Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Лозуватська ЗОШ

Головне меню

17.10.2017

Свято мужності й героїзму

Розселив  Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист — це найперший обов’язок народів. Для українців такою землею є Україна. Вона полита кров’ю сотень поколінь, їхніх героїчних предків. В Лозуватській школі з нагоди Дня захисника Вітчизни, а також Дня українського козацтва були проведені святкові заходи з патріотичного виховання. Вчитель фізичної культури Кириленко Дмитро Миколайович організував цікаві розваги для козаків і козачок, в яких діти брали активну участь. Із захватом вихованці проходили конкурс за конкурсом, а найбільше їм сподобалось випробування «Вершники», в якому учням необхідно було на «коні» прискакати до мішеней і влучити «мечем» в ціль, якою служила надута кулька. В кінці заходу всіх пригостили солодощами. Але самими козацькими розвагами в нашій школі не обійшлось. На наступний день вчитель історії Баштан Тетяна Василівна за підтримки активу школи провела інформаційну годину на тему «Козацькому роду нема переводу». Також в цей день було проведено урок-подорож «Бойовий шлях української повстанської армії – яскравий приклад для наслідування сучасному поколінню». Діти дізнались про шляхетність і героїзм українського народу в часи козацтва та української повстанської армії. Концерт «Слава козацька не вмре, не поляже» став завершенням  святкування Дня козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України.Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, навчитися пишатися тим, що ми - українці.

Щербак А.А., педагог-організатор Лозуватської ЗОШ


28.02.2017

Як у Лозуватській  школі Масницю святкували

Масляна, або Ма́сниця, Ма́сляниця, Пу́щення, Сиропу́ст, Масляна, Колодій, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя - одне з найцікавіших свят зимового циклу. Історія його  виникнення сягає своїм корінням глибоко в давнину. Народ і донині вірить, якщо добре не відвести душу в цей період, потім цілий рік доведеться жити в нещасті, по-справжньому сьорбнути горя. 23 лютого учні і колектив Лозуватської школи долучилися до давніх українських звичаїв.  Директор навчального закладу Рябокінь Яна Олександрівна власноруч випікала млинці на всі смаки, а учні мали змогу продавати випічку та власні вироби. Не обійшлося і без розваг. Учитель фізичної культури Кириленко Д. М. організував спортивні конкурси, де хлопці та дівчата проявляли свою спритність та кмітливість. А педагог-організатор Щербак А.А. провела безпрограшну лотерею, за участь в якій школярі отримали цікаві виграші: «селфі» з директором, безкоштовний млинчик, пограти в шахи із завучем, директором та бібліотекарем, посидіти в кріслі директора та багато інших. Приємною несподіванкою для дітей стала зустріч з красунею Весною і грізною Зимою, які підтримали настрій дітей хороводом і піснею «Масляна пришла».Завершилося свято обрядовим спалюванням опудала Зими, а разом із ним – символічним прощанням зі старим роком, що звільнив місце для прийдешньої весни і оновлення.

 

Щербак  А. А, педагог-організатор Лозуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів


14.02.2017

У Лозуватській ЗОШ- незабутнє свято!

14 лютого в День святого Валентина люди відверто говорять про найпрекрасніше у світі почуття –кохання. У Лозуватській загальноосвітній школі в цей холодний лютневий день на душі було тепло, як ніколи, а повітря заполонило щастя. В школі панувала атмосфера романтики: червоні повітряні кульки-сердечка, стінгазети про кохання, звуки романтичної музики - все це дарувало відчуття свята. Зранку «Скринька кохання» була переповнена валентинками, а шкільні коридори - схвильованими учнями, адже діти готувалися до заздалегідь оголошених конкурсів: «В образі кохання», «Найсердечніше вітання у Всесвітній день кохання» а також «Подаруй часточку любові». Після першого уроку відбулася конкурсно-розважальна програма «Ми даруємо Вам тепло душі», де активісти школи привітали з Днем закоханих своїх друзів та вчителів відеороликом «Щоб серця проростали любов’ю», а конкурсанти показали костюми, які втілювали в собі кохання. Протягом дня кожен мав змогу проголосувати за найромантичніший образ любові та найкращу власноруч виготовлену валентинку. Учні та вчителі активно кидали в скриньки червоні, блакитні, помаранчеві, зелені, жовті, рожеві та білі сердечка. Різнокольоровими вони були неспроста - кожен колір належав одному із учасників. Таким чином було проведено анонімне  голосування за найяскравіший, найпривабливіший, найчарівніший образ любові та за найоригінальнішу валентинку виготовлену власними руками. Вчитель музики Карий Ігор Віталійович на кожній перерві підтримував святкову атмосферу данс-релаксом «Ритм у 120 ударів серця». Після четвертого уроку, коли всі голоси були підраховані, відбулася загальношкільна лінійка «Сила двох сердець», під час якої оголошено переможців. У конкурсі «Образ кохання» з результатом 51 голос перемогла учениця 9 класу Слизькоух Аліна, а також учень 11 класу Турчак Дмитро, який набрав 32 голоси. В конкурсі «Найсердечніше вітання у Всесвітній день кохання» було обрано найкращу власноруч виготовлену валентинку – листівку учениці 2 класу Поліщук Аліни. Найбільшу кількість валентинок в цей день отримала учениця 2 класу Юрченко Юлія, яка стала «Валентиною 2017 року». Всі переможці нагороджені цінними призами: м’якою іграшкою та коробкою цукерок у формі серця, які вручила директор школи Рябокінь Яна Олександрівна. Вихованці навчального закладу переконалися в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

Щербак А. А., педагог-організатор Лозуватської  ЗОШ  I-III  ступенів


17.10.2016

Здоров'я – не все, але все без здоров'я - нічого

«Здоров'язбережувальні технології у навчально-виховному процесі» - такою була тема семінару для вчителів з основ здоров'я, що відбувся  в Лозуватській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Саме її втілює в життя вчитель основ здоров'я  Згурська Олена Ігорівна. В навчальному закладі  обладнано кабінет основ здоров'я згідно Положення про навчальний кабінет. Тренінгова кімната відповідає сучасним вимогам. У ній розміщено круглий стіл для проведення тренінгів та подушки  релаксації, одна із стін кабінету максимально  використовується як робоча поверхня для демонстрацій учнівських робіт, у кімнаті наявне робоче місце вчителя та відведене спеціальне місце для роздаткового матеріалу, розміщені інформаційні стенди.  А чого варта « Квітка здоров'я»! На семінарі Олена Ігорівна  показала урок у 8 класі на тему «Харчування і здоров'я». Під час тренінгів учні визначили цінність харчових продуктів, склали кошик корисних для харчування та шкідливих, розповіли про надання першої допомоги. Учасники семінару переглянули виховний захід за участю учнів початкових класів «В гостях у сонечка на галявині здоров'я». Дуже вразила присутніх співпраця вчителів, дирекції навчального закладу. Методист РМК Сабадаш Г.М. зупинилася на значенні здоров'язбережувальних технологій, які не є чимось невідомим, таємним, чудодійним. Грамотно складений розклад уроків, використання вчителями на уроках та на перервах прийомів рухової активності, нейтралізація стресів, організація гарячого харчування, зв'язок навчального матеріалу з життям, озброєння учнів валеологічними та екологічними знаннями – це повсякденна діяльність школи. Присутні колеги отримали багато приємних вражень від перебування в навчальному закладі, педагоги, учні якого завжди гостинно зустрічають колег з непідробним бажанням поділитися досвідом спільної роботи.


30.09.2016

Учні поповнили свої знання про дивний світ каменю

Наприкінці вересня з метою поглиблення знань школярів з природознавства та географії, розширення кругозору дітей, підвищення їх рівня знань та всебічного розвитку до Лозуватської школи завітав «Музей унікальних мінералів» для проведення виставки-екскурсії «Скарби землі». Під час  екскурсії  школярі дізналися про «живе» каміння, яке саме рухається, росте і дихає, а також про неземне походження золота, срібла, платини та інших металів, найбільший метеорит, який важить 60 т, про незвичайне походження назв мінералів: кам'яна фіалка, золотистий кришталь, хрест-камінь і кров дракона. Діти побачили мінерал, дуже схожий на золото, який уводив в оману золотошукачів, а ще мінерал, схожий на ватні кульки, дізналися про камінь вірності і справедливості. На виставці була присутня репліка черепа шаблезубого тигра. Екскурсія познайомила відвідувачів з камінням і мінералами, які є не тільки навколо нас, але і всередині кожної людини. Вихованці навчального закладу отримали велике задоволення від побаченого, а унікальні колекції каміння справили незабутнє враження.

Згурська О.І., заступник  директора  з  виховної  роботи


22.04.2016

Кращий досвід – у практику шкіл

22 квітня на базі Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар для заступників директорів з виховної роботи та педагогів -організаторів на тему «Аксіологічні засади естетичного виховання школярів у контексті сучасної освітньої парадигми: пошуки та перспективи». Директор школи Рябокінь Я.О. провела екскурсію по школі, якою продемонструвала кращі зразки естетичного оформлення навчальних кабінетів, рекреацій, інших  функціональних кімнат та не менш естетичну виставку робіт гуртків «Креатив» і  «Дивотворці».З системою роботи школи у сфері естетичного виховання ознайомила учасників семінару заступник директора з виховної роботи Згурська О.І., підготувавши відеопрезентацію.Про важливу складову естетичного виховання - зовнішній вигляд учнів, роль шкільної форми, її організуючої, дисциплінуючої ролі та про особливості планування виховної роботи у частині естетичного виховання учнів говорили методисти  районного методкабінету відділу освіти Досич Н.В. та Ложкова З.О. Завершився семінар переглядом виховного заходу  «Материнське серце – то найкращі ліки», який підготувала вчитель української мови та літератури Діхтяренко Л.М.


22.03.2014

Вчителі історії обговорили шляхи формуванння компетентностей  учнів

21 березня відбулося чергове виїзне засідання Школи росту педагогічної майстерності вчителів історії. Цього разу молодих педагогів гостинно і радо приймала Лозуватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. На шкільному порозі вчителів зустрічали директор школи Рябокінь Я.О. та заступник з навчальної роботи Присяжненко Л.О. З перших хвилин гостей приємно вразили діти, які розіграли театралізовану сценку з історії стародавнього Риму – нас вітав ну справжнісінький тобі Гай Юлій Цезар. Після цього, ми ледь перевівши подих, продовжили знайомитися з навчальним закладом. Згодом члени Школи росту розпочали свою роботу. Цього разу семінар-практикум був присвячений темі «Формування ключових компетентностей учнів на уроках історії». Першою свій виступ розпочала Голуб К.О., голова МО вчителів суспільних дисциплін, яка познайомила присутніх з системою історико-краєзнавчої роботи в загальноосвітньому навчальному закладі, наголосивши на тому, що регіональна історія є невід’ємною складовою історії України. Наступним доповідачем був Гончар О.А., керівник Школи росту педагогічної майстерності вчителів історії. Свій виступ він присвятив актуальній проблемі сьогодення – вивченню аспектів гендерної рівності на уроках історії. Спільно з молодими колегами було підібрано вдалі приклади, за допомогою яких  вдалося частково подолати закостенілі стереотипи про меншовартість жіноцтва в суспільно-політичному, культурному, національному та економічному просторі нашого буття. Крім цього Голуб К.О. та Гончар О.А. поділилися з колегами деякими новинками сучасної історичної освіти, про які вони нещодавно дізналися проходячи курси підвищення кваліфікації вчителів історії в ЧОІПОПП. Після обговорення учасники семінару перейшли до його практичної частини – відкритого уроку в 6 класі на тему «Диктатура Гая Юлія Цезаря», проведеного висококласним спеціалістом, активним учасником Школи росту Баштан Т.В. Урок виявився високоефективним, динамічним, насиченим різноманітними методами і прийомами. Тетяні Василівні вдалося організувати клас, гармонійно поєднувати індивідуальну і групову форми роботи, задіяти весь інструментарій сучасного вчителя – мультимедійна презентація з відеофрагментом, випереджальне і проблемне завдання. Загальні враження від уроку перевершили наші сподівання, про що свідчить бурхливе обговорення деяких моментів членами Школи росту.А далі нас чекав ошатний актовий зал, де проходив відкритий виховний захід на тему «Гендерний світ сьогодення». Цей виховний захід з елементами тренінгу розроблено для учнів 8-11 класів. Він містить вдало підібраний відеоматеріал, статистичні дані, і що найбільше вразило – проведений практично без участі вчителя, роль якого суто спрямовуюча. Ми були здивовані тим, настільки дорослі наші діти, а сам захід не соромно проводити на районному рівні. В кінці кожному учаснику семінару-практикуму адміністрацією школи було вручено диск з відповідною презентацією. Повертаючись додому, ми ще довго обговорювали гостинність школи, її ошатний і сучасний дизайн, ділилися враженнями від уроку і виховного заходу. Від імені всіх учасників семінару-практикуму, відділу освіти  дякуємо адміністрації Лозуватської ЗОШ, вчителям і учням за теплі гостини, подаровану можливість покращувати свою педагогічну майстерність.

Керівник Школи росту педагогічної майстерності вчителів історії Гончар О.А.


29.11.2013

На ярмарку нашім веселім, багатім є чим дивувати і є що придбати!

«Увага! Увага! Спішіть, поспішайте!Господарі й гості - глядіть, не минайте!На ярмарокпрошу, гуртом, поодинці:чекають на вас там чудові гостинці!На ярмарку нашім веселім, багатім є чим дивувати і є що придбати!» Такими словами веселий скоморох запросив всіх присутніх розпочати осінню ярмарку «Дари осені», яка відбулась в стінах Лозуватськоі загальноосвітньої школи. Щедра Осінь подарувала коровай, як символ достатку й добробутув кожній хаті. Запросила скуштувати різноманітністрави,солодощі, випічку, приготовлені умілими руками жителів села.Повеселили нас дві куми, учасниці веселого дійства «Як колись готувались до ярмарку».Дуже вмілими виявилися наші учні зісвоїми мамами. Скільки цікавих і різноманітних страв приготували із врожаїв! Всі учні школи спробували себе в ролі і продавців, і покупців. Насолодились ми на славу! Але не тільки ми, учні та вчителі, а й інші жителі села, які були гостями на святі.Милуючись різноманітністю квітів, овочів, фруктів, печива, вареників, пиріжків, тортів, розумієш, що рік видався урожайним. «Купуйте, не минайте!», «У нас все свіже і смачне!», «А ми вже більше 100 гривень наторгували!»,- чулося звідусіль. А у покупців очі розбігалися і слинки текли. Хотілося скупити і скуштувати все, що там було! Деякі класи спродалися одразу повністю і тримали в руках чималу суму грошей. Інші мінялися з товаришами, щоб скуштувати їхню смакоту, дехто не втримався і з'їв свою власну, але задоволення отримали всі без виключень! Родзинкою ярмарку стала лотерея, яка користувалася шаленим попитом! І недарма, адже призи були незвичайні і омріяні, навіть видавалися сертифікати, затверджені адміністрацією школи: «Прогуляти урок», «Одна підказка від учителя на контрольній», «Високий бал за урок», «Звільнення від чергування в класі на один раз», «Провести урок замість вчителя» та інші. Учениця 2-гокласу навіть плакала, бо купила 6 лотерей, а так і не змогла виграти омріяний приз:«Посидіти в кріслі директора школи»…

Гегельська Л.М., заступник директора Лозуватської ЗОШ