Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Події. Люди.Факти

Головне меню

05.04.2017

Делегація освітян Маловисківського району  Кропивницької області побувала на Шполянщині

Стало доброю традицією для освітян Шполянщини зустрічати гостей. З  метою обміну та набуття досвіду управлінської діяльності 4 квітня 2017 року Шполянщина радо вітала делегацію директорів шкіл, методистів відділу освіти, молоді та спорту із Маловисківського району Кропивницької області на чолі із заступником голови районної державної адміністрації Лілією Синчук та начальником відділу освіти, молоді та спорту Світланою Кравченко.   Першою гостинно відкрила двері «школа-родина» - Сигнаївський НВК. Освітяни Маловисківщини були вражені архітектурою будівлі навчального закладу, дбайливо доглянутою територією, наявними багатофункціональним спортивним майданчиком та спортзалом,  кабінетом «LEGO», а ще – родзинкою навчального закладу - хором «Родина». Заступник директора НВК Євгеній Бесараб поділився багатим досвідом соціального партнерства з громадою села, об’єднаної в асоціацію учнів, вчителів і батьків «Родина».         

Разом із головою Шполянської райдержадміністрації  Володимиром Потапенком гості завітали у Шполянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей».  «Підтримка навчальних закладів та їх розвиток є одним із наших найважливіших завдань. Приємно, що питання оновлення, прагнення педагогів до пошуку якісно нових освітніх технологій ми вирішуємо, адже вкладаємо в наше майбутнє – дітей», - сказав Володимир Миколайович. Директор школи Іван Каракаш ознайомив гостей із роботою навчального закладу, який з 2016 року є учасником Всеукраїнського проекту «Школа майбутнього», працює над регіональним експериментом з проблеми «Упровадження модульно-розвивальної системи навчання як чинник підвищення якості освіти», є переможцем конкурсного відбору обласної цільової програми «Інноваційні школи Черкащини». Також гості побували у теплиці, познайомились із досвідом роботи функціонування дослідних ділянок.  У Лозуватській ЗОШ, директор Яна Рябокінь ознайомила присутніх із життям навчального закладу, його сьогоденням. Колеги відзначили сучасно оформлені навчальні кабінети, затишні рекреації закладу, які несуть і навчальне навантаження – стилізовані під географічні, садово-паркову, модульно-ігрову зони, куточок для гри в шахи. На завершення педагоги пообіцяли, що ця плідна зустріч обов'язково стане стартом для більш тісної  співпраці освітян Шполянщини та Маловисківщини.

Курінна О.М., завідувач Шполянського районного методичного кабінету


06.02.2016

Обмін досвідом – невід’ємна складова підвищення фахової майстерності педагогів

Під час тривалого призупинення навчального процесу в районі педагоги Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа № 2-ліцей» вирішили відвідати  Черкаську гімназію №9 імені О.М.Луценка, з якою мають спільні напрямки роботи. У Шполянському ліцеї, де накопичено чималий досвід участі в експериментальній роботі, незабаром планують упроваджувати модульну систему навчання. Ця освітня інновація вже багато років функціонує в гімназії № 9. Директор Ірина Вікторівна Топчій ознайомила гостей із діяльністю закладу, в якому у 43 класах навчається 1291 учень, його особливостями, провела екскурсію навчальними кабінетами. Вчителі зі Шполи мали можливість поспілкуватися із 5-ма заступниками директора, педагогами гімназії та дізнатися більше інформації із тих напрямків, які їх зацікавили. На думку директора Шполянського НВК №2 Івана Григоровича Каракаша, такі візити розширюють жваві партнерські зв’язки зі школами обласного центру, а також мотивують учнів та вчителів до відкритого обміну думок та співпраці між собою.


04.01.2016

Даємо старт новим подіям

Новорічний тиждень у відділі освіти розпочався підведенням підсумків минулого календарного року, аналізом виконаного, плануванням роботи  на 2016-ий. Святковими вогниками запалала ялинка-красуня в приміщенні  установи, різнобарвними декоративними прикрасами причепурився зовнішній фасад споруди. У передостанній робочий день 2015 року, як і годиться, до працівників завітав Дід Мороз зі своєю внучкою Снігуронькою та вихованцями дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка», які привітали із Новим 2016 роком не лише словами, а й обрядом засівання. В Україні  не втратила своєї актуальності прекрасна традиція колядування, коли діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки й бажають господарям миру й процвітання, посипаючи при цьому підлогу, «засіваючи» зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. В подяку господарі обдаровують дітей солодощами й монетками, які, як вірять багато хто, приносять удачу на весь рік. Дошкільнята Полінка і Дмитрик подарували щирі віршовані рядки, а ще -  гарний настрій і подарунки - милі сніговички, виготовлені власноруч  разом зі своїми наставниками.Після візиту дошкільників працівники відділу освіти мали змогу переглянути електронні привітання до Нового року від колег з Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, районних відділів освіти з побажаннями радості у дім, затишку та добробуту, миру, злагоди та процвітання, а також міцного здоров’я, родинного щастя, достатку та благополуччя!  Хочеться, щоб новий 2016 рік рік був щедрим для освітян Шполянщини на цікаві плани та творчі успіхи   й приніс із собою смак нових перемог, упевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення.


29.03.2015

Освітяни сподіваються на підтримку депутатів міської ради

Зміни, що внесені Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 р. № 77-VIII, Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII до деяких Законів України, стали такими, що негативно впливають на освітню галузь району, призвели до соціальної напруги, породили чисельні звернення педагогічних колективів, незважаючи на те, що  минуло лише три місяці 2015 року. До ключових законодавчих актів України у сфері освіти – «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та «Про позашкільну освіту» були внесені зміни, згідно яких місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, що здійснюють державну політику в галузі освіти, в межах компетенції  можуть  здійснювати фінансування пріоритетних  видатків (харчування учнів, проїзд вихованців шкіл, реорганізація і ліквідація ЗНЗ комунальної форми власності за рішенням сесії місцевої ради), виходячи з наявних фінансових ресурсів. Зважаючи на дефіцит коштів  в освітянському бюджеті 2015 року, а також на зміну механізму фінансування галузі шляхом надання освітньої субвенції, яка передається з Державного бюджету до районного та бюджетів об’єднаних територіальних громад, 25 березня ініціативна груп освітян на чолі з начальником відділу освіти П.Є.Вербівським та у складі голови ради голів профкомів закладів освіти О.М.Тішкова, головного спеціаліста відділу освіти І.І.Каландирець, директорів Шполянських НВК №2 та ЗОШ №5 І.Г.Каракаша, С.В.Сотник, голів профкомів ЗОШ №1,5, НВК № 3  В.М.Шкарбана, М.П.Книгиницької, А.П.Осадчого взяла участь у 44-ій сесії Шполянської міської ради. Освітяни звернулися до присутніх 19- ти депутатів з проханням  делегувати у бюджет галузі 200 тисяч гривень, що будуть спрямовані на виплату заробітної плати вчителям. Від їх імені виступив депутат  С.С.Кисленко. який запропонував детальніше вивчити звернення педагогічної громади міста бюджетною комісією та повернутися до розгляду цього питання на квітневій сесії міськради. До цієї пропозиції  приєднався голова міста В.М.Заскалета, який підтримує  стурбованість освітян, зумовлену суттєвим недофінансуванням галузі, та висловив сподівання, що депутати приймуть виважене рішення, врахують звернення своїх виборців з числа педагогів.


11.02.2015

Освітяни – за соціальний діалог із владою у захисті своїх прав

10 лютого  у залі засідань Шполянської районної ради відбулася зустріч освітян з числа досвідчених директорів загальноосвітніх та позашкільних закладів, директорів шкіл-депутатів Шполянської районної ради, голів профкомів з головою Шполянської районної державної адміністрації В.М.Потапенком. Очолив ініціативну групу педагогів голова ради голів профкомів закладів освіти району О.М.Тішков, який від імені найчисельнішої в районі освітянської спільноти, яка налічує 769 осіб, з них – 180 педагогічних працівників міських загальноосвітніх навчальних закладів, 485 - сільських ЗНЗ, НВК, 77 - дошкільних навчальних закладів та  27 - позашкільних закладів у своєму виступі (читати текстакцентував увагу на антисоціальних пропозиціях Уряду щодо зменшення чи скасування стимулюючих виплат педагогічним працівникам. Домінанту стурбованих виступів директорів Сигнаївського, Мар’янівського НВК І-ІІІ ступенів, Шполянської ЗОШ №5, Шполянського Будинку школярів Л.П.Свердел, В.С.Боримського, С.В.Сотник, К.І.Дудник спонукали суттєві зміни у стані фінансування галузі, які принесли негативний результат у сферу захисту законних прав працівників і призвели до збільшення соціальної напруги у педагогічних колективах. Згадуючи постанови від 25.03.2014 № 88 та від 25.03.2014 № 89, якими Уряд суттєво погіршив умови оплати праці педпрацівників, адже цими постановами фактично скасовуються надбавки за престижність праці в розмірі 20% посадового окладу педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх закладів за особливі умови роботи, директор Лебединського НВК І-ІІ ступенів №3 С.О.Осаула, заступник директора з навчально-виховної роботи Терешківського НВК, депутат районної ради Ю.О.Дядченко, директор Лип'янської ЗОШ, теж депутат райради М.С.Гнатик звернулися до присутнього на зустрічі начальника фінансового управління райдержадміністрації   В.М.Пустовіта. Педагоги говорили про удосконалення процесу формування доходів місцевих бюджетів та про пошук резервів для їх збільшення. Зважаючи на те, що метою зібрання стало налагодження діалогу освітян і влади, Володимир Миколайович Потапенко у своєму виступі наголосив: «Педагоги – еліта району, найкращий і найбільш незахищений прошарок суспільства і тому саме з вами ми будемо будувати нову Україну, нову школу і виховувати справжніх патріотів!» Крім того, голова районної адміністрації окреслив напрям роботи влади у тісній взаємодії з сільськими радами, місцевими сільськогосподарськими підприємствами у сфері  модернізації навчальних закладів, підтримки навчально- виховного процесу. На його думку, основне завдання сьогодні зібрати і узагальнити пропозиції відділу освіти, трудових колективів ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ щодо покращення фінансування галузі, аби при розширенні та оптимізації джерел наповнення місцевих бюджетів можна було сподіватися, що їх зміцнені дохідні бази гарантовано спрямовуватимуться на збільшення стимулюючих виплат вчителям. Після тривалого й  соціально значущого обговорення проблем галузі освітяни подякували голові райдержадміністрації В.М.Потапенку, його заступникам І.А.Березі, О.І.Шпиці за те, що їх чують, на них зважають і підтвердили свою готовність до партнерства, закликавши  місцеву владу до плідної роботи за круглим столом зі сподіваннями: 2015 рік буде роком конструктивної співпраці, вирішення усіх спірних питань шляхом обговорення та пошуку ефективних шляхів функціонування освіти на рівні основного пріоритету. Освітяни Шполянщини сподіваються, що будуть підтримані ініціативи  Комітету з питань науки і освіти, який рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону України «Про освіту» (щодо встановлення надбавки до заробітної плати педагогічних працівників) (реєстр. №1301 від 09.12.2014). Відповідний законопроект, як повідомляє сайт http://osvita.ua/school/45822, внесений шістьма народними депутатами, які представляють у парламенті ВО "Свобода".У профільному парламентському комітеті повідомили, що законопроектом, який було розглянуто на засіданні комітету, пропонується шляхом внесення змін до статті 57 Закону України "Про освіту" запровадити норму щодо встановлення надбавки в розмірі 20 % посадового окладу педагогічним працівникам сфери дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійно-технічної, вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування."Враховуючи складність соціально-економічної ситуації, яка суттєво впливає на життєвий рівень населення (особливо тих категорій, які залежать від виплат із бюджетів різних рівнів) та з метою підвищення доходів педагогічних та науково-педагогічних працівників Комітет ухвалив рішення про прийняття вищезазначеного проекту закону за основу", - йдеться у повідомленні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Як відомо, минулого року урядом було ухвалено рішення щодо зміни розміру надбавок до посадового окладу педагогічним працівникам за престижність праці з фіксованих 20% до «гнучкого» - від 0 до 20%.


19.07.2014

Міносвіти і науки України проаналізує рівень навчальних досягнень випускників- медалістів

Згідно наказу галузевого міністерства від 11.07.2014 №824 у термін до 11 серпня поточного року заплановано провести порівняльне моніторингове дослідження результатів вимірювання навчальних досягнень, отриманих шляхом стандартизованого рейтингового та суб'єктивного критеріального оцінювання, випускників навчальних закладів 2014 року, нагороджених золотою (срібною) медаллю. З цією метою розроблено та затверджено програму проведення моніторингу, створено робочу групу з дослідження результатів зовнішнього незалежного оцінювання випускників навчальних закладів 2014 року,  нагороджених золотою (срібною) медаллю.


30.12.2013

Освітяни Черкащини підвели підсумки роботи в 2013 році

27 грудня 2013 року в Черкаському обласному Будинку вчителя відбулось засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за участю керівників органів управління освітою райдержадміністрацій (міськвиконкомів), директорів шкіл-інтернатів, членів обкому Профспілки освіти і науки. На колегії були обговорені актуальні питання сьогодення освітянської галузі, відведено підсумки року, що минає та прийнято план роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на наступний рік. Також були підведені підсумки ХХ обласних комплексних навчально-виховних заходів зі школярами та нагороджено переможців, серед яких  - відділ освіти Шполянської райдержадміністрації, який виборов ІІІ місце.Щодо першого питання порядку денного – «Стан розвитку позашкільної освіти у 2013 році» доповіла заступник директора Департаменту освіта і науки облдержадміністрації О.І.Славінська. Вона зазначила, що у рамках проведення Року дитячої творчості, ініційованого Президентом України В.Ф. Януковичем, освітяни області приклали максимум зусиль, аби створити оптимальні умови для підтримки та розвитку обдарованих дітей, збереження та розширення мережі позашкільних навчальних закладів. Напрямок  соціальних нових соціальних ініціатив Президента України щодо створення умов для всебічного розвитку дітей, збереження та розширення мережі гуртків позашкільних навчальних закладів «Кожній дитині – всебічний розвиток» повністю реалізується відділом освіти Шполянської райдержадміністрації. На сьогодні надання послуг позашкільної освіти у Шполянському районі забезпечують 5 позашкільних навчальних закладів: Шполянський Будинок школярів; Шполянська станція юних техніків; Шполянська районна станція юних натуралістів; Шполянська дитячо-юнацька спортивна школа; Шполянський міський парк дитячого дозвілля, мережа яких є однією з найчисельніших в області та повністю збережена і упродовж останніх десяти років успішно функціонує завдяки організаційно-управлінській, кадровій, фінансовій та матеріально-технічній складовим. 28 грудня минулого року Главою держави Віктором Януковичем підписаний Указ «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості». 2013 рік став відчутним поштовхом для модернізації позашкільної освіти, її привабливості, змістовності та, що важливо, соціальної захищеності. З метою охоплення позашкільною освітою дітей сільської місцевості з  1 жовтня 2013 року вдалося віднайти кошти в районному бюджеті для відкриття  13 додаткових гуртків та 11 філій, в тому числі 9-ти - у сільській місцевості на базі трьох позашкільних закладів. Різними формами позашкільної освіти у 2013-2014 навчальному році охоплено всього 1933 учні, що становить 50,3% від загальної кількості дітей,  які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, цим самим  стовідсотково виконано завдання Президента України та голови Черкаської обласної державної адміністрації С.Б.Тулуба.Всього у позашкільних закладах функціонують 37 гуртків (у них 90 груп) та 6 спортивних відділень (у них 35 груп) та діють  філії на базі 15 загальноосвітніх навчальних закладів району, а одним із пріоритетів позашкільної освіти є поступове збільшення мережі гуртків, що повноцінно організовують вільний  час, освіту за інтересами, творчий розвиток й формування корисних умінь дітей. Ці відсотки – реальна кількість дітей, яких виховує не вулиця, а цікавий, добровільно обраний гурток. Навчання і виховання в гуртках, які здійснюються  на безоплатній основі у всіх позашкільних закладах району, є доступним для всіх дітей пільгових категорій, яких охоплено більше 50%.Розширення мережі гуртків позашкільних закладів, є цілеспрямованим і ефективним кроком, про що свідчать вагомі результати їх вихованців.Упродовж 2012-2013 навчального року вихованці 5-ти позашкільних закладів району взяли участь у 73 заходах міжнародного,  всеукраїнського,  обласного, районного та міського рівнів, учасниками яких стали 1432 дітей, де здобули 194 призових місця.Впродовж 2013 року діти та дитячі художні колективи району взяли участь у міжнародних конкурсах, фестивалях, спортивних змаганнях, турнірах, олімпіадах:  у 16 Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край-2013», який відбувся у Львові: 14 учнівських робіт увійшли до збірника «Шевченкіана»;  у 14 Міжнародному конкурсі шкільних медіа, організованого Національною академією педагогічних наук України і Національною спілкою журналістів України. Лауреатом став колектив зразкової дитячо-юнацької телестудії «Ми» Шполянського Будинку школярів;у 4 Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка. У ІІ етапі взяли участь 72 учні, у ІІІ етапі – 3 учнів; у 14 Міжнародному дитячому конкурсі з української мови ім. П.Яцика. У ІІ етапі взяли участь 96 учнів, у ІІІ етапі – 5 учнів, у ІV – 1 учень; у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «КОЛОСОК-осінній-2013». Взяли участь 407 учнів  1–11 класів з  21 навчального закладу району.  Діти примножили славу Шполянщини, освітньої галузі й додали  вагомих надбань у скарбничку перемог кожного окремо взятого  закладу.З-поміж 37-ми дитячих об’єднань за інтересами маємо творчий гурток з п’ятидесятирічною історією буття - це танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського Будинку школярів, який має звання «зразковий», що було заслужено підтверджене у 2012 році.Великою популярністю серед жителів району користується  учасник міжнародних конкурсів - дитячо-юнацька телестудія «Ми», яка систематично виходить в ефір на 38-му телевізійному каналі. У 2013 році телестудії присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив». Вихованці телестудії Бірюк Вікторія та Сопільняк Олександр на запрошення Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації були ведучими обласного Форуму позашкілля, присвяченого підсумкам Року дитячої творчості, що відбувся 20 грудня цього року на базі Черкаського обласного Центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради.Яскравими і незабутніми акордами Року дитячої творчості стали традиційна зустріч голови районної державної адміністрації з обдарованими дітьми району «Сузір’я талантів Шполянщини», районне свято «Літо радістю заіскрилося»,  присвячене Дню захисту дітей, яке традиційно готують гуртківці Будинку школярів.Важливим завданням цього року є висвітлення творчих здобутків талановитих педагогів-позашкільників та їх вихованців. Зважаючи на актуальність питання, на обласній  виставці педтехнологій творчою групою педагогів Будинку школярів представлений посібник «Танцювальне мистецтво в позашкільному  закладі»,  а збірник навчальних програм початково-технічного рівня» відзначений серед переможців обласного конкурсу.У позашкільних навчальних закладах району працюють 46 педагогічних працівників. У зв’язку з переходом трьох закладів у районну комунальну власність зникла існуюча роками проблема підвищення кваліфікації керівників гуртків, а саме: у 2013 році - 6 педагогів пройшли курсову перепідготовку, 6 керівників гуртків взяли участь в обласних навчально-методичних семінарах. Вперше за історію розвитку українського позашкілля директори та керівники гуртків Будинку школярів, станції юних техніків, районної станції юних натуралістів разом зі своїми вихованцями презентували результати своєї роботи на двох обласних виставках – ярмарках, проведених у минулому році, під час обласної серпневої педконференції, а також взяли участь у засіданні круглого столу з проблеми «Збереження та розвиток позашкільної освіти області» за участю фахівців Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, що відбувся в Умані. Ці події – це крок уперед. Сьогодні серед пріоритетних завдань розвитку позашкільної освіти є створення оптимальних, тобто найкращих із можливих,  умов для задоволення різнобічних інтересів учнів, розвитку здібностей, творчого мислення, самореалізації, орієнтації учнів на вибір професії. Позашкільні заклади сьогодні відчувають спільну для всіх стурбованість:  нестачу коштів для проведення ремонтів, придбання матеріалів, інструментів, спортінвентарю,  сучасної  комп’ютерної техніки, методичної літератури. Розуміючи, що ця проблема накопичувалася упродовж багатьох років і не вирішиться за один рік, вбачаємо одним зі шляхів подолання недофінансування саме відновлення соціальної відповідальності виробників сільськогосподарської та промислової продукції, які на добровільних засадах вирішують проблеми розвитку конкретних навчальних закладів, так званого «шефства». Прикладом таких ініціатив на користь дітей є програма «Заробітну плату депутата – людям!» народного депутата, Героя України Геннадія Борисовича Бобова, завдяки якій у 2013 році вручено комп’ютерну техніку вихованцям двох позашкільних закладів. Варто назвати кілька позитивних прикладів змін на краще, зокрема: у  Будинку школярів з’явилися нові музичні інструменти для фольклорно-етнографічного колективу «Калинонька», відділом освіти придбано швейну машинку, цифровий  фотоапарат, принтер;  у Шполянській ДЮСШ замінено 4 вікна на енергозберігаючі; значно покращено умови для роботи лялькового театру «Жайвір» в міському парку дитячого дозвілля: придбано нові меблі, перекрито дах одного павільйону, підбито стелю однієї ігротеки, підсипано доріжки, оновлено клумби, замовлено нові атракціони на суму 50 000 грн..Завдяки благодійникам - окремим керівникам сільськогосподарських підприємств, а також приватним підприємцям, керівникам промислових підприємств та батькам,  вихованці позашкільних закладів мають нові сценічні костюми, спортивні форми, взуття, беруть участь в обласних та всеукраїнських спортивних змаганнях.  Відділом освіти, позашкільними навчальними закладами виконується «Обласна та районна цільові соціальні програми  розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року». Проголошені Президентом України ініціативи  щодо  створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку школярів,  яскраві здобутки вихованців і працівників позашкільних закладів у Рік дитячої творчості мають і надалі бути рушіями для доступності позашкільної освіти.


 

05.05.2012

Освітяни- за чисте довкілля!

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 №777-р в Україні запроваджено проведення у квітні- травні щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля». Акція проводиться з метою забезпечення утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення. Співробітники відділу освіти 5 травня також долучилися до цього соціально значущого заходу. Разом з працівниками районного центру зайнятості ними приведено у належний санітарний стан Парк Слави. Учасники суботнику прибрали центральну алею, упорядкували території, прилеглі до пам’ятників та меморіальної стели, а також зони відпочинку. Під час акції сформовано клумби, висаджено квіти, повапновано бордюри та дерева, скошено газонну траву біля приміщення відділу освіти. Координував роботу з благоустрою міста в цей день районний штаб на чолі з головою районної державної адміністрації С.М.Струком, а у відділі освіти - голова ради голів профкомів закладів освіти О.М.Тішков.