Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День Перемоги

Головне меню

08.05.2016

Ніколи знову...

Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Її продовженням та утвердженням стануть меморіальні й урочисті акції, які відбудуться 8–9 травня нинішнього року відповідно до Указу Президента України “Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” від 8 квітня 2016 року №130. Для заходів, приурочених до цих дат на державному рівні з 2014 року використовується новий символ – червоний мак. Дизайн маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. У 2014-му році, коли Україна вперше приєдналася до європейської традиції відзначення Дня пам'яті та примирення, гасло пам'ятних днів було "Ніколи знову". Його Сергій Мішакін використав для створення нового символу. А з 2015 року гаслом відзначень Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги стало "Пам'ятаємо. Перемагаємо". Воно залишається офіційним гаслом й у цьому році.


09.05.2015

 Дорогі освітяни, ветерани війни і праці, офіцери запасу,  земляки- захисники України!

Щиро й сердечно вітаємо вас із 70-ю річницею Перемоги !

Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939 – 1945. Небагато залишилось серед нас тих, хто захищав рідний край і визволяв його від ворога, тих, хто пройшов буреломні шляхи Великої Вітчизняної, кому жорстоке слово „війна” підрізало крила юнацьким мріям, роз’єднало закохані серця і покликало не в щасливі життєві світанки, а туди, де чорним круком носиться смерть і земля вкривається кров’ю, болем і слізьми. Пам’ять про бійців, полеглих у травах, у полі живе у наших серцях, бо ми твердо знаємо, що вічний вогонь не зітруть століття. Традиційно ми приходимо 9 травня до мовчазних обелісків, щоб висловити слова глибокої шани і вдячності тим, хто вистояв і ціною власної понівеченої молодості здобув перемогу. Ми схиляємо голови перед мужніми і сміливими захисниками, яких прийняла війна навіки, залишивши їхні імена у списках загиблих на мармурі і граніті. Тож нехай усе звершене захисниками, які пройшли війну, наснажує нас, нащадків, на добрі, світлі і чисті справи. Нехай це величне свято додає нам наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах, допомагає осягнути глибину життєствердних ідеалів добра і справедливості, сприяє згуртованості людей в боротьбі за гідне життя, за майбутнє нашої держави. Мирного сонячного неба, родинного тепла і злагоди нам та нашим рідним! В єдності - наша сила!

З повагою начальник відділу освіти Шполянської РДА            П.Є.Вербівський

Голова районної організації Профспілки працівників освіти    О.М.Тішков