Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Щодо курсу за вибором "Сімейні цінності"

Шановні колеги, педагоги, батьки, представники громадських організацій.

Сьогодні як ніколи важливо осягнути глибину проблематики української сім’ї. Одне з відомих гасел проголошує: «Щаслива родина — міцна Україна!». Це мета, але не факт! Факт, на жаль, дещо інший. Якби  постало завдання охарактеризувати сучасну українську сім’ю, передусім на думку спало б таке: «Українська сім’я — це, переважно, неповна сім’я, не зовсім щаслива сім’я, де більшість дітей росте без рідних мами чи  тата». Це припущення підтверджується даними  Держкомстату України, який фіксує, що середній показник розлучень в Україні становить 65 % (32 % на Заході і до 80 % на Сході та Півдні). Ця цифра не є об’єктивна й кінцева, хоча все пораховано до одиниць. За фактом вона гірша, тому що станом на сьогоднішній день у нас декілька мільйонів українців роками перебувають за кордоном на заробітках, їхні сім’ї переважно зруйновані, проте це не зафіксовано в актах цивільного стану, а в подальшому цей факт знайде своє  відображення на тепер уже зруйнованому сімейному благополуччі майбутніх поколінь українців.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 08.12.2015 № 854 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему «Сімейна політика України - цілі та завдання» Міністерство рекомендує в навчальних закладах продовжувати впровадження програми формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства, зокрема, - курс за вибором або факультатив «Сімейні цінності».

Рекомендуємо скористатися можливістю розпочати  процес підвищення кваліфікації вчителям, які виявлять бажання і готовність викладати курс «Сімейні цінності» у закладах загальної середньої освіти (8-10 класи).

Якщо Ви маєте бажання підготуватись до викладання курсу «Сімейні цінності» пропонуємо взяти участь у дводенному навчальному семінарі-тренінгу при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти медпрацівників. Заповнені анкетні дані  просимо направити на електронну почту rmk_rezerv@ukr.net   або  shpola_rmk@ukr.net до 27 квітня 2019 року.

Анкета

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51