Розмір шрифта AAA Колір фона

Відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської районної державної адміністрації

Освітня реформа в дії

П’ять місяців  навчального 2018-2019 року вже пролетіли.  Із вересня заняття в 1 класах Шполянського району, як і по всій Україні, розпочалися по-новому, згідно концепції НУШ.  МОН позиціонує Нову українську школу як ключову реформу в освіті України. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись, і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Освітній простір НУШ в Топильнянському НВК

Цьогоріч у закладах освіти Шполянського району  налічується 17 перших класів, які навчаються за програмою Нової української школи.

До роботи з першачками було підготовлено 37 вчителів-початківців, які отримали сертифікати, 34 учителів іноземної мови, 18 вчителів-предметників (фізкультура та мистецтво), 29 заступників директорів шкіл.Зараз для педагогів системно проводяться тренінги, семінари, семінари-практикуми та інші види підвищення кваліфікації.

Освітній простір НУШ у Нечаєвському НВК

Якраз вчителям, певно, наразі найскладніше, оскільки тим, хто по 20-30 років викладали за однією системою,  в один момент перелаштуватися, можливо, й важко. Але всі вчителі налаштовані позитивно. Є ранкове коло, яке застосовується, практикується. Дякувати варто вчителям, які власними руками виготовили дидактичні матеріали.

Освітній простір НУШ в Лозуватській ЗОШ

Батьки першокласників називають великим плюсом відміну домашнього завдання. Також помітно, що із дітками дійсно працюють більше в ігровій формі. Але паралельно з цим вони ж, насправді, вчаться.  Так як ця програма розрахована на 12 років, то її розподілили на більший відрізок часу, таким чином зменшивши навантаження на дітей.

Освітній простір НУШ в Лип'янській ЗОШ

За словами начальника відділу освіти, у справах сім'ї, молоді та спорту  Павла Вербівського, реальні результати та дієвість НУШ будуть визначатися вже по закінченні 4-го класу, коли «першопрохідці» освітньої реформи складатимуть ДПА. На сьогодні ж можна стверджувати, що матеріально-технічне забезпечення перших класів НУШ у Шполянському районі виконане в повному обсязі – в заклади доставлено меблі, дидактичні матеріали, комп’ютери та принтери, набори Lego. Однак, ще лишається одне з головних завдань - організувати належний простір у класах, облаштувати куточки, які передбачає НУШ. Тож планів та ідей у керівників шкіл та вчителів ще чимало. Зокрема, там, де відбувається активний діалог між органами місцевого самоврядування, сільгоспвиробниками та адміністрацією школи, відбулось поповнення освітнього простору НУШ новими телевізорами, меблями та наочністю.

Освітній простір НУШ у Сигнаївському НВК

Як зазначає вчитель початкових класів Сигнаївського НВК Конончук А.А: «Дітям цікаво, подобається, вони менше завантажені, їм це йде легко та плавно. Програма "старої школи" морально вже дуже давно застаріла». Педагог висловила сподівання, що освітня реформа впроваджуватиметься й надалі

Проте зараз реформа вже в тій стадії коли хочеться сказати, що “в такій Новій школі ми б навчались з задоволенням”.

При використанні матеріалів з цього ресурсу посилання на офіційний веб-сайт відділу обов`язкове. 20603 Черкаська обл. м.Шпола, вул. Соборна,18, (04741) 5-22-51