Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

ЗНО-2015

Головне меню

20.07.2015

Рейтинг шкіл Шполянщини за результатами ЗНО-2015  з української мови

Український центр оцінювання якості освіти склав рейтинг загальноосвітніх закладів за результатами зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, що було проведено у 2015 році. Рейтинг публікується на сайті  http://osvita.ua/school/47382/ уперше за час проведення ЗНО. Найбільше представництво серед ста найкращих навчальних закладів України за показниками ЗНО з української мови мають школи столиці України – 29 навчальних закладів. Серед областей України лідером є Львівська область, яку у топ-100 представляють 19 навчальних закладів.Івано-Франківська область представлена 6-ма навчальними закладами, Дніпропетровська і Рівненська мають по 5 навчальних закладів у топ-100 українських шкіл за результатами цьогорічного ЗНО. Всього у рейтингу 7264 шкіл, в яких кількість цьогорічних випускників становила 10 осіб і більше. Навчально-виховні заклади Шполянського району зайняли в ньому наступні позиції:

Рейтингове місце

з- поміж 7264 шкіл України з кількістю випускників більше 10 осіб

Назва навчального закладу

1 164

Шполянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 –гімназія»

1 493

Шполянська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів №5 

1 564

Шполянська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів №1 

2 646

Шполянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 –ліцей»

4 084

Матусівський НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» 

4 642

Матусівський НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» 

4 941

Лебединський НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів №2» 

6 167

Лип'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 

6 175

Журавський НВК  «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів» 

6 673

Водянський НВК  «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів» 

 

З повним рейтингом навчальних закладів за результатами зовнішнього оцінювання з української мови і літератури можна ознайомитися  за таким посиланням http://osvita.ua/doc/files/news/473/47382/Rating.pdf


22.06.2015

Пункти тестування завершили свою роботу

24 квітня, 12, 17 та 19 червня  на базі Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» працювали пункти тестування, які дев’ятий рік поспіль створюються в районі з метою проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань майбутніх абітурієнтів з числа випускників шкіл Шполянського, Лисянського, Звенигородського, Катеринопільського, а також Уманського районів. У 2015 році на базі пунктів тестування  Шполянщини  проводилося ЗНО з української мови і літератури, математики, біології, історії України.

24 квітня 2015 року відбулося ЗНО з української мови і літератури, яке цьогоріч було обов’язковим для отримання випускниками загальноосвітніх навчальних закладів України документа про повну загальну середню освіту (державна підсумкова атестація з української мови у 2015 році проводилася у формі зовнішнього незалежного оцінювання).У Шполі працював один пункт проведення ЗНО у міській ЗОШ №1, де у 22 аудиторіях 330 зареєстрованих учасників  виконали сертифікаційні  роботи базового та поглибленого рівнів. Потребу в організованому підвезенні учнів загальноосвітніх навчальних закладів району  шкільними автобусами до пункту проведення ЗНО  забезпечив відділ освіти. Всі учасники ЗНО вчасно прибули для виконання сертифікаційних робіт, мали при собі необхідні документи та дотримувались правил поведінки у пункті.Порушень процедури проходження ЗНО учасниками не виявлено.Жодна особа від виконання сертифікаційної роботи відсторонена не була. Ніхто з учасників не подав апеляції щодо порушень персоналом пункту з числа педагогів (а їх було 53 особи) процедури проведення ЗНО, що свідчить про належну підготовку та відповідальність осіб, залучених до роботи в якості відповідальних за пункти, помічників відповідальних, старших інструкторів, інструкторів та чергових. Цього року  2 учителів української мови і літератури – Каландирець Ірина Іванівна з міської гімназії №3 та Коваленко Віра Петрівна з Топильнянського НВК залучалися до роботи у пункті перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт, який працював на базі Черкаського ОІПОПП з 30 квітня по 04 травня 2015 року.

12 червня 2015 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з математики (базовий та поглиблений рівні). Взяти участь у ньому виявили бажання  502 особи. Виконували сертифікаційні роботи 427 учасників (85%) у 34  аудиторіях.Персонал двох  пунктів (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» та Шполянська ЗОШ №1) налічував 86 осіб. За процедурою проведення ЗНО спостерігали 4 громадських спостерігачі з числа батьківської громади. Працівник державної служби охорони за допомогою металодетектора в однієї учасниці ЗНО (жительки Лисянського району) виявив  мобільний телефон. У зв’язку з порушенням порядку проведення ЗНО від виконання сертифікаційної роботи вона була відсторонена.

 17 червня 2015 року відбулося зовнішнє незалежне оцінювання  з біології, в якому взяли  участь 420 осіб.Учасники виконували завдання сертифікаційних робіт у двох пунктах ЗНО.Порушень процедури проведення ЗНО учасниками та персоналом пунктів не виявлено.

Упродовж останніх років з переліку предметів за вибором найбільше абітурієнтів обирає ЗНО з  історії України. Цього року взяти участь у ньому виявили бажання 570 осіб, з них з’явилися 19 червня на два пункти тестування 488. Забезпечували проведення ЗНО 97 осіб персоналу: 76 старших інструкторів та інструкторів, 13 чергових з числа вчителів шкіл Шполянського району. За процедурою проведення ЗНО з історії України спостерігали 8 громадських спостерігачів, з них 5 - представники батьківської громади,  один представник ЗМІ – редактор щотижневика «Шполяночка плюс» Наталія Сторчак, представники Всеукраїнської громадської організації «Громадська  мережа  «Опора»  Микола та Олександр Макухи, якими не виявлено  порушень у порядку проведення тестування.

Щоразу у кожному пункті працювала відповідальна особа за проведення ЗНО в окрузі - завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Оксана Миколаївна Курінна, а також відповідальні – заступники директорів з навчальної роботи Шполянської ЗОШ №1 та НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» Валентина Михайлівна Осадча, Людмила Олексіївна Любімова, їхні помічники –  головні спеціалісти відділу освіти Ірина Іванівна Каландирець та Віра Микитівна Лимар, уповноважені особи Українського центру оцінювання якості освіти Геннадій Федорович Скирда, Валентина Борисівна  Руденко, Олена Валентинівна Волошенко, Володимир Григорович Зоря, організовувалося чергування працівників міліції і медичних працівників Луїзи Степанівни Ткаченко та Олени Олександрівни Ткаченко, а працівниками державної служби охорони за допомогою металодетекторів здійснювався контроль за дотриманням учасниками ЗНО вимог щодо заборони мати при собі будь-які засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації.

Відділ освіти висловлює подяку Лісовій Наталії Іванівні - проректору Черкаського ОІПОПП з питань ЗНО та моніторингу якості освіти, методистам лабораторії-центру ЗНО та моніторингу якості освіти Федоренко Тетяні Андріївні, Лобенко Наталії Миколаївні за довіру та значну підготовчу роботу в організації ЗНО, районному координатору з проведення тестування - завідувачу районного методичного кабінету відділу освіти Курінній Оксані Миколаївні, відповідальним за пункти тестування - заступникам директорів Шполянської ЗОШ №1, Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія" Осадчій Валентині Михайлівні, Любімовій Людмилі Олексіївні, а також усім залученим педагогам, медичним працівникам, завдяки відповідальності, багаторічному досвіду яких не допускаються позаштатні ситуації, досягаються успіхи у проведенні ЗНО.


 

14.05.2015

Дякуємо організаторам ЗНО

Дев'ятий рік поспіль на Шполянщині  забезпечується належна робота пунктів тестування ЗНО на базі Шполянських ЗОШ №1 та НВК №3.  Значний обсяг підготовчої роботи дозволив провести процедуру першого тестування 2015 року на високому організаційному рівні, з дотриманням усіх необхідних складових. Понад 3000 осіб зі  Шполянського та сусідніх Катеринопільського, Городищенського, Лисянського, Звенигородського районів, м.Ватутіне, які вирішили вступати до вищих навчальних закладів, щороку беруть участь у ЗНО на базі пукнтів тестування в м.Шпола. Відрадно, що випускники шкіл Шполянського району мають можливість проходити тестування з основних предметів, не виїжджаючи за його межі. На адресу відділу освіти надійшов лист від директора Департаменту освіти і науки України Черкаської облдержадміністрації В.В.Данилевського від 29.04.2015 №1312/01/10, в якому висловлюється щира вдячність відповідальній за ЗНО - завідувачу РМК Курінній Оксані Миколаївні, відповідальній за пункт  тестування на базі Шполянської ЗОШ №1- заступнику директора з навчальної роботи Шполянської ЗОШ №1 Осадчій Валентині Михайлівні, а також освітянам району - директорам шкіл, відповідальним за пункти тестування, їхнім помічникам, інструкторам, черговим - усім, чиї зусилля спрямовуються на забезпечення рівних умов проведення тестування. Сьомий рік  поспіль вчитель української мови і літератури Топильнянського НВК Коваленко Віра Петрівна є старшим екзаменатором з  перевірки тестових завдань з розгорнутою відповіддю з української мови і літератури Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, а у 2014 році вчителі міської гімназії Кравченко Тамара Володимирівна, Каландирець Ірина Іванівна, вчитель міської ЗОШ №1 Кунець Лідія Вікторівна виконували  функції екзаменаторів з  перевірки тестових завдань з розгорнутою відповіддю з української мови і літератури та англійської мови. З 30 квітня по 4 травня  цього року вчителі Коваленко Віра Петрівна та Каландирець Ірина Іванівна взяли участь у перевірці завдань із розгорнутою відповіддю з української мови і літератури. Завдяки вам, шановні освітяни Шполянщини, зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року, яке чітко й ефективно стартувало 24 квітня, а 12,17,19 червня продовжиться на базі Шполянської ЗОШ №1 та Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 - гімназія", гідно вписуватиметься у сторінки історії освітньої галузі Шполянщини.

Відділ освіти висловлює подяку Лісовій Н.І.- проректору Черкаського ОІПОПП з питань ЗНО та моніторингу якості освіти за сприяння в організації ЗНО, районному координатору з проведення тестування - завідувачу районного методичного кабінету відділу освіти  Курінній О.М., директорам  Шполянської ЗОШ №1 Костюковичу Ф.Ф., Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія" Рукавцю В.К., відповідальним за пункти тестування - заступникам директорів цих шкіл Любімовій  Л.О., Осадчій В.М., а також усім залученим педагогам, завдяки багаторічному досвіду яких досягаються значні успіхи у проведенні ЗНО.


27.04.2015

Перше ЗНО відбулося на Шполянщині

24 квітня на базі пункту тестування, розміщеному у Шполянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1, було проведено зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, результати якого вперше одночасно зараховуватимуться як державна підсумкова атестація зі шкільного курсу української мови і літератури, а також як вступний тест для бажаючих вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році. З 325-ти зареєстрованих учасників ЗНО на пункт тестування з’явилися 318, з них 288 - цьогорічні випускники. До проведення тестування було залучено 53 педагогічних працівники зі Шполянських ЗОШ №1,5, НВК №2, 3, МНВК, Мар’янівського, Терешківського, Матусівського НВК №2, спеціальної школи- інтернату, районного методичного кабінету, які обіймали посади старших інструкторів, інструкторів та чергових. З процедурою підготовки до тестування та безпосереднього виконання сертифікаційних робіт цього року  могли ознайомитися 6 громадських спостерігачів, з них 5-представники батьківської громади, чиї діти наступного року закінчуватимуть школу, а також журналіст районної газети «Шполянські вісті» К.Ю.Вальчиковська. Заступник директора з навчальної роботи міської ЗОШ №1 В.М.Осадча, яка вдев'яте виконувала функції відповідального за пункт тестування, та її помічник – вчитель української мови і літератури Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» І.І.Каландирець дякують педагогічним працівникам, медичній сестрі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» О.О.Ткаченко за чітко організовану процедуру проходження ЗНО, директорам загальноосвітніх навчальних закладів – за сприяння  у вчасній явці учнів на пункт тестування, завдяки чому  випробування відбулося без порушень. Уповноважена особа Київського РЦОЯО,  функції  якої виконувала присутня на пункті тестування завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Лисянської райдержадміністрації Л.А.Шевченко, теж подякувала усім, хто організовував, проводив та був причетним до проведення ЗНО. Офіційне оголошення результатів тестування відбудеться після перевірки всіх тестових робіт учасників. З метою інформування учасників зовнішнього незалежного оцінювання 25 квітня опубліковано правильні відповіді на завдання тестів ЗНО базового та поглиблених рівнів. Схеми оцінювання завдань сертифікаційної роботи з відкритою відповіддю будуть оголошені після 27 квітня. Обробка сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти та має бути завершена не пізніше ніж через 21 календарний день після проведення тестування. Зовнішнє незалежне оцінювання з інших предметів відбудеться у червні після проведення державної підсумкової атестації одинадцятикласників та завершення навчального року в школах.

Використане джерело  Освіта.ua


20.04.2015

Організатори ЗНО та екзаменатори успішно пройшли навчання

17 квітня на базі Черкаського ОІПОПП проведено навчальні семінари для відповідальних за зовнішнє незалежне оцінювання (далі ЗНО), пункти проведення ЗНО в районах/містах області, уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти, екзаменаторів щодо перевірки відкритої частини завдань ЗНО з української мови і літератури, в яких взяли участь заступник директора з навчальної роботи Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 В.М.Осадча, методист районного методичного кабінету відділу освіти О.А.Різник, вчитель української мови і літератури Топильнянського НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів» В.П.Коваленко, вчитель української мови та літератури  Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» І.І.Каландирець.Методистом КРЦОЯО І.В.Клименко проведено навчання для старших екзаменаторів та екзаменаторів, які перевірятимуть відкриту частину сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Ірина Володимирівна розповіла про особливості перевірки, критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю, зокрема змістовий вимір текстів учасників тестування та їх мовне оформлення, наголосила на тому, що навчання екзаменаторів пов’язане із нововведенням ЗНО-2015, звернула увагу присутніх, що головною метою перевірки власних висловлень є об’єктивність оцінювання. За результатами навчання проведено практичну частину, в ході якої кожен учасник здійснював перевірку трьох робіт з української мови, картки для моніторингу якості роботи екзаменатора з 8- ми речень за критерієм 6б, які будуть надіслані до Київського регіонального центру для сертифікації. Екзаменатори також отримали інструктивно-методичні матеріали, розроблені Українським центром оцінювання якості освіти, які допоможуть їм у процесі підготовки до перевірки завдань з розгорнутою відповіддю.


09.01.2015

Наказ УЦОЯО від 09.12.2014 №127 "Про проведення реєстрації для участі в ЗНО 2015 року"

ІНСТРУКЦІЯ щодо реєстрації


24.12.2014

Працюємо з новими документами

Просимо опрацювати інформаційні матеріали, презентації, накази Міністерства освіти і науки України, відділу освіти Шполянської райдержадміністрації. Скачати матеріали 


28.11.2014

Демонстраційні тести ЗНО- 2015

Випускники шкіл, які складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році матимуть можливість обрати складність тестів з української мови і літератури, а також з математики. Цього року абітурієнтам буде запропоновано два рівня тестів з цих предметів: базового і поглибленого рівня.Рівень тесту залежатиме від вимог вищого навчального закладу до рівня складності завдань зовнішнього незалежного оцінювання при вступі на окремі напрями навчання.З метою ознайомлення абітурієнтів із структурою сертифікаційних робіт базового та поглибленого рівнів з української мови і літератури та математики Українським центром оцінювання якості освіти оприлюдненні демонстраційні варіанти тестів ЗНО з поглибленого рівня з української мови і літератури та математики. Також для ознайомлення оприлюднено демонстраційні варіанти тестів базового рівня з української мови і літератури та математики.До сертифікаційної роботи поглибленого рівня з української мови і літератури буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання тесту поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин.У свою чергу, тест ЗНО поглибленого рівня з математики міститиме 36 завдань, з яких 30 завдань матимуть базовий рівень складності та 6 завдань поглиблений рівень. Абітурієнти матимуть 210 хвилин на виконання тесту. З метою самостійної підготовки до тестування випускники шкіл мають можливість використовувати Інтернет-сервіс ЗНО онлайн, що створений фахівцями Освіта.ua.

Освіта.ua


27.11.2014

Наказ Міносвіти і науки України від 27.11.2014 №1393 "Про затвердження Календарного плану підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році"


28.10.2014

                                                     Шановні колеги!

У системі зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2015 року, запроваджуються деякі нові елементи в технології його проведення. Це зумовлено прийняттям Закону України «Про вищу освіту», необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам.Серед новацій зокрема передбачено, що сертифікаційні роботи з української мови і літератури, математики матимуть два рівні складності, результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначатися за новою методикою, сертифікат зовнішнього оцінювання буде чинним лише в рік його проведення, державна підсумкова атестація з української мови для всіх випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.У зв’язку з цим уважаємо необхідним надати додаткові роз’яснення, що стосуються цих нововведень.1. Сертифікаційна робота (тест) із математики матиме два рівні складності: базовий та поглиблений.Кожен випускник, який бажає отримати вищу освіту, має визначити той рівень складності, виконання якого дозволить йому подати документи в обраний ним вищий навчальний заклад. Про своє бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи того чи іншого рівня складності абітурієнт повинен вказати під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.Учасник тестування, що обрав тест базового рівня, отримує зошит (16 сторінок), що містить 30 завдань трьох форм: завдання з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих (№ 1 – 20), завдання на встановлення відповідності (№ 21 – 24), завдання з короткою відповіддю (№ 25 – 30), два з яких (№ 25, 26) є структурованими. Таким чином, структура сертифікаційної роботи базового рівня подібна до структури тесту ЗНО з математики 2014 року. Відповіді учасник тестування зазначає в бланку А. На виконання сертифікаційної роботи базового рівня відводиться 130 хвилин.Складність завдань тесту базового рівня відповідає програмі з математики для 5 – 9-х класів та програмі з математики для 10 – 11 класів академічного рівня.Учасник тестування, що обрав тест поглибленого рівня, отримує зошит (20 сторінок), що містить 36 завдань чотирьох форм: завдання з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих (№ 1 – 20), завдання на встановлення відповідності (№ 21 – 24), завдання з короткою відповіддю (№ 25 – 34), два з яких (№ 25, 26) є структурованими, завдання з розгорнутою відповіддю (№ 35, 36). Таким чином, сертифікаційна робота поглибленого рівня містить 30 завдань сертифікаційної роботи базового рівня і відрізняється від неї лише останніми шістьма завданнями. Ці завдання перевіряють математичну культуру учасника та знання й навички, які йому потрібні для подальшого вивчення математики у вищих навчальних закладах, де математика є профільним предметом. Складність таких завдань відповідає програмі з математики профільного рівня для 10 – 11-х класів.Правильні відповіді учасник тестування позначає у бланках А і Б. У бланку Б учасник записує відповіді до завдань № 31 – 34 з короткою відповіддю та розв’язання завдань № 35, 36 і відповіді до них. Кожен етап розв’язання завдань з розгорнутою відповіддю має бути обґрунтованим із зазначенням необхідних теорем, аксіом тощо. Якщо процес розв’язання потребує рисунка, учасник має навести його.Відповіді, зазначені у бланку Б, перевіряються екзаменаторами.

На виконання сертифікаційної роботи поглибленого рівня відводиться 210 хвилин.Сертифікаційна робота з української мови і літератури також матиме два рівні складності: базовий та поглиблений.Абітурієнт, що обрав базовий рівень, під час реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання в пункті тестування отримає зошит на 16 сторінок із 58 завданнями та два бланки відповідей (бланк А і бланк Б).Завдання 1–33 і завдання 58 передбачають перевірку знань, умінь і навичок з української мови. Це завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих (№ 1–10, № 29–33), завдання з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих (№ 11–23), завдання на встановлення відповідності (№ 24–28) і завдання з розгорнутою відповіддю (№ 58). Завдання 34–57 перевірятимуть знання, уміння й навички з української літератури. Серед них також є завдання з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих (№ 34–53) і завдання на встановлення відповідності (№ 54–57). Виконавши сертифікаційну роботу базового рівня, учасник тестування має позначити відповіді в бланку А (його перевірятиме комп’ютер) і написати власне висловлення в бланку Б (його перевірятимуть екзаменатори). На виконання всіх завдань базового рівня відводиться 150 хвилин.Якщо під час реєстрації учасник тестування обрав тест поглибленого рівня, то він отримає зошит на 20 сторінок і виконуватимете 74 завдання. Результати роботи заносяться до бланків А, Б, А+ і Б+.Сертифікаційна робота поглибленого рівня охоплює всі завдання базового рівня, описані вище, і додаткові складніші завдання (№ 63–74). Виконуючи ці завдання, абітурієнт продемонструє знання, уміння й навички, необхідні для навчання на профільних факультетах. Завдання з української літератури вимагатимуть установлення послідовності (№ 63–66) і вибір однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих (№ 59–62). Завдання з української мови (№ 67–74) передбачатимуть відкриту коротку відповідь у вигляді одного – двох речень.Виконавши сертифікаційну роботу поглибленого рівня, учасник тестування має зробити все те, що передбачено базовим рівнем (тобто заповнити бланки А і Б), і, окрім того, виконати додаткові складніші завдання (заповнити бланки А+ і Б+). На все це буде відведено 210 хвилин.2. Важливим нововведенням у системі зовнішнього незалежного оцінювання є запровадження відмінної від попередніх років системи визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання.Замість відносного критерію встановлення порогового бала (124) буде застосовано абсолютний критерій, коли його значення визначатиметься експертним шляхом – «пороговий бал» («склав»/«не склав»).«Пороговий бал» («склав»/«не склав») – це межа (мінімальна кількість тестових балів), яка розподіляє учасників тестування на тих, які мають певні знання з навчального предмета і можуть брати участь у конкурсі на право навчатися у вищих навчальних закладах України, і тих, які вгадували правильні відповіді або не змогли продемонструвати знань, необхідних для навчання у ВНЗ. Якщо звернутися до відомоїбагатьом «п’ятибальної» системи вступних іспитів, то це «двійка», яка позбавляла абітурієнта права на вступ до вищого навчального закладу в поточному році.«Пороговий бал» визначає група експертів, до складу якої залучаються педагогічні працівники, що мають досвід викладання в навчальних закладах різного типу, викладачі вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, науковці з усіх регіонів України.Експерти мають визначити ті завдання, сумарна кількість балів за виконання яких свідчить про недостатній рівень підготовленості абітурієнта до навчання у ВНЗ. Кількість балів, які можна отримати, виконавши ці завдання, і буде тією межею «склав»/«не склав».3. Термін дії сертифіката ЗНО – один рік. Це зумовлено кількома причинами.Результати ЗНО абітурієнтів різних років некоректно порівнювати, адже оцінка за шкалою 100 – 200 балів є рейтинговою, що вказує на місце результату абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів, які складали тест із певного предмета. Крім того, у 2015 році буде запроваджено нову систему визначення результатів ЗНО – застосування абсолютного критерію встановлення «порогового бала».Також обмеження терміну дії сертифікатів ЗНО унеможливлює їх багаторазове використання недобросовісними вступниками.Таким чином, абітурієнтам буде гарантовано рівні умови доступу до вищої освіти.

Український центр оцінювання якості освіти


26.10.2014

Особливості ЗНО у 2015 році

На засіданні Правління Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України (МОН) Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), повідомив, що у 2015 році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) пройде за тією ж процедурою, що й в попередні роки, за виключенням п’яти нововведень, які внесені після довгих дискусій із представниками громадськості та ретельного аналізу ЗНО 2014 року.

Тепер оцінка ЗНО буде об’єктивною і визначатиметься так:  «склав ЗНО» та «не склав ЗНО». «Всі, хто не склав ЗНО — не можуть стати студентами. Усі, хто склав ЗНО — їхні результати визначаються від 100 до 200 балів і вони можуть стати студентами», —  пояснив директор УЦОЯО. Цей результат буде визначатися групою викладачів ВНЗ, вчителями шкіл, методистами, представниками наукового співтовариства, які експертним методом визначать можливість відповіді на кожне завдання тесту мінімально підготовленого абітурієнта.

Друга новація – це відмова від сертифікатів ЗНО минулих років. Сертифікат буде дійсним протягом одного року.

У 2015 році Український центр оцінювання якості освіти впроваджує тести дворівневої складності з двох предметів: української мови і літератури, математики. «Тест буде складатися з двох части — базовий, який складатимуть всі абітурієнти без виключення з української мови і літератури та базовий з математики — для абітурієнтів, які вступатимуть на спеціальності, де потрібна математика», — зазначив Ігор Лікарчук. Абітурієнт під час реєстрації на ЗНО вказуватиме, який тест та якого рівня складності він складатиме. «Традиційно базовий тест має складатися із 60% завдань середнього рівня складності, 20% — складних і 20% — простих. У тесті підвищеної складності це співвідношення буде змінене та складатиметься з 60% складних завдань, які не будуть виходити за межі шкільної програми», — поінформував Ігор Лікарчук.

Також у цьому навчальному році поєднають державну підсумкову атестацію з української мови з тестом ЗНО з української мови і літератури для всіх випускників загальноосвітніх шкіл. Для цього у базовій частині тесту буде виділені завдання, що стосуватимуться української мови, тому що ДПА буде складатися тільки з української мови. «Виконання цих завдань будуть оцінюватися за шкалою від 1 до 12 балів, а результати викон