Любіть життя, бо воно єдине і ніколи не повториться... Насолоджуйтесь життям...Живіть так, щоб вам ніхто не дорікнув, що ви просто животіли, залиште після себе добрий слід. О.А.Захаренко
Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Методичні об’єднання директорів та заступників

Головне меню
20.02.2017

Матусяни ділилися досвідом патріотичного виховання

17 лютого в Матусівському НВК №2 відбувся районний семінар  на тему «Окремі завдання і напрямки національно-патріотичного виховання»  для заступників з виховної роботи (керівник Кружіліна Л.Ю.), який провели заступник директора з виховної роботи Волинець В.В. та педагог-організатор Данилко А.А. Насичене та цікаве свято на тему «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!» побачили  колеги з усіх навчальних закладів району. Найменші вихованці НВК разом із вихователем Шаповал Л.В. підготували танець, учні 3 та 4 класів зі своїми наставниками Молчановою  О.Д. та Гнатюк О.М показали нам цікаві сценки. Милозвучні пісні про рідний край заспівали дівчата зі шкільного ансамблю, яким керує вчитель Демиденко Н.М.. Учасники шкільного гуртка «Юні знавці лікарських рослин» - учні 10 класу з класним керівником Клименко О.В. подарували гостям патріотичні вироби, пригостили вітамінними чаями,  способи приготування яких знає вчитель біології Паращенко Л.В. Комп’ютерна підтримка вчителя Гайдаша Б.Л., який створив та презентував відео про  мальовниче село Матусів, була цікавою і змістовною. Гостя свята - сільський бібліотекар та волонтер Коваль Надія Іванівна показала рушники сільських рукодільниць. Дорослі й діти вшанували пам’ять загиблого воїна АТО- уродженця с.Матусів Лифаря Сергія Івановича, якому б виповнилося 48 років саме в цей день. Гості переглянули презентацію про національно-патріотичне виховання в НВК, педагоги, учні й батьки якого у тісній співпраці  прагнуть виховати риси людяності, любові до батьківщини, шанобливе ставлення до надбань минулого, здобутків сьогодення  української держави. 


06.02.2017

Початкова школа на шляху оновлення української освіти

У перший лютневий день на базі Шполянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 у відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи. Керівник семінару, завідувач райметодкабінету Курінна О.М., презентувала присутнім Концепцію «Нова українська школа». Методист Назаренко С.Г. ознайомила учасників семінару з досвідом роботи щодо формування компетентностей на уроках у початкових класах та акцентувала увагу на ключових положеннях нової української початкової школи, які почали впроваджуватися вже у 2016/2017 н.р., а також нагадала про змінену методику викладання предметів в початковій школі, яка переорієнтувалася на компетентнісне навчання, педагогіку партнерства. Учасники семінару відвідали фрагменти уроків вчителів 1-х класів Лихенко С.П. та Кавун О.М., 2-го класу Криницької К.С., 3-х класів Кугот З.М. та Сіренко Л.М., 4-х класів Марченко С.В. та Стеценко Ю.В., під час яких відзначено високий рівень формування педагогами компетентних молодших школярів. Цікавим і змістовним був психолого-педагогічний тренінг «Діти нового покоління Z», проведений методистом Косенко Н.А.У ході роботи учасники семінару вчилися вирізняти  з-поміж  учнів дітей нового покоління, а саме особливості пам'яті, уваги, мислення. Звернула увагу на використання технік партнерської взаємодії, натхнення, схвалення, спонукання, відновлення віри учня у свої сили. Кінцевим результатом стала розробка рекомендацій для батьків та педагогічних працівників щодо навчання і виховання дітей нової формації. Методист Півень В.М. провела практикум «Готуємось до атестації педагогічних працівників». У кінці семінару відбувся обмін досвідом. А на завершення завідувач райметодкабінету Курінна О.М.  підсумувала роботу, визначила завдання на наступний семінар.


18.05.2016

Є що підсумовувати

18 травня в районному методичному кабінеті відбувся черговий семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Про підсумки методичного 2015-2016 року та організацію методичної роботи в 2016-2017 навчальному році». Завідувач РМК Курінна О.М.,  методисти Назаренко С.Г, Сабадаш Г.М., Півень В.М., Ложкова З.О., Різник О.А., Музика С.А., Кравченко Т.В. детально проаналізували роботу 34 предметних методичних об'єднань, 16 творчих груп, 7 постійно діючих семінарів, 10 майстер-класів, 6 опорних шкіл та 4 базових ДНЗ та інших форм методичної роботи, дали їй оцінку, виявили прорахунки та накреслили плани на наступний рік.


28.10.2015

Відбулося навчання директорів з проблеми «Управлінський моніторинг»

У наш час моніторингові дослідження дають можливість отримувати об’єктивну інформацію про стан і якість навчання, здійснювати зворотний зв'язок з усіма ланками освітньої системи, сприяють прийняттю обґрунтованих управлінських рішень. Разом із тим моніторинг якості освіти передбачає системне вивчення будь-якого об’єкта. Однією з найбільш складних для адміністрації навчального закладу є проблема об’єктивних і комплексних висновків при вивченні стану викладання навчального предмета. Традиційний підхід до її вирішення часто не дозволяє одержати повну та достатню інформацію про ефективність діяльності вчителів та рівень навчальних досягнень учнів, який вони забезпечують. З метою вивчення сучасних підходів систематичного контролю на черговому  груповому семінарі для директорів шкіл, що відбувся 27 жовтня в районному методичному кабінеті, розглянуто тему «Управлінський моніторинг.Моніторинг стану викладання навчального предмету». У своєму виступі завідувач районного методичного кабінету Курінна О.М. розповіла  про те, що вивчення стану викладання навчального предмета передбачає багатовекторність зусиль адміністрації ЗНЗ, має наслідки при застосуванні традиційного підходу більш суб’єктивні, ніж об’єктивні. Керівникам освітньої установи доводиться: планувати і здійснювати відстеження якості кадрового і програмно-методичного забезпечення; виявляти рівень фахової педагогічної майстерності вчителів; аналізувати питання, що стосуються методичного забезпечення впровадження інноваційних навчальних технологій при викладанні предмета; вивчати наявність перспективного педагогічного досвіду; відстежувати якість роботи з молодими спеціалістами (за наявності таких); досліджувати стан виконання нормативних та методичних вимог, що стосуються атестації та підвищення кваліфікації вчителів; вивчати питання матеріально-технічного забезпечення викладання навчального предмета, а також питання організації навчально-виховного процесу тощо. Учасники семінару дійшли висновку, що моніторинг – це метод системного дослідження, що забезпечує постійне отримання інформації про стан того чи іншого об’єкта та передбачає систему збирання, опрацювання, аналізу й розповсюдження інформації як у цілому, так і окремих елементів, а адміністрація ЗНЗ, застосовуючи моніторингові дослідження, матиме змогу дослідити стан викладання навчального предмета найбільш системно, повно, всебічно й глибоко. Практичний психолог Шполянської ЗОШ №1 Косенко Н.А. розкрила психологічний аспект моніторингових досліджень, а також провела навчальні тренінги.Підсумком роботи семінару стали рекомендації щодо практичного втілення розглянутих питань. 


21.05.2015

Завучі підсумували методичну роботу

20 травня в районному методичному кабінеті відбувся черговий семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Про підсумки методичного 2014-2015 року та організацію методичної роботи в 2015-2016 навчальному році». Завідувач РМК Курінна О.М. прозвітувала про роботу районної методичної структури: 32 предметних методичних об'єднання, 9 творчих груп, 7 постійно діючих семінарів, 4 майстер-класів, 7 опорних шкіл та 4 базових ДНЗ. Детальний аналіз дозволив не лише підсумувати роботу, а й дати їй оцінку, виявити прорахунки та накреслити плани на наступний методичний 2015-16 навчальний рік. Про його майбутні перспективи говорила методист Ложкова З.О., яка дала настанови щодо захисту шкільних методичних структур у вересні 2015 року. Про результати участі педагогів району у ХХ обласній виставці «Освіта Черкащини – 2015» інформувала методист РМК Назаренко С.Г., яка розповіла не лише про успіхи освітян Шполянщини, а й вказала на недоліки в поданих роботах, що вплинуло на їх оцінку. Методист Сабадаш Г.М. підсумувала результати роботи з обдарованою молоддю, а методист Кавун В.М. – про наслідки атестації педагогічних працівників у 2014-2015 навчальному році.


22.01.2015

Навчалися завучі

21 січня на  базі районного методичного кабінету відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Нестандартні форми проведення педагогічної ради».Виступ завідувача районного методичного кабінету Курінної О.М. з визначеної теми активізував учасників семінару на пошук проблемних запитань: «Як зробити, щоб педагоги, котрі впроваджують новітні технології, стали центром у процесі творчого пошуку? Чи можна цього досягнути за допомогою вдосконалення  педагогічної ради? Якщо так, то що саме потрібно вдосконалити: її тематику, структуру,  форму,  процес ухвалення рішень,  щось інше? Що нас не влаштовує в підготовці та проведенні традиційних педрад? У ході дискусії своїм досвідом щодо вирішення вищеназваних питань ділилися Діхтяренко О.П., Дядченко Ю.О., Осадча В.М., Завгородня Н.Г. -заступники директорів із Васильківського, Терешківського НВК, Шполянських ЗОШ №1 та №5.Важлива функція педагогічної ради - організація атестації педагогічних працівників, про що говорилося у виступі головного спеціаліста відділу освіти Каландирець І.І. Крім того нею було детально проаналізовано всі норми Типового положення про атестацію педагогічних працівників.В роботі семінару з різних профільних питань взяли участь методисти райметодкабінету Кавун В.М., Горбенко Л.Г.,   Різник О.А., Музика С.А.


19.11.2014

Заступники директорів проаналізували управлінські функції

Сьогодні районним методичним кабінетом проведено черговий семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи  тему «Як забезпечити ефективний внутрішньошкільний контроль». У виступі  завідувача  райметодкабінету Курінної  О.М.  детально охарактеризовано найважливіші етапи такого контролю, привернуто увагу до можливих помилок та шляхів їх усунення. Оксаною Миколаївною  рекомендовано літературу, яка допоможе в здійсненні основної  функції керівника  навчального закладу – керівництва і контролю. Учасники семінару переглянули відеоурок з основ здоров’я, підготовлений учителем Матусівського НВК №2  Молчановою О.Д. та провели практичну роботу з його аналізу. Приділялася увага на семінарі питанню психологічного стану  учасників навчально-виховного процесу. Заступник директора  Матусівського НВК № 2 Сокур Ю.В. підготувала тести та тренінги психологічного розвантаження   керівників навчальних закладів. Ці  та інші матеріали семінару були розміщені  на  електронному носії за сприяння директора Матусівського НВК №2  П’яних Ю.В. та вручені учасникам семінару.


08.05.2014

Заступники директорів підсумували навчальний рік

7 травня відбувся черговий семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, на якому були підведені підсумки методичного 2013-2014 року. Заступники директорів Шполянської ЗОШ №1 Осадча В.М., Білоцеркович О.С., Шполянського НВК №3 Любімова Л.О. та Сигнаївського НВК Зубріцька В.Б. прозвітувались про роботу таких ланок районної методичної структури як опорні школи, що базуються на їх навчальних закладах. Ці звіти у вигляді змістовних презентацій були схвально сприйняті учасниками семінару.Про роботу районної методичної структури та її результати в 2013-2014 навчальному році, плани на наступний навчальний рік говорила методист Ложкова З.О. На семінарі також розглядався ряд актуальних питань зокрема, завідувач РМК Курінна О.М. акцентувала увагу на підходах до формування робочих навчальних планівна новий навчальний рік. Заступник директора Шполянської ЗОШ №1  Осадча В.М. привернула увагу присутніх до проблем зовнішнього незалежного оцінювання. Методист РМК Сабадаш Г.М. проаналізувала роботу міжшкільних факультативів. Завідувач РПМПК Толчініна О.І. зосередилася на  питанні раннього виявлення дітей з вадами психофізичного розвитку. Підготовлений методистами РМК Кавун В.М., Музикою С.А., Кравченко Т.В., Чорновольською В.В., Досич Н.В. методичний анонс націлив учасників семінару на відповідну роботу щодо завершення поточного навчального року.З метою вивчення та потреб педагогічного загалу, удосконалення планування роботи районної методичної структури на 2014-15 навчальний рік завідувачем РМК Курінною О.М. проведено діагностування учасників семінару.


26.01.2012

У Лебединському НВК №1 навчалися заступники директорів

25 січня на базі Лебединського НВК №1 відбувся груповий семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи з теми «Інноваційний потенціал школи.Який він?». Учасники семінару заслухали виступи завідувача райметодкабінету Кравця В.П. з визначеної теми та заступника директора Лебединського НВК №1 Каракоці О.І. «З досвіду застосування традиційних та інноваційних технологій навчання і виховання». Були представлені презентації семінару-практикуму на тему «Комп’ютерні технології та їх застосування для формування інформаційно-комунікаційних компетенцій», засідання методичних об’єднань вчителів початкових класів на тему «Театральна педагогіка в початковій школі та дошкільному закладі НВК», вчителів суспільно-гуманітарного циклу на тему «Ігрові форми навчання як засіб розвитку творчої особистості», вчителів природничо-математичного циклу на тему «Креативні підходи до вивчення екологічних питань». Після отриманої інформації учасники семінару обмінялися досвідом та здійснили огляд навчальних приміщень НВК. 


17.12.2011

У Мар'янівському НВК І-ІІІ ступенів навчалися директори

16 грудня 2011 року проведений груповий семінар директорів у Мар'янівському НВК (директор Боримський В.С.) на тему «Підвищення професійної компетенції вчителя – необхідна умова розвитку освіти». Учасники семінару прослухали виступи завідувача райметодкабінету Кравця В.П, методиста Кавун В.М., директора Боримського В.С. з визначеної теми, оглянули експонати Зали пам'яті, були присутні на презентації навчально-виховного комплексу, проаналізували фрагменти 10 презентованих уроків, обмінялися досвідом, дали позитивну оцінку проведеним заходам.