Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День Гідності та Свободи

Головне меню

21.11.2017

"Україна - територія гідності та свободи"

Саме під таким гаслом у закладах освіти району відзначено наймолодше, але таке важливе свято - День Гідності та Свободи. В Матусівському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1»  до Дня Гідності та Свободи було проведено ряд заходів: загальношкільна тематична година «Честь і гідність понад усе», конкурс на кращий твір-роздум «Я хочу миру» (8-11 класи), флеш-моб дитячих малюнків на асфальті «Моя ненька Україна» (1-4 класи), хвилина пам’яті біля куточка  героям Небесної сотні та меморіальної дошки загиблому земляку Лифарю Сергію Івановичу. Цього дня рівно о 12.00 всі учні та вчителі  хвилиною мовчання вшанували пам’ять всім борцям за волю України.  В Лозуватській ЗОШ в цей день відбувся виховний захід «Україна гідна свободи». Діти «гортали» сторінки історії і поринали у вир віковічної боротьби українського народу за волю і незалежність. Лунали слова вдячності, заклики згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє і згасли мов зорі. Учні  запалили свічки і вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання. Затамувавши подих, вихованці переглянули відео «Євромайдан», яке вдало висвітлило мужність, силу духу, нескореність українського  народу. Нещасна, але ніким не покорена, до дітей вийшла дівчина Україна, яка зростила своїх найкращих, найвірніших синів, серця яких палало відвагою.  Яскравим моментом заходу стала зустріч в «едемському саду» двох юнаків: героя Майдану і загиблого воїна під Крутами. Їх невтішна розмова повідала учням, що, здавалось би, доля нарешті подарувала нам унікальну можливість стати незалежною Європейською державою, але історія повернула ще одні Крути.  У Сигнаївському НВК для учнів 1-4 класів проведено відеоурок  на тему: «Бо ти на землі людина», для учнів  5-8 класів проведено  годину  спілкування на тему  «Всім серцем любіть Україну свою, і вічно ми будемо з нею»,  учні 9-11 класів разом з класними керівниками  переглянули та обговорили  відеоурок «Майдан. Революція духу». О 12 годині всі вчителі, учні, батьки та представники органів місцевої влади взяли участь в проведені хвилини пам'яті, присвяченій борцям за волю України . Проведені заходи доклали свою часточку до збереження миру і єдності в нашій Батьківщині, адже Україна – демократична, незалежна держава, гідна того, щоб її любити, цінувати, боротися за її майбутнє та розвиток.

 


21.11.2016

Сьогодні - День Гідності та Свободи 

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору указом Президента України встановлено День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада.

Шановні освітяни! Пам'ятаймо, що гідність - це поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, що означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості.Гідність є одним з ключових понять Конституції України. У ній визнано гідність однією з «найвищих соціальних цінностей» в Україні (ст. 3), задекларовано, що «усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах» (ст. 21) та що «кожен має право на повагу до його гідності» (ст. 28).А свобо́да — можливість чинити вибір відповідно до своїх бажань, інтересів і цілей на основі знання об'єктивної дійсності. Відсутність вибору, варіантів розходження події рівносильна відсутністю свободи, неволі, рабству. Шануймо власну гідність, цінуймо  свободу!

Щоб сонце й небо голубе
Завжди в житті тобі світило.
Люби і поважай себе
Й дороги вибирай уміло. 
 
Багато треба перейти,
Щоб власну долю збудувати.
Та честь і гідність зберегти,
Щоб гордо світом крокувати.