Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Українська мова і література

Головне меню

14.01.2017

Проведено методичні об’єднання вчителів-словесників

У засіданні райметодоб’єднання вчителів української мови і літератури взяли участь 47 педагогів. Із  результатами ІІ та ІІІ етапів Міжнародних конкурсів з української мови, літератури, українознавства, станом ведення шкільної документації присутніх ознайомила Півень В.М., методист районного методичного кабінету. Досвідом роботи щодо розвитку креативного мислення на уроках української мови поділилася вчитель української мови, директор Товмацького НВК Погоріла В.М.Найбільшу увагу було приділено вправлянню в перевірці висловлень зовнішнього незалежного оцінювання, надісланих обласною лабораторією-центром ЗНО та моніторингу якості освіти.  Кваліфікаційну  методичну допомогу з цього питання надала Каландирець І.І., головний спеціаліст відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, вчитель української мови і літератури Шполянського НВК №3. Оскільки це методичне об’єднання проводилося напередодні 80-річчя з дня народження відомого педагога-новатора О.А.Захаренка, його родзинкою був виступ директора Мар’янівського НВК Боримського В.С., який поділився своїми спогадами про роки роботи в Сахнівській школі під керівництвом видатного педагога.

 У засіданні райметодоб’єднання вчителів російської мови і зарубіжної літератури взяли участь 32 педагогічні працівники. З результатами  Міжнародного конкурсу із зарубіжної літератури,  станом ведення шкільної документації присутніх ознайомила Півень В.М., методист районного методичного кабінету. З методичними вимогами щодо викладання предметів, проектом нових навчальних програм педагогів ознайомила керівник РМО, вчитель Шполянського НВК №2 Небянська Т.В., досвід роботи щодо використання елементів дослідження та технології проблемного вивчення матеріалу під час вивчення трагедії Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта» презентувала Седик Г.О., вчитель Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, щодо найбільш результативних прийомів та видів роботи з формування комунікативної творчої особистості учня в 10-11 класах – Кухар Л.О., вчитель Шполянського НВК №3.

 

Півень В.М., методист РМК


09.04.2016

Філологи Мар’янівського НВК поширюють власний педагогічний досвід

Нещодавно в Мар’янівському НВК тепло, як і завжди,зустрічали  молодих спеціалістів-мовників. Майстер-клас демонструвала методист районного методичного кабінету, яка по сумісництву є вчителем української мови та літератури, вчителем вищої кваліфікаційної категорії Мар’янівського НВК, Півень Валентина Михайлівна. Проведений відкритий веб-квест на тему «Складні речення з різними видами зв’язку» переконливо підтвердив її педагогічне звання вчителя-методиста. Чергування різних видів робіт, індивідуальний підхід до кожного учня, зв’язок з іншими предметами, чітка структура і темп – ось лише кілька штрихів до характеристики цього цього уроку. До речі, веб-квест (webquest) в педагогіці - проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету.Освітній веб-квест-сайт в Інтернет, присвячений певній темі і складається з кількох, пов'язаних єдиною сюжетною лінією розділів, насичених посиланнями на інші ресурси Інтернет. Цей вид діяльності,  розроблений в 1995 році в державному університеті Сан-Дієго (США) дослідниками Берні Додж і Томом Марч, вже не вперше використовує  разом з іншими педагогічними  технологіями у вивченні рідної мови і літератури В.М.Півень. Приємною несподіванкою став і відкритий виховний захід Титаренко Людмили Леонідівни «Сторінками життя та творчості М. Слабошпицького», який вразив усіх душевністю і теплотою. На свято, присвячене 70-річчю Михайла Федотовича, були запрошені також його сестри та племінники, що дозволило ще більше дізнатись про нашого відомого земляка.

Руденко О. І., вчитель української мови та літератури Васильківського НВК


25.12.2015

За  досвідом  – до методиста

22  грудня в Мар’янівському  НВК відбулося заняття  районної школи росту педагогічної майстерності вчителів-словесників під керівництвом Півень В.М., методиста районного методичного кабінету, вчителя української мови і літератури. На уроці української літератури з теми «Література українського романтизму. В.Забіла  «Соловей», М.Петренко «Небо». М.Шашкевич – зачинатель нової української літератури на західних землях. «Веснівка» педагог поділилася досвідом роботи щодо використання  такої пізнавальної гри як веб-квест, що допомогло зробити урок цікавим та насиченим, забезпечити широкі міжпредметні зв’язки, зокрема, з музикою та образотворчим мистецтвом, ефективно використати інформаційний простір мережі Інтернет, виховувати почуття колективізму, почуття пошани до засад народної моралі й етики. Учні - учасники уявної пошукової  експедиції «Стежками українських поетів-романтиків» ( життєписці, літописці, літературні критики, мистецтвознавці), поділилися важливою інформацією щодо  життя і творчості майстрів слова. У кінці уроку школярі  відповіли на головне проблемне питання : «У чому полягає значення діяльності всіх романтиків?» Молоді вчителі з Васильківського, Журавського, Матусівського №1, Мар’янівського, Кримківського, Нечаєвського НВК, Лозуватської ЗОШ висловили слова вдячності вчителю Півень В.М., керівникам школи, педагогічному колективу за досвід роботи, добру організацію заходу.

Шипінська І.П., заступник директора з навчально-виховної роботи Мар’янівського НВК


22.10.2015

Досвід роботи пропагують словесники

Нині на світовому рівні відбуваються процеси, які характеризуються прагненням народів зберегти свою самобутність, підкреслити неповторність і унікальність своєї культури. Це широкомасштабне явище, яке отримало назву етнічного парадоксу сучасності. Сучасний розвиток міжнаціональних відносин, загострення етнічних протиріч виводять на перший план проблему вивчення формування  гуманізму та національної самосвідомості. Тож районне методичне обєднання вчителів-україністів у цьому навчальному році працює над проблемою «Виховання інноваційного типу мислення, гуманістичного світогляду та національної самосвідомості школярів засобами української словесності», досвід роботи з якої було представлено на обласному семінарі методистів районних методичних кабінетів, які відповідають  за викладання української мови та літератури, що відбувся 21 жовтня 2015 року в Черкаському ОІПОПП.Майстер-клас щодо проведення флешмобів, зміст, форми та структуру методичної   роботи презентувала методист райметодкабінету Півень В.М., роботу районного методичного обєднання – його керівник, директор Топильнянського НВК, Коваленко В.П.. Майстер-класи – відеофрагменти уроків  з коментарями вчителя – продемонстрували висококваліфіковані вчителі-словесники Брогаренко І.А. із Шполянського НВК №2 (Українські думи і балади), Задорожня Н.П. із Лебединського НВК №1 (Прикметник як частина мови), Золотарьова А.М., Струк Т.М. із Шполянської ЗОШ №1 (Позакласне читання. Марія Матіос «Солодка Даруся»; Іван Франко «Захар Беркут». Патріотизм твору), Книгиницька М.П. із Шполянської зош №5 (Позакласне читання. Голодомор у творчості українських письменників).Досвідом роботи щодо виховання гуманізму та національної самосвідомості учнів в позакласній роботі (відеоряд позакласних заходів з подальшим коментуванням) поділилися Брогаренко І.А. (уривок із позакласного заходу, присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка), Вакуленко С.А. (Весільний обряд на Шполянщині), Задорожня Н.П. (Флешмоб «Молитва до мови» Катерини Мотрич), Книгиницька М.П. (Мова – душа народу).Цікавим та пізнавальним був виступ з проблеми виховання в школярів гуманізму та національної самосвідомості заступника директора з навчальної роботи Васильківського НВК Діхтяренка О.П. – першого лауреата районної літературної премії ім. Олекси Влизька, автора трьох поетичних збірок, та його учениці Різник Інни.В організаційних заходах з підготовки семінару та його проведення  взяли участь головний спеціаліст відділу освіти Каландирець І.І., директор Лозуватської ЗОШ  Рябокінь Я.О., вчителі цієї школи Діхтяренко Л.М., Жувака Н.М., Гегельська Л.М., оператор ЕОМ Шполянської ЗОШ  №1 Олеан М.С..Щиро віримо в те, що досвід педагогів Шполянщини  впроваджуватиметься в практику роботи їхніх колег в області, а наші учні будуть самоусвідомлювати себе українцями, патріотами-гуманістами! 

                                                                              Півень В.М., методист РМК