Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Семінари-2017

Головне меню

20.02.2017

Вивчено проблему  формування  загальнокультурної компетентності молодшого школяра

17 лютого на базі райметодкабінету районний відбувся семінар для вчителів 2-х класів на тему «Формуємо загальнокультурну компетентність молодшого школяра» (керівник методичного об’єднання Головко В.А.).Про культурологічні основи сімейних традицій, які склалися  в Сигнаївському НВК, розповіла Дишлюк С.А.  Наскільки втілено в учнів Водянського НВК духовно-моральні основи життя людини й людства, поділилася вчитель початкових класів Бак Г.І. Як формують культуру учнів в українській світлиці на національних традиціях, познайомила учасників семінару вчитель Журавського НВК Корнієнко В.І. А на практичну частину зібрання запросили до своєї творчої лабораторії вчителі Михальченко Н.М. з Товмацького НВК та Коваль Ю.В. зі Шполянського НВК №3-гімназія. Педагоги показали свій професіоналізм, компетентність з цієї теми та переконали всіх присутніх, що сьогодення потребує вчителя нової формації, який володіє загальною та професійною культурою, критичним і послідовним мисленням, вільним від усталених стереотипів недавнього минулого. Звітуючи про роботу в міжатестаційний період, учитель Шполянської ЗОШ №5 Головко В.А. поділилася своїми  творчими знахідками, методичними напрацюваннями, познайомила колег з технологією власного досвіду. Методист Назаренко С.Г. підготувала презентацію, в якій висвітлила ключові положення Концепції нової української школи,  розповіла про результати річної роботи районної творчої групи вчителів початкових класів та перевірки класних журналів.

Назаренко С.Г., методист РМК


 

 26.01.2017

Упроваджуємо Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді в початковій школі

25 січня на базі райметодкабінету вчителі 3-х класів (кер.Кугот З.М., Шполянська ЗОШ №1) звернули увагу на ефективність патріотичного виховання в позакласній діяльності. Методист Назаренко С.Г. запропонувала педагогам використовувати у своїй роботі активні методи патріотичного виховання: проводити бесіди, години пам’яті, уроки мужності, усні журнали, екскурсії, флешмоби, уроки-концерти, зустрічі з учасниками АТО. З неабиякими позитивними враженнями залишилися учасники семінару після перегляду уроку-концерту «Україна має талант», підготовлений учителем Бойко Л.А. зі Шполянського НВК №2-ліцею. Приємно, що, відкриваючи таланти класу, Лідія Анатоліївна підкреслила їх через любов до рідної мови, держави, дотримання традицій нашого народу, повагу й гордість за відомих людей України. Важливу роль у заході відіграли батьки, вчителі-колеги, дирекція школи. Те, що виховувати патріотів необхідно змалечку, переконливо довела вчитель Кугот З.М. зі Шполянської ЗОШ №1, провівши цікаві вправи з елементами тренінгу «Малий патріот». Слободяник Л.В., бібліотекар Шполянського НВК №3-гімназія, презентувала книги, в яких розповідається про сучасних героїв, які захищали і захищають територіальну цілісність і незалежність України. Зворушливим був результат пошукової роботи учнів про бійців АТО: демонстрація проекту про Героя України-генерала Момота І.Ф. Кавун В.В. з Мар'янівського НВК та Семенюк Л.О. зі Шполянського НВК №2 представили творчі звіти про роботу в міжатестаційний період. Здійснено аналіз перевірки класних журналів, вказано на недоліки в їх веденні. Впроваджуючи та розвиваючи в подальшому принципи освіти, що розпочали втілюватися з початку навчального року у початковій школі, ключовим стало ознайомлення з Концепцією нової української школи. Тож у перспективі – безліч запланованих завдань, які спільно плануємо реалізувати.

Назаренко С.Г, методист РМК