Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Звернення громадян

Ваше ім'я: Ваше питання:
E-mail:
Людмила
Добрый день,а скажите пожалуйста ребенку почти 6 лет скоро идти в школу дет сад мы не посещали примут ли ребенка теперь в школу или теперь нужна какая-то подготовка как нам теперь быть.Спасибо

Шановна Людмило! Повідомляємо Вам, що згідно  статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту»  від 13 травня 1999 року  №651-XIV зарахування  учнів   до   загальноосвітнього   навчального закладу  проводиться  наказом директора,  що видається на підставі заяви,  за  наявності  медичної  довідки  встановленого  зразка  і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу). Згідно п. 7 цієї статті  забороняється перевіряти рівень знань під час зарахування дітей  до  загальноосвітнього навчального закладу,  крім гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів). Приймання дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 7 квітня 2005  року №204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів», згідно якого неприпустимим є проведення іспитів, тестування, співбесід з метою перевірки знань дитини щодо засвоєння навчально-виховної програми дошкільного навчального закладу. Конкурсне приймання до 1 класу відбувається лише у випадку, коли дитина вступає до спеціалізованого навчального закладу, яке  здійснюється відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19 червня 2003 року № 389. Зауважимо, що згідно п.1. наказу «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховуються діти, як правило, з 6 років.

У листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 9 червня 2011 року №1/9-455 «Щодо проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику!", в якому надсилаються для практичного використання рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у першому класі, наголошено: процес приймання дитини проводить вчитель початкових класів та психолог у формі співбесіди, що триває не більше 30 хвилин, у присутності батьків або осіб, що їх замінюють. Не дозволяється перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо, співбесіда має містити спеціальні діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення навчальних предметів відповідно до спеціалізації закладу. Для зарахування дитини до 1 класу батькам чи особам, які їх замінюють, слід подати заяву на ім’я директора, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка. Після зарахування дитини до 1 класу шкільний психолог та вчитель вивчають її індивідуальні особливості з метою найефективнішого впливу на всебічний розвиток та виховання особистості у процесі навчання. Дякуємо Вам  за увагу до  Інтернет- ресурсу відділу освіти Шполянської райдержадміністрації.

Юлия
Хто має право одержувати благодійні внески?

Шановна Юліє! Радимо Вам ознайомитися з розділом "Звітування керівників навчальних закладів" нашого веб- сайту, в якому в окремій категорії "Благодійні внески" узагальнено  нормативно- правові  аспекти  отримання (надання) благодійної допомоги. Дякуємо за увагу до  Інтернет- ресурсу відділу освіти Шполянської райдержадміністрації..

Олена Олександрівна
Доброго дня. Я випускниця Черкаського національного університету ім.Богдана Хмельницького по спеціальності біологія. Шукаю роботу вчителя біології, якщо у Вас є вільні вакансії, будь ласка зателефонуйте мені. 0969029515

Шановна Олено Олександрівно! Повідомляємо Вам, що працевлаштування педагогічних працівників  відбувається з 15 по 31 серпня, тому на даний час вакансії вчителів відсутні. Радимо Вам особисто звернутися у відділ освіти Шполянської райдержадміністрації, щоб написати заяву про можливе працевлаштування.

георгій
скажіть будь ласка, де можна знайти інформацію про нагородження шполянським відділом освіти пришкільних таборів з денним перебуванням дітей за літо 2012 рік.

Шановний Георгію! З наказом відділу освіти Шполянської райдержадміністрації від 14.08.2012 №251"Про підсумки проведення оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді влітку 2012  року" можна ознайомитися тут

Олена
Коли я прийшла записувати дитину до одного з місцевих дитячих садочків мені відмовили з підстави відсутності вільних місць. Чи дійсно в місті зараз відсутність вільних місць в дитячих садках є гострою проблемою????

Шановна Олено! Повідомляємо Вам, що засновником міських дошкільних навчальних закладів №1"Ялинка", №3 "Зірочка", №4 "Сонечко" та №5 "Калинка" є не відділ освіти , а Шполянська міська рада. Радимо Вам  особисто звернутися з усним або письмовим зверненням до керівництва Шполянської міської ради, вказавши назву дошкільного навчального закладу, в якому Вам відмовили у влаштуванні дитини.

Микола
Скільки годин виділяється в школі на вивчення фізики, інформатики та математики в 2012-2013 н/р при технологічному прфілі ? Дякую.

Шановний Миколо! Повідомляємо Вам, що згідно додатку 10 Типових  навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затверджених  наказом МОН України від 27.08.2010 № 834, типовим навчальним планом загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання ( технологічний профіль) передбачено у 10 та 11 класах 3 години на вивчення математики, 2 години - фізики і 1 година - інформатики. Радимо Вам ознайомитися з листом Міносвіти і науки, молоді та спорту України від 07.05.2012 №1/9-341 "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2012/2013 навчальний рік"

Світлана
Добрий день. Я вчитель фізики, математики, інформатики. Маю квалікаційну категорію "спеціаліст першої категорії". Шукаю роботу, так як моя школа під питанням закриття. Прошу відповісти. Буду надіятись на позитивну відповідь.Дякую.

Шановна Світлано!  Передзвоніть, будь ласка, у відділ освіти до головного спеціаліста  Курінної Оксани Миколаївни за телефоном  (04741) 5-22-19.

Ірина
Доброго дня. надайте будь ласка відповідь. До мене дійшла інформація що цього року влітку не працюватиме жоден черговий дитячий садочок. Як таке може бути? Чому в інших містах дитячі садочки працювали і будуть працювати влітку в звичному режимі а в нас ні? Це питання цікавить дуже багатьох батьків, всі обурені. Куди ж подіти ціле літо своїх дітей якщо обоє батьків на роботі? Що нам робити? До кого звертитись ? Дякую

03.04.2012

Шановна Ірино! Повідомляємо Вам, що засновником міських дошкільних навчальних закладів №1"Ялинка", №3 "Зірочка", №4 "Сонечко" та №5 "Калинка" є не відділ освіти , а Шполянська міська рада,  керівництво якої приймає рішення щодо режиму роботи дошкільних установ у літній період.  З метою надання достовірної відповіді на Ваш запит відділом освіти 2 квітня цього року надіслано офіційний лист  голові міста Заскалеті В.М. з проханням  надати  відповіді на хвилюючі Вас запитання, яку одразу оприлюднимо на нашому веб- сайті та надішлемо на Вашу електронну адресу. Також радимо Вам особисто звернутися з письмовим зверненням до керівництва Шполянської міської ради, що, сподіваємося, пришвидшить вирішення проблеми.

17.04.2012

Повідомляємо, що відділом освіти 17  квітня 2012 року отримано лист- відповідь  від голови міста В.М.Заскалети щодо роботи міських дошкільних закладів в літній період, з яким Ви можете ознайомитися тут.

Скажіть будь-ласка, чи працюватимуть садочки міста влітку?Це питання турбує мало чи не всих батьків , діти яких ходять в дитячий садочок. Адже минулого літа вже була така ситуація, коли садочки не працювали, це просто жах, що робити з малечою влітку???Дякую

Повідомляємо Вам, що засновником міських дошкільних навчальних закладів №1"Ялинка", №3 "Зірочка", №4 "Сонечко" та №5 "Калинка" є не відділ освіти , а Шполянська міська рада,  керівництво якої приймає рішення щодо режиму роботи дошкільних установ у літній період.  З метою надання достовірної відповіді на Ваш запит відділом освіти 2 квітня цього року надіслано офіційний лист  голові міста Заскалеті В.М. з проханням  надати  відповіді на хвилюючі Вас запитання, яку одразу оприлюднимо на нашому веб- сайті та надішлемо на Вашу електронну адресу. Також радимо Вам особисто звернутися з письмовим зверненням до керівництва Шполянської міської ради, що, сподіваємося, пришвидшить вирішення проблеми.

Корисна О.І.
У школі функціонує інформаційно-технологічний профіль навчання. Питання: які предмети для складання ДПА, окрім інформатики, вважати профільними ?

Шановна Корисна О.І.! Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.08.2010 №834 "Про затвердження типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня" (додатки 1,10) при вивченні  інформаційно - технологічного профілю профільними предметами є інформатика та креслення.

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51