Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Танцювальне мистецтво

Головне меню

18.01.2017

«Гренада» та «Барвінок» водили козу і щедрували у Черкасах

14 січня в Черкаській обласній філармонії 18 дитячих творчих колективів з усієї області та м.Черкас щедрували, колядували та в обрядових піснях, театралізованих дійствах, хореографічних інсценівках, присвячених цілій плеяді новорічно-різдвяних свят від Святого Миколая до Водохрещі, величали господаря оселі і його родину, висловлювали побажання великого врожаю та достатку. Вже восьмий рік поспіль фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!» організовує директор Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України Алла Вікторівна Бучковська за підтримки Владики Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського УПЦ КП, метою якого є відродження українських традицій, духовності, виховання у дітей патріотизму. У фойє проходила виставка-продаж тематичних дитячих робіт, різноманітні майстер-класи та аква-грим, веселі святкові ігри для дітей, а найцікавіше, захоплююче дійство відбулося на сцені філармонії. Цього року відповідальною місією для 42-х учасників зразкового танцювального колективу «Барвінок» Шполянського Будинку школярів та народного аматорського колективу «Гренада» районного Будинку культури,  які вже вчетверте беруть участь у такому фестивалі, стала можливість першими розпочати дійство хореографічною композицією «Ми на тую щедрівку та й засвітимо зірку, і козу приведемо, веселитись всі будемо!», а також завершити свято композицією «Щедрий вечір в Вашій хаті, щоб були Ви в ній багаті» та молитвою до Святого Миколая за участю всіх учасників.

У фіналі концерту керівнику Едуарду Пресліцькому було вручено диплом, а учасникам колективів подарунки-солодощі. Прославляючи Христа, збагачуючи себе вірою, відчуваючи, що всі ми велика українська родина, у такий складний час хочеться попросити у Бога миру, перемоги над супротивником, а Господь, який народився, обов’язково нам допоможе. Від батьківського і учнівського колективів дякуємо організаторам фестивалю та незмінному спонсору поїздки, депутату обласної ради, директору Лебединського насіннєвого заводу Анатолію Миколайовичу Ткаченку.


06.12.2016

«Барвінок» гідно представив Черкащину на Міжнародному фестивалі «Світ талантів»

3 грудня у столичному Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбувся масштабний захід - ХІІІ Міжнародний дитячий фестиваль «Світ талантів», який уже 13 рік поспіль організовує Міжнародна громадська організація «Жінка ІІІ тисячоліття» за підтримки Міністерства культури України.Усі учасники фестивалю з 17 областей України мали можливість продемонструвати свої акторські, вокальні, танцювальні таланти, красу, отримати професійну оцінку поважного журі, ознайомитися з культурними традиціями України.Представником Міжнародної організації у Черкаській області Тетяною Петрівною Ксенофонтовою презентувати Черкащину було надано вперше дитячому зразковому хореографічному колективу «Барвінок» Шполянського Будинку школярів (керівник Е.Е.Пресліцький).На розсуд компетентного журі на чолі з народними артистами України Олександром Злотником, Олексієм Богдановичем та Наталією Борсук  представлено хореографічну композицію «Печу, печу хлібчик.». Діти здивували членів журі яскравим номером, хореографічною картинкою і сценічною майстерністю, за що й отримали високу оцінку, кубок та Диплом І премії у номінації «Хореографія».Після концерту барвінчата побували на Майдані Незалежності, отримали незабутні враження від заходу та перебуванні у  столиці України. Від імені батьків та вихованців дякуємо: керівнику Едуарду Пресліцькому, начальнику відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації Павлу Вербівському, спонсору поїздки - депутату Черкаської обласної ради від Шполянського району Віктору Степовому та водіям шкільних автобусів Володимиру Мірошнику, Василю Лобачову за надану можливість нашим дітям взяти участь у заході такого високого рівня, проявити свої здібності, обмінятися творчим досвідом, отримати нових друзів та радість від спілкування. Ми впевнені, що XІII Міжнародний дитячий фестиваль «Світ талантів» стане незабутньою подією в житті і  творчості барвінчат  та відкриє юним танцюристам широку дорогу у велике творче життя.


19.10.2016

«Гренада» та «Барвінок» - володарі «Гран-прі» та І  премії Всеукраїнського фестивалю «Козацький шлях. UA»

14-16 жовтня 2016 року на Черкащині проходив відкритий Всеукраїнський фестиваль-конкурс  дитячо-юнацької творчості  «Козацький шлях. UA»,  започаткований у 2015 році Черкаським обласним відділенням Дитячого фонду України. Метою фестивалю було представити глядачеві культуру і традиції козаків України, познайомити дітей та молодь з історико-культурною спадщиною козацтва Черкащини. Серед учасників фестивалю-конкурсу дитячо-юнацьких колективів, квартетів, тріо, дуетів, солістів різних жанрів мистецтва з міста Черкаси, Черкаської області та інших регіонів України, близько 600 учасників, активну участь взяли відомі танцювальні колективи Шполянщини  «Гренада» та «Барвінок» (керівник Едуард Пресліцький),  представивши на розгляд журі, до якого входили народні та заслужені артисти України, діячі культури і мистецтв, актори, хореографи, представники ЗМІ та громадських організацій, а також наша землячка - заслужена артистка України Руслана Лоцман, танець «Козацький хліб маленьким козачатам» та хореографічну композицію «Козацькому роду нема переводу».За результатами конкурсу танцювальний колектив «Гренада» та «Барвінок» здобули «Гран-прі» і І премію Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Козацький шлях.UA» у номінації «Хореографічне мистецтво», були нагороджені кубком, дипломом, подячними листами та грошовими преміями, а талановитий та відданий своїй праці керівник колективів  Пресліцький Едуард Едуардович нагороджений подякою за формування патріотичної свідомості дітей та молоді, виховання естетично та духовно здорової нації, усвідомлення практичної важливості проводити паралелі засобами історії, культури,  збереження традицій та розвиток вітчизняного мистецтва.Вдалий задум організаторів фестивалю об’єднав усіх учасників навколо дитячо-юнацького мистецтва в ім’я миру та любові до України та надав змогу взяти участь в автографсесії та фотосесії «Я і козацька Черкащина»; козацькій ярмарці та козацьких пригощаннях «Смачна черкаська гостина»; піших екскурсіях  та квестах «Козацькими стежками Черкас»; спільному написанню  козацького листа наступним учасникам фестивалю – конкурсу 2017 року для підтримки бойового духу «Послання задля перемоги», а також у гала-концерті переможців та спеціально запрошених гостей.Від імені батьків та учнів народного аматорського танцювального колективу «Гренада» районного Будинку культури та зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» Шполянського Будинку школярів дякуємо директору ТОВ «Маяк-Агро» Богачу Михайлу Петровичу за надану спонсорську допомогу - 150 літрів пального, за розуміння актуальних проблем у галузі освіти, чуйне ставлення до учнів. Упевнені, що перемоги надихають, додають сил на нові досягнення, тож бажаємо колективам, їх керівнику подальшого творчого розвитку й надалі прославляти свій рідний край на теренах області та всієї України.


16.05.2016

55 років у вихорі народного танцю

14 травня в кіноконцертному залі «Космос» відбувся ювілейний концерт «У вихорі народного танцю» з нагоди 55-річчя з дня утворення зразкового танцювального колективу «Барвінок» Шполянського Будинку школярів та народного аматорського ансамблю танцю «Гренада» районного Будинку культури. На урочистостях згадали півстолітню історію цих знаних у районі колективів, переглянувши відеофільм та фотовиставку, вшановували всіх, хто присвятив своє трудове й творче життя їх розвитку та насолоджувалися майстерно виконаними танцями, вкотре переконуючись, що танець є однією з найяскравіших граней щедрої душі українського народу. На адресу колишніх та сьогоднішніх учасників танцювальних колективів було сказано багато теплих слів. Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко привітав ювілярів зі святом, здійснив мрію вихованців, подарувавши ноутбук, вручив грамоти та подарунок колишньому керівнику «Гренади» Юрію Федоровичу Слободянику та колишнім акомпаніаторам Олені Петрівні Чорноус, Леоніду Івановичу Човнику, Анатолію Миколайовичу Цицерошенку. До щирих привітань приєдналася заступник голови Шполянської районної ради  Лідія Татарина, яка від імені голови та всіх депутатів районної ради вручила подарунковий сертифікат на суму 20 тисяч гривень для придбання сценічних костюмів та Почесну грамоту Едуарду Едуардовичу Пресліцькому за особливі успіхи в здійсненні  навчання  і  виховання  учнів, формування національних і загальнолюдських цінностей,  утвердження національної   ідеї,  патріотизму та з нагоди ювілею.  Заступник міського голови Марина Кулішова подарувала для потреб колективів акустичну систему; начальники відділу освіти та культури й туризму райдержадміністрації Павло Вербівський та Анатолій Лозовий подарували іменинникам аксесуари для ноутбука. Також до вітальних слів долучилася Катерина Іванівна Дудник, яка впродовж тридцятирічної роботи на педагогічній ниві доклала чимало зусиль для становлення танцювальних колективів. Катерина Іванівна подарувала презентаційну книгу, написану у співавторстві з Е.Е.Пресліцьким, в якій півстолітня неповторна історія «Барвінку» та «Гренади» вписана невмирущими літерами у життєпис рідної нам Шполянщини, а  також вручила керівнику колективів диплом від імені голови Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України Алли Вікторівни Бучковської за небайдуже серце до дітей та високий професіоналізм хореографічних постановок, участь в обласних фестивалях та з нагоди ювілею. Приємними несподіванками для учасників колективів стали подарунки: від директора ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Петровича Багача – пальне (130 літрів) для екскурсійних поїздок колективів; солодощі торгової марки «Жайвір» від директора ПРАТ «Шполянський завод продтоварів» Олега Миколайовича Кошового; від батьків  - іменинний торт та подарунковий сертифікат на суму 5500 грн. для потреб колективів (вручили хліб, сіль керівнику); танцювальні композиції - від колективів районного Будинку культури «Еліт» (керівник Леся Осадчук) та Шполянської дитячої школи мистецтв (керівник – Каріна Ігоніна); від районного Будинку культури пісенний подарунок у виконанні вокального квартету «Срібна підкова» , а від директора РБК Анатолія Берестецького - грамоту та кошти для потреб колективів.За вагомий внесок у розвиток української національної культури, хореографічного мистецтва та з нагоди ювілею колективів грамотами Черкаського управління культури обласної державної адміністрації нагороджено керівника народного аматорського ансамблю танцю «Гренада» Едуарда Едуардовича Пресліцького, незмінного акомпаніатора Миколу Миколайовича Дяченка, а також колишнього керівника «Гренади», художнього керівника районного Будинку культури Анатолія Йосиповича Міцкевича, які вручила директор Черкаського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Іванова Таміла Василівна.Начальник відділу культури і туризму Анатолій Лозовий вручив грамоти учасникам-ветеранам ансамблю танцю «Гренада»: Ігорю та Олені Єгоровим, Вірі Сергійчук, Валентині Колісник, Олені Хоменко, Анатолію Шараєву, Аллі Слободянюк, Лілії Славінській, Віктору Камінському, Олександрі Котовій, Інні Вовк, Тетяні Ольшевській, Володимиру Осоконю, Каріні Ігоніній, Ларисі Сімак, Янику Яковенку, Вадиму Коліснику. Тисячі дітей за 55 років опанували мистецтво танцю та продовжують опановувати його й нині. Чарівність і грація, молодість і творчий запал, бажання продемонструвати свій талант – такими були основні мотиви свята танцю, який єднає 55 років.


22.01.2016

Танцювальні колективи «Барвінок» та «Гренада» вкотре підкорили сцену Черкаської обласної філармонії

Цього року щорічний сьомий фольклорний фестиваль щедрівок і колядок «Щедрий вечір, добрий вечір, мати - Україно!» відбувся 16 січня в Черкаській обласній філармонії за ініціативи голови правління Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України Алли Вікторівни Бучковської та підтримки обласної ради, облдержадміністрації, обласного духовенства. З усіх куточків Черкащини на свято завітали діти-сироти, діти з особливими потребами, діти учасників АТО, діти з родин вимушених переселенців, які проживають в нашій області, а також творчі колективи з усього регіону.Фестиваль розпочався фольклорним дійством «Минувшина єднає націю». У фойє філармонії демонструвалася новорічно-різдвяна виставка «Чарівна подорож у минуле», на якій були розміщенні кращі  роботи вихованців Шполянського Будинку школярів, на великому екрані проходили кращі епізоди попередніх фестивалів, діяла інтерактивна зона, аква-грим, резиденція святостей. Крім того, кожен мав змогу зробити фото на згадку.На початку фестивалю Почесною грамотою Черкаської обласної ради за вагомий професіоналізм, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у справу патріотичного виховання дітей та молоді нагороджений незмінний керівник, духовний батько зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» Шполянського Будинку школярів та хореографічного колективу народного танцю «Гренада» районного Будинку культури, якими прославляється Шполянський район та Черкаська область – Едуард Едуардович Пресліцький.Фольклорні почуття до звичаїв та обрядів українського народу заклично-віншувальними колядками та щедрівками лунали з дитячих вуст, а неперевершена хореографічна постановка «Щедрий вечір» постійного учасника танцювального колективу «Барвінок» та «Гренада» полонила серця усіх присутніх, справедливо отримавши приз глядацьких симпатій,  диплом лауреата фестивалю та новорічні подарунки-солодощі від організаторів та партнерів свята.З благословінням та божими настановами до присутніх звернувся високоповажний архієпископ Черкаський та Чигиринський владика Іоан.Здійснити поїздку вдалося завдяки фінансовій підтримці депутата обласної ради  ВО «Черкащани», керівника ПАТ «ЛНЗ» Анатолія Ткаченка, керівника ТОВ «Маяк-Агро» Михайла Богача.  Дякуємо також перевізнику ПП Віктору Сушку, керівнику комунального закладу «Шполянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Шполянської районної ради  Наталії Качан за медичну сестру Людмилу Зубко, яка здійснювала медичний супровід колективів.Батьки, учні, відділи освіти, культури і туризму райдержадміністрації дякують за надану можливість прийняти участь у фестивалі, де колядки, щедрівки, жарти та веселощі об’єднали всіх в одну єдину українську родину, а фестиваль не просто запалив дитячі серця, а й нагадав всім про світле свято Різдво Христове.


23.03.2015

Танцювальні колективи «Гренада» та «Барвінок» підтвердили  почесні звання «народний» та «зразковий»

22 березня народний аматорський ансамбль танцю «Гренада» Шполянського районного Будинку культури ім. М.В.Гоголя та зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського Будинку школярів (керівник - Едуард Пресліцький) за підтримки відділів культури та освіти райдержадміністрації взяли участь у регіональному огляді-конкурсі хореографічних колективів, присвячений 120-ій річниці від дня народження В.Авраменка, який відбувся у Корсунь-Шевченківському. Цьогорічний фестиваль проводився в рамках переатестації аматорських колективів, що носять почесні звання «народний» та «зразковий». Томучлени журі та глядачі мали змогу оцінити і побачити художній рівень та виконавську майстерність 17  хореографічних колективів у жанрі народного танцю  з 9-ти районівобласті.Загалом було представлено понад 40хореографічних композицій. Учасники народного аматорського ансамблю танцю «Гренада» та зразкового  дитячого танцювального колективу «Барвінок» під керівництвом досвідченого педагога, високопрофесійного балетмейстера, талановитого художнього керівника з 36-тирічним  досвідом роботи Едуарда Пресліцького презентували високу майстерність під час виконання хореографічних композицій: «З Україною в серці», «Привітальна», «Чобітки», «Ойра», «Кізлик», «Ой, Вася, Василечку», за що і отримали найвищу похвалу та вдячність від високоповажного журі у складі заслуженого артиста України, головного балетмейстера Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Володимира Татаринова; директора та методиста по хореографії КУ «ОЦНТ та КОР» обласної ради Таміли Іванової та Лариси Гусаченко; заслуженого працівника культури України, художнього керівника ансамблю «Дружба» Ольги Золотарьової, а також члена Національної спілки журналістів, заслуженого працівника культури УкраїниМихайла Костянтиновича Волковата підтвердили  почесні звання «народний» та «зразковий». Танець за танцем присутні поринали у прекрасний світ хореографічного мистецтва. Не дивлячись на те, що це все - таки конкурс, і керівники, і учасники колективів, і батьки радісно та від усього серця підтримували один одного, що породжувало теплу, дружню атмосферу серед усіх присутніх, адже такого роду заходи, особливо для хореографів, - це не тільки естетична насолода прекрасним, а й обмін досвідом. По закінченню конкурсної програми журі підвели підсумки та повідомили кінцеві результати. Обидва колективи, і «Гренада», і «Барвінок» потрапили в число учасників обласного фестивалю-конкурсу імені Василя Авраменка, який відбудеться в м. Черкаси в травні місяці поточного року, де відбудеться урочиста церемонія нагородження. «Дуже приємно було почути від журі слова вдячності за представлені композиції. Адже це надихає на створення нових постановок, а також піднімає творчий дух вихованців і мотивує їх на плідну працю на заняттях в колективах. За що їм велике спасибі!!!»- зауважив Едуард Едуардович.Вихованці колективів «Гренада» та «Барвінок» вкотре довели, що хореографічне мистецтво на Шполянщині під керівництвом Едуарда Пресліцького невпинно процвітає та розвивається стрімкими темпами. Бажаємо гренадівцям і барвінчатам натхнення та плідної праці у підготовці до наступного туру фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва імені Василя Авраменка,   а також дякуємо за надану допомогу в організації поїздки ПП «Юпітер» (Плахотнюк С.М.); ТОВ «Маяк-Агро» (Ветушко П.О.); ПП Сушко (Сушко В.В.), відділу культури та туризму райдержадміністрації (Вовк Д.В.) та батькам учасників танцювальних колективів.


19.11.2013

         Юні танцюристи Будинку школярів вітали аграріїв області

14 листопада в Палаці культури «Дружба народів» м.Черкаси відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня працівників сільського господарства України. Привітати трудівників галузі прийшли голова облдержадміністрації С.Б.Тулуб, голова обласної ради В.Черняк, члени колегії облдержадміністрації, члени президії та депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та делегації з усіх районів Черкащини, в т.ч. із Шполянського району.Після теплих слів і приємних подарунків учасникам урочистого зібрання відбувся святковий концерт, на якому радували душевним співом, живим, невимушеним спілкуванням  дует «Світязь», Світлана і Віталій Білоножки,  а  також гості з Москви - гурт «Алые маки». Заслужили честі виступати поряд з відомими артистами юні танцюристи зі Шполи: зразковий  дитячий  танцювальний  колектив «Барвінок» Шполянського Будинку школярів та народний аматорський колектив «Гренада» районного Будинку культури,  вихованці відомого в  області хореографа Е.Е.Пресліцького. Запальними українськими народними танцями «Гопак» і «Печу, печу хлібчик»  учасники хореографічних колективів викликали шквал оплесків. Виступ танцювального колективу «Барвінок» на обласному святі – шостий в цьому році виступ на обласній сцені. Юні  танцюристи вже радували черкащан запальними танцями під час святкових концертів з нагоди Днів  Конституції  та Незалежності України,   Всеукраїнського фестивалю народної творчості, присвяченого  200-річчю від дня народження Т.Г Шевченка і 60-річчю утворення Черкаської області та гала- концерту переможців обласного конкурсу хореографічних колективів , а також обласного фестивалю, організованого дитячим фондом України. За високу майстерність виконання народних танців вихованці Е.Е.Пресліцького отримали високу оцінку керівників області.


10.11.2013

"Барвінок"- учасник фестивалю народної творчості

9 листопада  в Черкаській обласній філармонії в рамках Всеукраїнського фестивалю народної творчості відбувся звітний концерт аматорських колективів Шполянщини та Звенигородщини, присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г Шевченка і 60-річчю утворення Черкаської області . Концертна програма розпочалася урочистостями – заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко та заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касьян  привітали учасників заходу, побажали їм вдалих виступів, а глядачам - незабутніх вражень та вручили подарунки  з тематичною символікою очільникам районів.  Шполянщина відкрила  концертну програму першою, яка розпочалася літературно-музичною композицією «Наш пророк» у виконанні народного аматорського чоловічого ансамблю козацької пісні «Гайдамаки». Гучними оплесками глядачі приймали  творчі колективи Шполянського району, серед яких народний аматорський ансамбль  камерного співу «Елегія», гурт «Срібні струни», гурт «ВіаЛеДі»,, народний аматорський жіночий ансамбль «Мальви» та інші.  Шквал оплесків отримав зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Будинку школярів. 42 вихованці хореографа Пресліцького Е.Е. виконали українські народні  танці: «Черевички», «Печу, печу хлібчик» та спільно з народним аматорським колективом «Гренада»  запальний «Гопак».


11.06.2013

                 «Барвінок» знову серед кращих

8 червня  у Черкаській обласній філармонії  відбувся заключний гала-концерт народних аматорських колективів вокально-хорового, хореографічного та інструментального жанрів.  Впродовж січня - травня 2013 року в  області проводилися огляди-конкурси народних аматорських колективів вокально-хорового, хореографічного та інструментального жанрів, присвячені знаменним датам – 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка та 60-річчю утворення Черкаської області. Всього в оглядах-конкурсах взяли участь понад 200 колективів різноманітних жанрів. У заключному концерті народних аматорських колективів вокально-хорового, хореографічного та інструментального жанрів брали участь 30 колективів. Шполянщину на заключному  гала-концерті, крім трьох колективів районного Будинку культури, презентував зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського  Будинку школярів, керівник Е.Е.Пресліцький. З вітальним словом до учасників цього фейєричного свята звернулася заступник голови обласної державної адміністрації Тетяна Федорівна Прітченко, яка, окрім по-материнськи теплих вітань, вручила  колективам дипломи лауреатів обласної премії ім.П.Демуцького в галузі аматорської  художньої творчості,  сертифікати на грошові нагороди. За високу виконавську майстерністю, художню довершеність хореографічних композицій, чудову палітру сценічних костюмів зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського Будинку школярів отримав нагороду - Диплом І ступеня за зайняте І місце в обласному огляді–конкурсі  колективів хореографічного жанру, присвячений 118-й річниці від дня  народження видатного українського хореографа Василя Авраменка.  Майстерно  виконана колективом «Барвінок» хореографічна композиція «У гостях у нахімовців» отримала бурхливі овації глядачів. Серед інших учасників концерту, а отже і переможців,  поряд зі школярами були представлені відомі не лише в області  студентські хореографічні колективи.Вітаємо юних барвінчат та їх керівника, зичимо  неповторних миттєвостей літнього відпочинку, а також вдалого виступу за тиждень на концерті в обласному центрі з нагоди святкування Дня Конституції України та Дня  молоді.


20.01.2013

Перша премія обласного фестивалю - у юних "барвінчат" з  Будинку школярів

Сьогодні в Черкаській обласній філармонії відбувся  четвертий обласний дитячий фольклорний фестиваль-конкурс вертепів та колядок "Щедрий вечір, добрий вечір, мати – Україно", організований Черкаським обласним відділенням Дитячого Фонду України. Мета фестивалю, який став яскравим підсумком новорічно-різдвяних святкувань на Черкащині,- відродження українських традицій, духовності, виховання у дітей патріотизму, виявлення і підтримка молодих виконавців, юних авторів і аранжувальників, відродження та популяризація автентичних зразків української обрядової та звичаєвої культури. У фестивалі брали участь юні дарування  з Канева та Черкас, Золотоніського, Чигиринського, Чорнобаївського  та інших районів області. Шполянщину на фестивалі представляв зразковий дитячий хореографічний колектив «Барвінок»  Будинку школярів. Саме цей колектив  більш як півстоліття чарує красою танцю, високою виконавською майстерністю вже не одне покоління жителів нашого району і  є його гордістю. З  1978 року його незмінним художнім керівником  працює Пресліцький Едуард Едуардович. За вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження і примноження надбань національної культури та художньої спадщини українського народу, високий  художній рівень дитячому танцювальному колективу «Барвінок»  в 2008 році    Міністерство освіти і науки України присвоїло почесне звання «Зразковий художній колектив», а в 2012 році колектив підтвердив це високе звання.  «Барвінок» - щорічний призер  обласного огляду-конкурсу дитячої творчості «Грайлива веселка», постійний учасник міських та районних святкових заходів, а також різноманітних благодійних акцій. В минулому році колектив нагороджений районною премією в галузі освіти і культури імені нашого відомого земляка І.Гончара. Представлена 26-ма учасниками колективу хореографічна театралізована вистава «Різдвяний вертеп» зірвала шквал оплесків і найвищі оцінки високоповажного журі. Диплом лауреата І премії фестивалю в номінації «Театралізована вистава» та саму премію вручили Ззазковому дитячому хореографічному колективу «Барвінок»   заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касян та голова Черкаського обласного дитячого фонду Алла Бучковська. Перемозі у фестивалі юні танцюристи та їх керівники завдячують голові Шполянської районної ради Тимошенку М.О., начальнику відділу культури Шполянської райдержадміністрації Вовку Д.В., керівнику автопідприємства Сушку В.В., які організували перевезення колективу в м.Черкаси. Директор Будинку школярів Дудник К.І., художній керівник танцювального колективу Пресліцький Е.Е. та їх вихованці висловлюють слова глибокої вдячності всім благодійникам, хто не байдужий до дитячих обдарувань і допоміг коштами для пошиття учасникам колективу нових сценічних костюмів: генеральному директору ПРАТ «Шполянський завод продтоварів» Кошовому О.М.,  директорам  СТОВ «Агрофірма «Вись» Варенику В.І., «Урожай» Ржевському  О.В., ПРСП ім. Шевченка Гончаренку М.М.