Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Всесвітній день охорони праці

Головне меню

08.05.2017

Хто про безпеку праці дбає, той травм не має

З метою привернення уваги дітей як майбутніх працівників до виробничих небезпек і ризиків, профілактики нещасних випадків серед учнівської молоді під час навчально-виховного процесу, знагоди Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня, в період із 24 по 28 квітня 2017 року в закладах освіти району проведені Тижні безпеки дитини та Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Протягом тематичних  днів проведено наступні заходи: здійснено внутрішні перевірки стану охорони праці за участю представників адміністрацій навчальних закладів і профспілкових комітетів; оформлено куточки, стенди, присвячені  Всесвітньому дню охорони праці; проведено батьківські збори щодо запобігання травматизму під час навчально-виховного процесу та травматизму невиробничого характеру  серед учасників навчально-виховного процесу, пропаганди здорового способу життя; залучено медичних працівників до проведення виступів для вчителів та учнів навчальних закладів з питань надання першої медичної допомоги під час надзвичайної ситуації; організовано проведення відкритих уроків та лекцій  з питань безпечної життєдіяльності та профілактики травматизму невиробничого характеру із залученням фахівців Шполянського РВ УДСНС України у Черкаській області, працівників структурних підрозділів ПАТ «Черкасиобленерго», Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Черкаській області. Також обговорено стан охорони праці на цільових зборах трудового колективу, спільних засіданнях адміністрацій і профкому. Щиро вітаємо переможців районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходив в період з жовтня 2016 по квітень 2017 року  за підтримки Державної служби України з питань праці. Переможцями стали: І місце – Гаврилюк Вероніка, учениця 8-Г1 класу Шполянського НВК «Загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів №3- гімназія», малюнок на тему «Дотримуйтесь правил безпеки праці»; ІІ місце – Діденко Ліза, учениця 10 класу Лозуватської ЗОШ І-ІІІ ступенів, малюнок на тему «Обережно, струм!»; ІІІ місце – Курінних Альона, учениця  6 класу Нечаєвського НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», малюнок на тему «Бережи себе!».

 

            Богурська Л.Д., інженер з охорони праці групи з централізованого господарського обслуговування відділу


15.05.2015

Охорона праці- запорука життя

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України проведений конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» в рамках однойменної Всеукраїнської акції. Його мета – привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці; формування  активно свідомої позиції  молоді  щодо  значення  і  місця здорових  та  безпечних  умов  праці  у  різних  аспектах  духовного, соціально-економічного, політичного та культурного життя суспільства; виховання високої культури безпеки праці на виробництвах України у молоді, як майбутніх роботодавців та працівників; виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді.  У 2015 році редакція журналу «Охорона праці» взяла на себе зобов'язання щодо його проведення. Конкурс проходив у два етапи: перший (відбірковий) відбувся на регіональному рівні в січні-березні, другий (фінальний) – у квітні 2015 року.

Роботи учнів  шкіл району виконані за тематикою промислової безпеки та охорони праці, зокрема, безпечного ведення робіт у гірничій промисловості, машинобудуванні, будівництві, транспорті та зв'язку, в агропромисловому та хімічному комплексах, газовому господарстві та соціально-культурних сферах тощоу довільній графічній, живописній формах олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю. За підсумками районного етапу переможцями стали: І місце – Закревська Анастасія, учениця 9-Г класу Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія»;  ІІ місце – Рибак Анастасія, учениця 8 класу Нечаєвського НВК І-ІІІ ступенів; ІІІ місце – Вишенська Влада, учениця 5 класу Мар’янівського НВК І-ІІІ ступенів. Вітаємо творчих  школярок, які завдяки конкурсу підвищили інтерес до поглибленого вивчення проблем у сфері охорони праці.