Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Ярославський НВК

Головне меню

15.10.2015

В Ярославському НВК відкрили меморіальну дошку  загиблому в АТО Олександру Кондратюку

Напередодні свята Покрови, Дня захисника України на фасаді Ярославського навчально- виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» відбулося відкриття пам’ятної дошки випускнику школи, бійцю  Олександру Кондратюку - старшому лейтенанту, начальнику медичної служби 90-го окремого десантного штурмового батальйону «Житомир» 81-ї десантно-штурмової бригади, який загинув 20 січня 2015 року в бою з російськими збройними формуваннями в районі аеропорту Донецька під час виїзду на евакуацію поранених. Для жителів Ярославки цей день удруге став  у цьому році пам’ятним з відтінками невимовного горя й мовчазного смутку. У січні на фасаді навчального закладу, з ініціативи та за фінансової підтримки учнівського та трудового колективів було встановлено та освячено пам’ятну меморіальну дошку випускнику школи 1994 року, військовому у відставці, бортовому авіаційному інспектору Тихолозу Андрію Павловичу, який загинув під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції під Слов’янськом, коли сепаратисти збили український літак.Олександр Кондратюк - Герой-патріот, який поклав своє молоде життя за Україну, «Чорний ворон», як його називали побратими, народився 4 липня 1982 року в м. Шпола.  У 2010 році закінчив Вінницький національний медичний університет імені Миколи Пирогова, де здобув фах лікаря-педіатра. Працював дитячим лікарем у м.Шпола, значну увагу приділяв санітарно-освітній роботі, пропаганді здорового способу життя, профілактиці захворювань. Призваний до ЗСУ 21 липня 2014 року. У нього залишились старенька мати, дружина та 5- річна донька Ангеліна, яким 13 липня  заступник військового комісара – начальник відділу комплектування Шполянського районного військового комісаріату Сергій Кільченко вручив подарунок від  благодійної організації «Черкаський центр розвитку сім’ї «I’m fameli». А наприкінці червня маленькій Ангеліні довелося замість свого тата отримати його посмертні нагороди – орден  «За мужність» та іменний «кортик»за військову доблесть під час АТО 2015 року. Захід розпочався із вступного слова директора НВК Альони Олександрівни Ляшенко, яка наголосила, що місце для пам’ятного знаку вибрано не випадково, адже спочилий воїн Олександр вчився тут та є живим, яскравим прикладом любові до своєї Батьківщини та її народу й меморіальна дошка є найкращим вихователем патріотизму для майбутніх поколінь, які навчатимуться у цій школі. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО воїнів-земляків. Присутній на заході ієрей, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП Роман Саломатін провів освячення пам’ятної дошки, до якої учні, вчителі школи поклали осінні квіти, подумки дякуючи мужньому захиснику за мирне голубе небо, спокійні світанки, за можливість жити, навчатися, працювати і мріяти про світле майбуття.А Олександр з меморіальної дошки щодня зустрічатиме та проводжатиме поглядом учнів та нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя за мир у квітучій Україні.


23.01.2015

У Ярославському НВК відкрили меморіальну дошку  загиблому в АТО Андрію Тихолозу

Україна переживає один з найтрагічніших моментів нашої історії. На сході нашої країни триває криваве протистояння. З відвертого потурання російської сторони озброєні бойовики продовжують скоювати нові жахливі злочини, намагаються розірвати  Українську державу та поставити наш народ на коліна. 22 січня у Ярославському НВК І-ІІ ступенів відбулася подія, яка болить кожному з нас. На фасаді навчального закладу, з ініціативи та за фінансової підтримки учнівського та трудового колективу, було встановлено та освячено пам’ятну меморіальну дошку, випускнику школи 1994 року, військовому у відставці, бортовому авіаційному інспектору Тихолозу Андрію Павловичу, який загинув під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції під Слов’янськом, коли сепаратисти збили український літак. За кілька годин до того його вертоліт мав вивезти  військових з оточення. Під кулі потрапив і екіпаж. Бойовики обстріляли гвинтокрил. На борту всі вижили, крім Андрія. Без батька залишилось троє  малолітніх дітей. Народився Тихолоз Андрій Павлович 1979 року в селі Веселий Кут. У 1986-1994 роках навчався в Ярославському НВК І-ІІ ступенів. Після закінчення Антонівського НВК І-ІІІ ступенів навчався у Київському інституті військово-повітряних сил та Харківському інституті військово-повітряних сил. До 2011 року служив у військовій частині А 1604 м. Херсона в одинадцятій окремій бригаді. Був звільнений у зв’язку з виходом на пенсію. Працював у Київській авіакомпанії «Українські вертольоти» бортовим авіаційним інспектором. 28 березня 2014 року був направлений в зону АТО. Бортінженер вертольота Андрій Тихолоз пройшов миротворчі місії в Ліберії, Сьєрра – Леоне, а загинув у рідній Україні.

На подвір’ї школи вишикувалися схвильовані учні й учителі, прийшли жителі сіл Ярославка та Веселий Кут. На мітинг зібралися батьки, сестра, однокласники загиблого героя, представники влади. Урочисте відкриття розпочалось із виконання Державного Гімну України, хвилини мовчання за загиблим Героєм та вступного слова директорашколи Лященко Альони Олександрівни. Після хвилини мовчання право відкрити меморіальну дошку було надано рідній сестрі загиблого Андрія - Подолян Світлані Павлівні.Освячення пам’ятної дошки провів отець Іоан Келеман Свято-Преображенської української православної церкви Київського патріархату с.Лебедин. Звертаючись до присутніх, священик найперше подякував батькам та вчителям за те, що виростили й виховали такого сина й громадянина, який проявив найвищий подвиг жертовної любові до ближніх, до якої нас закликає Сам Спаситель.Від влади виступили заступник голови райдержадміністрації Ольга Іванівна Шпиця, сільські голови сіл Веселий Кут Тетяна Миколаївна Діденко та Ярославки Любов Іванівна Еленгаупт, виконуючий обов’язки військового комісара Андрій Анатолійович Порхун. Далі до слова була запрошена однокласниця загиблого Андрія Тихолоза, яка ділилась своїми спогадами про нього як про доброзичливого, щирого та сумлінного учня й товариша, який є зразковим прикладом і для теперішніх школярів.Допоки ми живі – житиме пам'ять про наших героїв. Андрій з меморіальної дошки щодня зустрічатиме та проводжатиме поглядом учнів та нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя аби ми жили в мирній квітучій Україні.


11.12.2013

“Куди б мене дорога не вела, думки мої із рідною землею...

Ці слова Миколи Томенка стали лейтмотивом методичного заходу шкільних бібліотекарів на тему «Форми і методи краєзнавчої роботи в шкільній бібліотеці», що відбувся в Ярославському  навчально-виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів".Учасниці  заходу відзначили, що  краєзнавча робота бібліотек розпочинається з формування краєзнавчого фонду, тобто зібрання літератури про свій край та місцевих видань. Краєзнавчі документи рекомендують виділяти із загального фонду в окремий комплекс - краєзнавчий куточок, у якому слід зосереджувати краєзнавчий фонд, постійно діючу книжкову виставку, карту області (карту-схему району); краєзнавчу картотеку;  альбоми, папки  з газетними вирізками; довідкові та бібліографічні видання. Шкільні бібліотекарі поділилися власним досвідом створення комфортного та творчого середовища в шкільній бібліотеці, поповнення книжкового фонду,  популяризацію  літератури  через організацію книжкових виставок,  переглядів, оглядів та виховних  заходів, а також відвідали виховний захід  «Я світ собі на плечі весь завдав», присвячений видатному земляку, відомому українському  поетові, лауреатові Міжнародної премії імені П. Гулака-Артемовського та літературної премії імені В.Мисика, заслуженому діячеві мистецтв України, члену Національної спілки письменників України Миколі Томенку.  Метою заходу стало ознайомлення  з біографією поета та творчим доробком.  Фото-відеоряд, ліричні пісні на слова Миколи Даниловича у виконанні  педагогів та учнів Ярославського НВК залишили незабутні спогади.Методист райметодкабінету з бібліотечних фондів Горбенко Л.Г., завідувачі бібліотеками Шполянських НВК №2,3 Гордзь Н.Ф. та Слободянюк Л.В. висловили вдячність педагогічному та учнівському колективам Ярославського НВК за творчу майстерність,  виховання любові до України та поетичного слова.