Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Звернення громадян

Ваше ім'я: Ваше питання:
E-mail:
Світлана
Доброго дня! Керуючись Законом України "Про освіту" і Прикінцевим і перехідним положенням до нього перейменували Гімназію І-ІІІ  ступенів ім. Олени Пчілки у Ліцей І-ІІІ ступенів "1ім. Олени Пчілки чи має  право заклад на підвищеня 10% відповідно до підпункту б. пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти, затвердженої наказом МОНУ від 15.04.1993 №102
Відповідно до підпункту «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, погодженої з Міністерством праці України, Міністерством фінансів України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56, посадові оклади (ставки заробітної плати) керівним та педагогічним працівникам ліцеїв та гімназій підвищуються на 10%.
 
оксана
Чи може вчитель української мови та літератури мати навантаження 22 години та виконувати обов'язки педагога-організатора з 9 годинами навантаження?
Доброго дня! Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 № 102 (зі змінами від 11.06.2007 № 471)  п. 91, керівні працівники закладів освіти, керівники фізичного виховання центрів допризовної підготовки можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин та тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку). Керівні працівники дитячих дошкільних закладів можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень. У сільській місцевості директори і їх заступники при відсутності вчителів або викладачів з відповідних предметів можуть вести викладацьку роботу в обсязі не більше 12 годин на тиждень (480 годин на рік) з дозволу відповідного органу управління освіти. Директори, їх заступники по навчальній роботі в дитячих музичних, художніх школах, школах мистецтв, школах загальної музичної освіти можуть вести викладацьку роботу в середньому не більше 12 годин на тиждень, якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад. Інші працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше 2 годин (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку). У випадках, коли вищезгадані працівники отримують по основній посаді 0,5 посадового окладу (ставки), їм дозволяється вести викладацьку роботу в середньому не більше 3 годин на день (18 годин на тиждень, 720 годин на рік), а при виконанні цієї роботи в 1-4 класах -до 20 годин на тиждень. Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією). За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.
Олена
Чи мають право реорганізувати навчальний заклад І - ІІІ ступенів з кількістю учнів 39 в заклад І ступеня?
Доброго дня! Всі заклади освіти діють на підставі власних установчих документів, що затверджуються їх засновниками відповідно до законодавства (ЗУ «Про освіту» ст. 22 пп.8)
Засновники закладу освіти в праві реорганізувати чи ліквідувати заклад освіти (ЗУ «Про освіту» ст. 25 пп. 6) про те, зобов’язані забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.  
Саша
Де можна переглянути завдання та відповіді районних олімпіад?
Доброго дня! Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099 та наказу  Управління  освіти і науки Черкаської  облдержадміністрації було  організовано  проведення  І етапу (шкільного) Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька, французька), правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, екології, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання, російської мови та літератури  у жовтні 2018 року ( за завданнями,  складеними вчителями -предметниками)
     З 10 листопада до 22 грудня 2018 року проведено ІІ етапу (районний) олімпіад  за  завданнями  КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Завдання надсилаються на електронну адресу методичного кабінету за декілька днів до олімпіади. Файл архіву захищено паролем. За одну годину до початку олімпіади на сайтах методистів ЧОІПОПП розміщені паролі для відкриття завдань. Після закінчення олімпіади завдання  знаходяться в методистів   Шполянського районного методичного кабінету.
Дякуємо за звернення.
Сергій Ф
Чи відомі Вам причини по яких в Матусівському НВК №1 відсунє опалення школи та дошкільного закладу? Температура ( зі слів працівників) становить 11 градусі. Дякую за відновідь.
Доброго дня, на Ваш запит повідомляємо, що  наведена цифра низької температури потребує підтвердження, адже до відділу освіти ні адміністрація, ні педпрацівники закладу  не звертались, а з 29.10.2018 року  у Матусівському НВК №1 розпочато  опалення закладу.
Дякуємо за увагу до сайту відділу освіти, у справах сімї, молоді та спорту Шполянської РДА.
Алла
Чи є наявні вакансії на посаду вчителя у школах району на даний момент?

Доброго  дня! Станом на 28.02.2018 року в закладах освіти Шполянського району відсутні вакантні посади. Також повідомляємо, що відповідно до чинного Закону "Про освіту" кадрове забезпечення закладу здійснює його керівник. Тому радимо Вам звертатись за інформацією про вакансії до директорів  закладів освіти  та залишити дані про себе за відповідною формою  у нашому відділі.

галина
як буде стояти питання про подальшу працю пенціонерів -директорів в 2018 році?

Шановна Галино! Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII частину другу ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» викладено в такій редакції:

«2. Керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу.

Керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше)на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об'єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об'єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки».

Підпунктом 17 п.3 Прикінцевих та перехідних положень закону «Про освіту» встановлено, що після набрання чинності цим Законом частина друга статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту» застосовується до посад, що стали вакантними в установленому трудовим законодавством порядку.

Підпунктом 2 п.6 Прикінцевих та перехідних положень цього закону Кабінет Міністрів України зобов’язано протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.

Тож виходить, що допоки в установленому законом порядку не буде затверджено типове Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, на підставі якого засновником буде розроблено положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, а також не будуть забезпечені вимоги щодо складу конкурсних комісій, зокрема в частині представництва з боку громадських об'єднань керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реалізація частини другої ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» про призначення керівника комунального закладу загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору унеможливлюється.

Щодо листа Міністерства освіти і науки України від 13.10.2017 № 1/9-554 «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту», в якому йдеться про те, що тимчасова відсутність затвердженого Міністерством зазначеного вище типового положення (наразі розробляється) не зупиняє дію норми Закону, то це суперечить загальноприйнятим нормам законотворчості, бо зупиняти чи не зупиняти дію певної норми закону може лише відповідний закон, а не відсутність механізму її реалізації.

Крім того, п. 9 цього листа, а саме про обрання керівника комунального закладу загальної середньої освіти на основі конкурсного відбору, що має бути проведений відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, розробленого та затвердженого засновником цього закладу, потенційно може мати відмінні норми, від передбачених у розробленому з часом міністерством типовому положенні, містити іншу, ніж передбачена частиною 2 ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту», норму.

Згідно з частиною другою п. 2 ст. 2 Закону України «Про освіту» листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми.

Тому застосування передбачених у листі положень про передчасне обрання за конкурсом керівників комунальних закладів загальної середньої освіти може призвести до порушення їхніх трудових прав та до звернень ними до судових органів.

Відповідно до частини другої ст.391 Кодексу законів про працю України трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк. Аналогічні положення передбачено в пункті 5.3.9 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, яким Міністерство освіти і науки України рекомендує органам управління освітою, керівникам закладів та установ освіти і науки спрямовувати контрактну форму трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність.

Тому у випадках, коли на час набуття чинності Законом України «Про освіту», тобто станом на 28.09.2017, мали місце трудові відносини між директором загальноосвітнього навчального закладу та засновником чи уповноваженим ним органом (управлінням освіти і науки) на умовах контракту, вони можуть бути продовжені як на умовах контракту, так і на умовах безстрокового трудового договору.

Людмила
Доброго дня! Я з 1998 року була призначена заступником директора з виховної роботи на 0,5 ставки. Також була вчителем зарубіжної літератури, української мови та літератури. Проте наказу про призначення мене вчителем в навчальному закладі не було. Виявляється, що я працювала 19 років тільки на півставки.Чи вплине дана ситуація на призначення пенсії? Хто повинен відповісти за те, що в школі немає відповідних наказів?

Шановна Людмило! Радимо Вам звернутися у відділ освіти, якому підпорядкований Ваш навчальний заклад, з проханням з'ясувати наявність  наказу про призначення на посаду вчителя. Спеціаліст (методист) по роботі з кадрами зобов'язаний на Ваш запит переглянути  кадровий архів, можливо, в книзі наказів з кадрових питань за 1998 рік є запис про призначення Вас на посаду вчителя. Директор своїм наказом призначає лише обслуговуючий персонал, а не вчителів. Саме   відділ освіти призначає на посади вчителів, в тому числі тих, хто працює на умовах суміщення чи сумісництва.Крім цього, підвтердженням Вашого стажу на посаді вчителя можуть бути відомості бухгалтерії відділу освіти про нараховану Вам зарплату за період з 1998 року по цей час, які також повинні зберігатися в архіві. Якщо Ви працюєте в Шполянському районі, зверніться до головного спеціаліста відділу Каландирець І.І. із трудовою книжкою.Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації.

Аноним
Доброго дн,.підкажіть будь ласка, чи є ваканції для вчителя англійської мови на даний момент.

Добрий день! Станом на 03.02.2017 року в навчальних закладах Шполянського району немає вакантної посади вчителя англійської мови, проте радимо Вам звернутися у наш відділ  і залишити інформацію про себе за встановленим зразком заяви про майбутнє працевлаштування. Це пришвидшить Ваше працевлаштування  у разі виникнення вакансії впродовж навчального року. На цьому тижні було два запити від Матусівського НВК №1 та Васильківського професійного ліцею, але  на ці вакансії вже знайдено фахівців за допомогою нашого реєстру заяв у банку даних осіб, що бажають працювати в НВК, ЗНЗ району. Якщо Вам зручно, можете  залишити резюме (або тільки ПІП, рік закінчення ВНЗ, мобільний телефон) у цьому розділі, ми зареєструємо його як електронне звернення. Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації.

Юля
Чи може вчитель-філолог займати посаду вихователя ДНЗ ?

Шановна Юліє! Відповідно до статті 30 Закону України від 11.07.2001  № 2628-III «Про дошкільну освіту» педагогічний працівник дошкільного навчального закладу - особа з високими моральними якостями, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки, а згідно статті 31 педагогічних працівників державного і комунального дошкільного навчального закладу призначає на посади та звільняє з посад його керівник. Згідно пункту 2 розділу Х «Прикінцеві положення» Закону України «Про дошкільну освіту» дія частини першої статті 30 цього Закону щодо обов'язковості відповідної вищої педагогічної освіти для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів поширюється на осіб, які призначатимуться на посаду педагогічного працівника дошкільного навчального закладу, з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 1 січня 2002 року. Згідно розділу IV «Умови та порядок присвоєння  кваліфікаційних категорій» Типового положення  про  атестацію  педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 06.10.2010  №930,  атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням  кваліфікаційних категорій проводиться щодо вихователів  дошкільних    навчальних закладів, які мають повну вищу педагогічну освіту зі спеціальності дошкільна освіта, дошкільне виховання або які мають дві освіти, одна з яких - неповна вища педагогічна або  базова  педагогічна  з цієї самої спеціальності,  а друга - повна вища педагогічна освіта за іншим фахом. Отже, вчитель-філолог може займати посаду вихователя ДНЗ за умови, що на неї не претендує той, хто має вищу педагогічну освіту зі спеціальності дошкільна освіта, проте кваліфікація філолога, без спеціальності «Дошкільне виховання»,  стане перешкодою для присвоєння кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання. На Ваше питання щодо кількості  відкритих занять, які повинен дати протягом навчального року вихователь ДНЗ, немає відповіді з конкретною цифрою в жодному нормативному документі у сфері освіти. На нашу думку, кожне заняття  вихователя є відкритим. Радимо Вам прочитати цікаві  статті про педагогічні вимоги до відкритого уроку за посиланнями  http://thebestschool.at.ua/publ/administracija_informue/pedagogichni_vimogi_do_vidkritogo_uroku/8-1-0-87, а також http://super-vpu.blogspot.com/2015/02/blog-post_27.html

Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації.

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51