Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Школі- 50

3 вересня 2018 року стало знаменним не лише для учнів,батьків та вчителів Станіславчицького  навчально- виховного комплексу, а й для усіх жителів села . Адже не кожного року школа, яку відвідують їхні діти та внуки, відзначає день народження. А Станіславчицькому навчально- виховному комплексу пощастило- школа зустріла 50-річний ювілей. З нагоди свята уже зранку до  стін своєї другої домівки поспішали ті, хто в далекому 1968 році став першокласником, випускником чи просто учнем, який продовжив своє навчання у новому приміщенні. Хвилююче звучали слова учителів- ведучих свята про початок будівництва, про великі зусилля  тих, хто навчав і навчався, в оформленні шкільних кабінетів та благоустрою території школи. Присутні на святі впізнавали себе і своїх однокласників на слайдах, коментували зображені на  світлинах епізоди шкільного життя, згадували директорів та учителів, які працювали в цей період. Тремтливе «Спасибі, учителю» зривалося з уст випускників минулих років Броварської (Король) Н.І.- сільського бібліотекаря, Дяді(Марочко) В.М.- першокласниці далекого 1968 року, нині учителя місцевої школи, Бакуменка І.Д.- старости села Станіславчик, Дяді В.А.- керівника ПП Дядя, надійного друга і помічника школи. Василь Андрійович завітав на свято не з пустими руками, а як завжди, з подарунком. Він подарував школі сучасне музичне обладнання. На прохання присутніх ансамбль учителів виконав пісню-оду учителю «Вчителько моя», яку підхопили усі випускники минулих років. Справжній шквал оплесків зірвали учителі - пенсіонери, які були присутні на святі- колишній директор Борона Галина Іванівна та бібліотекар Заріцький Микола Лукович. До речі, Заріцький М.Л. може похвалитися учительською династією- його справу продовжують невістка Заріцька В.І. та внучка Світлана. Коло пошани зробили батьки- випускники минулих років  разом зі своїми дітьми- учнями, які навчаються у школі зараз.

Тато чи мама, а то й удвох, а в декого ще й бабуся чи дідусь можуть багато чого розповісти про свої шкільні роки у Станіславчицькій восьмирічній, неповній середній, загальноосвітній І-ІІ ступеня школі. Цікаво було дізнатися, що 45 випускників школи обрали професію учителя,  багато хто трудиться у багатьох галузях промисловості та сільського господарства, ставши знаними та шанованими людьми. У чотирьох учителів школи – Бобошко Л.І., Заріцької В.І. , Броварської І.В. та учителя-пенсіонера Дяді Г.В. єдиний запис у трудовій книжці «місце роботи- Станіславчицька школа». Від імені батьків та учнів виступила Броварська Н.І. разом зі своєю донькою Віталіною, ученицею 9 класу, побажавши « Наснаги і досягнень вам завжди! З роси вам, освітяни, та з води!» Свято  видалося багатим на сюрпризи: учні школи подарували присутнім флешмоб «День народження», а присутні на святі голова Матусівської ОТГ Колісник Василь Васильович, заступники Горя С.О., Денисенко Л.М. подарували дітям і школярам ігровий майданчик, щоб і вчилися добре, і мали змогу відпочити. З теплими словам и вітання звернувся до присутніх голова Шполянської РДА Потапенко В.М. А коли до присутніх звернулася директор школи Бобошко Л.І., очі у багатьох розчулено заблищали. Лариса Іванівна зачитала лист- звернення до рідної школи,  написаний спільно учителями та учнями. « У тихому затишному куточку піднеслася ти, оточена ще зовсім юними берізками і каштанами. Пройшли роки, десятиліття, а ти, школо, така ж близька і рідна.  Як і  півстоліття тому весело підморгують дітям і дорослим красуні- берези і співають свою задумливу пісню білим цвітом каштани. Кожного року злітаються до  тебе твої пташенята, що в різні роки випурхнули із гніздечка і полетіли у далекі світи. Приходять, щоб  уклонитися тобі і учителям. Тож нехай, рідна школо, тече голубим безмежжям щастя твоїх вихованців, хай пливе веселкою доля твоєї великої дружної сім'ї!» В кінці присутніх чекав ще один сюрприз- великий святковий торт з ювілейно цифрою 50.

Радості малюків не було меж - адже день народження виявився справжнім , із тортом! Поволі розходилися гості, зробивши екскурсію по школі, відвідавши святково прикрашені  класи, які ще пам'ятають їхній сміх, перші успіхи і перші сльози. І хоч час нестримно летить вперед- переконана: зустріч ця незабутня  для тих, хто через своє життя проніс трепетну любов до рідної землі, рідного села, рідної школи.

Лариса Бобошко, директор Станіславчицького навчально- виховного комплексу

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51