Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Семінар-тренінг для батьків «Наша особлива дитина»

У  травні 2019 рок в інклюзивно-ресурсному центрі, відбулося тренінгове заняття для батьків , дітям  яких надаються   корекційно-розвиткові послуги, «Наші особливі діти», Презентувала таку зустріч практичний психолог інклюзивно-ресурсного центру Холзакова Аліна Сергіївна.  Зі вступним словом до присутніх звернулася директор центру Толчініна О.І., яка розповіла про завдання та осноновну діяльність ІРЦ.  Вона повідомила, що крім основної діяльності на Центр покладається завдання просвітництва. Наприклад, пояснення суспільству важливість впровадження інклюзивної освіти. Багатьом батькам треба зрозуміти, що їхня дитина має право бути такою, як є. Її потрібно навчити боротись, надіятись і сподіватись, оскільки наше суспільство, як не хочеться цього визнавати, досі не готове прийняти дитину з особливими потребами як повноцінного члена суспільства.

Метою тренінгу стало сприяти становленню батьківської компетентності  шляхом усвідомлення і осмислення механізмів діалогічного спілкування та формування вмінь й навичок спілкування з дітьми у сім’ї. Під час зустрічі батькам було запропоновано цікаві завдання для роздумів, релаксу та   спілкування   з дітьми. Одна така з тренінгових вправ   допомогла батькам зрозуміти, що відчуває дитина, коли до неї голосно говорять.   Особлива дитина потребує постійної батьківської підтримки. Підпорядкувати таку дитину загальноприйнятим правилам поведінки в суспільстві неможливо, тому треба навчитися взаємодіяти і спілкуватися з нею.

Вчитель-логопед інклюзивно-ресурсного центру,  Присяжненко Ілона Олегівна, надала рекомендації по закріпленню отриманих навичок правильного мовлення дітей, які відвідували корекційно-розвиткові заняття. З батьками було проведено мовленнєвий тест по використанню потрібних фраз  у спілкуванні з дітьми.

Корекція розвитку дітей з особливими потребами  потребує тривалої і систематичної роботи, яка охоплює всі види її діяльності. Через це дуже важливо, щоб  корекції були підпорядковані не тільки заняття, а й режимні моменти, організація дозвілля дитини.

https://sites.google.com/view/ircshpola2018

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51