Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Звернення громадян

Ваше ім'я: Ваше питання:
E-mail:
Олена
Чи мають право реорганізувати навчальний заклад І - ІІІ ступенів з кількістю учнів 39 в заклад І ступеня?
Доброго дня! Всі заклади освіти діють на підставі власних установчих документів, що затверджуються їх засновниками відповідно до законодавства (ЗУ «Про освіту» ст. 22 пп.8)
Засновники закладу освіти в праві реорганізувати чи ліквідувати заклад освіти (ЗУ «Про освіту» ст. 25 пп. 6) про те, зобов’язані забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти.  
Саша
Де можна переглянути завдання та відповіді районних олімпіад?
Доброго дня! Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099 та наказу  Управління  освіти і науки Черкаської  облдержадміністрації було  організовано  проведення  І етапу (шкільного) Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, іноземних мов (англійська, німецька, французька), правознавства, історії, економіки, математики, біології, географії, астрономії, фізики, хімії, екології, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання, російської мови та літератури  у жовтні 2018 року ( за завданнями,  складеними вчителями -предметниками)
     З 10 листопада до 22 грудня 2018 року проведено ІІ етапу (районний) олімпіад  за  завданнями  КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради». Завдання надсилаються на електронну адресу методичного кабінету за декілька днів до олімпіади. Файл архіву захищено паролем. За одну годину до початку олімпіади на сайтах методистів ЧОІПОПП розміщені паролі для відкриття завдань. Після закінчення олімпіади завдання  знаходяться в методистів   Шполянського районного методичного кабінету.
Дякуємо за звернення.
Сергій Ф
Чи відомі Вам причини по яких в Матусівському НВК №1 відсунє опалення школи та дошкільного закладу? Температура ( зі слів працівників) становить 11 градусі. Дякую за відновідь.
Доброго дня, на Ваш запит повідомляємо, що  наведена цифра низької температури потребує підтвердження, адже до відділу освіти ні адміністрація, ні педпрацівники закладу  не звертались, а з 29.10.2018 року  у Матусівському НВК №1 розпочато  опалення закладу.
Дякуємо за увагу до сайту відділу освіти, у справах сімї, молоді та спорту Шполянської РДА.
Алла
Чи є наявні вакансії на посаду вчителя у школах району на даний момент?

Доброго  дня! Станом на 28.02.2018 року в закладах освіти Шполянського району відсутні вакантні посади. Також повідомляємо, що відповідно до чинного Закону "Про освіту" кадрове забезпечення закладу здійснює його керівник. Тому радимо Вам звертатись за інформацією про вакансії до директорів  закладів освіти  та залишити дані про себе за відповідною формою  у нашому відділі.

галина
як буде стояти питання про подальшу працю пенціонерів -директорів в 2018 році?

Шановна Галино! Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII частину другу ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» викладено в такій редакції:

«2. Керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу.

Керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше)на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники засновника (засновників), трудового колективу, громадського об'єднання батьків учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти та громадського об'єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об'єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки».

Підпунктом 17 п.3 Прикінцевих та перехідних положень закону «Про освіту» встановлено, що після набрання чинності цим Законом частина друга статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту» застосовується до посад, що стали вакантними в установленому трудовим законодавством порядку.

Підпунктом 2 п.6 Прикінцевих та перехідних положень цього закону Кабінет Міністрів України зобов’язано протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом та забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.

Тож виходить, що допоки в установленому законом порядку не буде затверджено типове Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, на підставі якого засновником буде розроблено положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, а також не будуть забезпечені вимоги щодо складу конкурсних комісій, зокрема в частині представництва з боку громадських об'єднань керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці, реалізація частини другої ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» про призначення керівника комунального закладу загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору унеможливлюється.

Щодо листа Міністерства освіти і науки України від 13.10.2017 № 1/9-554 «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту», в якому йдеться про те, що тимчасова відсутність затвердженого Міністерством зазначеного вище типового положення (наразі розробляється) не зупиняє дію норми Закону, то це суперечить загальноприйнятим нормам законотворчості, бо зупиняти чи не зупиняти дію певної норми закону може лише відповідний закон, а не відсутність механізму її реалізації.

Крім того, п. 9 цього листа, а саме про обрання керівника комунального закладу загальної середньої освіти на основі конкурсного відбору, що має бути проведений відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, розробленого та затвердженого засновником цього закладу, потенційно може мати відмінні норми, від передбачених у розробленому з часом міністерством типовому положенні, містити іншу, ніж передбачена частиною 2 ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту», норму.

Згідно з частиною другою п. 2 ст. 2 Закону України «Про освіту» листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми.

Тому застосування передбачених у листі положень про передчасне обрання за конкурсом керівників комунальних закладів загальної середньої освіти може призвести до порушення їхніх трудових прав та до звернень ними до судових органів.

Відповідно до частини другої ст.391 Кодексу законів про працю України трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк. Аналогічні положення передбачено в пункті 5.3.9 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, яким Міністерство освіти і науки України рекомендує органам управління освітою, керівникам закладів та установ освіти і науки спрямовувати контрактну форму трудового договору на створення умов для виявлення ініціативності працівника, враховуючи його індивідуальні здібності, правову і соціальну захищеність.

Тому у випадках, коли на час набуття чинності Законом України «Про освіту», тобто станом на 28.09.2017, мали місце трудові відносини між директором загальноосвітнього навчального закладу та засновником чи уповноваженим ним органом (управлінням освіти і науки) на умовах контракту, вони можуть бути продовжені як на умовах контракту, так і на умовах безстрокового трудового договору.

Людмила
Доброго дня! Я з 1998 року була призначена заступником директора з виховної роботи на 0,5 ставки. Також була вчителем зарубіжної літератури, української мови та літератури. Проте наказу про призначення мене вчителем в навчальному закладі не було. Виявляється, що я працювала 19 років тільки на півставки.Чи вплине дана ситуація на призначення пенсії? Хто повинен відповісти за те, що в школі немає відповідних наказів?

Шановна Людмило! Радимо Вам звернутися у відділ освіти, якому підпорядкований Ваш навчальний заклад, з проханням з'ясувати наявність  наказу про призначення на посаду вчителя. Спеціаліст (методист) по роботі з кадрами зобов'язаний на Ваш запит переглянути  кадровий архів, можливо, в книзі наказів з кадрових питань за 1998 рік є запис про призначення Вас на посаду вчителя. Директор своїм наказом призначає лише обслуговуючий персонал, а не вчителів. Саме   відділ освіти призначає на посади вчителів, в тому числі тих, хто працює на умовах суміщення чи сумісництва.Крім цього, підвтердженням Вашого стажу на посаді вчителя можуть бути відомості бухгалтерії відділу освіти про нараховану Вам зарплату за період з 1998 року по цей час, які також повинні зберігатися в архіві. Якщо Ви працюєте в Шполянському районі, зверніться до головного спеціаліста відділу Каландирець І.І. із трудовою книжкою.Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації.

Аноним
Доброго дн,.підкажіть будь ласка, чи є ваканції для вчителя англійської мови на даний момент.

Добрий день! Станом на 03.02.2017 року в навчальних закладах Шполянського району немає вакантної посади вчителя англійської мови, проте радимо Вам звернутися у наш відділ  і залишити інформацію про себе за встановленим зразком заяви про майбутнє працевлаштування. Це пришвидшить Ваше працевлаштування  у разі виникнення вакансії впродовж навчального року. На цьому тижні було два запити від Матусівського НВК №1 та Васильківського професійного ліцею, але  на ці вакансії вже знайдено фахівців за допомогою нашого реєстру заяв у банку даних осіб, що бажають працювати в НВК, ЗНЗ району. Якщо Вам зручно, можете  залишити резюме (або тільки ПІП, рік закінчення ВНЗ, мобільний телефон) у цьому розділі, ми зареєструємо його як електронне звернення. Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації.

Юля
Чи може вчитель-філолог займати посаду вихователя ДНЗ ?

Шановна Юліє! Відповідно до статті 30 Закону України від 11.07.2001  № 2628-III «Про дошкільну освіту» педагогічний працівник дошкільного навчального закладу - особа з високими моральними якостями, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки, а згідно статті 31 педагогічних працівників державного і комунального дошкільного навчального закладу призначає на посади та звільняє з посад його керівник. Згідно пункту 2 розділу Х «Прикінцеві положення» Закону України «Про дошкільну освіту» дія частини першої статті 30 цього Закону щодо обов'язковості відповідної вищої педагогічної освіти для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів поширюється на осіб, які призначатимуться на посаду педагогічного працівника дошкільного навчального закладу, з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 1 січня 2002 року. Згідно розділу IV «Умови та порядок присвоєння  кваліфікаційних категорій» Типового положення  про  атестацію  педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 06.10.2010  №930,  атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням  кваліфікаційних категорій проводиться щодо вихователів  дошкільних    навчальних закладів, які мають повну вищу педагогічну освіту зі спеціальності дошкільна освіта, дошкільне виховання або які мають дві освіти, одна з яких - неповна вища педагогічна або  базова  педагогічна  з цієї самої спеціальності,  а друга - повна вища педагогічна освіта за іншим фахом. Отже, вчитель-філолог може займати посаду вихователя ДНЗ за умови, що на неї не претендує той, хто має вищу педагогічну освіту зі спеціальності дошкільна освіта, проте кваліфікація філолога, без спеціальності «Дошкільне виховання»,  стане перешкодою для присвоєння кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання. На Ваше питання щодо кількості  відкритих занять, які повинен дати протягом навчального року вихователь ДНЗ, немає відповіді з конкретною цифрою в жодному нормативному документі у сфері освіти. На нашу думку, кожне заняття  вихователя є відкритим. Радимо Вам прочитати цікаві  статті про педагогічні вимоги до відкритого уроку за посиланнями  http://thebestschool.at.ua/publ/administracija_informue/pedagogichni_vimogi_do_vidkritogo_uroku/8-1-0-87, а також http://super-vpu.blogspot.com/2015/02/blog-post_27.html

Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації.

Олег
Стурбований особистою проблемою, ЧОМУ ЧОМУ учні 7кл.Сигнаївської школи навчаються пів року без підручників (маю на увазі підручник по хімії).Чи країні не потрібні розумні люди??? Дякую.

Шановний Олеже!  Повідомляємо Вам, що відділом освіти, у справах сім'ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації у серпні 2016 року виділено кошти районного бюджету для придбанння нових підручників, які б відповідали новим шкільним програмам, для учнів 4-х і 7-х класів, а також укладено угоди  з видавництвами ТОВ  УВЦ «Школяр», ТОВ «Видавництво «Алатон», ТОВ Творче обєднання «Гімназія», ТОВ «Літера  ЛТД»,  ТОВ «Видавництво «Генеза»,ТОВ «Навчальна книга – Богдан», ТОВ «Видавництво «Ранок», які  виконують державне замовлення на видання, придбання та доставку підручників у райони. Відповідно до постанови КМУ від 26.09.2015 №629 фінансування видання, придбання, зберігання та доставки підручників і посібників здійснюється на умовах співфінансування з місцевих бюджетів та/або освітньої субвенції на рівні 50 відсотків.  Радимо Вам не звинувачувати Сигнаївський НВК «ДНЗ-ЗОШ  І-ІІІ ступенів» у зв’язку із відсутністю нових підручників, адже в такій ситуації опинився не лише цей навчальний заклад, а й решта шкіл району, власне, як і більшість загальноосвітніх навчальних закладів України. По-перше, згідно пунктів 2-3 статті 37 Закону України «Про загальну середню освіту» Міністерство освіти і науки України «забезпечує підготовку і видання підручників, посібників, організовує безоплатне забезпечення підручниками, посібниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України», а місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти в межах їх компетенції «забезпечують педагогічних працівників підручниками, посібниками, методичною літературою». По-друге, організаційні заходи щодо забезпечення підручниками і посібниками здійснює Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, зокрема відділення організації видання навчальної літератури. Головним завданням відділення є участь в реалізації державної політики щодо забезпечення навчального процесу в усіх типах навчальних закладів України підручниками, навчально-методичними посібниками. З цією метою відділення вивчає запити та прогнозує потребу в навчальній літературі, бере участь у формуванні державного замовлення на видання і доставку підручників до книжкових баз, здійснює контроль за своєчасним надходженням навчальної літератури, організовує поповнення бібліотечних фондів навчальних закладів України. Методист з бібліотечних фондів Шполянського районного методичного кабінету Горбенко Любов Григорівна проводить подібну роботу у Шполянському районі. За наданою нею інформацією, на цей час надходження підручників у Шполянський район залежить виключно від строків виконанння вищевказаними видавництвами державного замовлення у повному обсязі, тому процес доотримання нових підручників ще триває. 228 підручників «Хімія» для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів (автор Григорович О.В.)  стовідсотково доставлено видавництвом «Ранок» у район 13.12.2016 року,  і до 16.12.2016 року їх отримають усі ЗНЗ, в тому числі учні 7 класу Сигнаївського НВК «ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ступенів».За більш детальною інформацією щодо стану забезпечення учнів підручниками радимо звертатися у Шполянський районний методичний кабінет ( тел.5-50-46). Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб-сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністрації. 

Надія
Чи може завуч школи (працює на 0,5ставки) бути довантаженим 0,25 ставки педагога-організатора?

Шановна пані Надіє! Відповідно до ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку. Встановлення вчителеві педагогічного навантаження обсягом менше тарифної ставки допускається тільки за його згодою. Конкретно розмір педагогічного навантаження вчителеві визначається в наказі при укладенні трудового договору при призначенні працівника на роботу. Розподіл педагогічного навантаження у школі здійснюється його керівником, погоджується з профспілковим комітетом та затверджується відповідним органом управління освітою і юридично оформляється в тарифікаційному списку, як це визначено п. 4 «Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993  №102. Відповідно до п. е) розділу IV «Основні обов’язки власника або уповноваженого ним органу», Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально - виховних закладів системи Міністерства освіти і науки України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.12.1993 №455, керівник закладу освіти зобов’язаний доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року, до надання відпустки, педагогічне навантаження в наступному навчальному році. При цьому слід керуватися:

1.Навчальне навантаження вчителів на новий навчальний рік встановлює директор школи за погодженням з профспілковим комітетом. Ця робота завершується до закінчення навчального року і виходу вчителів у відпустку. Кожний учитель повинен знати, в яких класах і з яким навчальним навантаженням він буде працювати в новому навчальному році.

2.При встановленні вчителям навчального навантаження на новий навчальний рік рекомендується, як правило, зберігати його обсяг, принцип наступності викладання предметів у класах.

3.На неповне навчальне навантаження можуть бути прийняті вчителі лише з їх особистої згоди, вираженої в письмовій формі (заява).

4.При вибутті вчителя, який мав протягом навчального року неповне навчальне навантаження, його години, як правило, розподіляються до кінця навчального року між іншими вчителями.

5.Зменшення навчального навантаження вчителів, встановленого при тарифікації, протягом навчального року, як правило, не допускається. Воно можливе лише при скороченні кількості учнів і класів -комплектів у школі, переведенні частини класів -коплектів в школи-новобудови тієї ж місцевості, а також в деяких інших виключних випадках. У кожному конкретному випадку повинен бути виданий відповідний наказ.

 Додержання цих вимог забезпечить законні права вчителів та унеможливить виникнення непорозумінь та індивідуальних трудових спорів з питань розподілу педагогічного навантаження.

Отже, завуч школи (0,5ставки) може бути довантаженим 0,25 ставки педагога-організатора, що не суперечить нормам чинного законодавства. .Дякуємо Вам за увагу до офіційного веб- сайту відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту  Шполянської райдержадміністраці

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51