Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День миру

Головне меню

22.09.2017

Ми - за мир!

День миру був заснований 30 листопада 1981 року і протягом 20 років відзначався в день відкриття сесії ООН кожен третій вівторок вересня. У 2001 році була прийнята резолюція про проведення Міжнародного дня миру щорічно 21 вересня. ООН проголосила свято днем ​​відмови від насильства і припинення військових дій в усьому світі. День миру 2017 актуальний як ніколи, адже сучасне суспільство страждає від міжнаціональних конфліктів, війн, терактів, екологічних лих. Організація об'єднаних націй закликає в цей день подумати про ці проблеми і шляхи їх вирішення. В якості емблеми на 21 вересня, Міжнародний день миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. В навчальних закладах нашого району було проведено ряд заходів. Зокрема, в  Матусівського НВК № 2  на шкільному подвір’ї     було проведено акцію «Голуб Миру». Учні та вихованці дитячого садочку «Малятко»  створили паперові  фігури Голуба Миру,  були проведені виставки малюнків «Мир очима дітей», виховні години, уроки Миру, флешмоб під назвою «Українці за мир».  Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру, який продзвенів  на лінійці.  У Шполянській ЗОШ №5  учні  також стали активними учасниками акції «Голуб миру». Лідери шкільної організації «Веселкова республіка» провели майстер-клас по виготовленню паперових голубів для учнів молодших класів. Учні 8 класу взяли участь у флешмобі «Голуб миру, лети! Україну захисти!». "За 24 години можна дійти згоди щодо припинення воєнних конфліктів і припинення даремного кровопролиття. А ми для початку маємо навчитися жити в мирі один з одним» - так почала  виховний урок миру і дружби «Ми за мир» учитель Станіславчицького НВК Броварська І.В.  В процесі  заходу діти брали участь у тренінгу «Моя думка», грали в ігри «Знайди собі подібного» та «Мій внесок у справу миру», будували «Ланцюжок побажань», переглядали презентації про святкування дня миру в різних країнах. Учні школи стали учасниками Всеукраїнського флешмобу «Дзвін миру» та показали своє серце з символом миру- голубом, а учні 1-4 класів та вихованці дитячого садка взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті «Хай завжди буде мир!".Учні  Матусівського НВК № 1 також взяли участь у акції  «Голуб миру» та у флешмобі під назвою «Ми – за мир», під час якого виконали пісні «Ми хочемо миру»  і  «Разом ми – велика сила», вишикувавшись у вигляді голуба – символа миру. Напередодні заходу всі учні НВК взяли  участь у виготовленні паперових голубів та оздобленні ними шкільного приміщення. Також на захід був запрошений отець Олександр, який прочитав молитву за мир в Україні та благословив учнів на щасливе і мирне майбутнє.

Мета  усіх проведених заходів  – пропаганда миру і толерантності, дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги.