Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Товмацький НВК І-ІІІ ступенів

Головне меню

.30.11.2017

Конкурс «Учитель року – 2018»  на Шполянщині

 

                                                                                  Всеукраїнський конкурс "Учитель року" є одним із заходів реалізації Державної національної програми "Освіта" ("Україна XXI століття") і проводиться з метою виявлення і підтримкитворчої праці вчителів, підвищення їх професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків. Конкурс маєтри тури: районний, обласнийта  заключний.У цьому навчальному році вінпроводиться у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».З 01 по 23 листопада 2017 року відбувся перший (відбірковий) етап  обласного туру конкурсу, за результатами якого до дистанційного тестування фахової компетентності в номінації «Німецька мова», 30 листопада,   запрошено 10 педагогічних працівників області. Приємно відзначити, що серед них Тимошенко Марина Петрівна, учитель німецької мови Товмацького навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». І це очікувано, адже Марина Петрівна досконало володіє методикою викладання іноземної мови,   виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи, творчості, застосовуючи ефективні форми і методи організації навчально-виховного процесу та  враховуючи  вимоги сьогодення. Працюючи над проблемою «Формування ключових компетентностей на уроках німецької мови через застосування інтерактивнихних технологій», впроваджує на уроках принцип комунікативної спрямованості, використовує широкий спектр ігор, спирається на особистий досвід учнів, розвиває активність, увагу, стимулює пізнавальний інтерес. Використання ІКТ, мережі Інтернет та проектних технологій сприяє досягненню належнихрезультатів навчання. Учительведе постійний пошук нових прийомів навчання німецької мови,які допомагають їй уважкому процесі переконання  учнів, батьків,сільської громади уважливості володіння німецькою мовою поряд з англійською. Педагог систематично працює над підвищенням свого фахового рівня,неодноразовий учасник семінарів-практикумів, які організовує Гьоте Інститут. Марина Петрівна – активний учасник районної творчої групи вчителів німецької мови. Роботи(серія методичних посібників «Тестові завдання країнознавчого характеру»), неодноразово представлялись на обласних виставках «Освіта Черкащини» і ставали її переможцями. 


14.06.2016

         Відпочиваючи - навчаємось

Відповідно до плану роботи пришкільного табору з денним перебуванням «Веселка» Товмацького  НВК І-ІІІ ступенів на початку червня в Шполянському РЕМ ПАТ «Черкасиобленерго» пройшла екскурсія для учасників табору. Розпочалася екскурсія для дітей з огляду навчально-тренувального полігону, де провідний інженер з ОП Кротов О.С. в доступній формі розповів про основні правила безпеки з енергооб'єктами, правила поводження поряд з лініями електропередач, пояснив, чому не можна заходити на територію підстанцій і підніматися на опори ліній електропередачі. Енергетиками Шполянського РЕМ продемонстровано на прикладі заходи щодо зняття потерпілого з опори та надання йому першої медичної допомоги при ураженні електричним струмом. З великою цікавістю діти роздивлялися та приміряли засоби захисту від електричного струму (каски, покажчики напруги, діелектричні рукавиці, боти і таке інше). Окрім полігону, учні відвідали й оперативно-диспетчерську службу – підрозділ РЕМ, де до співробітників підприємства вдень і вночі надходить оперативна інформація про стан і зміни в електропостачанні по всьому району. По закінченню екскурсії діти отримали цікаві журнали «Енергетика очима дітей» та «Енергетика очима школярів», в яких вони зможуть закріпити отриманні знання та стати справжніми знавцями з електробезпеки. Наостанок провідний інженер з ОП Кротов О.С. наголосив, що тільки спільними зусиллями енергетиків, батьків і освітніх установ в питаннях профілактики можливо убезпечити дітей від небезпеки, яку несуть енергооб'єкти. Далі учні відвідали підрозділ Шполянського РВ УДСНС України у Черкаській  області, де пожежний рятувальник служби цивільного захисту Добровольський М. Є. показав дітям, як саме працює пожежна частина району,  ознайомив  з пожежно-рятувальною технікою та обладнанням, що використовується рятувальниками під час ліквідації наслідків надзвичайних подій, розповів про елементарні правила пожежної безпеки,  дотримання яких є необхідною нормою повсякденного життя. Учні  наперебій задавали питання та цікавились, для чого рятувальники використовують те чи інше приладдя.Проведені екскурсії, безумовно, залишають свій слід у свідомості кожної дитини, адже саме в ході таких пізнавальних заходів діти найкраще засвоюють необхідні знання з безпеки життєдіяльності.