Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Заради дітей

Головне меню

26.12.2016

Депутати обласної ради працюють в інтересах громади

Депутати Черкаської обласної ради В.П.Уманець, В.Б.Степовий, А.М.Ткаченко є справжніми представниками інтересів територіальної громади Шполянського району, своїх виборців, чесно та сумлінно виконують обов’язки в інтересах громадян, беруть активну участь у здійсненні місцевого самоврядування. Про це свідчить їх конкретна та дієва робота. Вперше за останні роки! для  розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів району у 2016 році з депутатського фонду обласної ради виділено та освоєно кошти на загальну суму 208 тисяч 500 гривень.

Член постійної комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин Черкаської обласної ради, директор СТОВ «Першотравневе» Віктор Борисович Степовий  виділив 90000 грн., з них: на встановлення вікон – по 15000 грн. для Терешківського та Васильківського НВК; на придбання технічного обладнання для 19-ти навчальних закладів району - 50000 грн.; на ремонт даху Лозуватської ЗОШ – 10000 грн.

Член постійної комісії з питань регламенту, місцевого самоврядування, забезпечення правопорядку та захисту прав людини Черкаської обласної ради, директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» Анатолій Миколайович Ткаченко – 80000 грн., з них: на встановлення вікон – по 20000 грн. для Матусівського НВК №2 та Лебединського НВК №2; на придбання меблів для дошкільного навчального закладу Матусівського НВК №2 – 20000 грн.; на оплату за Інтернет-послуги ЗНЗ – 10000 грн.; на придбання телевізора для Шполянської ЗОШ №1 – 10000 грн.,

Член постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Черкаської обласної ради, головний лікар Шполянської центральної районної лікарні Василь Петрович Уманець – 38500 грн., з них: на встановлення вікон - 17500 грн. для Шполянського НВК №3, 15000 грн. для Шполянської ЗОШ №5; для ремонту спортивного залу Шполянського НВК №3 - 6000 грн.

Педагогічні колективи, батьки, вихованці навчальних закладів висловлюють щиру подяку  депутатам Черкаської обласної ради - лідерам не лише в громадській, а у професійній діяльності, за надану благодійну допомогу. Хай завжди у Ваших, шановні народні обранці, задумах буде мудрість, у службових справах – підтримка однодумців, у серці – тепло і сонячно від людської вдячності.


20.12.2016

Щедрий не той, хто дарує, а той, хто не шкодує

За кілька днів позаду залишиться 2016 рік, який став для українського вчителя знову непростим. Попереду новий рік – чергова сходинка до професійного зростання, підкорення вершин майстерності і водночас нові турботи та хвилювання. Яким був 2016-ий у долі вчителя? Чи вдалося подолати труднощі, здобути успіхи? Як правило, відповіді на ці питання освітяни Шполянщини дають перед новим навчальним роком, проте вже сьогодні, напередодні новорічних свят, запорукою упевнених відповідей на ці хвилюючі питання є загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади, які 1 вересня не сховалися від людей за величезними і мовчазними замками, а радо покликали у свої відремонтовані, теплі класи, кабінети усміхнених дітлахів. Попри складні економічні реалії цього вдалося досягти за чіткої і неухильної підтримки кожного навчального закладу головою райдержадміністрації В.М.Потапенком  у  тісній єдності влади, бізнесу і громади. Чітко усвідомлюючи, що утримання навчальних закладів є спільною турботою райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, сільських, міської та районної рад, усіх громад,  у поточному році завдяки продовженій В.М.Потапенком ініціативі вдалося відшукати  значну суму коштів шляхом пошуку й виділення додаткового фінансового ресурсу за рахунок делегування коштів з місцевих бюджетів, а також коштів соціально відповідального бізнесу в рамках соціального партнерства. У  підготовці до 2016-2017 навчального року навчальним закладам району надано суттєву фінансову допомогу на суму  8 мільйонів 637 тисяч 722 гривні, з них:

1,5 мільйона гривень надали сільськогосподарські товариства, що на 500 тисяч більше, ніж у минулому році;

688 тисяч 703 гривні - кошти батьків;

914 тисяч 728 гривень –  кошти сільських рад, що на 500 тисяч більше, ніж у минулому році (не враховуючи харчування та підвіз);

1 мільйон 367 тисяч 17 гривень – кошти обласного бюджету;

2 мільйони 513 тисяч 154 гривні – районного бюджету (з них на придбання шкільного автобуса, підручників);

1 мільйон 503 тисячі 220 гривень - кошти, виділені міською радою (з них для ДНЗ міста – 1 058 020 грн.);

31 тисяча 700 гривень - надані народним депутатом України Г.Б.Бобовим;

а також хотілося б відзначити допомогу депутатів Черкаської обласної ради від нашого району В.П.Уманця, В.Б.Степового, А.М.Ткаченка, якими надано суттєву фінансову допомогу навчальним закладам на суму 119 тисяч 200 гривень. Станом на 20 грудня 2016 року за кошти місцевих бюджетів, спонсорів та батьків у школах району замінено 510 вікон (92–Шполянський  НВК №3, 60–ДНЗ №1 «Ялинка», 54-ДНЗ №3 «Зірочка», 49-Васильківський, 46-Товмацький НВК, 31 – Шполянська ЗОШ №5, 28-Матусівський №1 НВК, 28-ДНЗ №4 «Сонечко», 26-Шполянська ЗОШ №1, 25-Водянський НВК, 15-Матусівський НВК №2, 14-ДНЗ №3 «Зірочка», 12–Ярославський,  8-Топильнянський НВК, 6-Лебединський №2, 6-Терешківський НВК, 5-Лип’янська ЗОШ, 3-Станіславчицький НВК, 2-Шполянська районна СЮТ), 7 вхідних (3-ДНЗ №3 «Зірочка», 2-ДНЗ «Ялинка», 1-Сигнаївський, Лебединський №2, 1-Матусівський №2 НВК) та 20 внутрішніх дверей (9-Матусівський №1, 9-ДНЗ №3 «Зірочка», 2-Шполянська ЗОШ №5), капітально відремонтовано 2 внутрішні туалети (Матусівський НВК №1), придбано 12 комп’ютерів та 3 ноутбуки.  За кошти районного бюджету придбано шкільний автобус, підручники, встановлено 8 енергозберігаючих котлів у шкільних котельнях Васильківського, Капустинського, Нечаєвського, Соболівського, Станіславчицького, Ярославського НВК та Іскренської і Лозуватської ЗОШ. За 11 місяців 2016 року додатково на утримання   установ та закладів галузі «Освіта» з районного бюджету виділено кошти в  сумі 3 936 679,00 грн. 20 грудня, напередодні новорічно-різдвяних свят, голова Шполянської райдержадміністрації В.М.Потапенко спільно з начальником відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  райдержадміністрації П.Є.Вербівським вручили  чотирьом школам міста та  Сигнаївському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» мультимедійні комплекси, до складу яких входить проектор, екран та ноутбук. Вартість одного такого комплексу складає 30 тисяч  869  гривень. Вчителі та учні всіх навчальних закладів висловили щиросердечну подяку за такі  приємні та насамперед необхідні  подарунки. Восени, коли птахи відлітають у вирій, вишиковуються чітким ключем, і це допомагає їм подолати чималу відстань. Узимку, коли сніг кружляє вальсом, мріється про те, щоб він не припорошував мету, яку кожен з нас обирає на світанку Нового року. Упевнені, що у єдності,  злагоді, співпраці влади, бізнесу та громади будемо пліч-о-пліч рухатися тільки вперед.


13.12.2016

Просимо приєднатися до соціальної ініціативи

За кілька днів позаду залишиться 2016 рік, який став для українського вчителя чи не найважчим за роки нашої незалежної держави, адже серця і душі шматувало і тривогою, і відчаєм страшне слово «війна», яке затьмарює свідомість і сьогодні.  Попереду ще один рік – чергова сходинка до професійного зростання, підкорення вершин майстерності і водночас нові турботи та хвилювання. Яким був 2016-й у долі вчителя? Чи вдалося подолати труднощі, здобути успіхи? Як правило, відповіді на ці питання освітяни Шполянщини дають перед новим навчальним роком, проте вже сьогодні, напередодні новорічних свят, запорукою впевнених відповідей на ці питання є загальноосвітні, дошкільні та позашкільні заклади, які 1 вересня під мирним небом України радо покликали у свої відремонтовані, теплі класи, кабінети усміхнених дітлахів. Серед педагогів району є матері й батьки, чиї сини мужньо виборювали й продовжують нині відстоювати мир і спокій української землі. Ми безмежно вдячні тим працівникам галузі, які повернулися до рідних шкіл з війни, які мужньо й безстрашно проривалися крізь блокпости з волонтерськими вантажами, за те, що сьогодні над неозорими полями Шполянщини світле небо, лунає щирий сміх у дитячих садках, а малиновий передзвін дзвінка збирає  дітлахів у школах. 

Поряд з цим нашої допомоги знову потребують мужні воїни-захисники, яким доводиться єднати в одне ціле стійкість духу й фізичну витривалість у  зимові морози, щирість і любов до України, наближення миру і спокою на рідній землі, охорони її незалежності в ході важких боїв антитерористичної операції. Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту запрошує  всі навчальні заклади району підтримати соціальну ініціативу колеги - директора Шполянської станції юних техніків Усик Лілії Олександрівни – мужнього педагога-волонтера, яка нещодавно отримала заслужену нагороду, - медаль «Холодний Яр» за виявлене почуття глибокого патріотизму, любові до України, самовідданість і стійкість.

16 грудня Лілія Олександрівна разом зі своїми однодумцями планує чергову поїздку  на Схід нашої держави з гостинцями до Дня Святого Миколая воїнам-землякам, яким так потрібні наша уваги, підтримки. Найкращі дитячі подарунки - це ті, які вони виготовили власноруч (малюнки, вироби, обереги), а найліпші дорослі дарунки (продукти харчування, теплий одяг, білизна, предмети особистої гігієни), придбані щиросердно. Пункт прийому працює з 08.00 год. до 17.00 год. у приміщенні Шполянської станції юних техніків, телефон Усик Л.О. 0982257512. Не будьмо байдужими!


15.11.2015

Вітаємо з професійним святом!

Відділ освіти Шполянської райдержадміністрації від імені усіх навчальних закладів району вітає  керівників, працівників сільськогосподарських підприємств Шполянщини - благодійників, партнерів, друзів, які не стоять осторонь шкільних проблем, щиросердно дбають про учнів, вихованців, зміцнюючи добробут шкіл, дитячих садочків, позашкільних закладів, з Днем працівників сільського господарства!


30.07.2014

Освітяни Шполянщини  надали допомогу школі Слов’янська

Колективи навчальних закладів Шполянського району підтримали ініціативу голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Олеговича Ткаченка та заступника директора Департаменту освіти і науки Оксани Іванівни Славінської долучитися до відновлення роботи школи міста Слов’янська, яка постраждала під час обстрілів, щоб діти могли, як завжди, першого вересня розпочати повноцінне навчання у комфортних умовах. Відбудувати загальноосвітню школу №15 у Слов’янську Донецької області взявся голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко після відвідування визволеного від терористів міста. Директори загальноосвітніх навчальних закладів району з розумінням поставилися до проблеми і дуже швидко, за три дні, обговоривши в педагогічних колективах питання про надання допомоги, придбали канцелярське приладдя на суму 200 грн. Колективам Лозуватської ЗОШ та Матусівського НВК №1 вдалося зібрати  по 1000 грн. та 600 грн. відповідно, тому ці навчальні заклади змогли придбати більшу кількість шкільного приладдя. Всього загальноосвітніми школами придбано канцтовари на суму близько 7 тис. грн., які передано в Департамент освіти і науки згідно опису: Зошити   - 1081 од. Альбоми для малювання  -  98 од.Кольоровий папір  -  63 од. Кольоровий картон   - 26 од. Щоденники   - 53 од. Папір ксероксний (пачки)  - 16 од. Пазли дитячі   - 1 од. Папка для креслення  - 1 од. Олівці кольорові  - 54 комплекти. Фломастери  - 39 комплектів. Фарби кольорові  - 22 комплектів. Пластилін   - 11 комплектів. Клей  -  16 од. Крейда  - 1 комплект. Набір вимірювальних приладів -  2 од. Фарба гуаш - 1 ком. Ножиці  - 13 од. Олівці прості  - 87 од. Ручки   - 196 од. Лінійки  - 61 од. Пензлики  -  52 од. Палички для рахування  - 1 ком. Гумки -  11 од.  Підстругачки  - 3 од. Обкладинки для зошитів - 7 ком. Блокноти - 2 од.  Папка  - 3 од. Пенал - 1 од. Підставка для книг  - 1 од. Підставка для ручок  - 1 од. Словники англ.- укр.  - 2 од. Контурні карти  -  17 од. Атлас  - 2 од. Файли    -  2 упаковки . Розмальовки  - 10 од.  Книжки художні  -  53 од.   Журнали  - 5 од.  М’ячі  - 5 од. Іграшки  - 32 од.  Набір кеглів  - 1 од.  Дошка для пластиліну   - 10 од. Одяг дитячий  - 8 од. Сьогодні триває підготовка шкіл до навчального процесу, тож педагоги Шполянщини вірять, що учні Слов’янської школи №15, як і у всіх куточках нашої єдиної України, підуть здорові, усміхнені та щасливі до школи.


30.03.2014

Навчалися  медичні працівники

28 березня на базі Шполянського Центру надання первинної медико-санітарної допомоги працівниками Шполянської районної організації Товариства Червоного Хреста України  проведено  тренінг по наданню першої невідкладної медичної допомоги, в якому на запрошення головного лікаря Шполянської ЦРЛ В.П.Уманця взяли участь  медичні сестри дошкільних та міських загальноосвітніх навчальних закладів. Під час навчання завідувач  відділення інтенсивної терапії ЦРЛ С.В.Маєтний продемонстрував практичні підходи до надання першої медичної допомоги.  Відпрацьовані навики надання першої невідкладної медичної допомоги при різних травмах, переломах кісток, кровотечах, опіках, зупинці дихання, утопленні, синдромі здавлювання, шоковому стані.Учасники навчилися: зупиняти кровотечі, накладати пов’язки, обробляти рани та опіки, робити непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень, виводити з шокового стану, іммобілізувати переломи з використанням стандартних та підручних засобів.Шполянська районна організація Товариства Червоного Хреста України продовжує підготовку населення з надання з першої невідкладної медичної допомоги, тож кожен бажаючий може приєднатися.

 Використане джерело http://shpola.gov.ua/golovna.html


21.08.2013

Соціальне партнерство в дії

На виконання витягу з протоколу №40 засідання Кабінету Міністрів України від 12.06.2013 року щодо належної підготовки загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів до 2013/2014 навчального року, наказів Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 04.07.2013 №390, відділу освіти Шполянської райдержадміністрації від 09.07.2013 №173 «Про підготовку до початку 2013/2014 навчального року», згідно розпорядження райдержадміністрації від 10.07.2013 року №133 «Про перевірку готовності закладів освіти району до роботи в  2013- 2014 навчальному році» з     5 по 14 серпня 2013 року  проведено огляд готовності закладів  освіти району до роботи в новому 2013-2014 навчальному році.  Комісією у складі фахівців відділу освіти, Городищенського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби України в Черкаській області, Шполянського райвідділу УДСНС України в Черкаській області, міської ради перевірено стан готовності до роботи 46-ти навчально-виховних закладів району, а саме: 31-єї  загальноосвітньої  школи, Шполянської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів, міжшкільного навчально-виробничого комбінату, 7-ми дошкільних та 6-ти позашкільних навчально-виховних закладів. В ході огляду готовності виявлено, що значну спонсорську допомогу ЗНЗ у підготовці до нового навчального року надали  батьки на загальну суму 359 032 грн. (на 110 553 грн. більше, ніж у попередньому навчальному році), з них 150 000 грн. - батьки учнів міських шкіл, 81 640 грн. – сільських ЗНЗ.  Вагому спонсорську допомогу міським ДНЗ у підготовці до нового навчального року надали  батьки на загальну суму 127 392 гривні. Протягом навчального року, за рішенням рад та піклувальних рад,  батьками надається щомісячна благодійна допомога від 8 до 15 гривень, а влітку їх силами виконується трудомісткий обсяг робіт  щодо підготовки кабінетів, класних кімнат, груп.  Лозуватська ЗОШ та Васильківський НВК заробили власні кошти відповідно по 8117 грн. та 2 500 грн. Не стоять осторонь шкільних проблем місцеві промислові та сільськогосподарські підприємства, приватні підприємці,  окремі органи місцевого самоврядування, громади, колишні випускники навчальних закладів, депутати, якими у 2012/2013 навчальному році надана суттєва фінансова допомога на суму 1 093 559, що на 369 614 грн. більше, ніж у  попередньому навчальному році. Серед них: детальніше... В цілому за результатами  огляду – перевірки комісією підготовлено акти прийому готовності та прийнято рішення вважати готовими до роботи в 2013/2014 навчальному році усі 46 оглянутих навчально-виховних закладів. Загальноосвітні та дошкільні заклади  району готові 1 вересня, а позашкільні навчальні заклади з 15 вересня розпочати новий 2013/2014 навчальний рік.