Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

2013 рік

Головне меню

 

21.06.2013

Шполянщина зустріла освітян із Канівщини

Перейняти педагогічний досвід, поділитися своїми надбаннями в освітянській сфері - саме з такою метою 19 червня до відділу освіти Шполянської райдержадміністрації прибула делегація освітян із Канівського району в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» у складі: начальник відділу освіти Канівської райдержадміністрації Наталія Чуприна, завідувач методичним кабінетом Лариса Манзенко та директор Мартинівського НВК Алла Лещенко. Шполянські і канівіські освітяни обмінялися досвідом роботи щодо впровадження нового Держстандарту початкової школи на рівні керівництва відділу освіти, методичного кабінету та районної профспілки працівників освіти. Гості переглянули готовність до впровадження нового Державного стандарту міського навчального закладу нового типу -  Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - ліцей», Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Сигнаївського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». В рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти - нова школа» канівчани ознайомилися і з діяльністю місцевої влади щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року та зміцнення їх матеріальної бази під час зустрічі із заступником голови Шполянської райдержадміністрації О.І.Шпицею. Ця плідна зустріч, певні її учасники, обов'язково стане стартом більш тісної  співпраці освітян Шполянщини та Канівщини.


18.06.2013

Шполянські освітяни переймали досвід у чорнобаївчан

З метою обміну досвідом та продовження традицій дружніх відносин, започаткованих Всеукраїнською акцією «Нові стандарти – нова школа», 17 червня делегація освітян Шполянського району у складі начальника відділу освіти Ю.О.Дядченка, завідувача районним методичним кабінетом О.М.Курінної, спеціалістів відділу освіти В.М.Лимар та О.П.Гукало відвідала навчальні заклади Чорнобаївського району. Учасники делегації ознайомилися з роботою Чорнобаївської гімназії з питань впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти в контексті розвитку творчих здібностей гімназистів. Ознайомлено із суттю проблематики, над якою працює педколектив, та досягненнями учнів і вчителів гімназії, досвідом у міжнародних зв'язках, проектами та програмами, в яких беруть участь гімназисти, а також зі станом готовності учителів гімназії до впровадження нових стандартів початкової освіти та планами на майбутнє. Делегації було продемонстровано основні здобутки в частині створення умов для утвердження особистісно зорієнтованого навчання та впровадження нового Державного стандарту початкової, базової та повної загальної освіти в 2-х та 5-х класах Великоканівецьким, Москаленківським та Васютинським навчально-виховними комплексами «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Перше, що привернуло увагу шполянських освітян на території оглянутих НВК, - це гарно облаштовані зони відпочинку: «Казковий крокодил», «В гостях у сови», «Українське подвір’я», «Будиночок радості», «Чарівний замок», «Вічно живий колобок», «Три веселі гноми», «Мелодії літа» та ін. Всі ці творчі композиції були створені в рамках проведеного відділом освіти Чорнобаївської райдержадміністрації районного конкурсу на кращий пришкільний спортивний та ігровий майданчик.

Не залишилася поза увагою і візитна картка Москаленківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» - музей «Українська вишивка і народний побут», створений із ініціативи членів ради ГАШ (громадсько-активна школа). Учнями-волонтерами в рамках проекту «З народних джерел» зібрано близько 400 експонатів, досліджено тему: «Історія Москаленківської народної ляльки», «Писанка – символ відродження», «Антропоморфні і зооморфні образи на рушниках села Москаленки», відроджено ткацьке ремесло за участю волонтерів-старійшин села. Колектив музею – лауреат обласного конкурсу Всеукраїнської історико-етнографічної експедиції «Україна вишивана» 2009 р. Особливо вразив своєю унікальністю та красою Васютинський дендрологічний парк, який був заснований у 1977 році вчителем-біологом Іваном Сиволапом. Івану Сиволапу вдалося зібрати у колекцію парку близько трьохсот видів рідкісних дерев та більше двохсот п’ятидесяти видів трав’янистих рослин. З 1982 року парк занесений до заповідних об'єктів Черкащини. На сьогодні його площа становить 4,5 га.  Васютинському дендропарку нещодавно надано статус народного музею. Допомагає підтримувати парк у належному стані керівництво місцевого СТОВ «Дніпро». Учасниками зустрічі на високому рівні оцінено роботу закладів Чорнобаївщини щодо реалізації заходів в рамках Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!», забезпечення учнів початкових класів підручниками  та навчально-методичною літературою, рівня підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах впровадження нових стандартів, матеріально-технічного забезпечення шкіл регіону. Представники делегації поділилися й досвідом щодо організації науково-методичної  та навчально-виховної роботи. Учасники акції вдячні Міністерству освіти і науки України  та Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за надану можливість обмінятися досвідом роботи між освітянами Черкаської області.