Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Методичні об'єднання вчителів

Головне меню

17.01.2017

Вібулися методичні зустрічі вчителів природничого циклу

Методична робота з учителями природничого циклу спрямована на стимулювання творчого потенціалу та підвищення професійної майстерності кожного вчителя. Відбулися чергові засідання вчителів географії, біології, хімії та основ здоров’я. Було обговорено результативність участі школярів  у II етапі Всеукраїнської олімпіади з географії, хімії, біології та екології  у 2016-2017 навчальному році. Толчініна О.В. та Буз С.О. познайомили присутніх з екологічними проектами для обласного етапу олімпіади з екології. Відбувся обмін досвідом роботи щодо формування ключових компетентностей сучасних школярів та їх формування  на факультативах, курсах за вибором, у гуртках. Член творчої групи вчителів географії Стецька С.М. ознайомила з методикою проведення досліджень в оновлених курсах географії. Заслухано питання  щодо  форм і методів роботи із обдарованими дітьми та прийнято методичні рекомендації щодо використання науково-дослідницьких робіт  МАН, конкурсних робіт екологічного та краєзнавчого напрямків. Методист РМК, практичний психолог Шполянської ЗОШ №1  Косенко Н.А. розповіла  про методи вирішення конфліктних ситуацій в шкільному середовищі. Методисти обговорили програму міжнародного оцінювання учнів PISA (Program for International Student Assessment). У дослідженні братимуть участь підлітки віком 15 років, які навчаються не менш аніж у сьомому класі. Саме такий вік учасників тестування був обраний тому, що в цей період життя (у більшості країн-учасниць) учні закінчують основну школу, і вимоги до учнів не надто відрізняються. Дослідження має на меті визначити, наскільки учень зможе використовувати знання і уміння, отримані в школі, коли зустрінеться з певними життєвими труднощами і викликами, у яких ці знання й уміння зможуть допомогти. Тобто PISA має на меті визначити, наскільки в учнів розвинена здатність до читання, розуміння й інтерпретації різноманітних текстів, які вони ймовірно зустрінуть у повсякденному житті; до використання знань і умінь з математики, для розв’язання життєвих викликів і проблем, пов’язаних із математикою; до використання знань і умінь природничих наук, для вирішення різноманітних життєвих проблем, пов’язаних із певними науковими ситуаціями. Варто зазначити, що дослідження не зосереджується на знанні програмового матеріалу, а на усвідомленні загальних принципів та ідей наукової теорії, здатності до використання отриманих у школі знань і умінь у різних життєвих ситуаціях.   PISA також досліджує різноманітні аспекти життя підлітків: якість життя вдома, сім’ю, шкільне минуле. Також на методичному об’єднанні до 80-річчя з дня народження О.А.Захаренка директор Мар’янівського НВК В.С.Боримський виступив із спогадами про роки роботи із Великим педагогом..


17.01.2017

Проведено районні методичні об’єднання технологічного напрямку        

У засіданні райметодоб’єднань  взяли участь 22 педагоги інформатики та 21 педагог трудового навчання. Музика С.А., методист районного методичного кабінету, ознайомила  із  результатами ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з інформатики, інформаційних технологій та привернула увагу до неухильного виконання методичних рекомендацій та інструкції щодо ведення шкільної документації з інформатики. Керівник МО Каракоця О.І. повідомив результати проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання та ознайомив із методичними рекомендаціями КНЗ «ЧОІПОПП» щодо проведенняІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання у 2016/2017 навчальному році. Заслухано та обговорено доповідь учителя інформатики Васильківського НВК, керівника райметодоб’єднання Головка А.М. щодо формування предметної ІКТ-компетентності та ключових компетентностей при виконанні репродуктивних, проблемних і евристичних (частково пошукових) завдань. Поділилися досвідом роботи Дашко О.В. (Скотарівський НВК), Цвіркун В.Л. (Шполянська школа-інтернат). Керівником МО Головком А.М. проведено практичне заняття щодо можливості використання вільного середовища програмного забезпечення Lazarus при викладанні інформатики у 8 класі.Вчителі обслуговуючої праці стали учасниками семінару-практикуму з проблеми «Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення з учнями 8 класу». Кукса Л.О., вчитель обслуговуючої праці Шполянського НВК №3, провела практичне заняття по виготовленню панно в техніці печворк.


 16.01.2017   

 Колеги-однодумці взяли участь у районному методичному об’єднанні вчителів математики і фізики

У засіданні райметодоб’єднань взяли участь 48 вчителів математики та 39 вчителів фізики. Методист районного методичного кабінету Музика С.А. ознайомила  із  результатами ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики та надала методичні рекомендації щодо проведення пілотного проекту Міжнародного порівняльного дослідження PISA – 2018. Керівник МО Осадчий А.П. повідомив результати проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики та наголосив на змінах у формі проведення  ІІІ (обласного) етапу олімпіади.У ході проведення засідань, з нагоди 80-ї річниці з дня народження видатного педагога, залуженого учителя СРСР О.А.Захаренка було переглянуто відеоролик «Педагогічна симфонія Олександра Захаренка». Досвідом роботи щодо виховання творчої особистості та розвитку логічного мислення учнів на уроках математики поділилися:вчитель математики Шполянського НВК №2  Чорна С.О.; Мотрич Н.В., вчитель математики, директор Васильківського НВК з проблеми «Розвивальне навчання у позакласній діяльності учителя математики». Також заслухано доповідь учителя Шполянського НВК №3 Лугової Г.Ф. щодо використання практичних задач і ситуацій на уроках математики,  а також доповіді Осадчого А.П. вчителя фізики Шполянського НВК №3, керівника МО, Буза О.О., Головка А.М., Припіяло А.М., а також учителів фізики Сигнаївського, Васильківського НВК Лозуватської ЗОШ щодо методики розв’язування олімпіадних задач. Керівником МО Осадчим А.П.проведено практичне заняття на тему «Апробація завдань ЗНО», участь у якому взяли всі члени методоб’єднання вчителів фізики.


27.08.2015

Відбулися серпневі зустрічі педагогів Шполянщини

26-27 серпня на базі Шполянського НВК №2 відбулися засідання 26  районних методичних об’єднань вчителів –предметників та інших категорій педагогічних працівників. Традиційно серпневі зустрічі присвячуються проблемам нового навчального року:обговорюються нові підручники та  програми,розробляються методичні рекомендації щодо успішної їх реалізації.  Такі зібрання – чудова нагода обмінятися досвідом,поділитися своїми кращими надбаннями,поміркувати над усуненням недоліків. Все частіше традиційні доповіді змінюються більш сучасними формами обміну інформацією, зокрема: презентації «Сучасна українська література,ідейно-художній аналіз роману М.Матіос «Солодка Даруся» (вч.Золотарьова А.М.), «Нове у програмі із зарубіжної літератури» (керівник МО Неб’янська Т.В.), фільми «Шполка – річка мого міста» (вч. Коломійчук С.В.),майстер-класи «Квілінг», «Сучасний розпис» (вч. образотворчого мистецтва Сімон Л.Е.,  Джавага А.Д.), практикуми «Види помилок» (вч. Каландирець І.І. та Коваленко В.П.), розв’язування задач  (керівник МО вчителів економіки Кириченко Г.В.) т.ін.  Всіма методичними об’єднаннями погоджено плани роботи на новий 2015-2016 навчальний рік.


01.04.2015

Березневі зустрічі педагогів

25 та 27 березня відбулися 12 районних методичних об’єднань вчителів - предметників. Традиційно березнева  тематика засідань включає питання проведення державної підсумкової атестації, творчі звіти вчителів, що атестуються, підводяться підсумки методичного року, проводиться діагностування з метою вивчення методичних запитів вчителів та врахування їх під час планування на наступний рік. Змістовно та організовано пройшло методичне об’єднання вчителів-україністів. Оригінальні ідеї з власного досвіду роботи презентували  Вербівська Т.І., Головко О.С. зі Шполянського НВК №3, Діхтяренко О.П. з Васильківського НВК, Задорожня Н.П. з Лебединського НВК №1, Коваленко В.П. з Топильнянського НВК, Рева О.М. із Шполянської зош №5. Доробку районної творчої групи – методичний посібник «Когнітивно-розвивальні вправи на уроках української мови в 5-9 класах» представила її керівник Герус Т.Б. Ефективним та результативним стало  районне методичне об’єднання для  вчителів світової літератури.  Цінний багаторічний досвід роботи презентували  Неб’янська Т.В. зі Шполянського НВК №2, Світлова Л.П. із Лебединського НВК №2, Гнатик М.С. із Лип’янської ЗОШ. З мозаїкою  новинок світової літератури ознайомила учасників зібрання керівник РМО Неб’янська Т.В. Районне методичне об'єднання  вчителів історії працює над проблемою «Фахова майстерність вчителя як один із компонентів підвищення якості знань учнів», в  роботі якого взяли участь 35 осіб. Без поважної причини не з'явився Волинець В.М., учитель Товмацького НВК. Відзначено підготовку доповідей з питань роботи з обдарованими дітьми Шевчука В.В., Обревко Т.В.(Шполянська ЗОШ №1), про особливості підготовки до ДПА - Голуб К.О.(Матусівський НВК№2). Творчий калейдоскоп ідей у міжатестаційний період продемонстрували педагоги Боїн Л.М.(Шполянський НВК №2), Баштан Т.В. (Лозуватська ЗОШ), проте на низькому рівні прозвітував про  роботу в міжатестаційний період учитель Соболівського НВК Скрипник С.В. Цікавими і змістовними були виступи і презентації вчителів художньої культури Довгаль В.М.(Сигнаївський НВК) з питань «Використань методу проектів у художньо-естетичному вихованні школярів», Рака С.О. (Топильнянський НВК) - «Творчий підхід до використання ІКТ на уроках художньої культури».Вчителі географії та економіки мали можливість ознайомитись з доробком творчої групи (керівник Ложкова З.О.) – посібником «Щоб урок географії був цікавим» та посібником «Економічні задачі до розділу «Національна економіка як одне ціле», автор-укладач вчитель географії та економіки Шполянської зош Кириченко Г.В. Добра підготовка до роботи  районного методичного об’єднання вчителів  образотворчого мистецтва  його керівника, вчителя  Шполянського НВК №3-гімназія Сімон Л.Е., забезпечила  ІКТ підтримку всього заходу. Нею також підготовлено  презентації ілюстративного матеріалу до окремих тем програми для 6-го класу. Підготувала змістовну доповідь-презентацію на тему «Позакласна робота з образотворчого мистецтва. Тиждень художньо-естетичних дисциплін у школі» Килимиста  Ю.В., вчитель Васильківського НВК. Проте були і прикрі несподіванки: непідготовленість  Клец І.В.,вчителя Лозуватської ЗОШ та Мірошніченка С.М., вчителя Матусівського НВК №1, який взагалі не з’явився на засідання РМО. Протягом 2013-2015 н.р. не відвідує районні методичні об’єднання Дорошенко В.І., вчитель Буртівського НВК. Під час проведення методичного об’єднання  вчителів математики викликали жвавий інтерес та обговорення творчі звіти вчителів - предметників Чорної В.М. (Шполянська ЗОШ №1), Любімової Л.О. (Шполянський НВК №3), презентація мультимедійного підручника для вчителів «Похідна функції. 11 клас», призначеного для використання на уроках алгебри 11 класу при вивченні теми «Похідна функції», який підготувала  творча група вчителів математики (керівник Курінна Л.В.). Корисною для вчителів фізики була доповідь-презентація Припіяло А.М. (Лозуватська ЗОШ) з проблеми «Документація кабінету фізики». Зацікавленість у вчителів-предметників також викликавдидактичний матеріал «Зошит для лабораторних робіт. Фізика 7 клас» творчої групи вчителів фізики(керівник Цяпкало І.О.). Під час проведення методичного об’єднання  вчителів інформатики презентовано посібник творчої групи вчителів інформатики (керівник Головко А.М.)  «Готуємося до уроку.Поурочне планування. Інформатика 7 клас». Новацією роботи методичного об’єднання  вчителів трудового навчання стало обговорення творчих проектів на тему «Предмет інтер’єру», учнів-переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій). Ярмаркою творчих ідей розпочалась робота методичного об’єднаднання вчителів іноземної мови. Зі змістовними доповідями –презентаціями виступили Шутка О.М., Сажина Л.О (Шполянські НВК №№2,3), Збарах О.М. (Лозуватська ЗОШ), Свердел Л.П.(Сигнаївський НВК).  Керівники семінарів-практикумів вчителів англійської (Золотоверха Л.О.), німецької, французької (Ратушна І.В.) мов та керівник школи росту педагогічної майстерності вчителів іноземної мови Шутка О.М. (Шполянський НВК №2) проаналізували роботу в 2014-2015 навчальному році, спланували завдання на наступний навчальний рік.Під час роботи методичного об'єднання вчителів біології, хімії та природознавства були заслухані творчі звіти – презентації  вчителів Буз С.О (Шполянська ЗОШ №1) та Тертичної Л.М.( Лебединський НВК №2), які атестуються на вищу кваліфікаційну категорію та переглянуто екологічний проект  Черякової Л.О. ( Шполянська ЗОШ №5) з актуального питання «Стан питної води в м. Шпола». Своїм досвідом роботи поділилися Толчініна О.В.(Шполянський НВК №2) презентацією відеоуроку природознавства в 5 класі « Різноманітність рослин» та Кошовий А.В.(Мар’янівський НВК ) в 9 класі з органічної хімії. На виконання запиту Київського НУ імені Т.Шевченка  прийняте звернення Паращенко Л.В., керівника методичного об'єднання, щодо обліку перелітних птахів у нашому регіоні (лелеки білого та граків). Методист райметодкабінету Сабадаш Г.М. вела мову про матеріали, подані на ХХ педагогічну виставку, даючи анотації до робіт Буз С.О. (Шполянська ЗОШ №1), Чорноус І.М. (Сигнаївський НВК) та серію цифрових ресурсів Коваль Л.О.  (Матусівський НВК №1).


09.01.2015

Відбулися районні методичні об'єднання

Якість та результативність навчально- виховного процесу залежить від рівня методичної підготовки вчителя. На формування  педагога налаштована вся система роботи районних методичних об’єднань, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню освітян  педагогічними знахідками; дає змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег; забезпечує підтримання  духу творчості, прагнення до пошуку. Різноманітність напрямів і форм роботи методичних об'єднань забезпечують підвищення професійної компетентності вчителів, а доброзичливе спілкування, обмін досвідом, ознайомлення з особистими творчими досягненнями колег сприяють покращенню результатів професійної діяльності.  Майже півстоліття за сприяння районного методичного кабінету відділу освіти функціонують об'єднання вчителів - предметників.  Щороку їхні засідання організовуються напередодні нового навчального року та перед початком  другого  семестру. 9 січня  на базі Шполянської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1   відбулися традиційні січневі зустрічі  педагогів,  згуртованих у 18- ти методичних об'єднаннях. За сприянння адміністрації  школи всі засідання  відбулися  організовано, були забезпечені затишними  аудиторіями, мультимедійною технікою, що  створило атмосферу партнерства, діалогу, толерантності й творчості.  На засіданні найчисельнішого методичного об'єднання вчителів української мови і літератури, яке об'єднує 87  філологів, обговорено ряд питань щодо якості  навчальної та методичної діяльності, підвищення професійної майстерності, впровадження досягнень педагогічної науки, ефективності застосування сучасних форм, методів та засобів навчання. Коваленко В.П, вчитель української мови і літератури Топильнянського НВК І-ІІІ ступенів, яка 20 років очолює методичне об'єднання, підсумувала результативність участі учнів та їх наставників у районному та обласному етапах конкурсу знавців української мови імені П.Яцика, мовно- літературного конкурсу ім.Т.Шевченка, районної олімпіади, а також розповіла про особливості підготовки учнів до ЗНО, надала методичні поради щодо написання тестового завдання з розгорнутою відповіддю з української мови. Діхтяренко Л.М., вчитель  української мови і літератури Лозуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів, продемонструвала фрагмент відеофільму, підготовленого для участі в обласному конкурсі  "Учитель року-2015".  Нове  ім'я у літературі рідного краю відкрила у своєму виступі вчитель української мови і літератури Топильнянського НВК Рак В.В., розповівши про поета-земляка Миколу Щербака. Головний спеціаліст відділу освіти Каландирець І.І. висвітлила питання "Організація атестації педагогічних працівників", яке за дорученням завідувача районного методичного кабінету відділу освіти Курінної О.М. було  обговорено  на засіданнях усіх методичних об'єднань.