Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Семінари завідувачів

Головне меню

20.03.2017

Вивчено управлінські функції керівника ДНЗ

17 березня  на базі  дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка» Шполянської міської ради відбувся семінар-практикум завідувачів ДНЗ на тему «Модифікація змісту, форм та методів управлінської діяльності керівника ДНЗ». Семінар організовано за організаційно-мотиваційним, навчально-методичним, практичним та підсумково-узагальнюючим блоками. Керівником заходу  Захарчук В.В., методистом районного методичного кабінету, висвітлено актуальність проблеми та сконцентровано увагу учасників  на шляхах вирішення тих чи інших проблем під час управління дошкільним закладом. Головний спеціаліст відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Каландирець І.І. ознайомила завідувачів основними вимогами до ведення трудових книжок, особових справ,  формування посадових інструкцій, ведення книг наказів з кадрових питань, надання відпусток працівникам, заохочення їхньої праці та іншими аспектами  кадрового діловодства як основи успішного, ефективного управління ДНЗ. Завідувач ДНЗ №1 «Ялинка» Кравченко Ю.О. поділилась власним досвідом роботи на тему «Як створити ефективний механізм управління ДНЗ. Які вимоги до лідера сучасного ДНЗ» та підготувала методичну розробку «Управлінський інструментарій завідувача ДНЗ», яка стане в нагоді кожному керівнику., а також ознайомила учасників семінару з результатами нещодавно проведеної модернізації матеріально-технічної бази закладу.Практичний блок провела Бебешко А.В., голова батьківського комітету ДНЗ №1 «Ялинка», за фахом «практичний психолог», яка процитувала східну притчу «Дзеркальний світ» та провела ряд психологічних тестів на пізнання внутрішнього світу кожного з присутніх. Районний методичний кабінет, відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської РДА та всі учасники семінару-практикуму висловлюють подяку організаторам заходу за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини семінару.

Захарчук В.В., методист РМК


31.03.2016

Учимося пізнавати самих себе

 

30 березня 2016 року на базі ДНЗ №5 «Калинка», який очолює Колісник Л.А. проведено районний семінар завідувачів та вихователів-методистів дошкільних закладів на тему «Професійна рефлексія педагогів». У ході заходу методист РМК В.В. Захарчук провела освітній консалтинг «Значення рефлексії для професійної діяльності адміністрації» та слайд-презентацію щодо забезпечення ефективної взаємодії з педагогами через використання рефлексії як інструментарію.  З метою детального вивчення цього питання завідувач ДНЗ Колісник Л.А. свій виступ супроводжувала презентацією «Формування професійної рефлексії в педагогів». Вихователь-методист Сень В.В. зосередила увагу присутніх на використанні професійної рефлексії як інструменту корекції взаємодії з педагогами. Приємною несподіванкою було проведення інтерактивних вправ з колегами.


12.10.2014

Завідувачі ДНЗ обмінялися досвідом

10 жовтня на базі дошкільного навчального закладу №3 «Зірочка» м.Шпола відбувся семінар-практикум завідувачів ДНЗ з проблеми «Організація охорони праці та безпеки життєдіяльності в ДНЗ». Керівник семінару- методист районного методичного кабінету відділу освіти В.В. Чорновольська ознайомила учасників з нормативно-правовою документацією щодо організації охорони праці та безпеки життєдіяльності в ДНЗ. Завідувач ДНЗ №3 «Зірочка» Н.В.Пресліцька провела практикум з оформлення ділової документації з вище зазначених питань. Завідувачі ДНЗ №4 «Сонечко» Н.Ф. Остроух та ДНЗ №5 Л.А. Колісник презентували посібники з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Методист РМК В.В.Чорновольська ознайомила зі змістом листів МОН України  «Щодо вирішення  окремих питань про зарахування до дошкільних навчальних закладів дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення» від 29.09.2014 №1/9-500; «Щодо окремих питань державної атестації та рейтингового оцінювання», а також Постановою КМУ від 05.03.2014 №71 «Деякі питання оптимізації державних цільових програм і національних проектів, економії бюджетних коштів та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», зокрема про дострокове припинення виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Учасниці заходу висловили вдячність завідувачу ДНЗ №3 «Зірочка» Н.В.Пресліцькій та всьому колективу садка за гостинну зустріч у стінах навчального закладу.