Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Мобілізація, військовий облік

Головне меню

04.08.2015

Педагоги та студенти денної форми навчання  звільнені від мобілізації з 24 липня

Із мобілізаційного списку виключені студенти, аспіранти та докторанти денної форми навчання, наукові й науково-педагогічні працівники ВНЗ, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, а також педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за умови, що вони працюють, відповідно, у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях, загальноосвітніх навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Закон України «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників» від 01.07.2015 р. № 570-VIII уже опубліковано. Він набрав чинності 24 липня 2015 року.


05.08.2014

Що потрібно знати військовозобов’язаному при мобілізації

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини підготували для громадян України брошуру-пам’ятку «Що потрібно знати військовозобов’язаному при мобілізації».У пам’ятці висвітлюються окремі питання щодо проходження військової служби в особливий період, мобілізації, строків і порядку її проведення, проходження служби, звільнення й демобілізації та грошового забезпечення військовослужбовців. У брошурі подано порядок надання пільг і гарантій соціального захисту громадян, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, роз’яснюються деякі питання щодо визнання військовослужбовців ветеранами війни, а також надруковано перелік установ та організацій, куди можна звернутися за допомогою. Варто пам'ятати, що відповідно до норм ст. 21 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» підприємства, установи й організації зобов’язані забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку під час мобілізації на збірні пункти та до військових частин. Роботодавець, отримавши відповідний документ про мобілізацію, зобов’язаний звільнити працівника від виконання обов’язків за його трудовою функцією, зберігши за ним місце роботи. При реалізації конституційного обов’язку, зокрема захисту Вітчизни в межах мобілізаційних заходів відсутні підстави припинення трудового договору відповідно до Кодексу законів про працю України – призов або вступ на військову службу, направлення на альтернативну службу.Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який набрав чинності з 1 квітня 2014 року, за працівниками, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігається місце роботи, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, не залежно від підпорядкування та форм власності.У табелі обліку використання робочого часу така відсутність співробітника на роботі обліковується відповідно до умов, встановлених на підприємстві, заробітна плата (середній заробіток) виплачується в порядку, встановленому колективним договором для всіх працівників. Розрахунок середньої заробітної плати проводиться відповідно до Порядку проведення розрахунку середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, виходячи із заробітку за попередні два місяці.

Джерело http://www.kadrovik01.com.ua