Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

2012 рік

Головне меню

20.08.2012

Освітяни Шполянщини завітали до своїх колег з Київщини

   

17 серпня освітяни Шполянщини в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти - нова школа» відвідали міста Кагарлик і Ржищів Київської області. Ознайомившись з освітньою системою Кагарлицького району, роботою відділу освіти та районного методичного кабінету, начальник відділу освіти Ю.О.Дядченко, завідувач РМК В.П.Кравець та голова ради голів профкомів закладів освіти району О.М.Тішков  побували в Кагарлицькому районному ліцеї, в якому вивчили структуру та особливості функціонування закладу нового типу, зокрема психологічний аспект відбору першокласників. В Кагарлицькому районному центрі дитячої та юнацької творчості розглянуто практичні засади підготовки майбутніх першокласників на прикладі роботи студії раннього розвитку дитини «Малючок». На базі Кагарлицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 презентовано дидактичні умови упровадження курсу «Біблійна історія та християнська етика» у початковій школі.

В Кагарлицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №3  учасники делегації ознайомилися з результатами реалізації проекту «Інтелект України». Освітяни з Кагарлика  підготували гостям з географічного центру України пізнавальну екскурсію до Меморіального комплексу «Букринський плацдарм». Плацдарм на правому березі Дніпра, розташований в районі Великого Букрина за 80 км на південний схід від Києва, був захоплений у вересні 1943 року військами Воронезького фронту під час битви за Дніпро. У братській могилі села Балико-Щучинка, де споруджено меморіальний комплекс Букринського плацдарму, поховано 3 тисячі 316 бійців Радянської армії. Відвідавши Балико- Щучинську ЗОШ І-ІІ ступенів,  освітяни Шполянщини  переконалися, що навчальні заклади Кагарлицького району готові до впровадження нових стандартів початкової освіти. Проведено значну підготовчу роботу, а саме:

1.Організовано навчання   педагогічних   працівників з проблем практичної   реалізації   Нового стандарту початкової освіти.

2.У всіх загальноосвітніх навчальних закладах району обладнано  куточки з інформацією   про Новий стандарт та Всеукраїнську акцію «Дай руку, першокласнику!».

3.Проведено  зустрічі з батьківськими  колективами, з метою надання відповідних консультацій.

4.Організовано та проведено районні семінари, методичні об’єднання з питань упровадження Нового стандарту.

5.У першому класі Кагарлицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, починаючи з 2012-2013 навчального року розпочинається  упровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

6.Обладнано  ігрові куточки,  підготовлено навчальні кабінети для першокласників.

       У Ржищеві, освітня мережа якого складається з трьох загальноосвітніх, трьох дошкільних та трьох вищих навчальних закладів, освітяни Шполянщини ознайомилися зі станом готовності загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Олега Кошового та ДНЗ "Калинка" до  впровадження нового Державного стандарту початкової освіти.


09.08.2012

 Шполянщина зустріла делегацію працівників освіти Бобринецького району Кіровоградської області

У рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа», запровадженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2012 №627 «Стосовно вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової школи»,  9 серпня 2012 року  на Шполянщині, в географічному центрі території України, щиросердно  зустрічали делегацію освітян Бобринецького району Кіровоградської області. Про пріоритетні напрямки розвитку освіти району розповів заступник голови райдержадміністрації В.М.Чайка, який вітав гостей від імені  керівників району. Запросивши ознайомитися з особливостями навчальних закладів, Віктор Миколайович презентував гостям цікаві краєзнавчі видання. Далі делегація працівників Бобринецького району, до складу якої увійшли начальник відділу освіти В.П.Літвінова, завідувачка районного методичного кабінету К.І.Крячко, голова райкому профспілки працівників освіти і науки Л.Н.Цесарська, відвідала районний методичний кабінет, відділ освіти, в яких вивчили напрямки й результати роботи щодо забезпечення належних умов для навчання і виховання учнів, особливо 1 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Упродовж наступних двох годин освітяни з сусідньої області з непідробним захопленням знайомилися з унікальною не лише на Шполянщині, а й на Україні  «школою- родиною» - Сигнаївським НВК «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», що вразив бобринчан і величною архітектурою будівлі навчального закладу, і дбайливо доглянутою територією, і наявними багатофункціональним спортивним майданчиком та спортзалом,  а ще – чималим обсягом ремонтних робіт. Директор НВК, заслужений учитель України Л.П.Свердел, спільно з  педколективом  особливу увагу зосередила  на створенні у начальному закладі умов до запровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Презентуючи заклад разом з присутнім головою села С.П.Ошовським, директор школи  поділилася напрацьованим досвідом соціального партнерства з громадою села, що  є результатом оновлення, прагнення педагогів до пошуку якісно нових освітніх технологій завдяки створеній в НВК асоціації  учнів, вчителів і батьків «Родина». Естафету сигнаївчан підхопили педагогічні колективи Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей»  та   міського ДНЗ №5 «Калинка».

Перебуваючи в стінах міського ліцею, який очолює директор - новатор І.Г.Каракаш, освітяни Бобринецького району зробили висновок, що цей навчальний заклад - інтелектуальний центр Шполянщини, в якому комплексно здійснюється навчально-виховний процес та вдало об’єднано зусилля вчителів для розвитку здібностей та обдарувань учнів, зайнятості в позаурочний час. Про це свідчать вагомі досягнення вихованців НВК. «Завдання  вихователя, а потім і вчителя початкових класів полягає в тому, щоб створити для кожної дитини оптимально сприятливі умови для її всебічного розвитку», -  з такою ключовою тезою звернулася  до гостей завідувачка  з багаторічним стажем роботи в ДНЗ «Калинка» Т.Д.Тарнавська. А в тім, що такі умови є надзвичайно комфортними в очолюваному нею закладі, на базі якого навчаються першокласники, переконалися освітяни з Бобринця та особливо відзначили методику педагогіки співробітництва «дошкільний навчальний заклад – школа», що допомагає кожному вихованцю  безболісно адаптуватися  до нового статусу учня. За результатами роботи делегацією Бобринецького району відзначено високий рівень готовності керівників та педагогічних працівників Шполянщини,  фахівців відділу освіти, районного методичного кабінету, що працюють у тісній та дієвій співдружності з районною профспілковою організацією, до впровадження інноваційних процесів у навчально-виховний процес, нового Державного стандарту початкової загальної освіти у 2012-2013 навчальному році.

Підписуючи у відділі освіти звіт про  результати  участі в акції «Нові стандарти - нова школа», що буде  передано у  Міносвіти і науки, молоді та спорту України, сторони переконалися: акція, в результаті якої відбувся обмін практично корисним досвідом між педагогами двох областей, є позитивною і потрібною для освітян новацією, що переросте в добру традицію.

 


08.08.2012

Нові стандарти- нова школа

З 1 вересня 2012 року початкова школа розпочне роботу з впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти. Завдання відділу світи, районого методичного кабінету, навчальних закладів району - забезпечити створення належних умов для організації навчання першокласників в умовах змін у початкові школі, а завдання вчителя початкових класів полягає в тому, шоб створити для кожного учня оптимально сприятливі умови для його всебічного розвитку. Впровадження Державного стандарту початкової освіти в Україні врегульовано наступними нормативними документами:

Державний стандарт початкової загальної освіти.
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-426 від 01 червня 2012 року "
Інструктивно-методичні рекомендації із базових дисциплін".
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-399 від 23 травня 2012 року "
Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2012-2013 н.р.".
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-66 від 30 січня 2012 року "
Щодо проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику"".
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-634 від 13 серпня 2011 року "
Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку"".
Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №572 від 10 червня 2011 року "
Про Типові навчальні плани початкової школи".
Наказ Міністерства освіти і науки України №1111 від 23 листопада 2010 року "
Про впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт"".
Постанова Кабінету Міністрів України №1121 від 5 жовтня 2009 року "
Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу".
Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-532 від 11 вересня 2007 року "
Вимоги до ведення класного журналу в 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів
".

Технологічна карта навчального кабінету початкових класів

Наказ  відділу освіти Шполянської райдержадміністрації від 06.07.2012 №238 "Про участь у Всеукраїнській акції «Нові стандарти –  нова школа»