Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Сигнаївський НВК І-ІІІ ступенів

Головне меню

20.04.2018

Акція "За чисте довкілля " у Сигнаївському НВК

 Минулого тижня в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» шкільна родина Сигнаївського НВК провела ряд заходів, які спрямовані на поліпшення стану довкілля, шкільних квітників, озеленення, упорядкування кладовища, братських могил, обеліска Слави. Школярі доклали максимальні зусилля для  приготування пришкільної території перед справжнім приходом весни, продемонструвавши ентузіазм у роботі, небайдужість до свого навчального закладу, з відповідальністю поставилися до завдань, які були перед ними. Окрім озеленення території НВК, вихованці школи-родини разом з вчителями також активно працювали на пришкільній ділянці. Діти охоче долучились до цієї корисної справи. Кожен клас відповідав за посадку своєї огородньої культури: початківці  посадили  цибулю, квасолю, моркву та столові буряки, а учні 5-11 класів – картоплю. Всі завзято і наполегливо висаджували овочеві культури, ми дбаємо про забезпечення шкільної їдальні необхідними і корисними продуктами з власної ділянки.  Для естетичного оформлення  навкруги ділянок посіяли чорнобривці.  Особливу увагу ми приділили поновленню етнографічного куточка,  де висаджено 60 кущів самшиту. Ми  розуміємо, що наша школа – наша друга домівка, тому прагнеимо зробити її територію чистою та доглянутою. Під час такої суспільно-корисної праці вихованці навчального закладу вчаться дбати про довкілля та допомагати один одному. При цьому ми  завжди  пам’ятаємо, що чисто не там,  де прибирають, а там, де не смітять.

Є.С.Бесараб, заступник директора з навчально-виховної роботи Сигнаївського НВК

 

24.03.2018

«З піснею по життю»

Саме це гасло обрали учасники хору «Родина» Сигнаївського НВК для свого звітного концерту, що відбувся 23 березня у стінах школи-родини, адже без  пісні, музики та свого творчого колективу вони не уявлють свого повноцінного буття. Розпочали  дійство сигнаївці з привітання колишнього керівника місцевої музичної школи  та художнього керівника хору у 80-х роках минулого століття П. Кузєвича. Запашним короваєм вітали маестро вже дорослі учасниці хору, а чотири десятки років тому – ще  дівчатка, що співали у першому ряду  під його керівництвом.   Справжньою насолодою для поціновувачів музики й співу стало виконання  розмаїтого репертуару. Колектив презентував  як твори українських композиторів і  авторів різних епох, так і  народні пісні.Одним із найскладніших і водночас звучних творів стало акапельне виконання народної пісні «Туман яром», після якого ще довго не стихали овації та вигуки «Браво!».  Родзинкою концерту були й танцювальні номери  юних талантів Сигнаївської школи. Гості насолоджувалися неймовірною енергетикою колективу, відточеністю нот  та глибинним звучанням під керівництвом І.Підмогильної, колишньої випускниці цього закладу.  Після завершального  виконання гімну України, присутніх не покидало відчуття, що все дійство відбулось на одному подиху. Атестаційна комісія, що була присутня на заході, у складі начальника відділу культури райдержадміністрації А.Лозового, начальника відділу освіти, у справах сім’ї,  молоді та спорту П.Вербівського,  колишнього художнього керівника колективу  П.Кузєвича, головного спеціаліста відділу освіти, у справах сім’ї,  молоді та спорту Н.Красіліч одноголосно вирішила визнати рівень колективу достатнім для  присвоєння колективу звання «зразковий». Ідейна натхненниця колективу Л.Свердел висловила  вдячність  усім, хто докладає зусиль  для  процвітання  цього унікального колективу за підтримку і турботу – голові Шполянської РДА В.Потапенку, начальнику відділу освіти, у справах сім’ї,  молоді та спорту П.Вербівському,  засновнику ТОВ «Шпола-Агро Індустрі» Фредеріку Шавіньї, директору Сигнаївського КХП М.Полтавцю,  керівнику ТОВ «Агро-прогрес» В.Коліснику, засновнику ФГ «Буртівське» С.Бовсуну, сільському голові с.Сигнаївки С.Ошовському, який ще й є активним учасником хору, сільському голові с.Мар’янівки І.Варенику, сім’ї підприємців Коваленко, Олегу та Оксані, фермеру О.Орлову, депутатському корпусу Шполянської районної ради, батькам, педагогам та учням, що об’єднались навколо безцінного скарбу – пісні.

Н.Красіліч, головний спеціаліст відділу освіти , у справах сім’ї,  молоді та спорту Шполянської РДА


12.03.2018

Львівщина вітала хор "Родина"

На запрошення громадської організації «Арт Центр Антре»     м.Львів  з 8     по 10     березня   2018    року   наш    хор    «Родина»   брав   участь у V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі  хорового співу та інструментальної музики «Галицькі самоцвіти».  Сонячною дниною та щирими вітаннями  через гучномовець ще на пероні залізничного вокзалу зустрів нас Львів. А сам фестиваль-конкурс проходив у палаці ім. Г.Хоткевича за п’ятьма відділами: нашими номерами виступів були №120, №124, №131-132 в останньому п’ятому відділенні. Результати конкурсу показали, що ми не дарма приїхали сюди:  дует «Шарм» у складі Альони Черевко, учениці 10 класу, та Тані Марченко, учениці 11 класу, отримав Диплом ІV ступеня за виконання пісень «Над землею тумани» та «Не тополю високую»; сольний номер у виконанні А.Черевко за пісню «Ой верше, мій верше» - також Диплом  ІV ступеня, а хор «Родина» серед знаменитих хорових колективів таких як: «Весняні голоси»  м. Чернівці,    народний     аматорський    колектив    «Зорецвіт» м. Бердичів, зразковий художній колектив «Барвінок» м. Миколаїв, народний художній колектив «Веснянка» м. Київ та багатьох інших виборов кубок і Диплом ІІ ступеня. Гучними оплесками зал зустрічав пісні у виконанні хору «Родина», найщиріші слова вдячності лунали від  журі, незрівнянно чудові емоції переповнювали наші серця. Під час своїх виступів наша делегація презентувала не лише  творчі здобутки: в якості подарунків для учасників фестивалю

 


05.01.2018

 

Душа блаженно замирає,

Тихіше люде, хор співає…

                                                                                                                                  Генріх Акулов

Хорове мистецтво має особливе значення як для українського музичного мистецького середовища, так і для суспільного життя нашого народу в цілому. Це пов'язано із ментальністю української нації та з її фольклорно-виконавськими традиціями. Хоровий спів з давніх часів був частиною духовного життя народу Київської Русі, а відтак сьогодні він є культурним надбанням та духовною спадщиною українців, європейців.  2018 рік в нашій державі у співзвучності з європейською культурною спільнотою оголошено Роком охорони, відновлення та реставрації  культурної спадщини. Прикметно, що промайнуло лише кілька святкових днів і вже в перший четвер нового року ми долучились до найбільш сакрального із усіх духовних надбань нашого народу – до хорового співу. Цей цінний дарунок був презентований хором «Родина» Сигнаївського НВК під керівництвом Ірини Анатоліївни Підмогильної, колишньої випускниці цього навчального закладу, а нині директора Сигнаївської музичної школи ім.І.П.Шульги.  Поціновувачі хорового мистецтва села Сигнаївки добре знайомі із репертуаром цього самобутнього колективу, а от шполянам лише тепер випала щаслива нагода відкрити для себе цей колектив завдяки ініціативності та невтомній творчій енергії  незмінної натхненниці та незламної трудівниці, директору Сигнаївської «Школи-родини» Свердел Людмилі Павлівні. Вона, котра з юних літ закохана в пісню, весь свій життєвий та професійний шлях долає, як «по нотах». Невже все просто та легко їй дається чи так прихильна до неї доля? Та мабуть не в тім секрет її власного успіху та здобутків і перемог її школи, яку вже знають в усій Україні.  «Школа-родина» - то є школа-оберіг. Саме в цьому храмі науки завдяки долученню до високого мистецтва відбувається процес збереження і примноження традицій українського народу. Незаслужено забутий і підчас «немодний» хоровий спів у стінах Сигнаївської школи відроджується і відновлюється, набуває нового змісту. Свято зберігають в цій школі спомини про перших учасників хору «Родина» та його засновника і першого керівника Івана Панасовича Шульгу — заслуженого працівника культури УРСР, першого директора Сигнаївської музичної школи.У широкому дружньому колі хору «Родина» ніколи не відчувається дефіциту творчих задумів та планів – вистачало б тільки  часу на їх реалізацію. Адже непросто зібрати колектив у якому діти навчаються, батьки працюють, а педагоги постійно занурені у навчальний процес та у творчі пошуки. Проте, знаходяться і час, і сили, коли кожен вболіває за спільну колективну творчу справу, яка стала справою честі для багатьох сигнаївчан. То нічого, що іноді з високих сцен Всеукраїнських конкурсів чи фестивалів у оголошеннях виступу наших славних земляків, можна почути назву села «Сигнайовка», головне те, що всі знають хор «Родина» -  із самого серця України. А доки в серці звучать струни – воно не змовкає, прославляючи рідний край, малу Батьківщину – Шполянщину.

 

Кружіліна Л.Ю., методист з виховної роботи та предметів художньо-естетичного циклу


17.10.2017

             Козацька слава не вмре, не загине!

  

   «Відповідь нескореного народу» - під таким гаслом в Сигнаївському НВК проведено цілий ряд тематичних заходів, присвячених Дню захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, адже символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями. Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. Тож, коли Міжнародна асоціація «Козацтво» та Смілянська міська рада надіслали лист-запрошення нашому хору «Родина» взяти участь уV Всеукраїнському фестивалі патріотичної та козацької творчості «Богдановими шляхами» імені Миколи Моцика 14 жовтня в м.Сміла, ми відразу погодились і в заявці, яку направили до оргкомітету, запропонували сім номерів художньої самодіяльності: три – у виконанні хору «Родина», а саме: на слова і музику Т.Петренка  «Господи, помилуй нас», слова Д.Луценка, музика І.Кириліної «Народ – це ми!», а також на слова О.Демехи і музику Н.Петраша «Є в тебе все». А ще солістки Альона Черевко (учениця 10 класу) і Ірина Таран (викладач дитячої музичної школи) представили на конкурс відповідно пісні «Не вбивайте мого брата» та «Б’ють пороги». Дует у складі Тані Марченко (учениця 11 класу) і Альни Черевко виконав пісні «Над землею тумани» і «Не твоя війна». З якою теплотою і щирим захопленням зустрічали наших конкурсантів сміляни! Їхні оплески надавали нам впевненості. Хор «Родина» мав почесне право розпочати фестиваль. І, не дивлячись на те, що поруч виступали такі відомі колективи, як  народні хори «Україночка» з с.Олександрівка Одеської області та «Червона калина» з м.Чорноморська, аматорські фольклорні ансамблі «Червона калина» з м.Львова та «Горлиця» з с.Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області, ми були відзначені п’ятьма дипломами переможців-лауреатів, що надихає нас  на подальше вдосконалення художньої підготовки до участі в наступних конкурсах. 


11.09.2017

 

У Сигнаївському НВК відбулася звітно-виборна конференція ради школи

«Почни з себе!» - каже народна мудрість. Нарощуй енергію, живи і змінюйся, тоді й атмосфера навколо тебе почне оживати і змінюватися. Напевно,  за таким принципом живе колектив  Сигнаївського НВК, де  триєдина основа - учнів, педагогів і батьків - здатна долати усі виклики нелегкого сьогодення і працювати на результат. Саме такий процес відбувався 8 вересня на звітно-виборній конференцї ради школи, в якій взяли участь директор Свердел Л.П., голова села Ошовський С.П., голова ради школи, батьки,  педагогічні працівники та представники батьківського комітету. Від кожного класу було прозвітовано про навчально-матеріальну базу, виховну роботу за минулий навчальний рік та  виокремлено проблеми, на які варто звернути увагу у мабутньому.  З метою   інформування про використання зібраних коштів та їх призначенння,  було презентовано звіт Казначея школи з детальним описом використання батьківських внесків. 


17.05.2016

 

Юні конструктори з Сигнаївського НВК вперше стали учасниками Всеукраїнських змагань

14 травня з 10:00 до 19:00 год. в столичному Палаці спорту відбувся щорічний Всеукраїнський фестиваль робототехніки Robotica-2016. Цього року він зібрав близько 1000 талановитих дітей з усіх куточків нашої країни, які продемонстрували свої вміння у сфері роботобудування, інженерії й архітектури. Черкаську область на фестивалі представляли 4 команди - із Золотоніської гімназії ім.С.Д.Скляренка Золотоніської міської ради, Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Смілянської міської ради, Гельмязівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради та вперше- Сигнаївського НВК "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Шполянської районної ради, учасники якої продемонстрували досягнення у своїх сферах та здобули  перші успіхи як результат роботи за навчальною системою LEGO Education. У програмі фестивалю - VIII Всеукраїнська олімпіада з робототехніки, відбірковий тур на світову олімпіаду - World Robot Olympiad (WRO), яка в цьому році буде проходити в Індії. У цьому році за звання кращого робототехніка України змагалися команди з Києва і ще 15-ти міст України. В рамках наукової олімпіади FIRST LEGO League діти представили свої проекти на тему «Сміття - це прихований скарб».  Відвідувачі  вболівали за учасників у віці від 9 до 99 років на відкритому чемпіонаті змагань роботів у підготовчій категорії «Сумо і Слалом». Усі, кому цікава архітектура, здобули нові знання на дитячому архітектурному конкурсі – 175 школярів і дітей із позашкільних установ України презентували свої проекти, присвячені ідеї «Тематичні парки» з кубиків лего. Дослідники у віці від 3 до 19 відвідали інтерактивні уроки від мережі Технічних студій «Винахідник». Організатори фестивалю анонсували шість зон з активностями та конкурси із призами для дітей, підлітків і дорослих. Навіть найменші відвідувачі знайшли заняття до душі – активності на фестивалі передбачені для малят від року. Команда Сигнаївського НВК "ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів" відзначилася у Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки за правилами змагань «Сумо» та «Слалом», здобувши нагороди за власні LEGO-моделі, побудовані не за інструкцією, а створені за власною фантазією. Незважаючи на те, що LEGO-клас розпочав свою роботу в НВК лише чотири місяці тому, учні зуміли досягти певних успіхів: Черевко Міхаїл, учень 1 класу, Мартинюк Ульяна, учениця 2 класу, Сокур Артем, учень 4 класу та Литвин Дмитро, учень 8 класу, брали участь у виставці - конкурсі творчих моделей LEGO; Мартинюк Олесь, учень 9 класу, продемонстрував свої вміння у конкурсі роботів «Сумо». А учень 9 класу  Шульга Дмитро змагався зі Слалому і став одним із претендентів на перемогу та потрапив у п'ятірку  кращих учасників.Усі бажаючі змогли приєднатися до будівництва 3-D карти України, для якої організатори побудували спеціальний майданчик перед Палацом спорту. Завершився фестиваль святковим концертом.  

- Що найприємніше – серед учасників фесту є й школярі з Черкащини. Хороший старт, зважаючи на те, що діти з наших пілотних шкіл  тільки почали вивчати робототехніку. До речі, охочих долучитися до цього освітнього проекту по області більшає, - зазначає голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Олегович Ткаченко, який також побував на фестивалі, аби підтримати юних конструкторів з Черкащини.  За його сприяння у 2015 році було закуплено 4 навчальні системи та заплановано придбання ще  5 комплектів для навчальних закладів Черкаської області у поточному році.

Усі учні були нагороджені грамотами та цінними подарунками. А головне, що отримали неймовірні враження від конкурсу. Щасливі учасники вдячні керівнику області Ткаченку Ю.О. голові Шполянської РДА Потапенку В.М., начальнику відділу освіти Вербівському П.Є. та директору школи-родини Свердел Л. П. за можливість позмагатись в конкурсі  такого високого  рівня. Досвід, отриманий на Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки «Robotika», допоможе юним конструкторам у майбутньому здобувати нові перемоги.

Мартинюк В.В., вчитель інформатики Сигнаївського НВК "ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів"


21.01.2016

            Учителі Сигнаївського НВК навчатимуть учнів за програмою LEGO Education

На базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників 19-20 січня тривав дводенний тренінг з навчальних систем LEGO Education, в якому взяли участь педагоги Сигнаївського НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів»: вчитель фізики і математики О.О.Буз, заступник директора з навчальної роботи, вчитель історії Є.С.Бесараб, вчитель трудового навчання та інформатики  Т.М.Любонько, вчитель початкових класів В.В.Мартинюк.Звертаючись до учасників заходу, ректор Н.М.Чепурна відзначила актуальність упровадження навчальних технологій LEGO, які є  прикладом продуктивної педагогіки.  Також ректор зазначила: «LEGO Education– це командна робота, саме тому в тренінгу взяли участь команди-представники у складі методистів методичних кабінетів, директорів та заступників директорів, вчителів інформатики, вчителів початкових класів навчальних закладів Черкащини як першопрохідця у впровадженні систем навчання LEGO Education. LEGO сприятиме розвитку креативності, підходів до вирішення нестандартних ситуацій, це гра протягом всього життя, адже об’єднує дітей та дорослих. Вчителі  ознайомилися з основами початкової робототехніки, зокрема, конструювання та програмування простих моделей роботів, з  функціональними  характеристиками наборів LEGO. Педагоги Сигнаївського НВК власноруч випробували потенціал наборів, які  конструюватимуть разом  зі своїми учнями. За інформацією управління освіти і науки  облдержадміністрації LEGO освіта спрямована на стимулювання у дітей творчих навичок, командної співпраці, створення проектних робіт, залучення дітей до участі у олімпіадах і конкурсах. Управління освіти і науки надає всебічну підтримку в упровадженні навчальних систем LEGO Education на Черкащині. Вже в чотирьох школах області - у Смілянській ЗОШ № 7, Золотоніській гімназії ім. С.Д. Скляренка, Гельмязівській ЗОШ Золотоніської районної ради, Сигнаївському НВК розпочато навчання з використанням вищезазначених навчальних систем.


24.03.2015

                 Чи ви чуєте,  батьки,  як болить дитині?

Насильство щодо дітей існує у всіх країнах світу й соціальних групах, не залежить від рівня доходів і етнічного походження, набуває різних форм. На жаль, в нашій державі домінує думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї є внутрі­шньою проблемою цієї сім'ї і не потребують втручання суспільст­ва.  Донедавна вважалося неприйнят­ним говорити відверто про насильство дітей в сім'ї, адже батьки краще знають, якими методами виховувати дитину. Хтось її штурхає, завдає болю ляпасами, стусанами, ударами кулаків; жбурляє предмети, завдає ран; фізично перешкоджає при спро­бі вийти з дому; залишає одну в небезпечних місцях; відмовляється допомогти, коли вона хвора. Про те, що жорстоке поводження з дітьми в подальшому формує  людей, не здатних створювати повноцінну сім'ю, бути гарними батьками, а також є поштовхом до відтворення жорстокості у стосунках з однолітками, а потім і з власними дітьми, говорили нещодавно у соціальній драмі на п'ять дій учасники театру «Бумеранг», що три роки поспіль діє на базі Сигнаївського НВК І-ІІІ ступенів. Самобутність і унікальність  театру в тому, що він об’єднує на сцені школи - родини учнів, вчителів, батьків, чиї дітлахи навчаються ще у дошкільному підрозділі  чи вже є випускниками, а також  старше покоління – бабусь, дідусів, які попри те, що давно мають онуків, живуть сьогоденням Сигнаївської школи. Відкриваючи захід, директор школи Л.П.Свердел, яка є водночас і автором тем виступів, і режисером дійства, звернулася до глядачів з проханням не просто переглядати сценічні картинки, об’єднані глибокою назвою «Німий біль», а бути співучасниками побаченого, тобто співпереживати, впускати у душу щось важливе і цінне. Разом з батьками, педагогами учні розігрували мініатюри з реального життя, декламували поезії, виконували ліричні пісні, переглядали відеосюжети заради усвідомлення того, що жорстоке поводження з дітьми  є безжальним, нещадним, надзвичайно суворим, викликає німий біль у душі, а перенесене в дитинстві насилля залишає слід у свідомості людини на все життя. Готуючи сюжет вистави, шкільний психолог Н.А.Дитинок, педагог-організатор В.М.Довгаль вдало дібрали фотофакти, відеоролики,  щемкі пісні, які влучно доповнювали акторське виконання. Батьки учнів, вчителі майстерно, емоційно виконали власні ролі у сюжеті вистави, завдяки чому вона викликала сльози від розуміння  істини: щасливе дитинство буває тільки у щасливих сім’ях, де немає місця насильству. По завершенню театралізованої постановки присутні на заході директор Шполянської ЗОШ №5 С.В.Сотник, головний спеціаліст відділу освіти І.І.Каландирець висловили непідробне захоплення від перегляду, побажали театру «Бумеранг» довгого сценічного життя, а його учасникам - нових творчих ідей, єдності у втіленні  спільних задумів під мирним небом України. Переглянути запис вистави «Німий біль» можна за посиланням   https://www.youtube.com/watch?v=Dy-9y59yk68


03.03.2015

Віктор Савчук став почесним членом школи-родини

Сьогодні, як ніколи, кожному з нас потрібна підтримка, а особливо - бійцям у зоні АТО. Нещодавно в Сигнаївській школі-родині була проведена зустріч з бійцем АТО Віктором Савчуком. Неможливо було стримати сліз при зустрічі з героєм. Вся школа-родина вишикувалась на сходах, вітаючи дорогого гостя. Зустріч пройшла у хвилюючій теплій атмосфері. З болем в очах захисник розповів про нелегкі бойові будні, які воїн пережив разом з бойовими товаришами в зоні АТО. Поділився з учнями спогадами і діти зрозуміли, що любов до своєї Батьківщини можна доводити справжніми чоловічими вчинками.На закінчення зустрічі директор НВК Л.П.Свердел подякувала воїну та висловила загальну думку учнів, вчителів та батьків про зарахування Віктора Савчука почесним членом школи-родини. Нехай любов та щира дитяча молитва оберігає наших бійців!

Джерело http://www.shpolyanochka.com/


12.02.2014

Дружба між дітьми не має кордонів

Цьогорічний лютий впишеться в історію Шполянського району яскравою подією, яка вже стала пам’ятною для її очевидців.  А її головними героями невипадково судилося бути учням,  вчителям Сигнаївського  та Топильнянського НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів», батькам та громадам сіл, яким випала приємна і водночас відповідальна місія – гостинно зустрічати групу учнів французького ліцею ім.Анни Київської – єдиного французького навчального закладу в Україні, визнаного Міністерством освіти Франції. Ідея запросити в географічний центр України учнів приватного навчального закладу,  який надає двомовну освіту завдяки гармонійному поєднанню державних українських та французьких навчальних програм, належить французові Фредерікові Шавіньї – засновнику компанії «Шпола-Агро-Індустрі», який з 1991 року займається агропромисловим бізнесом на Черкащині. Товариство орендує майнові та земельні паї у громадян Сигнаївки, потужно підтримує матеріальну базу місцевого НВК, а ще - всіляко заохочує творчі  задуми  педагогічного колективу школи- родини на чолі з досвідченим директором - заслуженим учителем України, кавалером ордена княгині Ольги Свердел Людмилою Павлівною. Готуючись до першої зустрічі французької делегації,  кожен член шкільної асоціації «Родина» запропонував власну родзинку, тож урочисте свято у стінах величної красуні - школи для дітей з Франції стало зворушливим, щирим і по- родинному теплим. Зустрічала гостей за давнім українським звичаєм  з хлібом- сіллю директор школи разом з  дошкільнятами, учнями школи, батьками, жителями села. Звучали віншувальні слова, пролунав гімн школи- родини, а під акорди пісні з побажаннями  щастя і добра гостей запросили до актової зали. Поринувши в атмосферу українського слова, ніжних і запальних мелодій, у вихор танців, які подарували вокальні ансамблі «Віночок», «Сини Гая» з числа учнів школи, ансамбль молодих мам Сигнаївки «ММС», хореографи Лілія та Олександр Гладуни разом зі своїми вихованцями, солістки Анна Пісна, Тетяна Марченко, французькі дітлахи та їх педагоги не шкодували оплесків, а їх непідробний подив, щирі усмішки і слова подяки засвідчили, що дружба дітей не має кордонів. Звертаючись до гостей, директор НВК Людмила Павлівна Свердел запросила погостювати у школі ще три дні, позмагатися у силі, розумі, спритності, познайомитися ближче під час виховних заходів, які запланували провести спільно з учнями французької школи у кожному класі. З вітальним словом до гостей звернулася заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ольга Іванівна Шпиця, побажавши гарних вражень, відкриття нових куточків України. Три дні поспіль у Сигнаївському НВК вирувало незвичне шкільне життя: спільні уроки зі школярами із французького ліцею змінювалися запеклими спортивними випробуваннями з футболу, баскетболу, інтелектуальними боями «Що?Де?Коли?».Незважаючи на відлигу, організаторам візиту вдалося влаштувати школярам катання на ковзанах та лижах, від яких перехоплювало подих.

Не могла не вразити гостей незабутня поїздка в село Топильна, в яке люб’язно запросив керівник СТОВ «АгроШанс» Фоменко Борис Сильвестрович. Екзотичну страусину ферму, дбайливо доглянуті молочу та  свиноферми, вівчарню дітлахи з Франції та столиці України бачили вперше, тому й довелося відповісти їх власнику, відомому в районі та за його межами господареві на чимало запитань юних чомучок. Перебуваючи у Топильнянському НВК І-ІІІ ступенів, учні французької школи познайомилися зі своїми ровесниками, оглянули всі класи, бібліотеку, спортивний зал, виставку малюнків затишної, привітної, багатої своїми традиціями школи, яку очолює вчитель вищої категорії, вчитель- методист Коваленко Віра Петрівна, поділилися неперевершеними враженнями: «Ми так добре відпочили, знайшли нових друзів,  відчули тепло, турботу й  увагу, дізналися багато цікавого про українську освіту, тонкощі навчання у школах Шполянщини. Нам так сподобалося, що мріятимемо про ще одну таку подорож».А у фіналі  візиту, в стінах Сигнаївського НВК, де великою шкільною родиною дбають про примноження українських традицій, даруючи частини своїх світлих сердець, співучих душ вдячним  шанувальникам, а відтепер – не лише в Україні, а й у далекій Франції, гостям на згадку подарували пам’ятні подарунки з географічного центру України. Разом, в одному колі, танцювали й співали діти різних національностей, їх педагоги, а під сяйвом  барвистого феєрверку, подарованого  благодійником Фредеріком  Шавіньї, народжувался віра,  що дружба між українськими і французькими школярами, народжена в самому центрі України, стане міцною, багатою на спільні яскраві події.


20.11.2013

Постановка «Зазирни у вічі старості» нікого не залишила байдужим

Сигнаївська школа-родина серед учнівсько-педагогічних колективів сьогодні вирізняється ефективними підходами до плекання людських цінностей у дітях та дорослих, почуття родинної єдності, любові до ближнього. Днями в шкільній актовій залі тут проводився незвичайний захід — театральна постановка з відеосупроводом на тему «Зазирни у вічі старості», який був покликаний виховати повагу до людей похилого віку, увагу до одиноких, самотніх жителів, почуття доброти та милосердя. Цей захід торкнувся сердець усіх учасників навчально-виховного процесу в Сигнаївці, спонукав задуматися про свою родину, своїх рідних, про своє родинне дерево. «Ці одвічні цінності повинні завжди жити в серці кожного з нас», - на хвилюючій ноті розпочала вступне слово директор Сигнаївського НВК Людмила Павлівна Свердел. На сцені, декорація якої імпровізувала приміщення будинку для пристарілих, ожила історія працівників закладу та його літніх мешканців. Артисти зуміли природно показати долю кожної людини, якій в глибокій старості довелося вбратися в самотність і тугу за своїми дітьми, рідними. На них вони щодня чекають, за них тривожиться душа, за ними сумують.— Звідки ж ви запросили цих талановитих виконавців ролей? — запитала я в Людмили Кучковської, яка сиділа поряд і втирала нав’язливі сльози з очей.— Ці артисти — батьки