Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Звернення громадян

Ваше ім'я: Ваше питання:
E-mail:
Ольга
Прохання звернути увагу на талановитий гурток "Розмай. В гуртка гарний танцювальний репертуар, різні вікові категорії. Але чомусь їх ніде не запрошують (день міста, день незалежності) Чому???? Погляньте звітний концерт 2011 року. Ми - батьки хотіли б щоб гурток розвивався.http://youtu.be/AgAXZex67cQ

Шановна Ольго! Повідомляємо, що організаторами згаданих Вами свят з нагоди Дня міста, Дня незалежності України є відділ культури і туризму Шполянської районної державної адміністрації, а не відділ освіти. Шполянська дитяча школа мистецтв, на базі якої працює танцювальний гурток  "Розмай", знаходиться в оперативному віданні відділу культури, фахівці якого, як правило, формують репертуар згідно сценарних планів районних заходів, що приурочуються державним чи професійним святам. Чудові виступи гуртка "Розмай", в якому навчаються Ваші діти, бачили нещодавно, зокрема, на святкуванні 50- річних ювілеїв танцювального колективу "Гренада" районного Будинку культури та "Барвінок" Будинку школярів.Повністю підтримуємо Вашу думку щодо подальшого розвитку гуртка і люб'язно запрошуємо підготувати кілька хореографічних композицій  на районне свято  з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, яке щороку організовує Шполянський Будинок школярів за підтримки відділу освіти. Додатково інформуємо, що відділ освіти здійснює координацію навчально- виховної роботи 6- ти позашкільних навчальних закладів: Будинку школярів, міського парку дитячого дозвілля, станції юних техніків,  районної станції юних натуралістів, Шполянської та Матусівської ДЮСШ,  та  завжди готовий підтримати Ваші ініціативи, спрямовані на вдосконалення хореографічних здібностей дітей, розвиток сучасної танцювальної культури.

Роман Капустій
Доброго дня! Українські інформ. агентства повідомили про те, як діти гімназії №3 "щиро" засудили злочини фашистів у Бабиному Яру. Відповідно до цього, у мене виникло декілька запитань: 1) Офіційна більшовицька версія "трагедії" у Бабиному Яру покладає відповідальність за "розстріли" на українських патріотів з ОУН-УПА. Чи розповіли Ви дітям цю "правду"? 2) Скільки трупів (згідно офіційної інформації) поховані на території Бабиного Яру? 3) Якщо прийняти офіційну версію про те, що всі трупи були ексгумовані німцями перед відходом з Києва та вивезені в невідомому напрямку, то чому ця версія прямо протирічить аеро-фотозйомці Києва, що була проведена саме у той час, коли німці "відкопували" тіла жертв? На даних фотографіях жодних робіт по ексгумації, чи будь-яких інших земельних робіт, не зафіксовано. 4) Виходячи з вищесказаного, стає очевидним, що "трагедія Бабиного Яру" є типовим прикладом безсоромної брехні кривавих більшовицьких катів. Чому дану брехню повторюють дітям у Незалежній Україні? 5) Є багато інших прикладів більшовицьких брехливих історій, як то про "жахливі злочини бандерівців проти власного народу", "Голодомор 33-го, як наслідок поганого урожаю","історії про доброго дідуся леніна", "вірші про великого сталіна", "розстріл фашистами поляків під Катинню", іт.д., іт.п. Скажіть будь-ласка, чи плануєте Ви в подальшому брехати українським дітям, навчаючи їх, також, і іншим брехливим нквд-истським та українофобським маразмам. З нетерпінням чекатиму на Вашу відповідь. З повагою: Роман Капустій.

Шановний Романе!Повідомляємо Вам, що засідання дитячої правововї студії  "Дитинство" в Шполянському НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія" плануються і проводяться згідно вимог  навчальної програми курсу "Права людини", де є окрема тема "Порушення прав людини за расовою, національною ознаками". Щиро вдячні Вам за увагу до нашого веб- ресурсу.

Олексій
Доброго дня! Психологічна служба відділу освіти Павлоградської РДА звертається до вас із проханням про допомогу. Будемо щіро вдячні, якщо ви знайдете можливість надіслати нам Програму для загальноосвітніх навчальних закладів інтенсивної педагогічної корекції (для дітей із затримкою психічного розвитку).; Генеза, 2005 Заздалегідь вдячні!

Шановні колеги - фахівці психологічної служби відділу освіти Павлоградської РДА. На жаль, не зможемо надати зазначену вами у зверненні на наш сайт Програму для загальноосвітніх навчальних закладів інтенсивної педагогічної корекції (для дітей із затримкою психічного розвитку).; Генеза, 2005 у зв'язку з відсутністю її  електронного варіанту в районному методичному кабінеті.   Натомість  надаємо вам електронний варіант  Програми  загальноосвітнього навчального закладу для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку (підготовчий – перший класи)  Українська мова, Математика, Я і Україна, Образотворче мистецтво, Музика, Трудове навчання, Фізична культура, Основи здоров’я. Автори програм: Н.П. Кравець, К.В. Ардобацька, Л.О. Куненко, С.В. Трикоз, І.В. Дмитрієва, Г.М. Мерсіянова, О.П. Хохліна, Б.Г. Шеремет, Є.Л. Якобчук. - Київ - 2005, який можна скачати тут

  

Васильчук Т.А
Як атестувати педагогічного працівника загальноосвітньої школи-інтернату, якщо він працює на посаді вихователя та викладає окремий предмет?

Шановний (а)  Т.А.Васильчук! Повідомляємо, що згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників, яке набрало чинності 30.12.2010 р., листа Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації від 22.03.2011 №698/01 «Про процедуру проведення атестації педагогічних працівників", такий педпрацівник має атестуватися і як вихователь, і як вчитель-предметник. Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації як вихователя, так і з предметів, які вчитель викладає.Якщо педпрацівник має однаковий рівень професійної майстерності, результативності та якості роботи  і як вихователь, і як вчитель - предметник, - дозволяється оформляти один атестаційний лист.

Олександр
Скільки годин інформатики за програмою в 10 - 11 класах на 2011 - 2012 н.р.

Шановний Олександре! На Ваше запитання щодо кількості годин  інформатики у 10-11 класах у 2011-2012 навчальному році повідомляємо, що типові навчальні плани старшої школи реалізують зміст освіти залежно від обраного профілю навчання. Кожен з профілів передбачає вивчення предметівна одному із трьох рівнів

рівні стандарту- навчальні предмети не є профільними чи базовими (наприклад, математика в художньо-естетичному профілі, історія у фізико-математичному профілі); академічному рівні- навчальні предмети не є профільними, але є базовими (наприклад, алгебра і геометрія у фізичному профілі); профільному рівні, який передбачає поглиблене вивчення відповідних предметів, орієнтацію їх змісту на майбутню професію (наприклад, мови та літератури на філо­логічному профілі).

Розподіл годин на інформатику за різними рівнями змісту освіти здійснюється таким чином:

рівень стандарту:  10 клас-1 година, 11 клас – 1 година; академічний рівень:10 клас-1 година, 11 клас - 2 години; профільний рівень:10 клас-5 годин, 11 клас - 5 годин.

      У разі, якщо в навчальному закладі відсутнє відповідне навчально-методичне, матеріально-технічне та кадрове забезпечення для впровадження певного профілю навчання, то у такому випадку використовується варіант навчального плану універсального профілю, складеного відповідно до академічного рівня змісту освіти.         Згідно додатків до наказу МОН від 27.08.2010 № 834«Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню», на вивчення  інформатики, залежно від профілю,  відводиться наступна кількість години:

-         універсальний профіль: 10 клас-1 година, 11 клас - 2 години;

-         фізико - математичний профіль: 10 клас-1 година, 11 клас – 1 година;

-         математичний, фізичний, художньо - естетичний профілі: 10 клас-1 година, 11 клас - 2 години;

-         екологічний, біолого - хімічний, біолого - фізичний, географічний, спортивний, військово - спортивний профілі: 10 клас-1 година, 11 клас – 1 година;

-         біотехнологічний, хіміко-технологічний та агрохімічний, фізико- хімічний, історичний, правовий, філософський, економічний , української та іноземної мови, технологічний профілі:10 клас-1 година, 11 клас – 1 година;

-         інформаційно-технологічний профіль:10 клас-5 годин, 11 клас - 5 годин.

Рішення про розподіл годин варіативної складової, відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, приймає навчальний заклад, враховуючи профільне спрямування, регіональні особливості, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу та бажання учнів.

Леся
Я задавала питання на рахунок бібліотечних курсів , але не вказала в якій області проживаю . Львівська область м. Городок .

Шановна Лесю! Доповнюємо  відповідь на Ваше запитання. Оскільки Ви проживаєте у Львівській області, то Вам варто звернутися у місцеві відділи (сектори) освіти та культури районної чи міської державної адміністрації, де Вам нададуть інформацію щодо навчальних закладів Львівщини, котрі готують фахівців бібліотечної справи. Судячи з офіційного веб- сайту Львівського національного університету імені І.Франка, там також готують  фахівців на кафедрі бібліотекознавства, випускники якої,  цитуємо з сайту  "...мають право працювати в науково-дослідних інститутах та організаціях, органах управління культури, інформаційно-документних центрах, бібліотеках, навчальних закладах, музеях, архівах, редакціях та видавництвах, на радіо і телебаченні, науково-дослідних та інших спеціалізованих організаціях відповідно до освітнього кваліфікаційного рівня з вищою освітою за типовими номенклатурами посад"" 

Леся
Працюю бібліотекарем в одному з навчальних закладів , але не маю бібліотечної освіти . Де я можу пройти відповідну бібліотечну підготовку ( курси )

Шановна Лесю! Інформуємо Вас, що фахівців за спеціальністю «Бібліотечна справа» для загальноосвітніх шкіл   в Черкаській області готує Канівське училище культури і мистецтв Черкаської обласної ради, яке знаходиться за адресою: 19000, Черкаська обл., Канівський р-н, м. Канів, вул. Федоренка, 28, тел. (04736) 3-20-58, факс (04736) 3-60-84, е-mail:kaniv-uk@ukr.net Керівник відділу - Седченко Галина Олексіївна. Відділ бібліотечної справи готує бібліотекарів-бібліографів. Сьогодні ця професія значно вийшла за межі збирання книг. Сучасний спеціаліст бібліотечної справи – це, перш за все, інформатор, педагог, вихователь. Високий рівень підготовки майбутніх фахівців забезпечується вивченням циклу спеціальних дисциплін: «Соціальні комунікації», «Бібліотечний менеджмент», «Обслуговування в публічних бібліотеках», «Основи документознавства», «Основи аналітико-синтетичної обробки документів», «Бібліотечні фонди», «Автоматизовані бібліотечні технології», «Бібліотечне краєзнавство», «Історія книги», «Бібліографічна діяльність», «Бібліотечні інформаційно-пошукові системи», «Навчальна практика».

  

Раїса Іванівна
Начальнику Головного управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Шарапі І.Д. Копія: Начальнику відділу освіти Шполянської районної державної адміністрації Дяченку Ю.О. м.Київ, 02091 вул. Харьківське шоссе 154-А, кВ.232 Якубенко (Махаринська) Раїса Іванівна Шановний Іване Дмитровичу! Шановний Юрію Олександровичу! Звертаюсь до Вас з проханням вирішити питання щодо підтвердження моєї роботи вихователем в Шполянському дитячому садку № 3 з 04.02.1975 року по 18.08.1975 року. Моє звернення саме до Вас пов’язане з тим, що в трудовій книжці зроблено невірний запис, наказ про звільнення райвно № 63 від 10.03.1977 року. Хоча я вже 2 роки працювала в місті Києві в дошкільному навчальному закладі Київського заводу «Вулкан», про що є запис у моїй трудовій книжці. Працівники відділу кадрів відділу освіти Шполянської районної адміністрації відмовились надати мені таку довідку – підтвердження мотивуючи це тим, що я повинна була відпрацювати, як молодий фахівець 3 роки (до 1977 року). Так склалося, що я не відпрацювала, але це не дає підстав відмовити мені в видачі реальної довідки про мою роботу. Крім того, я маю довідку, яка видана була мені в 1975 році завідуючою Шполянського дитячого садка № 3 про те, що я працювала в садку з 04.02.1975 року по 18.08.1975 року. Я займаюсь оформленням пенсії і така помилка приведе до того, що я втрачу майже 1 рік стажу. Дуже прошу вирішити моє питання на рівні району і області. Інакше я буду вимушена звернутися до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і навіть до суду. До листа додаю: копію трудової книжки та копію довідки Шполянського дитячого садка № 3. Буду дуже вдячна за допомогу. Якубенко ((Махаринська) Раїса Іванівна

Шановна Раїсо Іванівно! Відділом освіти Шполянської райдержадміністрації Вам надано довідку за №230/01-29 від 25.05.2011 року про те, що Ви дійсно були призначені на посаду вихователя дитячого садка №3 «Зірочка» з 04 лютого 1975 року по 18 серпня 1975 року. Підставою для надання довідки є наказ про призначення №18 від 04 лютого 1975 року та наказ про звільнення № 63 від 10 березня 1977 року, в якому, цитуємо дослівно, зазначено: «Тов. МАХАРИНСЬКУ Раїсу Іванівну вважати звільненою з посади вихователя дитячого садка «Зірочка» з 18 серпня 1975 р., яка самовільно залишила роботу, не відпрацювавши необхідний термін, як випускник навчального закладу». Наголошуємо, що у Вашій трудовій книжці правильно вказані дата і рік звільнення, -  18.08.1975 року, а також підстава, на основі якої внесено даний запис, а саме наказ № 63 від 10 березня 1977 року, про що свідчить запис у книзі наказів, яка зберігається в архіві відділу освіти. 

Ірина
На основі яких законодовчих актів дошкільній навчальний заклад(садочок) має право зводити дві групи разом на літній період?Надайте будь ласка відповідь та основні документи,які це підтверджують або спростовують.ДЯКУЮ.

Шановна Ірино! Наповнюваність груп дошкільних навчальних закладів регулюється чинними наказами Міносвіти і науки України від 20.02.2002 №128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп    подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні  окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах  групи для дітей» та від 09.10.2002 №572 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128». Гранична наповнюваність для дошкільних навчальних закладів загального типу становить: виховні групи для дітей до 1 року – 10; від 1-го до 3-х років - 15; з 3-х років -20; різновікові-15 дітей.Злиття кількох груп на літній період здійснюється за рішенням педагогічної ради закладу за умови оптимізації санаторного режиму роботи дошкільного закладу  під час  літньої оздоровчої кампанії.

 

  

 
При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51