Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

День безпечного Інтернету

5  лютого у світі  відзначається День безпечного Інтернету. Цьогоріч він пройшов  під гаслом "Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою".

Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет - це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров'я та майбутнього.

Саме з метою дослідити позитивні і негативні сторони Інтернету, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання в Нечаєвському НВК було проведено годину спілкування з елементами тренінгу "Цей світ чудовий, але не забути б мені повернутися" для учнів 5-10 класів.

Діти виконували ряд практичних вправ: "Позитив і негатив", "Хто написав тобі листа?", "Як би ви вчинили?". Проведено анкетування "Проблема комп'ютерної та Інтернет залежності у молодіжному середовищі", за результатами якого виявлено серйозний вплив Інтернету на життя  учнів школи.

Учні переглянули відеоролики "Загрози в Інтернеті", "Кіберг-булінг", "Інтернет залежність", які дали змогу глибше зрозуміти суть небезпек, що існують у віртуальному світі. Наприкінці заходу діти засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті.

 Також заклад приєднався до Всеукраїнської  акції #STOP_SEXтинг  в рамках Дня безпечного Інтернету

У межах акції, педагог-організатор Нечаєвського НВК Сігай Руслана Володимирівна провела урок для учнів 7-11 класів на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

З дітьми було обговорено різноманітні ризики, до яких призводить надсилання своїх інтимних фотографій. Адже, як відомо, те, що потрапляє до Інтернет-мережі, майже неможливо видалити. Учні зрозуміли зміст понять "секстинг" та "онлайн-грумінг", наслідки секстингу та онлайн-грумінгу. Виконуючи роботу в групах (обговорюючи конкретні ситуації), діти дізналися як слід діяти та де можна отримати допомогу.

За матеріалами сайту Нечаєвського НВК

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51