Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Резерв керівних кадрів

Головне меню

15.03.2017

Досвід – найкращий учитель

10 березня 2017 року гостинно приймав учасників районного семінару  школи  резерву  керівних кадрів  Шполянський НВК «ЗОШ  І-ІІІ ступенів №3-гімназія». Досвід реалізації профільного навчання у формі курсів за вибором  та факультативів презентувала  заступник директора з навчально-методичної роботи цього навчального закладу Спільніченко Т.В. Відвідавши факультативне  заняття з української літератури «Поезія – це музика із слів, Поезія – душі криниця», яке підготувала вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист Кухар Лариса Олексіївна, та факультатив з декоративно – прикладного мистецтва «Косів – осередок гуцульського народного мистецтва. Косівська іграшка» (вчитель вищої категорії Кукса Людмила Олександрівна), присутні переконалися, що на сучасному етапі профілізації школи курси за вибором та факультативи  повинні бути обов’язковими, так як вони дозволяють розширити знання учнів про різні  галузі науки та сприяють розвитку інтересів учнів, їхньої профорієнтації. Учасники семінару також відзначили високий професіоналізм  учителя вищої категорії, вчителя-методиста Головко Ольга Степанівна у застосуванні компаративного аналізу художнього тексту на уроці  української літератури за темою «Осмислення проблеми свободи та боротьби людини за своє виживання (за творами Івана Багряного «Тигролови» та Е.Хемінгуея «Старий і море») .Вдало підібрані вчителем прийоми (проблемні ситуації, самостійна дослідницька робота учнів, евристичні бесіди, навчально-рольові ігри) допомогли учням усвідомити, що обидва твори - історія людської мужності, непохитної волі і сили духу. Свою професійну майстерність мали змогу підвищити  молоді вчителі-філологи, відвідавши  урок у 8-М класі на тему «Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути. Роль батьків і соціуму у вихованні дитини», який провела вчитель вищої категорії, старший учитель Вербівська Тетяна Іванівна, яка поділилась досвідом залучення дітей до проектної діяльності, застосування  рольових ігор, а найголовніше-сприяла вихованню в учнів доброти, чесності, порядності,  вчила цінувати родинні стосунки. Також хороші відгуки  учасників семінару отримали уроки з літературного читання в 2-Б класі  «Оповідання для дітей. В. Сухомлинський «У привокзальному садку» та з української мови у 3-Б класі «Визначення роду і числа прикметників», проведені досвідченими вчителями Лісогор Валентиною Миколаївною та Солоп  Галиною Миколаївною. Семінар пройшов у доброзичливій атмосфері. Учасники висловили щиру подяку організаторам Півень В.М., методисту РМК, Спільніченко Т.В.,заступнику  директора з навчально-методичної  роботи, за багаторічну організацію  проведення таких заходів, а також учителям, які поділились з присутніми  своїм досвідом.

Килимиста Ю.В., вчитель української мови та літератури Васильківського НВК


29.11.2016

Проведено семінар-навчання з учасниками кадрового резерву

Нещодавно на базі опорної школи - Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – гімназія» – відбувся районний семінар для педагогічних працівників, зарахованих до складу резерву управлінських керівних кадрів загальноосвітніх навчальних закладів, з теми «Системний моніторинг як дієвий засіб управління загальноосвітнім навчальним закладом».Роботу навчально-виховного комплексу  щодо системного моніторингу презентувала заступник директора з навчальної роботи Любімова Л.О.. Досвідом роботи поділилася вчитель української мови та літератури вищої категорії, старший вчитель Бабенко Т.О., майстерно провівши відкритий урок української мови в 5 класі на тему «Звертання. Розділові знаки при звертанні». Справжнім святом української поезії став майстер-клас вчителя української мови і літератури, вчителя-методиста вищої кваліфікаційної категорії Головко О.С., яка провела урок української літератури в 11 класі на тему «У пошуках гармонії світу…» за творчістю Поля Верлена та Павла Тичини. Учасникам заходу випала нагода відвідати школу росту педагогічної майстерності, а саме урок української літератури вчителя вищої категорії, старшого вчителя Вербівської Т.І. в 10 класі на тему «Поетична збірка Івана Франка «Зів’яле листя». Емоційна гама почуттів ліричного героя» Засідання літературної вітальні в 11 класі,  присвячене 160-річчю з дня народження І.Я.Франка «Тричі мені являлася любов», яке провели вчителі вищої кваліфікаційної категорії, педагоги-організатори  Коваль С.М. і Кухар Л.О. спільно з учителем зарубіжної літератури Ткаченко О.М. розкрило душевну  трагедію Івана Франка, викликану тяжкими обставинами особистого життя, зокрема нерозділеним коханням.Учасники семінару висловили вдячність усім педагогічним працівникам Шполянського НВК №3, які поділилися власним досвідом роботи, а також заступнику директора з  навчально-методичної роботи Спільніченко Т.В. за  його організацію.

Півень В.М., методист РМК


05.03.2016

Досвід колег надихає на нові ідеї

У другий день березня  на базі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія»  проведено районний семінар школи резерву керівних кадрів на тему «Визначення мети й завдань діяльності ЗНЗ, перспективних ліній його розвитку». В теоретичній частині заступник директора НВК з навчально-методичної роботи Спільніченко Т.В. ознайомила учасників з методикою організації діяльності ЗНЗ – складанням перспективного та річного планів роботи закладу, визначенням  мети й завдань та перспективних ліній його розвитку. В рамках роботи семінару учасники відвідали майстер-клас вчителя зарубіжної літератури Кухар Л.О. «Використання інтерактивних методів роботи з учнями на уроках зарубіжної літератури» в 7-М класі на тему «Найкращу картину й останню написав у своєму житті» (за новелою О.Генрі «Останній листок»); відкриті уроки вчителя української мови і літератури Каландирець І.І. в 6-М класі на тему  «Не з прикметниками» та в   10-Г класі вчителя зарубіжної літератури Ткаченко О.М. «Тема скупості в художній літературі і проблема ставлення до грошей у сучасному суспільстві». Також у цей день проведено засідання школи росту педагогічної майстерності вчителів історії «Формування критичного мислення на уроках історії» (керівник Гончар О.А.), учасники якої відвідали відкритий урок з правознавства у 10-М класі вчителя Медведчук З.В. на тему «Екологічне право». Вчителі показали свій високий професіоналізм, майстерність, глибокі знання з предметів, різновікової психології  дитини, володіння методикою викладання, інтерактивними технологіями ведення сучасного уроку, які були цікавими,  насиченими,  неповторними, пронизані добротою, гуманізмом. Діти показали високий рівень знань, розуміння проблем сьогодення, вміння висловлювати думку, почуття, емоційно співпереживати, давати оцінку героям творів. Після відвідування уроків та їх обговорення учасники семінару переглянули відкритий виховний захід - літературно-музичну композицію «Сповідь хулігана» (за творчістю С.Єсеніна), яку підготувала вчитель Сімон Л.Е.Учасники школи резерву керівних кадрів поринули у чарівний світ поезії, яка не змогла лишити байдужими і не розхвилювати. Вдало підібрані поезії, музичний супровід, біографічні факти, інсценізація уривків творів, хореографія. Важко перелічити всі ті засоби художнього мистецтва, які були використані у виховному заході. Кожен з учасників став не лише глядачем, а й учасником дійства, ніби проживши життя поета. На думку відвідувачів школи резерву, педагоги Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія» на високому рівні готують навчальні семінари, не повторюючи форм і методів, кожного разу вдосконалюючи нові знання в галузі освітніх технологій, які допомагають підвищувати фаховий рівень.

Зінкевич І.В, соціальний педагог Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей»


20.11.2015

Досвід-найкращий наставник

20  листопада на базі Шполянського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія" проведено районний семінар резерву керівних кадрів. Теоретичну частину на тему «Організація технологій навчання на уроках» презентували методист районного методичного кабінету відділу освіти В.М.Півень та заступник директора з навчально-методичної роботи НВК Т.В.Спільніченко.  Інформація про новітні методи навчання, фахові посібники з цієї тематики, плюси та мінуси кожної з методик подавалася науково і водночас,  на думку однієї з учасниць заходу - вчителя зарубіжної літератури, української мови та літератури Нечаєвського НВК Н.В.Борейчук, доступно, чому посприяла мультимедійна підтримка виступів. Вивчення досвіду вчителів гімназії підтвердило теоретичну частину, адже вони показали практичне втілення найрізноманітніших методик, форм та прийомів роботи з учнями  на уроках та на позакласних заходах: «Функції. Властивості функції, нулі функції, проміжки знакосталості. Зростання і спадання функції», алгебра, 9-Г клас, вчитель О.М.Курінна; «О.Грін. Повість – феєрія «Пурпурові вітрила», інтегрований урок (зарубіжна література, образотворче мистецтво),  7-Г клас, вчитель Л.Е.Сімон; «Правила поведінки в гостях. Правила гостинності», Я у світі, 4-Б клас, вчитель Г.В.Задорожня; «Свято рідної мови», клубна година, 2-й клас, вихователь ГПД Д.Д.Твердохліб.З ініціативи  вчителя вищої кваліфікаційної категорії, вчителя-методиста Кухар Лариси  Олексіївни проведено відкрите засідання літературно-мистецької студії «Первоцвіт», яку вона очолює 10 років, на тему «Я хочу миру над усе на світі». З метою гідного відзначення у 2015 році річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави, учні-літстудійці, творчо обдаровані діти гімназії, учні 11-Г класу (класний керівник Л.О.Кухар)  підготували такі потрібні сьогодні кожному українцю, такі важливі й чесні слова про цінність миру.  У ході зворушливого заходу школярі, а також педагоги, зараховані до кадрового резерву керівних кадрів, переглянули відеосюжети, які нагадали про масштаби руйнувань внаслідок воєн,  почули болючі спогади запрошених на захід земляків - учасників АТО Віктора Васильовича Савчука та Олега Миколайовича Долашка, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про  тих, хто не повернувся зі Сходу, а також стали співучасниками флешмобу «За мир у всьому світі», отримали в подарунок паперових журавликів, пригадавши історію про японську дівчинку Садако Сасакі. На засіданні студії її керівник розповіла про  Нобелівську премію миру, про те, як відзначається Міжнародний день миру. У театралізованій формі учні-художники зобразили символи миру, спокою і дружби- «Дзвін миру», білого лелеку, голуба, що тримає оливкову гілочку, Плутоса на руках Ейрени, веселкову стрічку, журавлика. Юні актори інсценізували уривок «Люлька згоди» з поеми Г.Лонгфелло  «Пісня про Гайявату», а танцюристки  – хореографічну композицію про перемогу миру над війною. Власні поезії «Я горда тим, що українка зроду», «Схаменіться, люди!», «Моя Батьківщина» подарували присутнім учениці 6-М,     7-М та 11-Г класу Альона Присяжненко, Софія Домчук, Аніта Данєва. Юна вихованка студії «Первоцвіт» - учениця 11- Г класу  Юлія Зарудніцька викликала в учасників заходу сльози щирим читанням рядків-побажань: «Я хочу миру над усе на світі, я хочу тиші, спокою у сні. Я хочу цьому світові радіти,щоб солов’ї співали навесні». 

Напередодні Дня Гідності та Свободи на захід були запрошені голова Шполянської райдержадміністрації В.М. Потапенко, його заступник О.І.Шпиця, голова Шполянської районної ради О.М.Кузуб, начальник відділу освіти П.Є.Вербівський. Виступаючи перед учасниками заходу, Володимир Миколайович згадав про свої поїздки на Схід, подякував учням за виготовлені зі щирою любов’ю обереги, підготовлені теплі речі, малюнки,  по-особливому дорогі для воїнів, які виборюють мир за сотні кілометрів від рідної Шполянщини. «Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною, тепер же мирне українське небо обпалене  її полум’ям. Але нашу державу зламати не можна. Віримо, що талановиті, розумні діти будуть справжніми патріотами Батьківщини», - з такими побажаннями звернулися керівники району до гімназистів. Також на засіданні літстудії   вони вручили грамоту та премію у розмірі 1000 гривень, яку надав керівник місцевого автотранспортного підприємства В.В.Сушко, багатогранній вихованці «Первоцвіту» Софії Домчук. Вона перемогла у Всеукраїнському конкурсі вокалістів «СТАНІСЛАВІВ-ARTLIKEFEST», що пройшов у Івано-Франківську. Талановита шполяночка отримала диплом Лауреата І ступеня в номінації «Народний вокал, середня категорія» і диплом за перше місце в номінації «естрадний вокал, середня категорія". Наприкінці всі учасники районного семінару резерву керівних кадрів висловили вдячність заступникам директора Т.В.Спільніченко, В.О.Коваль, педагогам НВК О.М.Курінній, Л.О.Кухар, Л.Е.Сімон, Г.В.Задорожній, Д.Д.Твердохліб, С.М.Коваль, І.Г.Микитенку, І.М.Шептицькій, завідувачу бібліотеки Л.В.Слободяник за організований на високому рівні методичний захід, який збагатив педагогічну скарбничку  колег, додав позитивних емоцій.


17.03.2015

Готуємо кадровий резерв

13 березня в Шполянському НВК №3 відбувся другий у цьому навчальному році районний семінар для  педпрацівників, занесених до резерву на заміщення вакантних посад керівних кадрів, на тему «Підвищення якості індивідуальної роботи з учнями у  процесі їх навчання та виховання», у якому взяли участь 20 вчителів зі Шполянських №№2,3, Антонівського, Васильківського, Водянського, Журавського, Лебединського №2, Мар'янівського, Матусівського №2, Терешківського, Товмацького, Топильнянського, Нечаєвського, Надточаївського, Буртівського, Станіславчицького,  Скотарівського, Ярославського НВК, Шполянських №№1,5, Лозуватської ЗОШ. Про врахування індивідуального підходу до учнів, яке має суттєво гуманізувати навчально-виховний процес, максимально розкрити потенційні можливості дитини і є стрижнем стимулювання навчання і виховання, наголосила у своєму виступі методист районного методичного кабінету Кавун В.М., значення індивідуальної роботи зі школярами навчального закладу та її результативність розкрили заступники директора з навчальної та виховної роботи названого вище навчального закладу Любімова Л.О. та Коваль В.О.. Із формами індивідуальної роботи на  своїх уроках учасників семінару ознайомили вчителі Головко О.С., Димніч В.В., Коваленко В.М., Куницька Н.О., на годині спілкування – Головко О.С., логопедичному занятті – Радецька В.Й..Відбувся також обмін досвідом роботи з питання патріотичного виховання (презентація Золотоверхої Т.Ю. із Шполянської зош №1 « Національно-патріотичне виховання в школі»), попередження насильства (презентація Зінкевич І.В. із Шполянського НВК №2 «Явище булінгу в учнівському середовищі»). Учасники заходу щиро вдячні заступнику директора з навчально-методичної роботи Шполянського НВК №3 Спільніченко Т.В. за багаторічну організацію проведення таких семінарів на базі цього НВК, та вищеназваним педагогічним працівникам. Побачене і почуте тут впроваджуватиметься в практику роботи  шкіл району.