини починаються з прав дитини». Цікавими та змістовними стали проведені заняття, дидактичні ігри, розваги, бесіди, конкурси, вікторини тощо. Вихователь Чернуха Ю.П. за допомогою театральної розваги «Права дітей ми поважаємо, малих жаліємо, не ображаємо» закріпила знання дітей середнього дошкільного віку про право на життя, любов та піклування. Її колега Тертична Є.Ф. на занятті в старшій групі «Полуничка» на тему «Право кожної дитини – бути громадянином України» познайомила дітей з їх правами та обов’язками, формувала почуття гордості за свою державу, виховувала любов до Батьківщини.Через світ казок і театру вихователь дітей старшого дошкільного віку Ліпко С.М. стимулювала дитячу творчість та закріпила знання про права дітей. Вихователь 1-А класу Кошова Н.М. розширювала знання дітей про їх права та обов’язки згідно Конвенції ООН,  познайомила з Конституцією України як головним законом. Позитивні емоції діти 1-Б класу отримали під час розваги «Найрозумніший». Вихователь Керекеша І.Г. використала різноманітні ігри, вправи на  закріплення знань про правову освіту  дітей молодшого шкільного віку. Активну участь у проведені різних форм роботи з правового виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку взяла музичний керівник Тарнавська Ж.В.Проведені консультації «Ознайомлення батьків з Конвенцією ООН про права дитини», «Права та обов’язки дітей», розроблені пам’ятки «Мистецтво бути батьками», «Способи відкрити дитини свою любов», анкетування «Що я знаю про права дітей»розширили горизонти плідної співпраці вихователів, психолога, батьків щодо оптимальної адаптації дітей до нових соціальних умов. Значна увага у «Калинці» приділяється підвищенню фахової майстерності педагогів, з якими  проведені консультації, анкетування.  Практичний психолог Яценко А.С. в цікавій формі провела з педагогічними працівниками ділову гру «Права дітей та їх захист».  Підсумком роботи з правового виховання стало засідання педагогічної ради «Формування ціннісної моральної та правової політики по забезпеченню інтересів дітей – одне з найважливіших завдань дошкільного закладу».


18.04.2013

Розвиток мовлення у ранньому дитинстві

18 квітня в ДНЗ №5 «Калинка» відбулося  методичне об’єднання вихователів молодших груп на тему «Мовленнєве спілкування». У ході заходу учасники прослухали інформацію практичного психолога ДНЗ №5 Яценко А.С. на тему «Вимоги до якості педагога дошкільного закладу» та доповідь керівника методичного об’єднання Завгородньої Н.Д. на тему «Система планування освітньої роботи з розвитку мовлення дітей дошкільного віку». Під час практичного завдання «Лексичні та мовленнєві вправи» вихователі ознайомилися з новими формами роботи, обмінялися дидактичним матеріалом з мовленнєвого розвитку.