Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Цивільний захист

Головне меню

20.03.2015

Педагоги-дошкільники пригадали правила поведінки при надзвичайних ситуаціях

Одним з пріоритетних завдань сьогодення є цивільний захист населення в разі виникнення надзвичайної ситуації. Саме цій проблемі приділяється значна увага в освітній галузі району, в тому числі в дошкільних навчальних закладах. З цією метою 20 березня на базі Шполянського ДНЗ №4 «Сонечко» (завідувач Остроух Н.Ф) проведено семінар-практикум для завідувачів та методистів д/с міста та району. На захід були запрошені Богурська Л.Д., інженер з охорони праці групи з централізованого господарського обслуговування відділу освіти; Черевко О.В., начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами із питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації; Красіліч В.О., провідний фахівець Шполянського РВ УДСНС України у Черкаській області; Бухтій В.Ю., провідний інспектор Шпоянського РВ УДСНС України у Черкаській області.Відкрила захід Чорновольська В.В., методист РМК (керівник семінару)доповіддю-презентацією на тему «Підготовка ДНЗ до дій у разі виникнення надзвичайної ситуації», у ході якої обговорено питання: дієві регламентуючі документи; законодавчі акти, які втратили чинність; дії керівництва під час виникнення надзвичайної ситуації природного та техногенного характеру; евакуаційні заходи, тощо. Захід продовжився виступом Красіліча В.О., провідним фахівецем Шпоянського РВ УДСНС України у Черкаській області. Віктор Олексійович детально висвітлив питання «небезпечних знахідок», провів роз’яснювальну роботу щодо недопущення випадків підриву, каліцтва при поводженні з вибухонебезпечними предметами та описав заходи у разі при виявленні та поводженні з ВНП. Бухтій В.Ю., провідний інспектор Шпоянського РВ УДСНС України у Черкаській області, наочно продемонстрував протигаз, дозиметр  та практичне їх використання. Черевко О.В., начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами із питань цивільного захисту , оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА, чітко описав дії працівників ДНЗ під час евакуації в разі надзвичайної ситуації. Богурська Л.Д., інженер з охорони праці відділу освіти, підготувала доповідь про дотримання чітких вимог під час ведення нормативно-правової документації з питань цивільного захисту. Остроух Н.Ф., завідувач ДНЗ №4 «Сонечко»підготувала практичну добірку систематизованих та упорядкованих довгострокових та щорічних документів ЦЗ. Висловлюємо щиру вдячність, колективу ДНЗ №4 «Сонечко», а також запрошеним  учасникам за змістовний та ефективний семінар- практикум.


13.05.2014

Про стан організації цивільного захисту в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладах

Головним завданням цивільного захисту відділу освіти Шполянської райдержадміністрації є проведення ефективних заходів щодо захисту учасників навчально-виховного процесу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, можливих терористичних проявів, в режимах повсякденної та підвищеної готовності.  Аналіз вивчення  стану цивільного захисту в закладах освіти свідчить, що переважна більшість керівного складу  цивільного захисту відповідально ставиться до питань підготовки учасників навчально-виховного процесу, працівників освіти до захисту та дій в надзвичайних ситуаціях. Забезпечується належне виконання рішень начальника Цивільного захисту Міністерства освіти і науки України щодо подальшого вдосконалення цивільного захисту, виховання підпорядкованого особового складу, завчасне і якісне інформування всіх учасників навчально-виховного процесу і працівників освіти. У кожному навчальному закладі оформлені куточки безпеки життєдіяльності  «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки на воді», «Протипожежна безпека», «Надзвичайні ситуації», «Цивільний захист». Щорічно протягом  квітня-травня  в закладах освіти проводяться об’єктові тренування «Дні цивільного захисту», «Тижні безпеки дітей». Забезпечується  розвиток та вдосконалення системи позашкільної роботи Всеукраїнського громадського руху - «Школа безпеки», головною метою якого є формування у молоді вмінь та навичок поводження у  надзвичайних ситуаціях. Найактивнішими учасниками «Школи безпеки» є вихованці Капустинського НВК, які неодноразово ставали призерами змагань. Департаментом освіти і науки Черкаської облдержадміністрації спільно з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Черкаської області в період з 20 по 21 лютого 2014 року відбулась перевірка стану організації та ведення цивільного захисту у структурних підрозділах відділу освіти. Комісія відмітила належне ставлення до питань підготовки цивільного захисту  у наступних закладах освіти: Шполянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Шполянському НВК І-ІІІ ступенів № 2- ліцей, Шполянському НВК І-ІІІ ступенів № 3- гімназія, Журавському НВК І-ІІІ ступенів, Топильнянському НВК І-ІІІ ступенів, Терешківському НВК І-ІІІ ступенів.